Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλίτσες!!!!!!!!!


manoula84

Recommended Posts

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ❤️🍼🎂❤️

Maroulita? :27/03

diana8:?

Lacostaki:20/03

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:03/04

misofeggaro:23/03

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:?

Litsadi:15/03

Pixies:? 

Kostef:26/02

Matilda94:? 

Ntinaki83:26/03

Marakii:23/02 

Mt3508:14/01 

geo2222:23/02

Dina970:?

Tonakiv:?

Elii:05/03

Daizy28:15/03

HopefulMama2Be:14/03

elissavet90:24/3

Mantiko:12/03

Evaki:21/03

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΓΕΝΝΗΣΕ 6/12/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💗🎂🌺👶

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 22/07👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶 

billibas:ΘΕΤΙΚΟ 👶 

annie: ΓΈΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ💙🍼💗🎂👶

anna90:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶 ΠΗΤ:05/07/21

Αna1989: ΘΕΤΙΚΟ👶

Celine:ΘΕΤΙΚΟ👶

Manoula84: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μaroulli:ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrys_pa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Μarakii: ΘΕΤΙΚΟ  👶

maimoudaki92: ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Ναι μωρε το πιο γλυκο αγορακι του κοσμου! Ειναι ταραξιας χαχαχ αλλα οταν του φυγει η ενεργεια ειναι μεσα στη γλυκα... 

Οπου να ειναι σου ερχετε θα δεις ολα καλα θα πανε!!

Μακάρι αγαπημένη!! 

Να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου!! Γερό κ καλότυχο να είναι!!

Όλα να πάνε κατ ευχήν για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήραμε επιτέλους σήμερα τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα... Απογοήτευση...Κινητικότητα και μορφολογία στο 1%...είχα μια μικρή ελπίδα αλλά δυστυχως επεσα έξω. Αύριο θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του, μέσα στην επόμενη βδομάδα θα επισκεφτώ κι εγώ την γυναικολόγο μου και από εκεί και μετά μας βλέπω να δοκιμάζουμε άλλες λύσεις..😔 

Ενιωσα μια κάποια ήττα για κάποιο λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Πήραμε επιτέλους σήμερα τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα... Απογοήτευση...Κινητικότητα και μορφολογία στο 1%...είχα μια μικρή ελπίδα αλλά δυστυχως επεσα έξω. Αύριο θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του, μέσα στην επόμενη βδομάδα θα επισκεφτώ κι εγώ την γυναικολόγο μου και από εκεί και μετά μας βλέπω να δοκιμάζουμε άλλες λύσεις..😔 

Το ξέρω ότι για αρχή ειναι δύσκολο να το αποδεχτείς, αλλά να σκέφτεσαι ότι βρήκες τι πρόβλημα υπάρχει και έρχεσαι ένα Τσικ πιο κοντά στο να καταφέρεις να γίνεις μανούλα! Τουλάχιστον εγώ έτσι το είδα όταν έμαθα ότι έχω θέμα!

Υ.Γ. μην απογοητευεσαι!❤️🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonakiv είπε:

Το ξέρω ότι για αρχή ειναι δύσκολο να το αποδεχτείς, αλλά να σκέφτεσαι ότι βρήκες τι πρόβλημα υπάρχει και έρχεσαι ένα Τσικ πιο κοντά στο να καταφέρεις να γίνεις μανούλα! Τουλάχιστον εγώ έτσι το είδα όταν έμαθα ότι έχω θέμα!

Υ.Γ. μην απογοητευεσαι!❤️🌹

Αυτό ακριβώς..τουλάχιστον τώρα ξέρουμε τι φταίει και τι πρέπει να κάνουμε..Υποψιες υπήρχαν και μετά το 1ο σπερμοδιαγραμμα αλλά πάντα εχεις μια ελπίδα ότι κάτι μπορεί να αλλάξει..Θα επισκεφτούμε και τους γιατρούς μας και από εκεί και πέρα ξεκινάμε..
Σ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Πήραμε επιτέλους σήμερα τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα... Απογοήτευση...Κινητικότητα και μορφολογία στο 1%...είχα μια μικρή ελπίδα αλλά δυστυχως επεσα έξω. Αύριο θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του, μέσα στην επόμενη βδομάδα θα επισκεφτώ κι εγώ την γυναικολόγο μου και από εκεί και μετά μας βλέπω να δοκιμάζουμε άλλες λύσεις..😔 

Ενιωσα μια κάποια ήττα για κάποιο λόγο...

