Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tzortzia είπε:

Πως είναι το μωράκι σου τωρα; θα τ κάνω κ αυτό σήμερα είμαι καλύτερα. Αλλά ο μικρός δείχνει Ν πεινάει το βάζω στήθος κάνει πιπιλοσμα κ ξανά κοιμάται κάνω τ παντα Ν τον ξυπνήσω αλλά τίποτα. Κ εγώ μετά γεμίζω κ πονάω.. Θ κάνω αυτό π μ είπες μπας κ ηρεμήσω 

Τώρα είμαστε καλά. Ευτυχώς. Να βάζεις συνέχεια ζεστό νερό για να μη προλαβαίνει να σ κάνει γρομπαλακι. Σε κάθε θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τώρα είμαστε καλά. Ευτυχώς. Να βάζεις συνέχεια ζεστό νερό για να μη προλαβαίνει να σ κάνει γρομπαλακι. Σε κάθε θηλασμό 

Και σήμερα αυτό έκανα που μου είπες. Και ανακουφιστηκα τόσο πολύ κ έφυγαν όλα!! Ο μικρός ήταν κολλημένος στο στήθος 4 ώρες!!! 😴😴😴Δεν συζητάω το ξενύχτι, 🤯🤯🤯... Εσύ θηλάζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tzortzia είπε:

Και σήμερα αυτό έκανα που μου είπες. Και ανακουφιστηκα τόσο πολύ κ έφυγαν όλα!! Ο μικρός ήταν κολλημένος στο στήθος 4 ώρες!!! 😴😴😴Δεν συζητάω το ξενύχτι, 🤯🤯🤯... Εσύ θηλάζεις; 

Δυστυχώς όχι. 11 ημερών μπήκε στα νεογνά λόγω της ουρολοιμωξης κ σταματήσα να θηλάζω το έβγαζα με το θήλαστρο αλλα δεν έβγαζα πολύ κ μου κόπηκε μόνο του ούτε χάπι ούτε τπτ. Προφανώς δεν είχε προλάβει κ να κατέβει καλά το γάλα αυτές τις 10 μέρες που θήλαζα. Αλλα ξέρω αυτό το κόλλημα στο στήθος που λες από τη μεγάλη μου.  Θήλαζα 12ωρα. Μόλις την άφηνα κάτω ξυπνούσε. Κοιμόταν μόνο τη νύχτα θυμάμαι. Υπομονή θέλει το πρώτο 2μηνο μετά θα δεις θα φτιάξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια? Πείτε μου οποία δε θηλάζει κ πίνει σκόνη το μωρό της πόσο γάλα πίνει? Θα τρελαθώ. Εμενα σε κάθε γεύμα θα πιει 100 το περισσότερο κ αν τον αφήσω 4ωρο μπορεί να φτάσει τα 120. Έχει πιει κ 80βεβαια αλλά πονάει στο 3ωρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2021 at 5:59 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δυστυχώς όχι. 11 ημερών μπήκε στα νεογνά λόγω της ουρολοιμωξης κ σταματήσα να θηλάζω το έβγαζα με το θήλαστρο αλλα δεν έβγαζα πολύ κ μου κόπηκε μόνο του ούτε χάπι ούτε τπτ. Προφανώς δεν είχε προλάβει κ να κατέβει καλά το γάλα αυτές τις 10 μέρες που θήλαζα. Αλλα ξέρω αυτό το κόλλημα στο στήθος που λες από τη μεγάλη μου.  Θήλαζα 12ωρα. Μόλις την άφηνα κάτω ξυπνούσε. Κοιμόταν μόνο τη νύχτα θυμάμαι. Υπομονή θέλει το πρώτο 2μηνο μετά θα δεις θα φτιάξει

Πω πω έτσι και αυτός το ίδιο!! 

Θεέ μου!!

Σήμερα πήγαμε για να τον δουν είναι 8 ημερών και μ είπαν ότι έχει χάσει βάρος 30 γραμμάρια και ότι μπορεί να κάνουν λάθος οι ζυγαριές. 

Γιατί σε άλλη τον ζυγιζαν και αλλού ζυγιστηκα σήμερα. 

