Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μου βήμα βήμα.....


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλημέρα Ρούλα μου αυτές τις 3 μέρες είμαι πολύ καλύτερα ευτυχώς χθες πήγαμε και ακούσαμε και τις καρδούλες όλα μια χαρά μας είπε ο γιατρός μας δόξα το θεό όλα καλά πάνε.εσυ κοπέλα μου όλα καλα;

Μπραβο!! Πολύ χάρηκα!! Εγω αύριο μπαίνω στην 11η εβδομάδα κ την άλλη θα πάω για αυχενική. Συμπτώματα έχεις? Εμενα οι αναγούλες ακόμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπραβο!! Πολύ χάρηκα!! Εγω αύριο μπαίνω στην 11η εβδομάδα κ την άλλη θα πάω για αυχενική. Συμπτώματα έχεις? Εμενα οι αναγούλες ακόμα.....

Εγώ είμαι 8 και4 μέρες θα με δει άλλη μια φορά 19/4 και μετά θα που πει ποτέ θα πάω για Αυχενική.εδω και 3 μέρες είμαι πολύ καλύτερα δεν έχω αναγούλα προσέχω να τρώω λίγο γιατί δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα τα βράδια κρακερς η γιαουρτάκι η καμία φρυγανιά και με ενοχλούν πολύ οι μυρωδιές και στο στόμα έχω μια μόνιμη αηδία να το πω δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Διάβασα τις συζητήσεις σας! Και εγώ μια από τα ίδια με τις αναγουλιτσες.... Εγώ είμαι στην 10η εβδομάδα σε δίδυμη κύηση και την επόμενη Παρασκευή θα κάνω την αυχενικη στο Μητέρα. Έχει καμία άλλη εμπειρία από το μητέρα για τέτοιες εξετάσεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε και πάντα καλά νέα να ακούμε στις επισκέψεις μας!!!!! Εγώ έχω αύριο! ❤️

Καλημέρα και καλό μηνα😗καλή επιτυχία Μαρακι💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2021 at 10:37 ΠΜ, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε και πάντα καλά νέα να ακούμε στις επισκέψεις μας!!!!! Εγώ έχω αύριο! ❤️

Πηγες για αυχενική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πηγες για αυχενική? 

Σήμερα δεν είχα αυχενική είμαι στη 10εβδ. Είδαμε πως πάει η ανάπτυξη .όλα καλά! 164 παλμοί έχει μεγαλώσει πολύ μέσα σε τρεις βδομάδες που είχα να το δω και κουνιόταν και συνέχεια! Κόντευα να κλάψω αλήθεια!!!! 21 Απρίλη πάμε για αυχενική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Σήμερα δεν είχα αυχενική είμαι στη 10εβδ. Είδαμε πως πάει η ανάπτυξη .όλα καλά! 164 παλμοί έχει μεγαλώσει πολύ μέσα σε τρεις βδομάδες που είχα να το δω και κουνιόταν και συνέχεια! Κόντευα να κλάψω αλήθεια!!!! 21 Απρίλη πάμε για αυχενική... 

Μπραβο κοριτσι μου!!! Α καλά νόμιζα αυχενική. Έχω τον νου μου εγω γιατί θα πάω την Τετάρτη κ ανυπομονώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Α καλά νόμιζα αυχενική. Έχω τον νου μου εγω γιατί θα πάω την Τετάρτη κ ανυπομονώ!!

Όντως η αυχενική μου προκαλεί κ εμένα άγχος... Να σκεφτόμαστε ότι όλα θα πάνε καλά!!!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!! Ευτυχώς το ουτρογκεσταν μου το μείωσε κ θα παίρνω τελικά ένα μόνο το βράδυ κολπικά! Του είπα ότι Μ έφερνε παρενέργειες μετά από μια ώρα ναυτίες πολλές! Αλλά θα συνεχίσω να το παίρνω μέχρι κ την αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω έπαιρνα στη 1η μου εγκυμοσύνη. Βοηθάει παρα πολυ. Μ έφερνε και υπνηλία εμενα κ ας το έπαιρνα κολπικά. Να συνεχίσεις όσο σου πει ο γιατρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Σήμερα δεν είχα αυχενική είμαι στη 10εβδ. Είδαμε πως πάει η ανάπτυξη .όλα καλά! 164 παλμοί έχει μεγαλώσει πολύ μέσα σε τρεις βδομάδες που είχα να το δω και κουνιόταν και συνέχεια! Κόντευα να κλάψω αλήθεια!!!! 21 Απρίλη πάμε για αυχενική... 

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! Εγω 14/4 εχω αυχενικη!!! Εχω τρελή αγωνία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ εγω έπαιρνα στη 1η μου εγκυμοσύνη. Βοηθάει παρα πολυ. Μ έφερνε και υπνηλία εμενα κ ας το έπαιρνα κολπικά. Να συνεχίσεις όσο σου πει ο γιατρός!!

Δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς!! Θα κανω υπομονή τρεις εβδομάδες ακόμα..🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια νεα!!! Εγω 14/4 εχω αυχενικη!!! Εχω τρελή αγωνία!!!

Άντε ωραία θα μάθουμε τα δικά σου νέα πιο σύντομα!!!! Όλα καλά!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakii είπε:

@Ρουλ@@ μου καλημέρα!!!!! Περιμένουμε νέα σου σήμερα!!!!!!❤️❤️❤️❤️

Όχι σήμερα αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού για την αυχενική....ανυπομονώ κ εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Όχι σήμερα αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού για την αυχενική....ανυπομονώ κ εγω....

Αχου ναι μπερδευτηκα... Έχουμε χάσει τις μέρες με την Κλεισούρα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου,πως εισαστε;πως προχωράει η εγκυμοσύνη  σας;εγώ είμαι στην 11 εβδομάδα μια Είμαι καλά μια έχω ανακατοσουρες σε γενικές γραμμές όμως είμαι καλά 19 του μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να μας δει πως πάμε και να μου πει ποτέ να πάω για την Αυχενική αγωνία μέχρι τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου,πως εισαστε;πως προχωράει η εγκυμοσύνη  σας;εγώ είμαι στην 11 εβδομάδα μια Είμαι καλά μια έχω ανακατοσουρες σε γενικές γραμμές όμως είμαι καλά 19 του μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να μας δει πως πάμε και να μου πει ποτέ να πάω για την Αυχενική αγωνία μέχρι τότε.

Γεια σου Χρύσα!!! Εγω είμαι 11κ 5 ημέρες κ εγω ανακατοσουρες συνέχεια ειδικά μόλις φως κάτι!! Εγω εχω την Τετάρτη αυχενικη σήμερα πήρα τις αιματολογικές εξετάσεις που έπρεπε να κάνω πριν την αυχενικη και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες κ ότι ίσως στην αυχενικη να φανει κ το φυλλο του μωρού!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Xrys_Pa είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου,πως εισαστε;πως προχωράει η εγκυμοσύνη  σας;εγώ είμαι στην 11 εβδομάδα μια Είμαι καλά μια έχω ανακατοσουρες σε γενικές γραμμές όμως είμαι καλά 19 του μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να μας δει πως πάμε και να μου πει ποτέ να πάω για την Αυχενική αγωνία μέχρι τότε.

Γεια σου κοριτσι μου! Είμαι 10 κ 6 . Είμαι πολύ καλύτερα από πριν μία εβδομάδα!! Ούτε ανακατωσούρα ούτε τπτ. Έχει ανοίξει η όρεξη μου κ θέλω συνέχεια να τρώω. Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 21 του μήνα!!! Υπομονή κορίτσι Μ μέχρι τότε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Έκανα κ εγω την αυχενική κ περιμένω την papp a τωρα. Όλα καλα κ μου είπε ότι κατά 98% αγόρι. 12+2σημερα εγω κ οι αναγούλες καλα κρατούν....

Με το καλό κορίτσι μου ο αντρακλας σου!!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!!! Θα περάσουν όπου να ναι και οι αναγουλες!! Κοντοζυγωνει ο καιρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Με το καλό κορίτσι μου ο αντρακλας σου!!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!!! Θα περάσουν όπου να ναι και οι αναγουλες!! Κοντοζυγωνει ο καιρός!!!

Έχω ακούσει ότι αλλάζει κιολας κ ότι στην αυχενική δεν είναι σίγουρο το φυλο. Θα δείξει...εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου Χρύσα!!! Εγω είμαι 11κ 5 ημέρες κ εγω ανακατοσουρες συνέχεια ειδικά μόλις φως κάτι!! Εγω εχω την Τετάρτη αυχενικη σήμερα πήρα τις αιματολογικές εξετάσεις που έπρεπε να κάνω πριν την αυχενικη και η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι καλες κ ότι ίσως στην αυχενικη να φανει κ το φυλλο του μωρού!!! 

Μπράβο  Μαράκι πολύ ευχάριστα τα νέα σου με το καλό και η Αυχενική και να δεις τι μπεμπέ εχεις😙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Είμαι 10 κ 6 . Είμαι πολύ καλύτερα από πριν μία εβδομάδα!! Ούτε ανακατωσούρα ούτε τπτ. Έχει ανοίξει η όρεξη μου κ θέλω συνέχεια να τρώω. Εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 21 του μήνα!!! Υπομονή κορίτσι Μ μέχρι τότε!!!!

Τυχερή που είσαι που δεν έχεις ανακατοσουρες με το καλό και η Αυχενική  σου😙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...