Κορίτσι μην απογοητεύεσαι. Είναι σε εισαγωγικά προτιμότερο να έχει πρόβλημα ( όχι κατεστραμμένο φυσικά) ο άντρας με το σπέρμα παρά η γυναίκα. Η διαδικασία της εξωσωματικής είναι πιο εύκολη έχοντας κ πιο πολλές πιθανότητες για γρήγορη σύλληψη!!! Απευθυνθείτε όμως σε γιατρό γονιμότητας με μεγάλη εμπειρία κ πάνω απ´ όλα να τον εμπιστεύεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Πήραμε επιτέλους σήμερα τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα... Απογοήτευση...Κινητικότητα και μορφολογία στο 1%...είχα μια μικρή ελπίδα αλλά δυστυχως επεσα έξω. Αύριο θα μιλήσει ο άντρας μου με τον γιατρό του, μέσα στην επόμενη βδομάδα θα επισκεφτώ κι εγώ την γυναικολόγο μου και από εκεί και μετά μας βλέπω να δοκιμάζουμε άλλες λύσεις..😔 

Ενιωσα μια κάποια ήττα για κάποιο λόγο...

Κοπελα μου καλημέρα..

Δεν θυμάμαι αν εχω διαβάσει πιο πανω..έχετε ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα και το επαναλάβετε τωρα;

Σε ρωτάω γιατί κι εμείς στην ίδια φάση ειμαστε..να κανουνε το επόμενο σπερμοδιαγραμμα την αλλη εβδομάδα.. 

Τι θέμα υπάρχει ακριβως;εσυ είσαι ενταξει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κοπελα μου καλημέρα..

Δεν θυμάμαι αν εχω διαβάσει πιο πανω..έχετε ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα και το επαναλάβετε τωρα;

Σε ρωτάω γιατί κι εμείς στην ίδια φάση ειμαστε..να κανουνε το επόμενο σπερμοδιαγραμμα την αλλη εβδομάδα.. 

Τι θέμα υπάρχει ακριβως;εσυ είσαι ενταξει;;

Join the club...είμαστε στο ίδιο χρονικό πλαίσιο και εμείς για το 2ο πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Αυτό ακριβώς..τουλάχιστον τώρα ξέρουμε τι φταίει και τι πρέπει να κάνουμε..Υποψιες υπήρχαν και μετά το 1ο σπερμοδιαγραμμα αλλά πάντα εχεις μια ελπίδα ότι κάτι μπορεί να αλλάξει..Θα επισκεφτούμε και τους γιατρούς μας και από εκεί και πέρα ξεκινάμε..
Σ ευχαριστώ πολύ!

Ολα θα πανε καλα κορίτσι. Σκέψου πως πλεον δε θα βαρατε άσκοπα.. Μπαινετε στο σωστό δρόμο που θα σας οδηγήσει στο μωρό σας!! Παρτο θετικά, πλέον έχεις κάτι να αντιμετωπίσεις. Σίγουρα προσγειωνεσαι απότομα αλλά ξέρεις ότι Μ τον έναν η τον άλλο τρόπο θα γινει αυτό που επιθυμείτε συντομα❤❤ πιστεψε με είναι καλυτερο απ το να παλευεις κάθε μήνα κ να είσαι στην αναμονή αν κ αν κ γιατί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κοπελα μου καλημέρα..

Δεν θυμάμαι αν εχω διαβάσει πιο πανω..έχετε ξανακάνει σπερμοδιαγραμμα και το επαναλάβετε τωρα;

Σε ρωτάω γιατί κι εμείς στην ίδια φάση ειμαστε..να κανουνε το επόμενο σπερμοδιαγραμμα την αλλη εβδομάδα.. 