Ο ίκτερος δεν έχει πέσει πολύ και αυτό με αγχωσε λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Πείτε μου οποία δε θηλάζει κ πίνει σκόνη το μωρό της πόσο γάλα πίνει? Θα τρελαθώ. Εμενα σε κάθε γεύμα θα πιει 100 το περισσότερο κ αν τον αφήσω 4ωρο μπορεί να φτάσει τα 120. Έχει πιει κ 80βεβαια αλλά πονάει στο 3ωρο. 

Εμένα κοπέλα μου πινει συνήθως 120 στο 3ωρο αλλα οχι πάντα. Μπορεί να πιει κ λιγότερο αν νυστάζει η' αν έχει πιει στο ενδιάμεσο λιγο για να νανουριστει. Σου φαίνετε λιγο αυτο που πινει? Τι λέει ο γιατρός σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Εμένα κοπέλα μου πινει συνήθως 120 στο 3ωρο αλλα οχι πάντα. Μπορεί να πιει κ λιγότερο αν νυστάζει η' αν έχει πιει στο ενδιάμεσο λιγο για να νανουριστει. Σου φαίνετε λιγο αυτο που πινει? Τι λέει ο γιατρός σας? 

Τη Παρασκευή έχω γιατρό να δω τι θα μου πει. Στο 3ωρο δίνεις εσυ ή ξυπνάει μόνο του? Κ εμενα κοιμάται στο μπουκάλι τις περισσότερες φορές γιαυτό δε πίνει περισσότερο. Όταν λες να νανουριστει? Επειδή κλαίει φτιάχνεις λίγο ισα ισα να ηρεμήσει κ μετά ξυπνάει στο 3ωρο έστω κ από αυτό το λίγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Πείτε μου οποία δε θηλάζει κ πίνει σκόνη το μωρό της πόσο γάλα πίνει? Θα τρελαθώ. Εμενα σε κάθε γεύμα θα πιει 100 το περισσότερο κ αν τον αφήσω 4ωρο μπορεί να φτάσει τα 120. Έχει πιει κ 80βεβαια αλλά πονάει στο 3ωρο. 

Καλημέρα κοπέλα μου εμένα πίνει γάλα σχεδόν στο 4 ωρο μπορεί και νωρίτερα κ θα πιει από 80 μέχρι 100 σπάνια θα πιει 120 τις περισσοτερες φορες κοιμάται με το μπουκάλι στο στόμα τα 120 συνήθως τα πίνει όταν ξεπεράσουμε τη νύχτα το 5 ωρο.Και ενώ είναι κάποιες φορές που στο 3 ωρο φαίνεται ότι πεινάει όταν τις κάνω μπορεί να πιει μόνο 40 .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου εμένα πίνει γάλα σχεδόν στο 4 ωρο μπορεί και νωρίτερα κ θα πιει από 80 μέχρι 100 σπάνια θα πιει 120 τις περισσοτερες φορες κοιμάται με το μπουκάλι στο στόμα τα 120 συνήθως τα πίνει όταν ξεπεράσουμε τη νύχτα το 5 ωρο.Και ενώ είναι κάποιες φορές που στο 3 ωρο φαίνεται ότι πεινάει όταν τις κάνω μπορεί να πιει μόνο 40 .

Αρα στην ίδια φάση είμαστε. Εμενα γεννήθηκε 3760 κ τωρα 38 ημερών κοντά στα 5κιλα πρέπει να είναι. Τη Παρασκευή έχουμε παιδίατρο. Εσυ ρώτησες τον παιδίατρο αν είναι φυσιολογικό να πίνουν τόσο λίγο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αρα στην ίδια φάση είμαστε. Εμενα γεννήθηκε 3760 κ τωρα 38 ημερών κοντά στα 5κιλα πρέπει να είναι. Τη Παρασκευή έχουμε παιδίατρο. Εσυ ρώτησες τον παιδίατρο αν είναι φυσιολογικό να πίνουν τόσο λίγο? 

Όχι δεν έχω ρωτήσει η αλήθεια .Εμενα γεννήθηκε 3200 και 35 ημερών που ήταν 8  Νοεμβρίου που είχαμε παιδίατρο ηταν 4040 τωρα θα τη δει ξανά αρχές του μήνα πρέπει να έ κοντά στα 5 και εμένα ελπίζω δλδ να έχει πάρει κανενα κιλο  .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Όχι δεν έχω ρωτήσει η αλήθεια .Εμενα γεννήθηκε 3200 και 35 ημερών που ήταν 8  Νοεμβρίου που είχαμε παιδίατρο ηταν 4040 τωρα θα τη δει ξανά αρχές του μήνα πρέπει να έ κοντά στα 5 και εμένα ελπίζω δλδ να έχει πάρει κανενα κιλο  .

