Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κάθομαι από την Τετάρτη! Και έγινε κ το λοκνταουν οπότε είμαι σε αναστολή. ! Εγώ επειδή όλη μέρα είμαι στο κινητό η στην τηλεόραση μου παρήγγειλε ο άντρας μου ένα βιβλίο εγκυμοσύνης τουλάχιστον να ξεφύγω λίγο από τις οθόνες!!! Να ασχοληθώ με κάτι άλλο! 🤪🥳❤️Ευτυχώς προσ το παρόν δεν έχω ζαλάδες εμετούς... Μόνο πείνα κ λίγο πονοκέφαλο! Σήμερα συμπλήρωσα την 6 εβδ. Από αύριο 6 κ 1. Ας ελπίσουμε να πάει έτσι! Εσύ πως είσαι?

Να σου πω την αλήθεια καλή ιδέα για βιβλίο να ξεφύγουμε λιγάκι από τις οθόνες.κι εγώ δεν έχω ζαλάδες και εμετούς μόνο σήμερα λίγο σαν αναγούλα αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου σε γενικές γραμμές είμαι καλά και μακάρι να πάει έτσι χαλαρά μέχρι το τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Εγώ κορίτσια φουλ ταινίες!έχω βαρεθεί😏πήγαμε και στο γιατρό σήμερα και μας είπε για αυτήν την μικρή αποκόλληση αλλά είδαμε λεκιθικό σάκο και όλα καλά!!

Ουυυυ μπράβο κοριτσάρα μου άντε ωραία σου είπε ποτέ να πας για καρδουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrys_Pa είπε:

Να σου πω την αλήθεια καλή ιδέα για βιβλίο να ξεφύγουμε λιγάκι από τις οθόνες.κι εγώ δεν έχω ζαλάδες και εμετούς μόνο σήμερα λίγο σαν αναγούλα αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου σε γενικές γραμμές είμαι καλά και μακάρι να πάει έτσι χαλαρά μέχρι το τελος

Η συνυφαδα μου σε όλη την εγκυμοσύνη της δεν είχε καθολου συμπτώματα !! Και η γέννα της μέσα σε μισή ώρα!!! Τώρα ξέρω ότι αυτό τυχαίνει μία στις 10 αλλά μακάρι να είμαστε κι εμείς μέσα σε αυτό το ποσοστό!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

Η συνυφαδα μου σε όλη την εγκυμοσύνη της δεν είχε καθολου συμπτώματα !! Και η γέννα της μέσα σε μισή ώρα!!! Τώρα ξέρω ότι αυτό τυχαίνει μία στις 10 αλλά μακάρι να είμαστε κι εμείς μέσα σε αυτό το ποσοστό!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μακάρι δε λες τίποτα όνειρο θα ηταν😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Έλα όλα καλά θα πάνε!!! Κι εγώ μη νομίζεις όλη μέρα ξάπλα σηκώνομαι μόνο να κάνω κάνα φαι. 

Αχ να περάσει ο καιρός μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Ουυυυ μπράβο κοριτσάρα μου άντε ωραία σου είπε ποτέ να πας για καρδουλα;

Στις 16/3.εσυ ποτε ειναι να πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Στις 16/3.εσυ ποτε ειναι να πας;

Την Παρασκευή μου είπε να παω12/3 κι έχω αγωνία αλλά προσπαθώ να είμαι θετική δε γίνεται διαφορετικα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Την Παρασκευή μου είπε να παω12/3 κι έχω αγωνία αλλά προσπαθώ να είμαι θετική δε γίνεται διαφορετικα😊

Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά όλες μας!!!!!το άγχος δεν κάνει καλό!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά όλες μας!!!!!το άγχος δεν κάνει καλό!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Συμφωνωωωω  μόνο θετικές σκέψεις από εδώ και πέρα για όλες μάς εδώ μέσα που προσπαθούμε να κάνουμε τα όνειρα μας πραγματικοτητα💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη μας εβδομαδα! Χρονια μας πολλα!!!!! 

