Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Τι χαρούμενη είδηση είναι αυτή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!! Με το καλό!!!!❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ @tonakiv μου ότι καλύτερο σου ευχομαι😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Μου κάνεις πλακααα !!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!! Συγχαρητήρια κούκλα μου!!!! Πόσο εβδομάδων εισαι??

Συγχαρητήρια και σε σένα κοριτσάρα μου!είμαι 5ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!Είχα πάει στον γιατρό μου για άλλη δουλειά και μου λέει δε κάθεσαι μιας και ήρθες να κάνουμε κι έναν υπέρηχο.και είδαμε 2 σάκους θα τρελαθώ από την χαρά μου δεν μπορώ να το πιστέψω τώρα την επόμενη εβδομάδα θα πάω να ακούσουμε και τις καρδούλες πρώτα ο Θεός!ΠΌΣΟ χαρούμενη είμαι κορίτσια μου!😊😊😊😊

Αχ τι τέλειο!!!!! Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια!!!!!! Μπράβο μπράβο με το καλό και με ένα πόνο να έχεις τα παιδάκια σου!!!!! Πάρα πολύ χάρηκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από χθες το βράδυ έχω πονακια έπρεπε να είχα ξεκινήσει το μαγνήσιο αλλά ρε γαμωτο δεν μπορώ να καταπιώ το τροφοκαρ και δεν μου αρέσουν τα υγρά καθόλου! Έχει δοκιμάσει καμία τίποτα πιο εύκολο στην καταπωση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Εγώ σήμερα ξύπνησα με ναυτία! Αλλά μόνο ανακατωσούρα κ λίγο ζαλάδα. Καλά ο πόνος της μέσης δεν περνάει με τπτ .μόνο αν είμαι ξάπλα! Αλλά δεν γίνεται κι ολη τη μέρα να είμαι έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο πονος της μεσης περνουσε μονο οταν ξαπλωνα στο με το μαξιλαρι εγκυμοσηνης και νομιζω μου εκανε καλο και το μαγνησιο σε αυτο για ρωτα το γιατρο σου γιατι νομιζω οτι περα απο την μητρα βοηθαει και τους μυες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Εμενα ο πονος της μεσης περνουσε μονο οταν ξαπλωνα στο με το μαξιλαρι εγκυμοσηνης και νομιζω μου εκανε καλο και το μαγνησιο σε αυτο για ρωτα το γιατρο σου γιατι νομιζω οτι περα απο την μητρα βοηθαει και τους μυες!

Χτες στον πρώτο υπέρηχο δεν μου ανέφερε κάτι για μαγνήσιο! Όταν του είπα για τη μέση μου! Θα τον ρωτήσω αν είναι! Μαξιλάρι εγκυμοσύνης λέω να πάρω ένα γτ δεν θα τη παλέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Χτες στον πρώτο υπέρηχο δεν μου ανέφερε κάτι για μαγνήσιο! Όταν του είπα για τη μέση μου! Θα τον ρωτήσω αν είναι! Μαξιλάρι εγκυμοσύνης λέω να πάρω ένα γτ δεν θα τη παλέψω!

Εγω ειχα παρει ενα που ειναι σε σχημα Π αλλα ενω με βολευε τελεια στον 8 με 9 που μεγαλωσε πολυ η κοιλια και δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα δεν με βολευε τοσο και εβαζα μονο ενα μαξιλαρι αναμεσα απο τα γονατα, αν παρεις παρε καλυτερα αυτα που εχουν σχημα μισοφεγγαρο, νομιζω ειναι πιο χρηστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι... Ουσιαστικά είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και παρατηρώ πως αν και μόλις έκλεισα την 6η εβδομάδα η κοιλιά μου είναι πρησμένη. Δεν είναι η ιδέα μου. Κιλά δεν έχω πάρει αλλά τώρα παντελόνια μου με στενεύουν πολύ μου προκαλούν δυσφορία. Το έχει καμία άλλη; Δεν είναι πολύ νωρίς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι... Ουσιαστικά είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου και παρατηρώ πως αν και μόλις έκλεισα την 6η εβδομάδα η κοιλιά μου είναι πρησμένη. Δεν είναι η ιδέα μου. Κιλά δεν έχω πάρει αλλά τώρα παντελόνια μου με στενεύουν πολύ μου προκαλούν δυσφορία. Το έχει καμία άλλη; Δεν είναι πολύ νωρίς;;;

