Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Το απόγευμα έχω αυχενική κ με έχει πιάσει ένα αγχος.εχει καμιά άλλη σήμερα μαζί μου??

Περιμένουμε νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2021 at 9:03 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ πάλι δεν μπορώ να φάω δεν μπορώ να χωνέψω μετά έχω ενοχλήσεις στο στομάχι...κ όρεξη δεν έχω πολύ..είμαι -2 κιλά. Το ίδιο είχα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ μέχρι τον 7 είχα χάσει 5-6 κιλά..έτρωγα μονο αγγούρι γιαούρτι κ φέτα τίποτα αλλο κ καμια τηγανιτη πατατα..στο τέλος βέβαια πήρα όλα όσα έχασα κ κανα 2 παραπάνω.  Τώρα τρώω περισσότερα αλλά μικρές ποσότητες γτ δεν μπορώ να χωνέψω. 

Εγώ τωρα στις 12 εβδομάδες έχω ήδη χάσει σχεδόν 7 κιλά!!!(6,5) για την ακρίβεια....  αυτό γιατί εχω πολλούς εμετούς και αναγούλες!!! Δυστυχώς επίσης δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα... 5 πραγματάκια όλο κι όλο... δύσκολο!!🤕🤒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Περιμένουμε νεα σου!!! 

Κοριτσιααα μου μόλις γύρισα από αυχενική!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός. Το εξέτασε σπιθαμή προς σπιθαμή. Βέβαια μας δυσκόλεψε λίγο γτ δεν καθόταν στη σωστή θέση. Μου πήραν κ αίμα για κυστική και papp a. Όπως το είδε μου είπε πως είμαστε πάρα πολύ καλά. Τώρα θα περιμένω σε καμιά βδομάδα κ τις αιματολογικές για να είμαστε σίγουροι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κοριτσιααα μου μόλις γύρισα από αυχενική!! Όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός. Το εξέτασε σπιθαμή προς σπιθαμή. Βέβαια μας δυσκόλεψε λίγο γτ δεν καθόταν στη σωστή θέση. Μου πήραν κ αίμα για κυστική και papp a. Όπως το είδε μου είπε πως είμαστε πάρα πολύ καλά. Τώρα θα περιμένω σε καμιά βδομάδα κ τις αιματολογικές για να είμαστε σίγουροι!!!

Μπράβο!!! Όλα μια χαρά!!! Φυλλο είδατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο!!! Όλα μια χαρά!!! Φυλλο είδατε? 

Μου είπε όπως το βλέπει για κοριτσακι πάμε!!! ♥️ Καλά κ άντρας μου τρελάθηκε!!! Θέλει πολύ να ναι κόρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Εγώ τωρα στις 12 εβδομάδες έχω ήδη χάσει σχεδόν 7 κιλά!!!(6,5) για την ακρίβεια....  αυτό γιατί εχω πολλούς εμετούς και αναγούλες!!! Δυστυχώς επίσης δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα... 5 πραγματάκια όλο κι όλο... δύσκολο!!🤕🤒

Πιστεύω σιγά σιγά θα φύγουν αυτά τα συμπτώματα και θα νιώσεις αρκετά καλύτερα!!!! Και θα επιστρέψει και η όρεξη σου! Όλα να πάνε καλά!!! έχεις κάνει αυχενική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια υπάρχει καμία που να έχει έντονους πονοκεφάλους??? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχε ποτέ και από τον τρίτο μήνα με πιάνουν σχεδόν καθημερινοί πονοκέφαλοι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Βρε κορίτσια υπάρχει καμία που να έχει έντονους πονοκεφάλους??? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχε ποτέ και από τον τρίτο μήνα με πιάνουν σχεδόν καθημερινοί πονοκέφαλοι.... 

Εμένα με έπιανε έντονος πονοκέφαλος εκείνες τις εβδομάδες που είχα έντονες αναγουλες και ήμουν όλη την ημέρα ξαπλωμένη. Η αλήθεια είναι ότι ο πονοκέφαλος δεν αντέχεται.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Βρε κορίτσια υπάρχει καμία που να έχει έντονους πονοκεφάλους??? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχε ποτέ και από τον τρίτο μήνα με πιάνουν σχεδόν καθημερινοί πονοκέφαλοι.... 

