Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vickypucca είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια μας!! Εσύ τώρα πως είσαι; Μια χαρά; Πότε σου έδωσαν να πιεις νερό; Εμένα αύριο το πρωί θα με σηκώσουν, θα το έκαναν απόψε αλλά είπαν να με αφήσουν να ξεκουραστώ απόψε που μόνο ξεκούραση δε το λες και όχι λόγω του μπέμπη, εκείνος τρομαρίτσα μου κοιμάται και είναι ήσυχος, λόγω της χαράς μου να τον κοιτάω!!χιχιχι

Να μας ζησουν κοπέλα μου!!! Εγω τώρα είμαι πολυ καλα νιώθω τραβήγματα μονο καθόλου  πονο Αφού να σκεφτείς δεν εχω ζητήσει καθόλου παυσίπονα μετα την πρώτη μέρα. Η γιατρός μου έκανε πολυ καλη δουλειά κ ήθελε να περπατήσω πολυ γρήγορα οπότε εγω γέννησα την Κυριακή το απόγευμα κ την Δευτέρα σηκώθηκα. Οσο για το νερο θυμάμαι ότι μόλις βγήκα απο το χειρουργείο είπαν στον αντρα μου να μου δώσει 2-3 γουλιές κ έτσι έγινε αλλες 5 φορες μεχρι που κοιμηθηκα. Εύχομαι να αναρρώσεις  κ εσυ γρήγορα κ οταν θα σε σηκώσουν να σηκώνεσαι κ εσυ να περπατάς οσο μπορείς κάνει πολυ καλο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κ εγω! 39+5! Με έπιασαν πόνοι περιόδου 1τη νύχτα απλά ήταν συγχρονισμενοι απ την αρχή στο 3λεπτο κ κινητοποίηθηκα γρήγορα. Στις 4 έσπασαν τα νερά κ 6 Γέννησα. Ανέβαινε η διαστολή πολύ γρήγορα. Κάθε φορά που έκανα εμετο Ανέβαινε. Σε αυτό το κομμάτι ταλαιπωρηθηκα λίγο. Μετά δε κατάλαβα πως βγήκε ο μπεμπης μου. 3800!! Περισσότερο πονεσα όταν με έραβε παρά στη γέννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κ εγω! 39+5! Με έπιασαν πόνοι περιόδου 1τη νύχτα απλά ήταν συγχρονισμενοι απ την αρχή στο 3λεπτο κ κινητοποίηθηκα γρήγορα. Στις 4 έσπασαν τα νερά κ 6 Γέννησα. Ανέβαινε η διαστολή πολύ γρήγορα. Κάθε φορά που έκανα εμετο Ανέβαινε. Σε αυτό το κομμάτι ταλαιπωρηθηκα λίγο. Μετά δε κατάλαβα πως βγήκε ο μπεμπης μου. 3800!! Περισσότερο πονεσα όταν με έραβε παρά στη γέννα. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!!Παίδαρος ο μικρός βγήκε μια χαρά!!!!Να τον δεις όπως επιθυμείς!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κορίτσια όσες γεννησατε σας έδωσαν ένα χαπάκι για τη μήτρα? Ξέρετε πόσα τέτοια θα πάρουμε?

Για 7 μέρες πήρα πρωί μεσημέρι βράδυ από την ημέρα που βγήκα από το νοσοκομείο..συν ότι είχα πάρει μέσα στο νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Για 7 μέρες πήρα πρωί μεσημέρι βράδυ από την ημέρα που βγήκα από το νοσοκομείο..συν ότι είχα πάρει μέσα στο νοσοκομείο. Το οποίο δεν ξέρω για εσάς εμένα τις πρώτες μέρες που μου υο έδωσαν στο νοσοκομείο πονούσαμε πολύ μετά για αρκετή ώρα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

