Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Καλημέρα μην ανχωνεσαι,  αλλά ρώτα μωρέ να παίρνεις τα utrogestan κολπικα πιάνουν πολύ καλύτερα εμένα ο γιατρός μου είχε πει μόνο αν έχω αιμορραγία και δεν μπορώ να τα βάλω στο κόλπο να τα παίρνω από στόμα, επίσης θεωρώ ότι δεν έπρεπε να τα κόψεις εννοώ μειώσεις. Ειδικά στο πρώτο τρίμηνο είναι απαραίτητο αφού δουλεύεις και κουράζεσαι, εμένα ευτυχώς ακόμα δεν έχω δει κάτι αλλά σκέψου ότι τα έχω στο συρτάρι άχρηστα να είναι!

Αγάπη έχω σταματήσει τη δουλειά απ' την προηγούμενη εβδομάδα. Ο γιατρός μου που είχα πάει για υπέρηχο την Πέμπτη μου είπε να τα μειώσω στο ένα χάπι την ημέρα εφόσον ήμουν καθαρή και δεν έβλεπα πλέον καφέ για αυτό το είχα σταματήσει. Εχθές τώρα επειδή μάλλον έκανα κάποιες δουλειές στο σπίτι και γενικώς πηγαινοερχόμουν ίσως για αυτό πάλι να είδα τα καφέ. Μόνο καμιά αποκόλληση μην είναι και έχουμε άλλα.. θα το δούμε αύριο. Το πρωί που πήγα ξαναείδα λίγα. Τώρα που ξαναπήγα ήμουν καθαρή θα φανεί μέχρι το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

Αγάπη έχω σταματήσει τη δουλειά απ' την προηγούμενη εβδομάδα. Ο γιατρός μου που είχα πάει για υπέρηχο την Πέμπτη μου είπε να τα μειώσω στο ένα χάπι την ημέρα εφόσον ήμουν καθαρή και δεν έβλεπα πλέον καφέ για αυτό το είχα σταματήσει. Εχθές τώρα επειδή μάλλον έκανα κάποιες δουλειές στο σπίτι και γενικώς πηγαινοερχόμουν ίσως για αυτό πάλι να είδα τα καφέ. Μόνο καμιά αποκόλληση μην είναι και έχουμε άλλα.. θα το δούμε αύριο. Το πρωί που πήγα ξαναείδα λίγα. Τώρα που ξαναπήγα ήμουν καθαρή θα φανεί μέχρι το βράδυ!

Στην αποκόλληση μακριά από εδώ,  είναι κατακόκκινο το αίμα,  οπότε μην φοβάσαι,  αυτό είναι το θέμα ότι εμένα με ήξερε ο γιατρός ότι δεν βάζω κολο κάτω και δεν με άφησε να τα σταματήσω καθόλου,  και τώρα για αυτό μου τα έχει βάλει στην τσάντα χαχα με φοβάται,  ειμαι και εγώ. Αλλά μην φοβάσαι απλά μωρέ μήπως αυτό το ένα που παίρνεις να το παίρνεις από κόλπο κάνει καλύτερη δουλειά, ρώτα τον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η manoula84 είπε:

Στην αποκόλληση μακριά από εδώ,  είναι κατακόκκινο το αίμα,  οπότε μην φοβάσαι,  αυτό είναι το θέμα ότι εμένα με ήξερε ο γιατρός ότι δεν βάζω κολο κάτω και δεν με άφησε να τα σταματήσω καθόλου,  και τώρα για αυτό μου τα έχει βάλει στην τσάντα χαχα με φοβάται,  ειμαι και εγώ. Αλλά μην φοβάσαι απλά μωρέ μήπως αυτό το ένα που παίρνεις να το παίρνεις από κόλπο κάνει καλύτερη δουλειά, ρώτα τον.

