Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Γεννησαμεεεεεε! 38 ακριβώς ήρθε η μπουμπού . . . Με παιδεψε το τελευταίο 10ημερο γιατί μου έκανε υπέρταση και τρέχαμε όλες τις μέρες για nst και ελέγχους! Με βάλανε με πρόκληση χθες, έκανα 22 ώρες ωδίνες αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα. Εν τέλει δεν θα κατέβαινε γιατί είχε άσχημη περιτυλιξη στον αυχένα της η σκατουλιτσα μου και μου κάνανε καισαρική... ! Βγήκε ένας κοριτσαρος 3370 και 53 πόντους! Με το καλό σε όλες κορίτσια μου, να πάρετε σύντομα τα θαυματακια σας αγκαλιά! ❤️❤️❤️❤️ Είμαι απλά τρισευτυχισμενη! 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! 💜💜💜

Ταλαιπωρηθηκες λιγο αλλά ολα καλα πήγαν τελικά!! Την πιεση την παρακολουθούσες κ το κατάλαβες? Γιατί και εμένα η γυναικολογος μου μου λέει να μετράω συνέχεια την πίεση.   Εκανες την αρχη !!! Άντε να παίρνουμε σειρά κ εμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Γεννησαμεεεεεε! 38 ακριβώς ήρθε η μπουμπού . . . Με παιδεψε το τελευταίο 10ημερο γιατί μου έκανε υπέρταση και τρέχαμε όλες τις μέρες για nst και ελέγχους! Με βάλανε με πρόκληση χθες, έκανα 22 ώρες ωδίνες αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα. Εν τέλει δεν θα κατέβαινε γιατί είχε άσχημη περιτυλιξη στον αυχένα της η σκατουλιτσα μου και μου κάνανε καισαρική... ! Βγήκε ένας κοριτσαρος 3370 και 53 πόντους! Με το καλό σε όλες κορίτσια μου, να πάρετε σύντομα τα θαυματακια σας αγκαλιά! ❤️❤️❤️❤️ Είμαι απλά τρισευτυχισμενη! 

Συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει!! Γερή κ δυνατή! Πως είναι η ανάρρωση? Δλδ πέρασες κ όλους τους πόνους κανονικά ή δεν πονούσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Γεννησαμεεεεεε! 38 ακριβώς ήρθε η μπουμπού . . . Με παιδεψε το τελευταίο 10ημερο γιατί μου έκανε υπέρταση και τρέχαμε όλες τις μέρες για nst και ελέγχους! Με βάλανε με πρόκληση χθες, έκανα 22 ώρες ωδίνες αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα. Εν τέλει δεν θα κατέβαινε γιατί είχε άσχημη περιτυλιξη στον αυχένα της η σκατουλιτσα μου και μου κάνανε καισαρική... ! Βγήκε ένας κοριτσαρος 3370 και 53 πόντους! Με το καλό σε όλες κορίτσια μου, να πάρετε σύντομα τα θαυματακια σας αγκαλιά! ❤️❤️❤️❤️ Είμαι απλά τρισευτυχισμενη! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της💝 όταν ευκαιρήσεις πες μας και την εμπειρία σου. Εγώ ή αυτή ή την άλλη βδομάδα γεννάω με καισαρική. Την Δευτέρα θα μάθω ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κορίτσι μου η κοριτσάρα σας! Γερή και τυχερή πάντα δίπλα σας! Ηταν να γεννησω εγώ το πρώτο μωράκι 01/10 με καισαρικη αλλά αλλάξανε τα πλάνα και θα προσπαθησουμε φυσιολογικά. 38+3 κανένα σημάδι, καμιά ένδειξη ότι πλησιάζει η ώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου η κοριτσάρα σας! Γερή και τυχερή πάντα δίπλα σας! Ηταν να γεννησω εγώ το πρώτο μωράκι 01/10 με καισαρικη αλλά αλλάξανε τα πλάνα και θα προσπαθησουμε φυσιολογικά. 38+3 κανένα σημάδι, καμιά ένδειξη ότι πλησιάζει η ώρα.....

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη κ αν θες βέβαια απαντάς αλλά πως άλλαξες γνώμη από καισαρική φυσιολογικά? Συνήθως το αντίθετο γίνεται. Να ξεκινάς φυσιολογικά κ να καταλήγεις καισαρική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη κ αν θες βέβαια απαντάς αλλά πως άλλαξες γνώμη από καισαρική φυσιολογικά? Συνήθως το αντίθετο γίνεται. Να ξεκινάς φυσιολογικά κ να καταλήγεις καισαρική 