13/10/2021 η μέρα που άλλαξε η ζωή μας για πάντα! Κορίτσια γεννήσαμε έναν άγγελο. Πήγαμε το πρωί της Τετάρτης για την πρόκληση, καθώς ο γιατρός στο 40+3 μου είχε πει ότι τα πράγματα ζορίζουν για το μικρό. Από τις 8 το πρωί ως και τις 5,30 το απόγευμα έμεινα να παλεύω με μια διαστολή που δεν γινόταν ποτέ. Στις 4.30 ως 5.30 που με είδε ο γιατρός είχα πόνους ανά λεπτό με διάρκεια από 45-55 δευτεερόλεπτα. Πολύ βίαιοι πόνοι.  Οι έμπειρες μανούλες ίσως μπορούν να με διαφωτίσουν σε σχέση με το τι στάδιο έπρεπε να είχα αυτούς τους πόνους...Με διαστολή κολλημένη στο 2 και μη ΄΄εχοντας τη δυνατότητα για επισκληριδιο καθώς θα σταματούσε όλη η διαδικασία μπήκαμε στο χειρουργείο 5,30 το απόγευμα. Με κλάματα στα μάτια....για τον αγώνα που είχα κάνει.... τα μάτια μου αντίκρισαν στις 5:42 το πιο όμορφο πλάσμα αυτού του κόσμου!!! Χαλάλι του όλα, χαλάλι οι πόνοι που έφαγα αν και ήξερα ότι δεν υπήρχαν οι προδιαγραφές, μόνο και μόνο για να του δώσω την ευκαιρία να έρθει με έναν πιο φυσιολογικό τρόπο....Πάλεψα πάρα πολύ για φυσιολογικό τοκετό......αλλά τελικά μόνο το αποτέλεσμα έχει σημασία! Ενας παίδαρος 3300 υγιέστατος καιολοφώτεινος! Ευχομαι σε αυτή την ομάδα μόνο υγιή και χαρούμενα μπεμπάκια και οι μανούλες όλες σιδερένιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

13/10/2021 η μέρα που άλλαξε η ζωή μας για πάντα! Κορίτσια γεννήσαμε έναν άγγελο. Πήγαμε το πρωί της Τετάρτης για την πρόκληση, καθώς ο γιατρός στο 40+3 μου είχε πει ότι τα πράγματα ζορίζουν για το μικρό. Από τις 8 το πρωί ως και τις 5,30 το απόγευμα έμεινα να παλεύω με μια διαστολή που δεν γινόταν ποτέ. Στις 4.30 ως 5.30 που με είδε ο γιατρός είχα πόνους ανά λεπτό με διάρκεια από 45-55 δευτεερόλεπτα. Πολύ βίαιοι πόνοι.  Οι έμπειρες μανούλες ίσως μπορούν να με διαφωτίσουν σε σχέση με το τι στάδιο έπρεπε να είχα αυτούς τους πόνους...Με διαστολή κολλημένη στο 2 και μη ΄΄εχοντας τη δυνατότητα για επισκληριδιο καθώς θα σταματούσε όλη η διαδικασία μπήκαμε στο χειρουργείο 5,30 το απόγευμα. Με κλάματα στα μάτια....για τον αγώνα που είχα κάνει.... τα μάτια μου αντίκρισαν στις 5:42 το πιο όμορφο πλάσμα αυτού του κόσμου!!! Χαλάλι του όλα, χαλάλι οι πόνοι που έφαγα αν και ήξερα ότι δεν υπήρχαν οι προδιαγραφές, μόνο και μόνο για να του δώσω την ευκαιρία να έρθει με έναν πιο φυσιολογικό τρόπο....Πάλεψα πάρα πολύ για φυσιολογικό τοκετό......αλλά τελικά μόνο το αποτέλεσμα έχει σημασία! Ενας παίδαρος 3300 υγιέστατος καιολοφώτεινος! Ευχομαι σε αυτή την ομάδα μόνο υγιή και χαρούμενα μπεμπάκια και οι μανούλες όλες σιδερένιες!!!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!!!Γερός και δυνατός να είναι να τον δεις όπως επιθυμείς!!!!!💙💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