Θα ρωτήσω εγώ τον παιδίατρο κ θα σε ενημερώσω. Αλλα διάβασα στο ίντερνετ ότι θέλει 150γρ γάλα επί τα κιλά του μωρού. Γιαυτό αγχώνομαι εγω ότι δε πίνει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Θα ρωτήσω εγώ τον παιδίατρο κ θα σε ενημερώσω. Αλλα διάβασα στο ίντερνετ ότι θέλει 150γρ γάλα επί τα κιλά του μωρού. Γιαυτό αγχώνομαι εγω ότι δε πίνει πολύ 

Νομίζω δεν είναι λίγο..και αν παίρνει και σωστά τα κιλά που θέλουμε νομίζω ότι είναι εντάξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Νομίζω δεν είναι λίγο..και αν παίρνει και σωστά τα κιλά που θέλουμε νομίζω ότι είναι εντάξει. 

Δεν έχω ιδέα αν είναι λίγο ή καλά. Την μεγάλη μου τη θήλαζα αποκλειστικά κ δεν ξέρω. Αν κ είναι το 2ο αγχώνομαι παρα πολύ. Κ ειδικά μετά την ουρολοιμωξη όλα με αγχωνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Δεν έχω ιδέα αν είναι λίγο ή καλά. Την μεγάλη μου τη θήλαζα αποκλειστικά κ δεν ξέρω. Αν κ είναι το 2ο αγχώνομαι παρα πολύ. Κ ειδικά μετά την ουρολοιμωξη όλα με αγχωνουν

Το ξέρω λογικό είναι να έχεις τόσο άγχος. Εγώ δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου πόσο γάλα έπινε τόσο μικρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόσες φορές κάνουν κακακια τα μωρα σας; Εμένα κάνει μια φορά τη μέρα και είναι και μέρα που δεν κάνει.. Ο παιδίατρος λέει πως πάνω από 3 μέρες αρχίζουμε να ανησυχούμε..Υποφέρει όμως το μωρό μου θέλει να κάνει και δεν μπορεί φαίνεται ότι πονάει...και δεν την αφήνει να ηρεμήσει σήμερα από τις 11 μισή το πρωί μέχρι τώρα έχει κοιμηθεί συνολικά μισή ώρα σφίγγεται ζορίζεται έχει κ αέρια πολλά άλλα κακα τίποτα.. και θερμομετρο προσπαθησα αλλά τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια πόσες φορές κάνουν κακακια τα μωρα σας; Εμένα κάνει μια φορά τη μέρα και είναι και μέρα που δεν κάνει.. Ο παιδίατρος λέει πως πάνω από 3 μέρες αρχίζουμε να ανησυχούμε..Υποφέρει όμως το μωρό μου θέλει να κάνει και δεν μπορεί φαίνεται ότι πονάει...και δεν την αφήνει να ηρεμήσει σήμερα από τις 11 μισή το πρωί μέχρι τώρα έχει κοιμηθεί συνολικά μισή ώρα σφίγγεται ζορίζεται έχει κ αέρια πολλά άλλα κακα τίποτα.. και θερμομετρο προσπαθησα αλλά τίποτα..

Κ εμενα μια φορά κάνει κ σκληρά. Κοκκινίζει απ το σφίξιμο κ βγάζει πολύ σκληρό κ μικρό. Ποιο γάλα δίνεις? Εγώ το novalac premium 1.  Ίσως φταίει κ το γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τη Παρασκευή έχω γιατρό να δω τι θα μου πει. Στο 3ωρο δίνεις εσυ ή ξυπνάει μόνο του? Κ εμενα κοιμάται στο μπουκάλι τις περισσότερες φορές γιαυτό δε πίνει περισσότερο. Όταν λες να νανουριστει? Επειδή κλαίει φτιάχνεις λίγο ισα ισα να ηρεμήσει κ μετά ξυπνάει στο 3ωρο έστω κ από αυτό το λίγο?