Σημερα παω να δω το σπορακι μου και να ακουσουμε καρδουλα!! Ευχομαι ολα να ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

@manoula84  έχουμε κάνα νέο??? Εύχομαι όλα να πήγαν καλά!!!!!! ❤️

Περιμένω είμαι η επόμενη στη σειρά!! Χαχαχαχ άντε καλή τύχη να έχω να ακούσω το παιδάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα και μας είπε ότι όλα είναι καλά! Χρόνια πολλά σε όλες μας! Και του χρόνου η μέρα αυτή να μας βρει με τα μωράκια μας αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα και μας είπε ότι όλα είναι καλά! Χρόνια πολλά σε όλες μας! Και του χρόνου η μέρα αυτή να μας βρει με τα μωράκια μας αγκαλιά!

Μπράβο!!! Τέλεια!!!! Εγω αύριο το πρωί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια και απο εμένα!

Την προηγούμενη εβδομάδα μετα απο 2 ημερες καθυστέρηση, αντίκρισα κ εγω το θετικό μου τεστ!!! Ειμαι τοσο χαρούμενη!! Εκανα και δυο χοριακες , Πέμπτη 880 και Σαββατο 2080.

Ειμαι χαρούμενη και το άγχος μου, μου κλέβει πολυ απ'την χαρα που νιώθω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

@manoula84  έχουμε κάνα νέο??? Εύχομαι όλα να πήγαν καλά!!!!!! ❤️

Περιμένω είμαι η επόμενη στη σειρά!! Χαχαχαχ άντε καλή τύχη να έχω να ακούσω το παιδάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η manoula84 είπε:

Περιμένω είμαι η επόμενη στη σειρά!! Χαχαχαχ άντε καλή τύχη να έχω να ακούσω το παιδάκι μου!!

Μάλλον δεν είχε ίντερνετ αυτό το μήνυμα το είχα στείλει πριν πολύ ώρα!!!

Μια χαρά είμαστε 7 εβδομάδων και 1 μέρα και 150 χτύποι της καρδιάς μια χαρά όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Μάλλον δεν είχε ίντερνετ αυτό το μήνυμα το είχα στείλει πριν πολύ ώρα!!!

Μια χαρά είμαστε 7 εβδομάδων και 1 μέρα και 150 χτύποι της καρδιάς μια χαρά όλα!!!!!

Μου τελείωσαν τα λαικ!!! Τι καλά!!! Όλα πάνε κατ ευχήν!!!❤️🤰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Μάλλον δεν είχε ίντερνετ αυτό το μήνυμα το είχα στείλει πριν πολύ ώρα!!!

Μια χαρά είμαστε 7 εβδομάδων και 1 μέρα και 150 χτύποι της καρδιάς μια χαρά όλα!!!!!

Μπράβο αγάπη Μ!!! Αχχχ κι εμένα να δω πώς θα περάσουν ακόμα δύο μέρες.... Αγωνιαααα....!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σε όλα τα κορίτσια και από εμένα που είμαι καινούργια εδώ! 1η μου εγκυμοσύνη, στην 6η εβδομάδα σήμερα ακριβώς! Έχω πολύ άγχος περιμένωντας να περάσουν οι πρώτες κρίσιμες εβδομάδες όπως οι περισσότερες από εσάς, διαβάζω! Έχω ακούσει τόσα πολλά από φίλες μου, έχω και μια ηλικία πλέον (στα 36 είμαι) οπότε το άγχος μου είναι μεγάλο αλλά εντάξει, το παλέυω! Εγώ πήγα νωρίς νωρίς για τον 1ο υπέρηχο, στις 5 εβδ. όπου είδαμε σάκο και εμβρυικά στοιχεία αλλά το επόμενο ραντεβού είναι σε 1 μήνα από το προηγούμενο και έτσι ακόμα δεν θα έχω την χαρά να ακούσω καρδιά. Όλες όμως διαβάζω ότι άν στον 1ο υπέρηχο είναι νωρίς για να ακούσετε, ο γιατρός σας σας κλείνει ραντεβού στα κοντά για να δείτε και να ακούσετε παλμούς. Εμένα γιατί δεν μου το είπε άραγε ο δικός μου; Είναι πολύ κούλ; :D. Από συμτώματα επίσης δεν έχω κάτι φοβερό πέρα από ευαισθησία στο στήθος (που μάλιστα υποχώρησε τις τελευταίες μέρες κάπως) και λίγη κούραση παραπάνω. Αυτά προς το παρόν! Καλώς σας βρήκα και θα τα λέμε! Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε όλες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...