Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό αποτέλεσμα, η πρώτη μου φορά!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!
Είμαι και εγώ νέα στο φόρουμ, καθότι μόλις εχθές έκανα τεστ (1η ημέρα αναμονής περιόδου) και βγήκε θετικο!!
Σήμερα εκανα τη β χωριακή, με αποτέλεσμα 620 (θετική).
Επίσης πήρα και ένα ψηφιακό τεστ το οποίο έδειξε πως η σύλληψη έγινε πριν από 1-2 εβδομαδες!!
Επειδή εδώ, στον τόπο διαμονής μου- εργασίας δεν έχω κάποιο γυναικολόγο πρεπει να βρω, τι πρέπει να κάνω τώρα? πρέπει να κλείσω άμεσα ραντεβού ή να περιμένω? Η μικροβιολόγος συνέστησε να κάνω μία δεύτερη χωριακή τη δευτέρα ή τρίτη και μετά να επισκεφθώ γυναικολόγο.

 Επίσης, από εχθές που έκανα το τέστ άρχισα να νιώθω ναυτία (1 φορά) και συχνά πυκνά πόνο στο στομάχι, λέτε να είναι ψυχολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!
Είμαι και εγώ νέα στο φόρουμ, καθότι μόλις εχθές έκανα τεστ (1η ημέρα αναμονής περιόδου) και βγήκε θετικο!!
Σήμερα εκανα τη β χωριακή, με αποτέλεσμα 620 (θετική).
Επίσης πήρα και ένα ψηφιακό τεστ το οποίο έδειξε πως η σύλληψη έγινε πριν από 1-2 εβδομαδες!!
Επειδή εδώ, στον τόπο διαμονής μου- εργασίας δεν έχω κάποιο γυναικολόγο πρεπει να βρω, τι πρέπει να κάνω τώρα? πρέπει να κλείσω άμεσα ραντεβού ή να περιμένω? Η μικροβιολόγος συνέστησε να κάνω μία δεύτερη χωριακή τη δευτέρα ή τρίτη και μετά να επισκεφθώ γυναικολόγο.

 Επίσης, από εχθές που έκανα το τέστ άρχισα να νιώθω ναυτία (1 φορά) και συχνά πυκνά πόνο στο στομάχι, λέτε να είναι ψυχολογικό?

Καλησπέρα κορίτσι μου, εύχομαι όλα να πάνε καλά με το καλό το μωράκι σου!! Καλό θα ήταν να κάνεις και μια δεύτερη χοριακη σε 2 μερες να δεις αν διπλασιαζεται κ μετά να επικοινωνήσεις με έναν γυναικολόγο κ αυτός θα σου πει πως να προχωρήσεις!! Οι κράμπες και τα πονακια περιόδου στην αρχή είναι φυσιολογικά όταν είναι ανεκτά, για αλλα συμπτώματα συνηθως είναι νωρίς αλλα εγω ειχα πριν κ από την καθυστέρηση οποτε μπορει να είναι κ κανονικα συμπτώματα κ όχι άγχος!! Με το καλό και παλι😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!
Είμαι και εγώ νέα στο φόρουμ, καθότι μόλις εχθές έκανα τεστ (1η ημέρα αναμονής περιόδου) και βγήκε θετικο!!
Σήμερα εκανα τη β χωριακή, με αποτέλεσμα 620 (θετική).
Επίσης πήρα και ένα ψηφιακό τεστ το οποίο έδειξε πως η σύλληψη έγινε πριν από 1-2 εβδομαδες!!
Επειδή εδώ, στον τόπο διαμονής μου- εργασίας δεν έχω κάποιο γυναικολόγο πρεπει να βρω, τι πρέπει να κάνω τώρα? πρέπει να κλείσω άμεσα ραντεβού ή να περιμένω? Η μικροβιολόγος συνέστησε να κάνω μία δεύτερη χωριακή τη δευτέρα ή τρίτη και μετά να επισκεφθώ γυναικολόγο.

 Επίσης, από εχθές που έκανα το τέστ άρχισα να νιώθω ναυτία (1 φορά) και συχνά πυκνά πόνο στο στομάχι, λέτε να είναι ψυχολογικό?

Καλό θα είναι να βρεις έναν γυναικολόγο να σε κατευθύνει. Επίσης θα ήταν καλό να ξεκινήσεις φυλλικο οξύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις συμβουλές σας!!🥰

Ναι ήδη είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου!! Οι πόνοι που νιώθω στην κοιλιά τελικά πιστεύω οφείλονται σε άγχος γιατί παράλληλα έχω εξεταστική και αγχώθηκα να περάσουν τρεις μέρες να κάνω και την επόμενη χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εγκυμοσηνη να εχεις !!!!!!! και εγω στο γιο μου τοσο ειχα την πρωτη φορα και μετα 3.000κατι , σιγουρα παρε φολικο οξυ και εαν εχεις πονους περιοδου μαγνησιο! Επισης ο γιατρος δεν μπορει να δει κατι αν δεν παει η χοριακη 1500 και πανω οποτε αναγκαστηκα κανεις δευτερη χοριακη και περιμενεις να παει πανω απο 1500. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...