Τι θέμα υπάρχει ακριβως;εσυ είσαι ενταξει;;

Είχαμε ξεκινήσει πέρσι εξετάσεις..εγώ είχα κάνει ορμονικές και σαλπιγγογραφια κ ήταν όλα οκ, ο σύζυγος είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα κ είχε εξεταστεί για κιρσοκηλη. 
Έκτοτε το αφήσαμε λιιιγο στην άκρη λόγω φόρτου κ πίεσης εργασίας, κορονωιου και ψυχολογίας και φέτος είπαμε να το ξανα πάμε από την αρχή..

Εύχομαι εσείς να πάρετε θετικά αποτελέσματα!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ολα θα πανε καλα κορίτσι. Σκέψου πως πλεον δε θα βαρατε άσκοπα.. Μπαινετε στο σωστό δρόμο που θα σας οδηγήσει στο μωρό σας!! Παρτο θετικά, πλέον έχεις κάτι να αντιμετωπίσεις. Σίγουρα προσγειωνεσαι απότομα αλλά ξέρεις ότι Μ τον έναν η τον άλλο τρόπο θα γινει αυτό που επιθυμείτε συντομα❤❤ πιστεψε με είναι καλυτερο απ το να παλευεις κάθε μήνα κ να είσαι στην αναμονή αν κ αν κ γιατί.... 

Αυτό είναι που με παρηγορεί ότι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο πλησιάζουν σε αυτό που παλεύουμε να αποκτήσουμε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

@Maroulita! μου όλα θα πάνε πολύ καλά!! Είμαι σίγουρη!! Θα αντιμετωπίσετε κάτι συγκεκριμένο. Τώρα γνωρίζετε ποιο είναι το εμποδιακι που καθυστερούσε το ζουζουνακι. Θα το ξεπεράσετε και μετά τσουυυυπ θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σας, πρώτα ο Θεός!!  🙏🙏🙏🙏🙏

Να έχεις πίστη κ υπομονή 💗!!

Τώρα όσο αφορά στις εξετάσεις θρομβοφιλιας που λέγαμε, είχατε δίκιο. Μίλησα με τη γιατρό.Είναι πάρα πολλές κ δε γράφονται όλες. Μου τις έγραψε όμως η γυναικολόγος, όχι αιματολογος. 

Κατά τα άλλα ας τα λέμε καλά..... Έχω καταγχωθει. 

Και να σας πω κάτι;

Την προηγούμενη Τετάρτη τέτοια ώρα είχαν βγει τα αποτελέσματα της χοριακης κ περίμενα τον άντρα μου να γυρίσει κ να του πω ότι θα κάνουμε μωρό.....έκλαιγα κ γελούσα μαζί.....τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Εφουλα τι να απαντησει κανεις τωρα! Απλα σκεψου οτι με καλο θα βγουν και οι εξετασεις και θα εισαι και πιο γονιμη και θες μια καλη φωλιτσα για το παιδακι που θα ερθει και δεν φταιει αν εισαι στεναχωρημενη απο το προηγουμενο. 

Βαλε στον ευατο σου καποιο οριο εννοω δεν γινεται να μην το σκεφτεις και να μην στεναχωρηθεις ( και εγω η μονη φορα που εκλαψα οταν ηρθε περιοδοσ ηταν αυτη η φορα που πιστευω επαθα και εγω το ιδιο απλα δεν εχω αποδειξη) , μετα ομως βαλε στοχο να κανεις τον οργανισμο σου οσο πιο ετοιμο μπορεις για να δεκτει το σπορακι σου γιατι θα ερθει! και αν εισαι εστω και λιγο στεναχωρημενη δεν θα του αρεσει! Επισης η μητρα μας επιρρεαζετε αμεσα απο την ψυχολογια μας. 