13/10/2021 η μέρα που άλλαξε η ζωή μας για πάντα! Κορίτσια γεννήσαμε έναν άγγελο. Πήγαμε το πρωί της Τετάρτης για την πρόκληση, καθώς ο γιατρός στο 40+3 μου είχε πει ότι τα πράγματα ζορίζουν για το μικρό. Από τις 8 το πρωί ως και τις 5,30 το απόγευμα έμεινα να παλεύω με μια διαστολή που δεν γινόταν ποτέ. Στις 4.30 ως 5.30 που με είδε ο γιατρός είχα πόνους ανά λεπτό με διάρκεια από 45-55 δευτεερόλεπτα. Πολύ βίαιοι πόνοι.  Οι έμπειρες μανούλες ίσως μπορούν να με διαφωτίσουν σε σχέση με το τι στάδιο έπρεπε να είχα αυτούς τους πόνους...Με διαστολή κολλημένη στο 2 και μη ΄΄εχοντας τη δυνατότητα για επισκληριδιο καθώς θα σταματούσε όλη η διαδικασία μπήκαμε στο χειρουργείο 5,30 το απόγευμα. Με κλάματα στα μάτια....για τον αγώνα που είχα κάνει.... τα μάτια μου αντίκρισαν στις 5:42 το πιο όμορφο πλάσμα αυτού του κόσμου!!! Χαλάλι του όλα, χαλάλι οι πόνοι που έφαγα αν και ήξερα ότι δεν υπήρχαν οι προδιαγραφές, μόνο και μόνο για να του δώσω την ευκαιρία να έρθει με έναν πιο φυσιολογικό τρόπο....Πάλεψα πάρα πολύ για φυσιολογικό τοκετό......αλλά τελικά μόνο το αποτέλεσμα έχει σημασία! Ενας παίδαρος 3300 υγιέστατος καιολοφώτεινος! Ευχομαι σε αυτή την ομάδα μόνο υγιή και χαρούμενα μπεμπάκια και οι μανούλες όλες σιδερένιες!!!

Να σας ζήσει!! Γερός να είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κορίτσια όσες γεννησατε σας έδωσαν ένα χαπάκι για τη μήτρα? Ξέρετε πόσα τέτοια θα πάρουμε?

Τι χάπι είναι αυτό κορίτσια; Το παίρνεις σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Τι χάπι είναι αυτό κορίτσια; Το παίρνεις σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού;

Το παίρνεις για να επανέλθει η μήτρα. Εγω φυσιολογικά γέννησα αλλά το παίρνεις κ στην καισαρική. Γιατί μια φίλη μου το πήρε κ σε μια αποξεση που έκανε από αποβολή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Το παίρνεις για να επανέλθει η μήτρα. Εγω φυσιολογικά γέννησα αλλά το παίρνεις κ στην καισαρική. Γιατί μια φίλη μου το πήρε κ σε μια αποξεση που έκανε από αποβολή. 

Ευχαριστώ πολύ! Και πονάει όντως τόσο; 😕🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Και πονάει όντως τόσο; 😕🙄

Άλλες κοπέλες έχουν πει ότι είναι αφόρητος πόνος. Κ γιαυτό το έπαιρνα μαζί με παυσίπονο εγω για να μη πονεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Άλλες κοπέλες έχουν πει ότι είναι αφόρητος πόνος. Κ γιαυτό το έπαιρνα μαζί με παυσίπονο εγω για να μη πονεσω

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον ήρθε και η δική μας ώρα κορίτσια! Μετά τη σημερινή επίσκεψη στον γιατρό, και αφού συζητήσαμε για το βασανιστήριο που περνάω εδώ και πάνω από δύο μήνες με τα δερματικά και τη φαγούρα, αποφασίσαμε ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο γιατί η μπουμπού μας δεν έχει κατέβει και είναι εξαιρετικά δύσκολο να το κάνει τώρα λόγω της θέσης της. Επίσης έχει αρχίσει να μειώνεται το αμνιακό υγρό και δεν υπάρχει κανένα όφελος για τη μικρή αν αφήσουμε να περάσουν άλλες δύο εβδομάδες. Επομένως, κανονίσαμε να πάω την Παρασκευή με ραντεβού για καισαρική. Το απευχόμουν το να χρειαστεί να κάνω καισαρική, αλλά αφού κατά πάσα πιθανότητα δε θα τη γλιτώσω, τουλάχιστον να απαλλαγώ από το εκζεμα και τη φαγούρα. Έχω αρκετά βράδια να κοιμηθώ ήσυχα 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον ήρθε και η δική μας ώρα κορίτσια! Μετά τη σημερινή επίσκεψη στον γιατρό, και αφού συζητήσαμε για το βασανιστήριο που περνάω εδώ και πάνω από δύο μήνες με τα δερματικά και τη φαγούρα, αποφασίσαμε ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο γιατί η μπουμπού μας δεν έχει κατέβει και είναι εξαιρετικά δύσκολο να το κάνει τώρα λόγω της θέσης της. Επίσης έχει αρχίσει να μειώνεται το αμνιακό υγρό και δεν υπάρχει κανένα όφελος για τη μικρή αν αφήσουμε να περάσουν άλλες δύο εβδομάδες. Επομένως, κανονίσαμε να πάω την Παρασκευή με ραντεβού για καισαρική. Το απευχόμουν το να χρειαστεί να κάνω καισαρική, αλλά αφού κατά πάσα πιθανότητα δε θα τη γλιτώσω, τουλάχιστον να απαλλαγώ από το εκζεμα και τη φαγούρα. Έχω αρκετά βράδια να κοιμηθώ ήσυχα 🙄🙄🙄