Οκ θα τον ρωτήσω!!! Δεν ξέρω γτ μου ήρθε στο νου αποκόλληση απλά ακούω ότι συμβαίνει συχνά κ φοβήθηκα μην έκανα καμία απότομη κίνηση και το προκάλεσα. Αφού φοβάμαι μέχρι κ να φτερνιστω φαντάσου! Όχι ευτυχώς ήταν σκούρο καφέ και πολύ λίγο. Κ το πρωί ήταν σταγόνες καφέ. Ειμουν μια βδομάδα ξάπλα δεν τη πάλεψα άλλο.γιαυτο σηκώθηκα να κάνω τπτ να ξεπιαστώ κιόλας.αλλα μάλλον ξάπλα θα τη βγάλω όλο το πρώτο τρίμηνο παρά να αγχώνομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αποκόλληση είναι τελείως αλλά τα συμπτώματα έχεις πόνο είχες αίμα αλλά πράγματα. Μην το φοβάσαι απλά να μην σκύβεις πολύ και να μην σηκώνεις βαριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marakii μηπως ειναι αιμα εμφυτευσης; Πάντως ειναι σύνηθες το καφε αιμα στις αρχες της εγκυμοσύνης. Ποσον εβδομάδων εισαι; Ξεκουράσου αφου μπορείς και όλα θα πανε τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

@Marakii μηπως ειναι αιμα εμφυτευσης; Πάντως ειναι σύνηθες το καφε αιμα στις αρχες της εγκυμοσύνης. Ποσον εβδομάδων εισαι; Ξεκουράσου αφου μπορείς και όλα θα πανε τελεια!!!!!

Αποκλείεται να είναι εμφύτευσης.. διανύω την 7η εβδ. Είμαι 6 και 4 ημερων..φουλ ξεκούραση όλη μέρα ξάπλα είμαι σμρ εννοειται. Μαγείρεψε ο αντρας Μ! Δεν κάνω τπτ μέχρι αύριο απογευμα που έχουμε υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπες μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα 116 χτυπους!!! Το μωρό μου είπε είναι 6 εβδ κ 1 ημέρας!! Και τα καφέ που είδα είναι υπολειματα της εμφύτευσης τελικά και ίσως να τα βλέπω γενικώς ... Να συνεχίσω να παίρνω utrogestan και την άλλη εβδομάδα να κάνω εξετάσεις αίματος! Δόξα το Θεό όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Αγάπες μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα 116 χτυπους!!! Το μωρό μου είπε είναι 6 εβδ κ 1 ημέρας!! Και τα καφέ που είδα είναι υπολειματα της εμφύτευσης τελικά και ίσως να τα βλέπω γενικώς ... Να συνεχίσω να παίρνω utrogestan και την άλλη εβδομάδα να κάνω εξετάσεις αίματος! Δόξα το Θεό όλα καλά.

Συγχαρητήρια! Εγω εχω αύριο γιατρό. Καρδουλα σιγουρα δςν θα ακούσουμε καθως ειμαι μολις 5+3 σήμερα.

Σήμερα ξεκινησαν και τα πιο εντονα συμπτώματα.. ταση για εμετό, αηδια για καποια φαγητα κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Συγχαρητήρια! Εγω εχω αύριο γιατρό. Καρδουλα σιγουρα δςν θα ακούσουμε καθως ειμαι μολις 5+3 σήμερα.

Σήμερα ξεκινησαν και τα πιο εντονα συμπτώματα.. ταση για εμετό, αηδια για καποια φαγητα κτλ.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!Εγώ από συμπτώματα πάντως ακόμα τπτ μην το ματιασω. Εκτός από λίγο πρησμένο στηθος..αν πας σε κάνα δεκαήμερο θα ακούσεις καρδούλα σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Αγάπες μόλις γύρισα από το γιατρό!! Όλα καλά ακούσαμε καρδούλα 116 χτυπους!!! Το μωρό μου είπε είναι 6 εβδ κ 1 ημέρας!! Και τα καφέ που είδα είναι υπολειματα της εμφύτευσης τελικά και ίσως να τα βλέπω γενικώς ... Να συνεχίσω να παίρνω utrogestan και την άλλη εβδομάδα να κάνω εξετάσεις αίματος! Δόξα το Θεό όλα καλά.

