Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Συγχαρητήρια!! Μπράβο που είδατε φύλο γιατί συνήθως στην αυχενική δε φαίνεται. Κ ειδικά εσύ που έχεις δίδυμα!! Εμένα κατα 98% μ είπε αγόρι αλλα περιμένω κ την nipt με σιγουριά για να  χαρώ!!

Αχ τι ωραία που μας πάνε όλα καλά φτου φτου ώρες ώρες σκέφτομαι λες μετά να μου πει ότι έχω αγορακια;;;αλλά τον είδα σίγουρο χωρίς δισταγμό να το λέει,θα δούμε ότι και να είναι γερά να είναι θεούλη μου και τίποτε αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Αχ τι ωραία που μας πάνε όλα καλά φτου φτου ώρες ώρες σκέφτομαι λες μετά να μου πει ότι έχω αγορακια;;;αλλά τον είδα σίγουρο χωρίς δισταγμό να το λέει,θα δούμε ότι και να είναι γερά να είναι θεούλη μου και τίποτε αλλο

Ετσι μπραβο πάνω από όλα γερά να είναι!! Δε νομίζω να μπερδεύεται ο γιατρός στο κορίτσι. Βλεπει καθαρά. Καμία φορά λένε ότι βλέπουν αγορι αλλα μπορεί να είναι ο ομφάλιο λωρος κ να μπερδεύονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Με το καλό η μπεμπούλα... αφού είναι η αυχενική καλή δεν υπάρχει πρόβλημα στην αίματος. Εμενα οι αναγούλες ακόμα με ταλαιπωρούν... μετά το Πάσχα εχω ραντεβού εγω πάλι 

Ακόμα βρε αγάπη ε? Ε θα περάσουν κι αυτές που θα πάει.εμενα ραντεβού μου έχει κλείσει 19 Μάη. Αλλά μετά το Πάσχα μου έχει βάλει να κάνω αιματολογικές ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrys_Pa είπε:

Μπράβο Μαράκι μου χαίρομαι που όλα πάνε καλά κοριτσάκι κι εσύ ε;;ολεεεεεεε από συμπτώματα έχω ηρεμήσει πάρα πολύ κι εμένα μου έδωσε σίδηρο και μαγνήσιο ασβέστιο όχι ομως

Είχες τίποτα πονάκια στην κοιλίτσα και σου δωσε το μαγνήσιο? Πάντως το ασβεστιο εγώ δυσκολεύομαι λίγο να του πάρω είναι ένα μεγάλο χαπάκι μασώμενο που λιώνει στο στόμα και λίγο δεν το μπορώ αλλά αναγκαστικά το παίρνω κάθε απόγευμα για το καλό το μωρου μας! Θα πηξουμε στις κόρες και στα φουστανάκια χααχχχαχα. Γερά να ναι ότι κι αν είναι αυτό έλεγα πάντα!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Ακόμα βρε αγάπη ε? Ε θα περάσουν κι αυτές που θα πάει.εμενα ραντεβού μου έχει κλείσει 19 Μάη. Αλλά μετά το Πάσχα μου έχει βάλει να κάνω αιματολογικές ! 

Μπράβο κορίτσια χαίρομαι και εγω που πηγαίνουν όλα καλά!!! Εύχομαι μέχρι το τέλος να παμε  έτσι.  Εγω ακόμα δεν παίρνω ασβέστιο ούτε σίδηρο ισως μου τα δώσει κ εμένα απο εβδομάδα... και εγω τώρα ακριβώς μετα το Πάσχα εχω ραντεβού με την γυναικολογο αν και πριν 3 ήμερες πηγα να της δώσω όλες τις εξετάσεις που εχω κάνει γιατί τις ήθελε συγκεντρωτικά επειδή είχα άγχος το είδαμε για λίγο το σπορακι κ ηταν μια χαρά! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Είχες τίποτα πονάκια στην κοιλίτσα και σου δωσε το μαγνήσιο? Πάντως το ασβεστιο εγώ δυσκολεύομαι λίγο να του πάρω είναι ένα μεγάλο χαπάκι μασώμενο που λιώνει στο στόμα και λίγο δεν το μπορώ αλλά αναγκαστικά το παίρνω κάθε απόγευμα για το καλό το μωρου μας! Θα πηξουμε στις κόρες και στα φουστανάκια χααχχχαχα. Γερά να ναι ότι κι αν είναι αυτό έλεγα πάντα!!!♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Όχι δεν είχα καθόλου πονακια δεν ξέρω γιατί μου το έδωσε φαντάζομαι δε θα κάνει κακό ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrys_Pa είπε:

Όχι δεν είχα καθόλου πονακια δεν ξέρω γιατί μου το έδωσε φαντάζομαι δε θα κάνει κακό ε;

Κακό δεν πιστευω να κάνει για να στο έδωσε ο γιατρός απλά νομίζω ότι έχω ακούσει ότι όταν έχεις πονάκια σου δίνουν μαγνήσιο αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής οι αιματολογικές εξετάσεις. Μου είπε ο γιατρός όλα είναι φυσιολογικά απλά πρέπει να ξεκινήσω να παίρνω salospir μετά το μεσημεριανό . Κάτι με τα αγγεία μου είπε αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς γτ μου τα έλεγε γρήγορα! Έχει πάρει καμία άλλη κοπέλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2021 at 11:00 ΜΜ, ο/η Marakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου βγήκαν τα αποτελέσματα της αυχενικής οι αιματολογικές εξετάσεις. Μου είπε ο γιατρός όλα είναι φυσιολογικά απλά πρέπει να ξεκινήσω να παίρνω salospir μετά το μεσημεριανό . Κάτι με τα αγγεία μου είπε αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς γτ μου τα έλεγε γρήγορα! Έχει πάρει καμία άλλη κοπέλα? 