ΜΕ το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου! Δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα έρθει το μωρό μας αλλά να είναι γερό.αυτο να σκέφτεσαι!! Όλα να πάνε καλά σου εύχομαι. Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μάλλον ήρθε και η δική μας ώρα κορίτσια! Μετά τη σημερινή επίσκεψη στον γιατρό, και αφού συζητήσαμε για το βασανιστήριο που περνάω εδώ και πάνω από δύο μήνες με τα δερματικά και τη φαγούρα, αποφασίσαμε ότι δεν υπάρχει λόγος να περιμένουμε άλλο γιατί η μπουμπού μας δεν έχει κατέβει και είναι εξαιρετικά δύσκολο να το κάνει τώρα λόγω της θέσης της. Επίσης έχει αρχίσει να μειώνεται το αμνιακό υγρό και δεν υπάρχει κανένα όφελος για τη μικρή αν αφήσουμε να περάσουν άλλες δύο εβδομάδες. Επομένως, κανονίσαμε να πάω την Παρασκευή με ραντεβού για καισαρική. Το απευχόμουν το να χρειαστεί να κάνω καισαρική, αλλά αφού κατά πάσα πιθανότητα δε θα τη γλιτώσω, τουλάχιστον να απαλλαγώ από το εκζεμα και τη φαγούρα. Έχω αρκετά βράδια να κοιμηθώ ήσυχα 🙄🙄🙄

Με το καλό το μωράκι σου να το πάρεις αγκαλίτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πως είστε?? Σε όσες γεννησατε σας εύχομαι να σας ζήσουν!! Πως τα πατε με ταισματα και λερωμενες πανες? Εγω ολη μερα ταιζω τον μπεμπακο μου κ αλλάζω πανες 😁😁😁 τα εχω δει όλα!!!!🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πως είστε?? Σε όσες γεννησατε σας εύχομαι να σας ζήσουν!! Πως τα πατε με ταισματα και λερωμενες πανες? Εγω ολη μερα ταιζω τον μπεμπακο μου κ αλλάζω πανες 😁😁😁 τα εχω δει όλα!!!!🙄🙄🙄

Φουλ πρόγραμμα όλη μέρα!!!!!Αχ κορίτσια ξεκίνησαν οι κολικοι σε εμάς και κάθε απόγευμα για λίγες ώρες δεν σταματάει να κλαίει να τεντωνεται και να σφίγγεται εντωμεταξύ κακά μου κάνει μια φορά τη μέρα και αυτό μπορεί να πάει κ μέρα παρά με πάρα μέρα...και ζορίζεται πολύ το μωρό μου. Χτες είχαμε ραντεβού με ωρλ για εκτίμηση χαλινου..την Τετάρτη θα τον κόψουμε..άλλο άγχος από εκεί! Τρίτη ήρθε κ ο παιδίατρος σπίτι να τη δει..πήραμε 400γρ και 3 πόντους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Φουλ πρόγραμμα όλη μέρα!!!!!Αχ κορίτσια ξεκίνησαν οι κολικοι σε εμάς και κάθε απόγευμα για λίγες ώρες δεν σταματάει να κλαίει να τεντωνεται και να σφίγγεται εντωμεταξύ κακά μου κάνει μια φορά τη μέρα και αυτό μπορεί να πάει κ μέρα παρά με πάρα μέρα...και ζορίζεται πολύ το μωρό μου. Χτες είχαμε ραντεβού με ωρλ για εκτίμηση χαλινου..την Τετάρτη θα τον κόψουμε..άλλο άγχος από εκεί! Τρίτη ήρθε κ ο παιδίατρος σπίτι να τη δει..πήραμε 400γρ και 3 πόντους!!!

Εμείς ευτυχώς απο κολικούς ακόμα είμαστε καλα! Απο κακα δεν τον προλαβαίνω 😁😁😁τρωει κ τα κάνει. πολλές φορές τρωει κ τα κάνει συγχρόνως!!!! 