Στην δευτερη εγκυμοσηνη ξεπεταγετε αμεσως η κοιλιτσα ετσι γινεται η μητρα ξερει τη δουλεια και το κανει πιο γρηγορα! (χ δψδδδωφ βδβδβδ) αυτα τα αλαμπουρνεζικα τα εγραψε ο μπεμπης χαχαχα δεν μου παει να τα σβησω ειναι δικα του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Στην δευτερη εγκυμοσηνη ξεπεταγετε αμεσως η κοιλιτσα ετσι γινεται η μητρα ξερει τη δουλεια και το κανει πιο γρηγορα! (χ δψδδδωφ βδβδβδ) αυτα τα αλαμπουρνεζικα τα εγραψε ο μπεμπης χαχαχα δεν μου παει να τα σβησω ειναι δικα του!!

Αυτά είναι! Τρελαίνομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Η μέση με πονάει κι εμένα όταν είμαι όρθια 😔 και κάτι πινάκια στην κοιλιά χαμηλά τα έχω.... Αλλά πολύ πρήξιμο η κοιλιά. Στην κόρη μου, πριν 7 χρόνια στη 10 εβδομάδα είχα αυτή την κοιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η katelina είπε:

Αυτά είναι! Τρελαίνομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Η μέση με πονάει κι εμένα όταν είμαι όρθια 😔 και κάτι πινάκια στην κοιλιά χαμηλά τα έχω.... Αλλά πολύ πρήξιμο η κοιλιά. Στην κόρη μου, πριν 7 χρόνια στη 10 εβδομάδα είχα αυτή την κοιλιά.

6 εβδομάδα και 6 μέρα,  εγώ στο πρώτο την κοιλιά την είδα πρώτη φορά στο τέλος του 4ου δούλευα και σαν τρελή οπότε δεν είχα βάλει κιλά καθόλου, τώρα η κοιλιά είναι σαν να είμαι στον τέταρτο χαχα εννοώ ξεπροβάλλει κάπως βέβαια είχε μείνει και λίγο κοιλίτσα που δεν κατάφερα να την χάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια!Εύχομαι όλες να είστε καλά!    @vickypucca που είσαι κορίτσι μου έχω να σε δω μέρες ελπίζω να είναι όλα καλα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!Εύχομαι όλες να είστε καλά!    @vickypucca που είσαι κορίτσι μου έχω να σε δω μέρες ελπίζω να είναι όλα καλα😊

Αγαπημένη μου καλημέρα!Στο κρεβάτι μου με εμετούς και μια μικρή αιμορραγία αλλά όχι κάτι σοβαρό για την ώρα τουλάχιστον.Διάβασα και τα νέα σου με τα διδυμάκια και χάρηκα πολύ😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vickypucca είπε:

Αγαπημένη μου καλημέρα!Στο κρεβάτι μου με εμετούς και μια μικρή αιμορραγία αλλά όχι κάτι σοβαρό για την ώρα τουλάχιστον.Διάβασα και τα νέα σου με τα διδυμάκια και χάρηκα πολύ😍😍

Ωχ υπομονή κοριτσάκι μου μακάρι να είναι μόνο αυτά η ταλαιπωρία σε όλη την εγκυμοσύνη...κανε ότι σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά θα δεις.Να σου πω την αλήθεια έχω ψιλοαγχοθει ελπίζω να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεου☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrys_Pa είπε:

Ωχ υπομονή κοριτσάκι μου μακάρι να είναι μόνο αυτά η ταλαιπωρία σε όλη την εγκυμοσύνη...κανε ότι σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά θα δεις.Να σου πω την αλήθεια έχω ψιλοαγχοθει ελπίζω να πάνε όλα καλά με την βοήθεια του θεου☺

Δεν χρειάζεται το άγχος γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει.Άλλωστε το αποτέλεσμα δεν μπορούμε να το αλλάξουμε,μόνο να κάνουμε ότι μας λένε και την προσευχή μας κάθε βράδυ ✌️🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vickypucca είπε:

Δεν χρειάζεται το άγχος γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει.Άλλωστε το αποτέλεσμα δεν μπορούμε να το αλλάξουμε,μόνο να κάνουμε ότι μας λένε και την προσευχή μας κάθε βράδυ ✌️🙂

Έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι..αντε να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε τα μπεμπέ μας αγκαλιααα(γελάω γιατί ακόμα είμαστε στην αρχή αρχή και βιάζομαι να τελειώσει..?υπομονή 0😄)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vickypucca είπε:

Αγαπημένη μου καλημέρα!Στο κρεβάτι μου με εμετούς και μια μικρή αιμορραγία αλλά όχι κάτι σοβαρό για την ώρα τουλάχιστον.Διάβασα και τα νέα σου με τα διδυμάκια και χάρηκα πολύ😍😍

Υπομονή όλα αυτά είναι στο πρόγραμμα.. θα περάσουν οι δύσκολες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Έτσι προσπαθώ να σκέφτομαι..αντε να περάσει γρήγορα ο καιρός να πάρουμε τα μπεμπέ μας αγκαλιααα(γελάω γιατί ακόμα είμαστε στην αρχή αρχή και βιάζομαι να τελειώσει..?υπομονή 0😄)

Μακάριιιιιι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κοριτσιααα μου τι κάνετε πως είστε??

Καλώς το Μαράκι μας☺εδώ κοριτσάρα μου χαζεύω διάφορες σελίδες για το τι θα χρειαστώ αργότερα από πραγματα(Έτσι περνάει και πιο γρήγορα η ωρα)Εσυ κορίτσι μου κάθεσαι τελικά από σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλώς το Μαράκι μας☺εδώ κοριτσάρα μου χαζεύω διάφορες σελίδες για το τι θα χρειαστώ αργότερα από πραγματα(Έτσι περνάει και πιο γρήγορα η ωρα)Εσυ κορίτσι μου κάθεσαι τελικά από σημερα;

Κάθομαι από την Τετάρτη! Και έγινε κ το λοκνταουν οπότε είμαι σε αναστολή. ! Εγώ επειδή όλη μέρα είμαι στο κινητό η στην τηλεόραση μου παρήγγειλε ο άντρας μου ένα βιβλίο εγκυμοσύνης τουλάχιστον να ξεφύγω λίγο από τις οθόνες!!! Να ασχοληθώ με κάτι άλλο! 🤪🥳❤️Ευτυχώς προσ το παρόν δεν έχω ζαλάδες εμετούς... Μόνο πείνα κ λίγο πονοκέφαλο! Σήμερα συμπλήρωσα την 6 εβδ. Από αύριο 6 κ 1. Ας ελπίσουμε να πάει έτσι! Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια φουλ ταινίες!έχω βαρεθεί😏πήγαμε και στο γιατρό σήμερα και μας είπε για αυτήν την μικρή αποκόλληση αλλά είδαμε λεκιθικό σάκο και όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Εγώ κορίτσια φουλ ταινίες!έχω βαρεθεί😏πήγαμε και στο γιατρό σήμερα και μας είπε για αυτήν την μικρή αποκόλληση αλλά είδαμε λεκιθικό σάκο και όλα καλά!!

Έλα όλα καλά θα πάνε!!! Κι εγώ μη νομίζεις όλη μέρα ξάπλα σηκώνομαι μόνο να κάνω κάνα φαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...