Οτι θες εδω ειμαστε να το συζητας να σου φευγει! Αλλα πιστεψε τωρα εισαι πιο κοντα απο ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Βρε Εφουλα τι να απαντησει κανεις τωρα! Απλα σκεψου οτι με καλο θα βγουν και οι εξετασεις και θα εισαι και πιο γονιμη και θες μια καλη φωλιτσα για το παιδακι που θα ερθει και δεν φταιει αν εισαι στεναχωρημενη απο το προηγουμενο. 

Βαλε στον ευατο σου καποιο οριο εννοω δεν γινεται να μην το σκεφτεις και να μην στεναχωρηθεις ( και εγω η μονη φορα που εκλαψα οταν ηρθε περιοδοσ ηταν αυτη η φορα που πιστευω επαθα και εγω το ιδιο απλα δεν εχω αποδειξη) , μετα ομως βαλε στοχο να κανεις τον οργανισμο σου οσο πιο ετοιμο μπορεις για να δεκτει το σπορακι σου γιατι θα ερθει! και αν εισαι εστω και λιγο στεναχωρημενη δεν θα του αρεσει! Επισης η μητρα μας επιρρεαζετε αμεσα απο την ψυχολογια μας. 

Οτι θες εδω ειμαστε να το συζητας να σου φευγει! Αλλα πιστεψε τωρα εισαι πιο κοντα απο ποτε!

Το ξέρω, έχεις δίκιο κ προσπαθω να μην το σκέφτομαι κ τα καταφέρνω κιόλας. Απλά τώρα ήταν σαν deja vu. Γύρισα σπίτι, έκανα τα ίδια πράγματα που είχα κάνει την προηγούμενη Τετάρτη που ξαφνικά είχε χτυπήσει το  mail μου κ είδα στο κινητό μου το μαγικό νούμερο....και για αυτό στεναχωρέθηκα....

Σε αυτό που είπες έχει δίκιο πάντως. Πρέπει να "περιποιηθω" τον οργανισμό μου για να τον κάνω κατάλληλο για το σπορακι μου...

Σ ευχαριστώ για άλλη μια φορά που με επανεφερες στις εργοστασιακές μου ρυθμίσεις, γιατί άρχισα να"χάνω" λίγο ..... 🤪🤪😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Το ξέρω, έχεις δίκιο κ προσπαθω να μην το σκέφτομαι κ τα καταφέρνω κιόλας. Απλά τώρα ήταν σαν deja vu. Γύρισα σπίτι, έκανα τα ίδια πράγματα που είχα κάνει την προηγούμενη Τετάρτη που ξαφνικά είχε χτυπήσει το  mail μου κ είδα στο κινητό μου το μαγικό νούμερο....και για αυτό στεναχωρέθηκα....

Σε αυτό που είπες έχει δίκιο πάντως. Πρέπει να "περιποιηθω" τον οργανισμό μου για να τον κάνω κατάλληλο για το σπορακι μου...

Σ ευχαριστώ για άλλη μια φορά που με επανεφερες στις εργοστασιακές μου ρυθμίσεις, γιατί άρχισα να"χάνω" λίγο ..... 🤪🤪😁😁

οι πρώτες μέρες ειναι δυσκολες και είναι λογικο να έχεις και ξεσπασματα!!και ειναι λογικο γιατι περασες μια απωλεια!!!αλλα θα περασει και αυτο και με τον αντρα σου ενωμενοι και αγαπημενοι θα ξεκινήσετε παλι τις προσπαθειες σας με αισιοδοξια!!ευχομαι καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!και υπομονη κοριτσι μου!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κακά τα ψέματα όσο και να λέμε δεν θα το σκέφτομαι δεν γίνεται εγώ πιάνω τον εαυτό μου κυρίως στις επίμαχες μέρες όσο και να λέω θα είμαι χαλαρή και δεν θα το σκέφτομαι να λέω βρε λες να καταφέραμε κάτι σήμερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια! Λοιπόν πηγα το πρωι για υπέρηχο σήμερα είμαι 5 εβδομαδα και 5 ημερων. Πέραν του σακου δεν είδαμε τίποτα άλλο. Εκεί λογικά πρεπει να έφταιγε και το μηχανημα. Η γιατρός τα βρήκε όλα τέλεια πολυ ωραια. 

