Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Ειχες πονοκεφάλους . Είμαι 10&1 , εδώ κι μια εβδομάδα κλαίω από τις ημικρανίες. Ποτέ σου ξεκίνησαν & ποσό σου κράτησαν ;

Γύρω στην 6 εβδομάδα πρέπει να ξεκίνησαν..μουδιαζει το κεφάλι μου στην πίσω πλευρα και πονάει και όλος ο αυχένας μου.. σχεδόν κάθε μέρα πονουσα τώρα είμαι 10 και 5 και έχουν μειωθεί αρκετά θα έλεγα αλλά αν με πιάσει με διαλύει. 

Το μόνο που με βοηθούσε είναι όταν με έτριβε με πίεση κάποιος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mariloo είπε:

Ααα! Είμαστε παρέα! Έκανες αυχενική; Μάθατε φύλο;

Έκανα ναι, όλα καλά αλλά δε βοήθησε η στάση του για το φύλο! Εσείς μάθατε; ξεκίνησα και προληπτικά  salospir. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MAIRI MAIRI είπε:

Έκανα ναι, όλα καλά αλλά δε βοήθησε η στάση του για το φύλο! Εσείς μάθατε; ξεκίνησα και προληπτικά  salospir. 

Κάναμε κι εμείς! Κατά 80% μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι, βέβαια δεν το έχουμε δέσει και σκοινί κορδόνι γιατί έχω ακούσει από πολλούς ότι μπορεί να ανατραπεί να στην πορεία, οπότε το λέμε με μια επιφύλαξη! Θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MAIRI MAIRI είπε:

Έκανα ναι, όλα καλά αλλά δε βοήθησε η στάση του για το φύλο! Εσείς μάθατε; ξεκίνησα και προληπτικά  salospir. 

 Salospir γιατι ξεκίνησες? Εγω φιλισιν και  μαγνησιο παίρνω γιατί με πονούσε πολύ η κοιλιά μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2021 at 9:03 ΠΜ, ο/η Mariloo είπε:

Κάναμε κι εμείς! Κατά 80% μας είπαν ότι είναι κοριτσάκι, βέβαια δεν το έχουμε δέσει και σκοινί κορδόνι γιατί έχω ακούσει από πολλούς ότι μπορεί να ανατραπεί να στην πορεία, οπότε το λέμε με μια επιφύλαξη! Θα δείξει!

Με το καλο λοιπον!!! Κράτα επιφυλάξεις, γιατί και για εμένα λέγανε στη μητέρα μου οτι ειμαι αγορι και στον 9ο της ειπε ενας αλλος γιατρος οτι ειμαι τελικα κοριτσι😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

 Salospir γιατι ξεκίνησες? Εγω φιλισιν και  μαγνησιο παίρνω γιατί με πονούσε πολύ η κοιλιά μ

Φιλισιν,D παιρνω και salospir προληπτικα γιατι ειμαι ενα τσικ παραπανω απο το μεσο ορο για προεκλαμψια. Και μου ειπε ο γιατρος τουλαχιστον μεχρι τον 6ο θα το παιρνω και βλεπουμε! Καλημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου τι κάνετε;;Πως τα πατε;

Εγώ δόξα το θεό είμαι πολύ καλύτερα οι πονοκεφαλοι έχουν ελλατωθει πάρα πολύ.

Περιμένω να περάσει η εβδομάδα να πάω να κάνω την αυχενική να μ φύγει το άγχος να δω ότι όλα είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου τι κάνετε;;Πως τα πατε;

Εγώ δόξα το θεό είμαι πολύ καλύτερα οι πονοκεφαλοι έχουν ελλατωθει πάρα πολύ.

Περιμένω να περάσει η εβδομάδα να πάω να κάνω την αυχενική να μ φύγει το άγχος να δω ότι όλα είναι καλά!!!

Καλημέρα κορίτσι!!! Εγώ είμαι πολύ καλύτερα αυτές τις βδομάδες  από θεμα ανακατωσούρας. Μόνο και εμένα πονοκέφαλος με πιάνει από το μεσημέρι και μετά. Βάζω τον άντρα μου και μου κάνει συνέχεια μασάζ στον αυχένα. Βασικά είναι σαν σφίξιμο στο κεφάλι όχι σαν πονοκέφαλος.. στις 21 του μήνα εγώ έχω αυχενική ακόμα είναι πολλές μέρες να περάσουν!!!! Και εγώ το έχω άγχος αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θα πάνε όλα τέλεια!!!!! Θα περιμένουμε νέα σου σύντομα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!! Εγώ είμαι πολύ καλύτερα αυτές τις βδομάδες  από θεμα ανακατωσούρας. Μόνο και εμένα πονοκέφαλος με πιάνει από το μεσημέρι και μετά. Βάζω τον άντρα μου και μου κάνει συνέχεια μασάζ στον αυχένα. Βασικά είναι σαν σφίξιμο στο κεφάλι όχι σαν πονοκέφαλος.. στις 21 του μήνα εγώ έχω αυχενική ακόμα είναι πολλές μέρες να περάσουν!!!! Και εγώ το έχω άγχος αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε θα πάνε όλα τέλεια!!!!! Θα περιμένουμε νέα σου σύντομα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Αυτό το σφίξιμο στον συχενα έχω κ εγω βρε παιδί μ και με πιάνει μόνο απόγευμα κ εμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αυτό το σφίξιμο στον συχενα έχω κ εγω βρε παιδί μ και με πιάνει μόνο απόγευμα κ εμένα.. 