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο? Την καθαρά Δευτέρα οι εγκυουλες μπορούμε να φάμε ταραμοσαλάτα? Η όχι? Γτ εγώ τη σκέφτομαι από τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο? Την καθαρά Δευτέρα οι εγκυουλες μπορούμε να φάμε ταραμοσαλάτα? Η όχι? Γτ εγώ τη σκέφτομαι από τώρα....

Αχ Μπραβο για τα νεα εγω στο μπεμπη ειχα ακουσει πρωτη φορα 125 χτυπους λενε αν ειναι κατω απο 140 ειναι αγορι! λοιπον εμενα μου μυριζε ταραμοσαλατα συνεχεια ο γιατρος μου ειπε οκ να φαω ειχα τρελαθει και οταν εφαγα ηταν σαν να ετρωγα κατι αλλο σε γευση ασε μεγαλη ηττα, ελπιζω φετος να φαω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η manoula84 είπε:

Αχ Μπραβο για τα νεα εγω στο μπεμπη ειχα ακουσει πρωτη φορα 125 χτυπους λενε αν ειναι κατω απο 140 ειναι αγορι! λοιπον εμενα μου μυριζε ταραμοσαλατα συνεχεια ο γιατρος μου ειπε οκ να φαω ειχα τρελαθει και οταν εφαγα ηταν σαν να ετρωγα κατι αλλο σε γευση ασε μεγαλη ηττα, ελπιζω φετος να φαω

 

Δεν το ήξερα ότι παίζουν ρόλο οι χτύποι χαχα!! 

Δηλαδή επιτρέπεται ε? Να φάω αν είναι! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα κι εγω απο τον γιατρό. Ειμαι 5+4 και είδαμε μονο σάκο. Τιποτε άλλο. Ειναι νορμαλ αυτο βρε κοριτσια; ο γιατρος μου ειπε πως ειναι οκ και δεν περιμενε να δει κατι παραπανω. Στο ενα μου παιδι, ειχα παει 5+3 και ειχαμε δει σακο και κουκιδα(εμβρυικα στοιχεια).

Αγχωθηκα.

Επισης να πω οτι ειμαι τερμα χαλια απο συμπτώματα. ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ.... ταση για εμετο, ζαλη. Δεν ειμαι καθόλου καλα. Και η βολτα στον γιατρο που τα επιδείνωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε μηπως η συλληψη εγινε καθυστεριμενα?? οποτε νομιζεις οτι εισαι 5 και δεν εισαι?? ο υπερηχος τι γραφει επανω ποσο πιστευει οτι εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Μωρε μηπως η συλληψη εγινε καθυστεριμενα?? οποτε νομιζεις οτι εισαι 5 και δεν εισαι?? ο υπερηχος τι γραφει επανω ποσο πιστευει οτι εισαι?

Ο γιατρος δεν μετρησε καν τον σακο!! Μου ειπε απλα πως σε αυτον τον υπέρηχο θελουμε να δουμε απλα αν ειναι ενδομήτριο το κυημα. Μετα του ειπα πως στο αλλο μου παιδι 5+3 ειχα δει και κουκιδα (ειχα αλλον γιατρο τοτε) και μου ειπε πως εκεινον δεν τον προβληματιζει που ειδαμε μονο σακο σημερα.

Γενικα ο γιατρος δεν μου εκατσε καλα οπότε θα παω μαλλον ξανα στον παλιο μου γιατρό.

Απλα ανησυχώ πολυ που δεν ειδα λεκιθικο. 

Πραγματικα το μονο που μου δινει ελπιδα ειναι οι εντονες αναγουλες. Ενώ ημουν αισιοδοξη και δεν ειχα καθολου αγχος χθες, ξαφνικα αρχισα να εχω αμφιβολίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.... Εμενα από χτες που μπήκα 7 η εβδομάδα με έπιασαν οι ναυτίες!!  Χωρίς εμετο προς τ παρόν.. αλλά διαρκούν όλη μέρα δυστυχώς..σαν να είμαι σε ένα πλοίο που κινείται..ας μη σχολιάσω ότι όλα μου βρωμάνε..ψυγείο δεν τολμώ να ανοίξω κ τα πιατα τα πλένω με κλειστή μύτη!!! Ας ελπίσουμε να κρατήσουν λίγες εβδομάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia. είπε:

Ο γιατρος δεν μετρησε καν τον σακο!! Μου ειπε απλα πως σε αυτον τον υπέρηχο θελουμε να δουμε απλα αν ειναι ενδομήτριο το κυημα. Μετα του ειπα πως στο αλλο μου παιδι 5+3 ειχα δει και κουκιδα (ειχα αλλον γιατρο τοτε) και μου ειπε πως εκεινον δεν τον προβληματιζει που ειδαμε μονο σακο σημερα.

Γενικα ο γιατρος δεν μου εκατσε καλα οπότε θα παω μαλλον ξανα στον παλιο μου γιατρό.

Απλα ανησυχώ πολυ που δεν ειδα λεκιθικο. 

Πραγματικα το μονο που μου δινει ελπιδα ειναι οι εντονες αναγουλες. Ενώ ημουν αισιοδοξη και δεν ειχα καθολου αγχος χθες, ξαφνικα αρχισα να εχω αμφιβολίες.

Και εγώ θα σου λεγα να πας να πάρεις άλλη μία γνώμη. Εγώ που είχα πάει την πρώτη φορά 5 και 4 ημερών είχαμε δει και σάκο και λεκιθικο εκτός αν είναι όντως πιο καθυστερημένη σύλληψη αλλά λογικά έπρεπε να στο πει και αυτός αυτό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Και εγώ θα σου λεγα να πας να πάρεις άλλη μία γνώμη. Εγώ που είχα πάει την πρώτη φορά 5 και 4 ημερών είχαμε δει και σάκο και λεκιθικο εκτός αν είναι όντως πιο καθυστερημένη σύλληψη αλλά λογικά έπρεπε να στο πει και αυτός αυτό.....

Μπα οχι. Το μονο που μου ειπε ειναι πως δεν τον απασχολει που δεν ειδαμε εμβρυικα στοιχεία και πως μπορει να ειμαι λιγο λιγοτερο απο 5+4. Μου ειπα να ξανα παω σε 10 ημερες οπου μαλλον θα ακουσουμε και καρδια...

Θα παρω Τρίτη τον παλιο μου γυναικολογο για ραντεβού. Λογικα δεν θα εχει για την βδομάδα που μας έρχεται και θα σκασω μεχρι να ξαναπαω.

Οσο περνούν οι ωρες τοσο πιο πολυ απογοητεύομαι και νιωθω πως κατι δεν παει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tonia. είπε:

Μπα οχι. Το μονο που μου ειπε ειναι πως δεν τον απασχολει που δεν ειδαμε εμβρυικα στοιχεία και πως μπορει να ειμαι λιγο λιγοτερο απο 5+4. Μου ειπα να ξανα παω σε 10 ημερες οπου μαλλον θα ακουσουμε και καρδια...

Θα παρω Τρίτη τον παλιο μου γυναικολογο για ραντεβού. Λογικα δεν θα εχει για την βδομάδα που μας έρχεται και θα σκασω μεχρι να ξαναπαω.

Οσο περνούν οι ωρες τοσο πιο πολυ απογοητεύομαι και νιωθω πως κατι δεν παει καλα.

Να μην απογοητεύεσαι μάλλον έγινε αργα η σύλληψη εμένα μόνο εκεί πάει το μυαλό μου να σκέφτεσαι θετικά Όλα καλά θα πάνε!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.... Εμενα από χτες που μπήκα 7 η εβδομάδα με έπιασαν οι ναυτίες!!  Χωρίς εμετο προς τ παρόν.. αλλά διαρκούν όλη μέρα δυστυχώς..σαν να είμαι σε ένα πλοίο που κινείται..ας μη σχολιάσω ότι όλα μου βρωμάνε..ψυγείο δεν τολμώ να ανοίξω κ τα πιατα τα πλένω με κλειστή μύτη!!! Ας ελπίσουμε να κρατήσουν λίγες εβδομάδες...