Εγώ τι να σας πω, καταγχωθηκα δεν είμαι κν τόσο ευχαριστημενη από τη σημερινή επίσκεψη.  Θεωρώ ότι έπρεπε να παω μια εβδομάδα αργότερα για να μην αγχωθώ έτσι, αλλά κ για να μην πηγαίνω σε κλειστους χώρους τόσο συχνά. Περιμενα μιαμιση ώρα για να μπω στην αναμονή κ λιγο εκνευρίστηκα κ μετα δεν είδαμε τίποτα! Τώρα μου έκλεισε 15 μέρες μετά ραντεβού έτσι να τυραννιέμαι. Δεν μας καταλαβαίνουν καθόλου οι γιατροί τελικά. 

Σκέφτομαι στις 10 μέρες να παω σε ένα γιατρό με σουπερ υπέρηχο να δώ τι γίνεται. Όποτε παλι αναμονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Λοιπόν πηγα το πρωι για υπέρηχο σήμερα είμαι 5 εβδομαδα και 5 ημερων. Πέραν του σακου δεν είδαμε τίποτα άλλο. Εκεί λογικά πρεπει να έφταιγε και το μηχανημα. Η γιατρός τα βρήκε όλα τέλεια πολυ ωραια. 

Εγώ τι να σας πω, καταγχωθηκα δεν είμαι κν τόσο ευχαριστημενη από τη σημερινή επίσκεψη.  Θεωρώ ότι έπρεπε να παω μια εβδομάδα αργότερα για να μην αγχωθώ έτσι, αλλά κ για να μην πηγαίνω σε κλειστους χώρους τόσο συχνά. Περιμενα μιαμιση ώρα για να μπω στην αναμονή κ λιγο εκνευρίστηκα κ μετα δεν είδαμε τίποτα! Τώρα μου έκλεισε 15 μέρες μετά ραντεβού έτσι να τυραννιέμαι. Δεν μας καταλαβαίνουν καθόλου οι γιατροί τελικά. 

Σκέφτομαι στις 10 μέρες να παω σε ένα γιατρό με σουπερ υπέρηχο να δώ τι γίνεται. Όποτε παλι αναμονή! 

Ναι βρε κορίτσι κορίτσι ήταν νωρίς για καρδουλα σε καμία βδομάδα θα ακουσεις..εγω άκουσα 6+2 καρδουλες. Ναι καλό θα ήταν να πας σ 10 μέρες να σου φυγει κ η αγωνία κ σίγουρα πια τότε θα ακουσεις!!! Τέλεια, με το καλό όλα!!! Βήμα βήμα μην αγχώνεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Λοιπόν πηγα το πρωι για υπέρηχο σήμερα είμαι 5 εβδομαδα και 5 ημερων. Πέραν του σακου δεν είδαμε τίποτα άλλο. Εκεί λογικά πρεπει να έφταιγε και το μηχανημα. Η γιατρός τα βρήκε όλα τέλεια πολυ ωραια. 

Εγώ τι να σας πω, καταγχωθηκα δεν είμαι κν τόσο ευχαριστημενη από τη σημερινή επίσκεψη.  Θεωρώ ότι έπρεπε να παω μια εβδομάδα αργότερα για να μην αγχωθώ έτσι, αλλά κ για να μην πηγαίνω σε κλειστους χώρους τόσο συχνά. Περιμενα μιαμιση ώρα για να μπω στην αναμονή κ λιγο εκνευρίστηκα κ μετα δεν είδαμε τίποτα! Τώρα μου έκλεισε 15 μέρες μετά ραντεβού έτσι να τυραννιέμαι. Δεν μας καταλαβαίνουν καθόλου οι γιατροί τελικά. 

Σκέφτομαι στις 10 μέρες να παω σε ένα γιατρό με σουπερ υπέρηχο να δώ τι γίνεται. Όποτε παλι αναμονή! 