Υπομονή 😁😁😁🧸🧸🧸✌✌🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κάνω μικτή διατροφή περισσότερο θηλάζει αλλά ανά 12ωρο σχεδόν πίνει κ 60γρ ξένο. Όσο για πάνες ανάλογα. Απ τον θηλασμό μπορεί κ να μη κάνει αλλά στο μπουκάλι κάνει ενώ τρώει 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!!!

Τα καταφέραμε κι εμείς! Από σήμερα το πρωί την έχουμε στην αγκαλιά μας την μπουμπουκίτσα μας!!!! Εντάξει, η καισαρική δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου 😋😋, αλλά προς το παρόν δεν είναι και όσο χάλια πίστευα...

2940 και 49 εκατοστά βγήκε το μπισκοτάκι μας!🤩🥰😍 Και θήλασε με πολλή αυτοπεποίθηση από την πρώτη φορά! 😂

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την παρέα και τη συμπαράσταση όλο αυτό το πρωτόγνωρο για εμένα διάστημα!!!! ❤️ Με το καλό οι επόμενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!!!

Τα καταφέραμε κι εμείς! Από σήμερα το πρωί την έχουμε στην αγκαλιά μας την μπουμπουκίτσα μας!!!! Εντάξει, η καισαρική δεν ήταν και η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου 😋😋, αλλά προς το παρόν δεν είναι και όσο χάλια πίστευα...

2940 και 49 εκατοστά βγήκε το μπισκοτάκι μας!🤩🥰😍 Και θήλασε με πολλή αυτοπεποίθηση από την πρώτη φορά! 😂

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την παρέα και τη συμπαράσταση όλο αυτό το πρωτόγνωρο για εμένα διάστημα!!!! ❤️ Με το καλό οι επόμενες!!!

Μπράβο κοπέλα μου να σου ζήσει ♥️♥️♥️ οσο για την καισαρική μην αγχώνεσαι.  Εγω μια εβδομαδα μετα και πετάω!!! Σημασια εχει οτι τα μπεμπακια μας ειναι καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας να είσαστε γερές να τα καμαρωνετε!! Εγώ είμαι 35 εβδομάδων έχω αρκετό άγχος γιατί πάμε για καισαρική το 3ο μωράκι μου αλλά πιο πολύ με αγχώνει η επισκληριδιος αν την γράφω σωστά. 

Έκανα και την εξέταση λίγο καθυστερημένα της καμπύλης και είμαι οριακά για ζαχαρω και διαβήτη και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 

Αν θέλετε πείτε μου εμπειρίες σας σχετικά με την επισκληριδιο και το σάκχαρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tzortzia είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας να είσαστε γερές να τα καμαρωνετε!! Εγώ είμαι 35 εβδομάδων έχω αρκετό άγχος γιατί πάμε για καισαρική το 3ο μωράκι μου αλλά πιο πολύ με αγχώνει η επισκληριδιος αν την γράφω σωστά. 

Έκανα και την εξέταση λίγο καθυστερημένα της καμπύλης και είμαι οριακά για ζαχαρω και διαβήτη και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 

Αν θέλετε πείτε μου εμπειρίες σας σχετικά με την επισκληριδιο και το σάκχαρο. 

Με το καλο το μωράκι σου!!! Έχεις κανονίσει ημερομηνία;;;;

Λοιπόν...αρχικά για την επισκληριδιο..δεν πονάει...κάποια μικρά τσιμπήματα νιώθεις τίποτα άλλο τραγικό...εγω έχω κάνει και επισκληριδιο και ραχιαια και στις δύο δεν ένιωσα τίποτα. Η επισκληριδιο απλά έχει μεγαλύτερη διαδικασία και παίρνει λίγη ώρα παραπάνω μέχρι να τελειώσει ο αναισθησιολογος. 

Τώρα για το σάκχαρο. Κάνεις ινσουλίνη;;;;Εγώ έκανα ινσουλίνη το μόνο που επηρέασε ήταν ότι το μωρό έκανε υπογλυκαιμία (λόγω ινσουλίνης) μολις γεννήθηκε αλλά ήταν ενημερωμένος ο παιδίατρος μου όποτε ήξερε τι μπορεί να συμβεί και ήταν προετοιμασμενος για παν ενδεχόμενο. 

Όλα θα πάνε καλά...προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τίποτα αρνητικό όλα θα πάνε καλά !!!Με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...