καλημερ ! κάθε μέρα έχω & αρχίζουν κυρίως από τον αυχένα.ο γιατρός μου λέει πολύ νερό για ενυδάτωση & ντεπόν μέχρι 4υην ημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Βρε κορίτσια υπάρχει καμία που να έχει έντονους πονοκεφάλους??? Εγώ πριν την εγκυμοσύνη δεν είχε ποτέ και από τον τρίτο μήνα με πιάνουν σχεδόν καθημερινοί πονοκέφαλοι.... 

Καλημέρα κοπέλα μου από την αρχή είχα σχεδόν κάθε μέρα πολύ άσχημο πονοκεφαλο και μουδιαζε και το πισω μέρος του κεφαλιου και όλος 8 αυχένας..είχε μέρα που χρειάστηκε να πάρω και 3 ντεπον τώρα έχουν ελλατωθει αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου από την αρχή είχα σχεδόν κάθε μέρα πολύ άσχημο πονοκεφαλο και μουδιαζε και το πισω μέρος του κεφαλιου και όλος 8 αυχένας..είχε μέρα που χρειάστηκε να πάρω και 3 ντεπον τώρα έχουν ελλατωθει αρκετά. 

Πωπω και εγώ μια από τα ίδια!!! Ανά 3 μέρες πονοκέφαλος!!!! Ελπίζω να μου περάσουν με τον καιρό γιατί δεν υποφέρεται !!! Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα .... Ευχαριστώ και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου 🌼🌼🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ με το που μπήκα στη 13η εβδομάδα είναι λες και βρήκα πάλι τον εαυτό μου. Απιστευτό αλλά μια μέρα κοιμήθηκα στα γνωστά χάλια και την άλλη σηκώθηκα καλά! Αυριο μπαίνω στη 16η κι εχω ραντεβού με το γιατρό ανυπομονώντας να μάθω και το φύλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια, εγώ με το που μπήκα στη 13η εβδομάδα είναι λες και βρήκα πάλι τον εαυτό μου. Απιστευτό αλλά μια μέρα κοιμήθηκα στα γνωστά χάλια και την άλλη σηκώθηκα καλά! Αυριο μπαίνω στη 16η κι εχω ραντεβού με το γιατρό ανυπομονώντας να μάθω και το φύλο

Και εγω ετσι 12η με 13η εβδομαδα σηκώθηκα απο το κρεβάτι μετα απο πολυ καιρό!! Βέβαια ακόμα δεν τρωω κανονική μερίδα φαγητού αλλα το παλευω ειδικα το πρωι δεν μπορω να φαω τίποτα.  Ολα καλα να πανε αυριο σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Πως είστε,?

Καλημέρα! Την Τετάρτη όλα καλά στο ραντεβού και τελικά ο γιατρός μου είπε ότι είναι αγοράκι σε αντίθεση με την εμβρυολογο που στην αυχενική μου είπε πως πρόκειται μάλλον για κοριτσάκι!!! Βασικά λίγο με νοιάζει, πετάμε στα σύννεφα γενικά. Λίγο αγχώθηκα για κάτι που μου είπε για τον τράχηλο, ότι είναι λίγο χαμηλά νομιζω, αλλά από τη χαρά μου δεν τον ρωτησα παραπανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Καλημέρα! Την Τετάρτη όλα καλά στο ραντεβού και τελικά ο γιατρός μου είπε ότι είναι αγοράκι σε αντίθεση με την εμβρυολογο που στην αυχενική μου είπε πως πρόκειται μάλλον για κοριτσάκι!!! Βασικά λίγο με νοιάζει, πετάμε στα σύννεφα γενικά. Λίγο αγχώθηκα για κάτι που μου είπε για τον τράχηλο, ότι είναι λίγο χαμηλά νομιζω, αλλά από τη χαρά μου δεν τον ρωτησα παραπανω....