Από την μία ήθελε να δει άν είναι στην μήτρα το μωρούλι σου και καλά έκανε, από την άλλη όμως σε νιώθω και σε καταλάβω απόλυτα γιατί και εγώ άν μείνω έγκυος ξανά θα νιώθω όπως και εσύ αλλά κάθε γυναίκα που είχε μία αποβολή το ίδιο άγχος έχει να δει μωράκι στον σάκο και να ακούσει καρδούλα, συγχαρητήρια και πάλι να κρατήσει γερά το μπαμπάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Είχαμε ξεκινήσει πέρσι εξετάσεις..εγώ είχα κάνει ορμονικές και σαλπιγγογραφια κ ήταν όλα οκ, ο σύζυγος είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα κ είχε εξεταστεί για κιρσοκηλη. 
Έκτοτε το αφήσαμε λιιιγο στην άκρη λόγω φόρτου κ πίεσης εργασίας, κορονωιου και ψυχολογίας και φέτος είπαμε να το ξανα πάμε από την αρχή..

Εύχομαι εσείς να πάρετε θετικά αποτελέσματα!! 🥰

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο τωρα και πριν 3 μηνες κάναμε όλες τις εξετάσεις.. εγω είχα λίγο ανεβασμένο θυροειδη και ανεβασμενη προλακτινη και παίρνω χαπακια γι αυτά τα 2..Ο άντρας μου είχε πολυ καλο αριθμό στο σπερμοδιαγραμμα αλλα η κινητικότητα ήταν χαμηλή.. μας είπε ο γιατρός ότι έφταιγε ότι 20 μέρες πριν την εξέταση είχε 4 μερες πυρετό και παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αυτό και μας σύστησε να πάρουμε profertil βιταμινες και να το ξαναδούμε σε λιγο καιρο μας είχε πει..εμείς τελειώσαμε το πρώτο κουτί και χθες ξεκινήσαμε και το δεύτερο κουτί με τις βιταμίνες.. και λέμε τέλος του μηνα για να μην χάσουμε και τις επαφές αυτόν τον μήνα να πάμε να κάνουμε παλι και βλέπουμε...

Εύχομαι να έχει βελτιωθεί το σπερμοδιαγραμμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Λοιπόν πηγα το πρωι για υπέρηχο σήμερα είμαι 5 εβδομαδα και 5 ημερων. Πέραν του σακου δεν είδαμε τίποτα άλλο. Εκεί λογικά πρεπει να έφταιγε και το μηχανημα. Η γιατρός τα βρήκε όλα τέλεια πολυ ωραια. 

Εγώ τι να σας πω, καταγχωθηκα δεν είμαι κν τόσο ευχαριστημενη από τη σημερινή επίσκεψη.  Θεωρώ ότι έπρεπε να παω μια εβδομάδα αργότερα για να μην αγχωθώ έτσι, αλλά κ για να μην πηγαίνω σε κλειστους χώρους τόσο συχνά. Περιμενα μιαμιση ώρα για να μπω στην αναμονή κ λιγο εκνευρίστηκα κ μετα δεν είδαμε τίποτα! Τώρα μου έκλεισε 15 μέρες μετά ραντεβού έτσι να τυραννιέμαι. Δεν μας καταλαβαίνουν καθόλου οι γιατροί τελικά. 

Σκέφτομαι στις 10 μέρες να παω σε ένα γιατρό με σουπερ υπέρηχο να δώ τι γίνεται. Όποτε παλι αναμονή! 

Ναι κορίτσι μου να βρεις έναν γιατρό με σούπερ μηχάνημα για υπέρηχο και θα δεις πόσο θα σε χαλαρώσει....εμένα ο γιατρός μου στον υπέρηχο βλέπει μέχρι και εάν είναι άδεια η κύστη μου αν έχω πάει πριν λίγη ώρα τουαλέτα δεν φαντάζεσαι πόσο με ηρεμεί αυτό το πράγμα που δεν υπάρχει θέμα εγκυμοσύνης προς το παρόν φαντάσου τώρα σε εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...