Μπορεί να είναι λόγω των ορμονών που μέχρι την 12η εβδομάδα κορυφώνονται!! Με καταλαβαίνεις απόλυτα δηλαδή! Ναι δεν είναι πονοκέφαλος είναι σαν να με σφίγγει κάποιος με το χέρι του πίσω στον αυχένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια & καλη εβδομάδα .Είμαι 11w&3d ,  εγώ πια δεν νιώθω τίποτα δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα ( όχι ότι Ειχα τίποτα ιδιαίτερο πριν - μέχρι & η απουσία συμπτωμάτων με αγχώνει ). Τη Τετάρτη έχω την αυχενική & είμαι τέρμα αγχωμένη  , αναρωτιέμαι όλες το ίδιο περνάμε ειχα μόνο έχω είμαι τόσο αγχωμένη με όλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλημερα κορίτσια & καλη εβδομάδα .Είμαι 11w&3d ,  εγώ πια δεν νιώθω τίποτα δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα ( όχι ότι Ειχα τίποτα ιδιαίτερο πριν - μέχρι & η απουσία συμπτωμάτων με αγχώνει ). Τη Τετάρτη έχω την αυχενική & είμαι τέρμα αγχωμένη  , αναρωτιέμαι όλες το ίδιο περνάμε ειχα μόνο έχω είμαι τόσο αγχωμένη με όλα; 

Καλημέρα!! Μη νομίζεις όλες τα ίδια περνάμε με το άγχος σε κάθε επίσκεψη για υπέρηχο με πιάνει ταχυπαλμία!!! Προχτές είχα πάει για να δούμε το σποράκι μας πόσο μεγάλωσε και είχα πάλι πολύ άγχος. Εγώ είμαι 10 εβδομάδων και δύο ημερών. Και εγώ από συμπτώματα μέχρι τώρα δεν είχα κάτι το τρομερό πιο πολύ την απαίσια γεύση στο στόμα, ότι μου βρωμούσαν αρκετά φαγητά ναυτίες για λίγες εβδομάδες χωρίς εμετούς και αυτή τη βδομάδα που έχω τον πονοκέφαλο... Ας ελπίσουμε τέλος του τριμήνου να είμαστε κομπλέ!!! Καλή επιτυχία με την αυχενική σου να μας πεις τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλημερα κορίτσια & καλη εβδομάδα .Είμαι 11w&3d ,  εγώ πια δεν νιώθω τίποτα δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα ( όχι ότι Ειχα τίποτα ιδιαίτερο πριν - μέχρι & η απουσία συμπτωμάτων με αγχώνει ). Τη Τετάρτη έχω την αυχενική & είμαι τέρμα αγχωμένη  , αναρωτιέμαι όλες το ίδιο περνάμε ειχα μόνο έχω είμαι τόσο αγχωμένη με όλα; 

Κάθε  φορά σε κάθε υπέρηχο τρομερό άγχος...αφού κεω θα μ μετρήσει την πίεση κ θα είναι στα ύψη από το άγχος!! Καλά αποτελέσματα να έχεις στείλε μας να μας πει πως πήγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Και εγώ είμαι στην 11 η εβδομάδα και την Παρασκευή έχω την αυχενική μου και έχω αρκετό άγχος να πάνε όλα καλά. ! Είμαι σε δίδυμη κύηση....εσείς;; Κατά τα άλλα αναγουλες μέχρι τώρα χωρίς εμετούς και φοβεροί πονοκέφαλοι ..... Ελπίζω ότι όλα θα φτιάξουν σε μια δυο βδομάδες ....εσείς που θα κάνετε την αυχενική σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2021 at 11:22 ΠΜ, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλημερα κορίτσια & καλη εβδομάδα .Είμαι 11w&3d ,  εγώ πια δεν νιώθω τίποτα δεν έχω ούτε ένα σύμπτωμα ( όχι ότι Ειχα τίποτα ιδιαίτερο πριν - μέχρι & η απουσία συμπτωμάτων με αγχώνει ). Τη Τετάρτη έχω την αυχενική & είμαι τέρμα αγχωμένη  , αναρωτιέμαι όλες το ίδιο περνάμε ειχα μόνο έχω είμαι τόσο αγχωμένη με όλα; 

Μαζί έχουμε αυχενική!! Εγω αύριο μπαίνω στη 12η. Αρα περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Και εγώ είμαι στην 11 η εβδομάδα και την Παρασκευή έχω την αυχενική μου και έχω αρκετό άγχος να πάνε όλα καλά. ! Είμαι σε δίδυμη κύηση....εσείς;; Κατά τα άλλα αναγουλες μέχρι τώρα χωρίς εμετούς και φοβεροί πονοκέφαλοι ..... Ελπίζω ότι όλα θα φτιάξουν σε μια δυο βδομάδες ....εσείς που θα κάνετε την αυχενική σας;

Με το καλο κορίτσι μου !!! Ολα να πάνε καλά!!!! Καλά αποτελέσματα κ με την αυχενική θα περιμένουμε νέα σου! 