Καλημερα @Marakii! Και εγω μια απο τα ίδια!! Το πρωι δεν μπορώ να φάω για κανέναν λόγο και οταν κάποια στιγμή πεινασω και φαω μια μικρή ποσότητα μετα απο λιγο μου ερχονται ολα μέχρι το λαιμό... (sorry κιόλας) . Τι μαρτύριο είναι αυτο!! Χαχαχα ελπίζω να μην κρατήσει πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tonia. είπε:

Μπα οχι. Το μονο που μου ειπε ειναι πως δεν τον απασχολει που δεν ειδαμε εμβρυικα στοιχεία και πως μπορει να ειμαι λιγο λιγοτερο απο 5+4. Μου ειπα να ξανα παω σε 10 ημερες οπου μαλλον θα ακουσουμε και καρδια...

Θα παρω Τρίτη τον παλιο μου γυναικολογο για ραντεβού. Λογικα δεν θα εχει για την βδομάδα που μας έρχεται και θα σκασω μεχρι να ξαναπαω.

Οσο περνούν οι ωρες τοσο πιο πολυ απογοητεύομαι και νιωθω πως κατι δεν παει καλα.

Μπορεί οντως να είναι νωρίς για δει κατι... απο την άλλη αν εχεις αμφιβολίες για τον γιατρό παρε κ δεύτερη γνώμη.  Υπομονή και ολα καλα θα πανε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω μια χαρά θα είναι το μωρό απλά βαριόταν να σε δει, όντως τόσο νωρίς τους ενδιαφέρει πιο πολύ αν είναι εξωμητριο αλλά εσύ δεν μπορείς να δεις κάτι αν δεν το φωτογραφίσει ο γιατρός εσύ άντε να δεις, δηλαδή εγώ πιστεύω δεν έψαξε οπότε μην ανχωνεσαι. 

Μαράκι για αναγούλα και ιδίως για μυρωδιές τρωγε τσίχλα μέντα ή δυόσμο εγώ έτσι την παλεύω αλλιώς ούρα τα σκουπίδια δεν μπορώ να πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημερα @Marakii! Και εγω μια απο τα ίδια!! Το πρωι δεν μπορώ να φάω για κανέναν λόγο και οταν κάποια στιγμή πεινασω και φαω μια μικρή ποσότητα μετα απο λιγο μου ερχονται ολα μέχρι το λαιμό... (sorry κιόλας) . Τι μαρτύριο είναι αυτο!! Χαχαχα ελπίζω να μην κρατήσει πολυ!!! 

Και εγώ το ελπίζω. Φοβάμαι πάλι μήπως είναι από τα ουτρογκεσταν... Γιατί παίρνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ. Το πρωί μόλις ξυπνήσω παίρνω το φολικό οξύ μετά τρώω και παίρνω το utrogestan. Και μετά από καμιά μιάμιση ώρα με πιάνει αυτή η ζαλάδα ενώ όταν ξυπνήσω είμαι μία χαρά.... Θα ρωτήσω το γιατρό μήπως να κόψω την πρωινή δόση του χαπιού και να παίρνω μόνο το βράδυ. Αν φταίει φυσικά αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Και εγώ το ελπίζω. Φοβάμαι πάλι μήπως είναι από τα ουτρογκεσταν... Γιατί παίρνω ένα το πρωί και ένα το βράδυ. Το πρωί μόλις ξυπνήσω παίρνω το φολικό οξύ μετά τρώω και παίρνω το utrogestan. Και μετά από καμιά μιάμιση ώρα με πιάνει αυτή η ζαλάδα ενώ όταν ξυπνήσω είμαι μία χαρά.... Θα ρωτήσω το γιατρό μήπως να κόψω την πρωινή δόση του χαπιού και να παίρνω μόνο το βράδυ. Αν φταίει φυσικά αυτό

Εγω θα σου ξανα πω να το παιρνεις απο κολπο κανει καλο σαν χαπι και απο κολπο φερνει μονο υπνηλια και πηραζει και λιγο το εντερο. αλλα απο στομα εχει περισσοτερα κακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...