Συνήθως στο 3ωρο τρωει 120 και πάντα ξυπναει μονος του λες και είναι ρυθμισμενος!!! Αλλά υπάρχουν κ φορές που έχει φάει τα 120 να μην κοιμηθεί να κατσει κανα 2ωρο ξύπνιος και να θέλει οπωσδήποτε να πιει έστω 50-60 γρ για να μπορέσει να κοιμηθεί γιατι πιπίλα δεν παιρνει κ δεν κοιμαται με κανέναν αλλο τροπο!!! Όπως το πάει θα αρχίσω να του δίνω 150 γιατί τώρα κανα 2 μέρες μου δείχνει ότι δεν του φτάνουν τα 120.. εμένα γεννήθηκε 2 κιλά ο μικρός μου κ την είχε ανάγκη αυτήν την ποσότητα που πινει, τώρα πέρασε τα 3 κιλά και είμαστε σχεδόν 50 ημερών... Όσο για τα κακα στην αρχή μου έκανε πολλές φορές την ημέρα αλλά τώρα κάνει 2-3 φορες αλλά παρόλο που τα κάνει πάντα μαλακα σαν κρεμα μερικές φορές δυσκολεύεται κοκκινίζει κ εχει αερια.  Επίσης μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάνει κολικούς με γκρίνια ατέλειωτη εχει μονο λιγα αέρια τα οποία τα περνάει σχετικά καλα.  Ελπίζω να τους γλιτώσουμε τους κολικούς!!! Εγω του δίνω το frisolac το 1. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Κ εμενα μια φορά κάνει κ σκληρά. Κοκκινίζει απ το σφίξιμο κ βγάζει πολύ σκληρό κ μικρό. Ποιο γάλα δίνεις? Εγώ το novalac premium 1.  Ίσως φταίει κ το γάλα. 

Το Sanilac  του δινω.  Τα κακά της δεν είναι συμπαγή είναι κάποιες φορές σαν νερό και άλλες σαν κρεμα. Το έχω σκεφτεί για το γάλα λ είχα ρωτήσει τις πρώτες μέρες και μ είπε δεν είναι το γάλα και ότι δεν είναι δύσκολο το μωρό τώρα θα του το πω πάλι γιατί είναι αμαρτία να βασανίζεται έτσι για να κάνει κακα.Χτες αναγκάστηκα κ της Βάλα υποθετο για να κάνει για να κοιμηθεί από τις 11 μισή το πρωί μέχρι τις 10 είχε κοιμηθεί μισή ώρα συνολικά. Δεν θέλω όμως να της βάζω δεν θέλω να μάθει έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε? Πως τα πάτε? Να σας ρωτήσω εσεις τα ξυπνάτε τα μωρά σας το βράδυ για να φάνε? 

Καλημέρα!! Εγω δεν τη ξυπνάω ίσα ίσα προσπαθώ όταν ξυπνήσει κ είναι νωρίς να την κοιμησω πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα!! Εγω δεν τη ξυπνάω ίσα ίσα προσπαθώ όταν ξυπνήσει κ είναι νωρίς να την κοιμησω πάλι..

Καλημέρα και να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! Έρχομαι από τις μανούλες Νοεμβρίου κ ήθελα τη βοήθεια σας για το θηλασμό γτ έχω απελπιστεί...θηλαζω αποκλειστικά, έχω επίπεδες θηλές με αποτέλεσμα να τραυματιστουν αρκετά στην αρχή. Με πόνο κ υπομονή προσπαθώ να συνεχίσω κ αφού έπαθα κ μια μαστίτιδα.. Έχω δει σαφώς βελτίωση και στην εικόνα τους και στον πόνο αλλά δεν έχει εξαλειφθεί.. Κάθε φορά που είναι να φάει η μικρή το στήθος βαραίνει κ τσουζει κ η ενόχληση στη θηλη παραμένει αν κ μειωμένη. Κάνω σωστή τοποθέτηση με τη βοήθεια μαιας κ εφόσον η κατάσταση δείχνει καλύτερη κ όχι χειρότερη, κυκλοφορώ όλη μέρα γυμνη κ βάζω κ λανολινη κ όλα. Η ερώτησή είναι θα φτιάξει πότε όλο αυτό κ αν ναι πότε περίπου? Είμαστε στις 2.5 εβδομάδες... Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τα μηνύματά σας αλλά δε βρίσκω πια χρόνο να απαντήσω...Παρόλο που νιώθω την ευλογία της μητρότητας, δεν παύει όλο αυτό να είναι πολύ δύσκολο....Θέλω να ρωτήσω κι εσας....Είναι φυσιολογικό που το μωράκι μου είτε θα κοιμάται, είτε θα τρώει (τρώμε καλά φόρμουλα) είτε θα κλαίει;....Δεν κάνει τίποτα άλλο, δεν απασχολείται καθόλου μ΄όνο του ούτε λεπτό π.χ στο ριλάξ ή το καρότσι. Επίσης, γίνεται 45 ημέρων μωρό να μένει ξύπνιο 6 ώρες; είχαμε κολικούς αλλά δείχνουν να εχουν υποχωρήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/11/2021 at 8:25 ΠΜ, ο/η IridaP είπε:

Καλημέρα και να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας! Έρχομαι από τις μανούλες Νοεμβρίου κ ήθελα τη βοήθεια σας για το θηλασμό γτ έχω απελπιστεί...θηλαζω αποκλειστικά, έχω επίπεδες θηλές με αποτέλεσμα να τραυματιστουν αρκετά στην αρχή. Με πόνο κ υπομονή προσπαθώ να συνεχίσω κ αφού έπαθα κ μια μαστίτιδα.. Έχω δει σαφώς βελτίωση και στην εικόνα τους και στον πόνο αλλά δεν έχει εξαλειφθεί.. Κάθε φορά που είναι να φάει η μικρή το στήθος βαραίνει κ τσουζει κ η ενόχληση στη θηλη παραμένει αν κ μειωμένη. Κάνω σωστή τοποθέτηση με τη βοήθεια μαιας κ εφόσον η κατάσταση δείχνει καλύτερη κ όχι χειρότερη, κυκλοφορώ όλη μέρα γυμνη κ βάζω κ λανολινη κ όλα. Η ερώτησή είναι θα φτιάξει πότε όλο αυτό κ αν ναι πότε περίπου? Είμαστε στις 2.5 εβδομάδες... Ευχαριστώ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Είμαστε 13 ημερών με αποκλειστικό θηλασμό. 

Εμενα οι θηλες είναι προς τα μέσα πήρα και ψευτο θηλες αλλά παρολαυτα δεν βολευτήκαμε τόσο αλλά ο πόνος δεν ήταν ίδιος. 

Και εμένα μου πλήγωσε απίστευτα τις θηλες ιδίως την δεξιά έκοψε κομμάτι. 

Κάνω σωστή τοποθέτηση και εγώ αλλά και πάλι πονάω κατά το ρουφηγμα η όταν το πιάνει. Αυτό π με βοηθάει εμένα είναι χλιαρές κομπρεσές στο στήθος όλο και στην θηλή με πετσέτα κια μαλακά. 

Εγώ έχω άλλο θέμα εκτός από αυτό. 

Περνάω κολικούς με πονάει απίστευτα η κοιλιά μου. 

Και βλέπω και τον μικρό ότι μου σφίγγεται κοκκινίζει και κλαίει σαν να πονά και αυτός. 

Εύχομαι περαστικά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβάζω τα μηνύματά σας αλλά δε βρίσκω πια χρόνο να απαντήσω...Παρόλο που νιώθω την ευλογία της μητρότητας, δεν παύει όλο αυτό να είναι πολύ δύσκολο....Θέλω να ρωτήσω κι εσας....Είναι φυσιολογικό που το μωράκι μου είτε θα κοιμάται, είτε θα τρώει (τρώμε καλά φόρμουλα) είτε θα κλαίει;....Δεν κάνει τίποτα άλλο, δεν απασχολείται καθόλου μ΄όνο του ούτε λεπτό π.χ στο ριλάξ ή το καρότσι. Επίσης, γίνεται 45 ημέρων μωρό να μένει ξύπνιο 6 ώρες; είχαμε κολικούς αλλά δείχνουν να εχουν υποχωρήσει.

Εμένα ο δικός μου είναι 13 ημερών και κάθεται ξύπνιος 2 και 3 ώρες και μου κάνει μεγάλη εντύπωση. 

Και θέλει συνέχεια αγκαλιά. 

Όντως είναι δύσκολο στην αρχή και θέλει τρελή υπομονή. Να σου ζήσει κιόλας το μωράκι σου!! 

Εμένα είναι το 3ο μου και από πίσω έχω αλλά 2 θηρία άστα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...