Εμενα την αυχενική θα μ την κανει ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Και εγώ είμαι στην 11 η εβδομάδα και την Παρασκευή έχω την αυχενική μου και έχω αρκετό άγχος να πάνε όλα καλά. ! Είμαι σε δίδυμη κύηση....εσείς;; Κατά τα άλλα αναγουλες μέχρι τώρα χωρίς εμετούς και φοβεροί πονοκέφαλοι ..... Ελπίζω ότι όλα θα φτιάξουν σε μια δυο βδομάδες ....εσείς που θα κάνετε την αυχενική σας;

& γώ δίδυμα (με εξωσωματική) & πολύ άγχος 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

& γώ δίδυμα (με εξωσωματική) & πολύ άγχος 🙄

Και εγώ τα ίδια δίδυμα από εξωσωματική!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Νομίζω πως έχουμε διπλό άγχος εμείς 😝😝εσύ ποτέ έχεις την αυχενική σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Και εγώ τα ίδια δίδυμα από εξωσωματική!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Νομίζω πως έχουμε διπλό άγχος εμείς 😝😝εσύ ποτέ έχεις την αυχενική σου;;

 

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Και εγώ τα ίδια δίδυμα από εξωσωματική!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Νομίζω πως έχουμε διπλό άγχος εμείς 😝😝εσύ ποτέ έχεις την αυχενική σου;;

Τι ωραία ! & νόμιζα ήμουν η μοναδική ! Εννοείται πολυυυυ αγχοΣ! Δεν έχω από την αρχή καθόλου συμπτώματα & μέχρι & αυτό με άγχωνει !!! 15:30 το μεσημέρι την έχω αύριο , εσυ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μαζί έχουμε αυχενική!! Εγω αύριο μπαίνω στη 12η. Αρα περιμένουμε νέα σου!!!

Από συμπτώματα πως πας ; 
ρε κορίτσια νιώθει καμμία σας ότι είναι έγκυος ; 🙄🙄🙄 εγώ όχι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η IOANNAKEL είπε:

Από συμπτώματα πως πας ; 
ρε κορίτσια νιώθει καμμία σας ότι είναι έγκυος ; 🙄🙄🙄 εγώ όχι ! 

Αχ έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι τον 8 δεν είχα καταλάβει τίποτα...το μόνο που είχα ήταν ότι δεν μπορούσα να φάω και ότι έχανα κιλά ..τώρα στο 2 από την πρώτη στιγμή είχα διαφορά συμπτώματα που με ταλαιπωρησαν λιγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αχ έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι τον 8 δεν είχα καταλάβει τίποτα...το μόνο που είχα ήταν ότι δεν μπορούσα να φάω και ότι έχανα κιλά ..τώρα στο 2 από την πρώτη στιγμή είχα διαφορά συμπτώματα που με ταλαιπωρησαν λιγο. 

Εκτός από τα συμπτώματα εμετούς ζαλάδες κτλ νιώθεις κάτι άλλο ; Σου θυμίζει δλδ κάτι ότι εισαι έγκυος ; Πχ κάποιο βάρος χαμηλά η κάτι αντίστοιχο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Από συμπτώματα πως πας ; 
ρε κορίτσια νιώθει καμμία σας ότι είναι έγκυος ; 🙄🙄🙄 εγώ όχι ! 

Έχω απ την αρχή αναγούλες. Μόνο με τσίχλα την παλεύω. Όλη μέρα πλέον χαλια είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Με το καλο κορίτσι μου !!! Ολα να πάνε καλά!!!! Καλά αποτελέσματα κ με την αυχενική θα περιμένουμε νέα σου! 

Εμενα την αυχενική θα μ την κανει ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Τυχερή είσαι! Όσο να ναι με τον γυναικολόγο σου νοιώθεις και πιο άνετα κτλ ....εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
    • δυστυχώς δεν θα σταματήσει..είναι θέμα τύχης καθαρά που θα πέσουμε.. ισχύει αυτό με το ιντερνετ..είναι λίγο δίκοπο αλλά αν ξέρεις πως να χειριστείς τις πληροφορίες νομίζω πως λειτουργεί υπερ μας...
    • Σωστά! και μπορεί η λύση να περιμένει.. επέβαλε μία παύση κι όταν είσαι έτοιμη τότε να πάρεις τις οριστικές αποφάσεις..
    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...