Μαράκι καλησπέρα εγώ επερνα σαλοσπιρ στο τέλος της εγκυμοσύνης για να περνάει περισσότερο αίμα στις φλέβες επειδή είχα την αποκόλληση και δεν τρεφοταν καλά, πολλές κοπέλες παίρνουν μη σε ανησυχεί  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε;;έχουμε χαθεί πως πάει μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη σας;εμείς είμαστε πολύ καλά μέχρι στιγμής το μόνο ότι έκανα καμπύλη σακχάρου και βγήκε λίγο ανεβασμένη και είμαι σε διατροφή τώρα και καθημερινές μετρήσεις κατά τα άλλα όλα καλά κι εγώ και τα κοριτσάκια μου οι κοιλίτσα σας πως ειναι;;;εγώ έχω φουσκώσει αρκετά σήμερα είμαι 18+0 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κανετε;;έχουμε χαθεί πως πάει μέχρι τώρα η εγκυμοσύνη σας;εμείς είμαστε πολύ καλά μέχρι στιγμής το μόνο ότι έκανα καμπύλη σακχάρου και βγήκε λίγο ανεβασμένη και είμαι σε διατροφή τώρα και καθημερινές μετρήσεις κατά τα άλλα όλα καλά κι εγώ και τα κοριτσάκια μου οι κοιλίτσα σας πως ειναι;;;εγώ έχω φουσκώσει αρκετά σήμερα είμαι 18+0 

 

Γεια σου κορίτσι!! Χαίρομαι που σου πηγαίνουν όλα καλά!! Εγω είμαι 19 και 5 έχει αρχίσει να φουσκώνει η κοιλιά μου αλλά δεν φαίνεται έντονα ακόμα!! Καμπύλη σακχάρου γιατί έκανες τόσο νωρίς? Είχες κάποιο θέμα? Γιατί απο οτι ξέρω γίνεται πιο μετα... είμαστε και στο θεμα "Μωράκια Οκτωβρίου " ελα και εκει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Χαίρομαι που σου πηγαίνουν όλα καλά!! Εγω είμαι 19 και 5 έχει αρχίσει να φουσκώνει η κοιλιά μου αλλά δεν φαίνεται έντονα ακόμα!! Καμπύλη σακχάρου γιατί έκανες τόσο νωρίς? Είχες κάποιο θέμα? Γιατί απο οτι ξέρω γίνεται πιο μετα... είμαστε και στο θεμα "Μωράκια Οκτωβρίου " ελα και εκει. 

Έκανα εξετάσεις αίματος και βγήκε το ζάχαρο 95 και με έβαλε η ενδοκρινολογος μου να κάνω καμπύλη από τώρα και βγήκε λίγο ανεβασμένη...οι μετρήσεις που κάνω μόνη μου βγαίνουν πολύ καλές παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου τι κανετε;;έχουμε χαθεί πως προχωράει η εγκυμοσύνη  σας;από συμπτώματα  είσαστε οκ;;εγώ αύριο έχω να κάνω την Β επιπέδου  και έχω λιγάκι άγχος εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μπεμπάκι σου και όλα καλά θα πάνε☺️
Εγώ έκανα την β επιπέδου την προηγουμένη βδομάδα και είναι όλα σούπερ. Έχω σκάσει από τη ζέστη και ο μικρός με έχει πεθάνει στις κλωτσιές αλλά μ´ αρέσει 😁😁 Ανυπομονώ να έρθει ο Οκτώβρης να γεννήσω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2021 at 11:49 ΠΜ, ο/η Vickypucca είπε:

Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μπεμπάκι σου και όλα καλά θα πάνε☺️
Εγώ έκανα την β επιπέδου την προηγουμένη βδομάδα και είναι όλα σούπερ. Έχω σκάσει από τη ζέστη και ο μικρός με έχει πεθάνει στις κλωτσιές αλλά μ´ αρέσει 😁😁 Ανυπομονώ να έρθει ο Οκτώβρης να γεννήσω❤️

Καλημέρα  vickypucca μου,Χαίρομαι πολύ που είσαι καλά κορίτσι μου κι εγώ ανυπομονώ πως και πως να έρθει εκείνη η στιγμή που θα τα πάρουμε αγκαλιά.Ευτυχως όλα καλά με την Β επιπέδου τα κορίτσια μου είναι πολύ καλά δόξα το θεό,προχωράμε δυναμικά λοιπον😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...