Μήπως θελει ξεκούραση? Κάτι εχω ακούσει για τράχηλο ότι θέλει ξεκούραση αλλα δε ξέρω όταν είναι χαμηλά ή ψιλά. Αλλα αν ήταν κάτι θα σ έλεγε πιστεύω. Εγω την άλλη Παρασκευή έχω ραντεβού. Αγοράκι έχουμε εμείς...βγήκε η nipt κ μας το επιβεβαιώσε αυτο που μας είπε ο γιατρός στην αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Χρόνια πολλά, Χριστος Ανέστη!!! 

Πως είστε?? Εύχομαι ολες να είστε πολυ καλα!!! Εγω την Τετάρτη εχω υπέρηχο στην γυναικολογο να δουμε την ανάπτυξη του!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσια Χρόνια πολλά, Χριστος Ανέστη!!! 

Πως είστε?? Εύχομαι ολες να είστε πολυ καλα!!! Εγω την Τετάρτη εχω υπέρηχο στην γυναικολογο να δουμε την ανάπτυξη του!!! ♥️♥️♥️

Αληθώς ο Κύριος!! Κ εγω Πέμπτη έχω. Θα είμαι 16+1. Εσυ δεν έχεις τπτ απο συμπτώματα πλέον ε? Εγω ακόμα με τις αναγούλες κ που κ που εμετοι. Φυλο ξέρεις εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αληθώς ο Κύριος!! Κ εγω Πέμπτη έχω. Θα είμαι 16+1. Εσυ δεν έχεις τπτ απο συμπτώματα πλέον ε? Εγω ακόμα με τις αναγούλες κ που κ που εμετοι. Φυλο ξέρεις εσύ?

Που και που εχω κατι αναγουλες αλλα οχι όπως την αρχή.  Εμετό ευτυχώς δεν έκανα καθόλου... είναι μαρτύριο.. βασικά νιωθεις σαν άρρωστη.  Στην αυχενικη μου είπαν 75% αγόρι!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσια Χρόνια πολλά, Χριστος Ανέστη!!! 

Πως είστε?? Εύχομαι ολες να είστε πολυ καλα!!! Εγω την Τετάρτη εχω υπέρηχο στην γυναικολογο να δουμε την ανάπτυξη του!!! ♥️♥️♥️

Αληθώς ο Κύριος!και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και υγιείς!

Εγώ αργώ ακόμα για το ραντεβού στι 17 του μήνα έχω όπου θα μπαίνω κ στον 5 τώρα είμαι 15 κ 6 .

Ξεκίνησαν οι ζεστές νωρίς και δεν με βλέπω καλά νομίζω θα είναι δύσκολο καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2021 at 8:03 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια ποιες γεννάνε Οκτώβρη!!!

Και γωωω στο κλαμπ αγάπες! Με το καλό όλες τα μικρα μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stefani123 είπε:

Και γωωω στο κλαμπ αγάπες! Με το καλό όλες τα μικρα μας ❤️

Τέλεια!! Με το καλό!! Εσύ μέχρι πότε είσαι? Εγω μέχρι 20/10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είχα πάρα πολύ δουλειά και δεν μπορούσα να μπω χάρηκα τόσο που όλα πάνε καλά!!!! Εγώ είμαι στην 15 και 2 μέρες είχα κάνει Αυχενική 16 Απριλίου και ήταν όλα τέλεια μου είπε ότι είναι αγοράκι αλλά εγώ δεν το είδα χαχαχα στην πρώτη το είδα και μόνη μου και ήμουν σίγουρη,  έχει τύχει σε καμία να πουν αγόρι και μετά να είναι κοριτσι;; Να σας πω δεν έχω θέμα απλά όταν έκανα την ανακαίνιση έκανα το δεύτερο δωμάτιο ρροζ δεν ήμουν καν έγκυος τότε,  απλά λέω να ξεκινήσω την αλλαγή αλλά λέω μην μου πουν μετά κορίτσι. 

Εγώ είχα λίγα καφέ ρε γαμωτο και με έχει βάλει ο γιατρός να μην σηκώνω το παιδι καθόλου και είμαι πολύ στεναχωρημένη ούτε να το βάλω για ύπνο δεν μπορώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...