Φυσικά και δε γίνεσαι! Ο γιατρός μου το πρότεινε, όχι εγώ. Εν συντομία, εμείς ήμασταν ένα ανεξήγητα υπογόνιμο ζευγάρι κι επειτα απο 3 χρόνια κάναμε την πρώτη μας σπερματέγχυση τον Ιανουαριο του 2021. Εκεί κατάλαβε ο γιατρός ότι δεν ήταν τόσο ανεξήγητο, το θέμα ήταν η πολύ μεγάλη στένωση τραχήλου που είχα εγώ αλλά κατά τα άλλα ασυμπτωματική. Δυσκόλεψε πάρα πολύ τη διαδικασία της τοποθέτησης α΄λλα εν τέλει πετύχαμε!!! Το πλάνο από την αρχή ήταν ότι μάλλον δεν θα είναι εφικτή μια φυσιολογική γέννα λόγω αυτής της ανατομικής δυσκολίας. Ωστόσο, στα τελευταία ραντεβού ο μικρός έχει πάρει μια θέση και δείχνει να κατεβαίνει. Ο γιατρός μου πρότεινε να μην το καταδικασουμε και να το παλέψουμε. Φυσικά και δεν είναι σίγουρη η κατάληξη και υποψιάζομαι πως μπορεί να καταλήξει.....Ελάχιστη διαστολή, οπότε αναγκαστική καισαρική. Βρίσκομαι κι εγώ σε μια περίεργη φάση αγωνίας, ερωτημάτων, φόβου γιατί είναι το πρώτο μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;; Είχα πάει το πρωί στο νοσοκομείο για τις τελευταίες εξετάσεις και να μ κάνουν την κορτιζόνη..Έφυγε το πρώτο άγχος δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ..Αύριο μου είπαν να πάω κατά τις 7 με 7 μισή και λογικά κατά τις 9 με 10 θα έχω μπει...ξανά πίσω όλο το άγχος χαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;; Είχα πάει το πρωί στο νοσοκομείο για τις τελευταίες εξετάσεις και να μ κάνουν την κορτιζόνη..Έφυγε το πρώτο άγχος δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ..Αύριο μου είπαν να πάω κατά τις 7 με 7 μισή και λογικά κατά τις 9 με 10 θα έχω μπει...ξανά πίσω όλο το άγχος χαχαχα. 

Καλησπέρα κορίτσι!! Γιατί σου έκαναν κορτιζόνη; Αύριο γεννάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Γιατί σου έκαναν κορτιζόνη; Αύριο γεννάς; 

Ναι ναι αύριο μπαίνω με καισαρική!!!!37  και 6!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Ναι ναι αύριο μπαίνω με καισαρική!!!!37  και 6!

Με το καλό!! Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μπεμπάκι σου για να μην αγχώνεσαι 🥰 ενέσεις κορτιζόνης όμως γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;; Είχα πάει το πρωί στο νοσοκομείο για τις τελευταίες εξετάσεις και να μ κάνουν την κορτιζόνη..Έφυγε το πρώτο άγχος δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ..Αύριο μου είπαν να πάω κατά τις 7 με 7 μισή και λογικά κατά τις 9 με 10 θα έχω μπει...ξανά πίσω όλο το άγχος χαχαχα. 

Με το καλό κορίτσι! Εδώ χάσαμε τον ύπνο μας εμείς που διαβάσα ότι κάποιες πάτε για ραντεβού! Με κανέναν πόνο και το μωράκι σας αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Με το καλό!! Να σκέφτεσαι ότι θα δεις το μπεμπάκι σου για να μην αγχώνεσαι 🥰 ενέσεις κορτιζόνης όμως γιατί;

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!Για ενίσχυση των πνευμόνων καθώς γεννιέται λίγο νωρίτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Με το καλό κορίτσι! Εδώ χάσαμε τον ύπνο μας εμείς που διαβάσα ότι κάποιες πάτε για ραντεβού! Με κανέναν πόνο και το μωράκι σας αγκαλίτσα!

Να σαι καλά κορίτσι μουκαι εσυ με το καλο!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Φυσικά και δε γίνεσαι! Ο γιατρός μου το πρότεινε, όχι εγώ. Εν συντομία, εμείς ήμασταν ένα ανεξήγητα υπογόνιμο ζευγάρι κι επειτα απο 3 χρόνια κάναμε την πρώτη μας σπερματέγχυση τον Ιανουαριο του 2021. Εκεί κατάλαβε ο γιατρός ότι δεν ήταν τόσο ανεξήγητο, το θέμα ήταν η πολύ μεγάλη στένωση τραχήλου που είχα εγώ αλλά κατά τα άλλα ασυμπτωματική. Δυσκόλεψε πάρα πολύ τη διαδικασία της τοποθέτησης α΄λλα εν τέλει πετύχαμε!!! Το πλάνο από την αρχή ήταν ότι μάλλον δεν θα είναι εφικτή μια φυσιολογική γέννα λόγω αυτής της ανατομικής δυσκολίας. Ωστόσο, στα τελευταία ραντεβού ο μικρός έχει πάρει μια θέση και δείχνει να κατεβαίνει. Ο γιατρός μου πρότεινε να μην το καταδικασουμε και να το παλέψουμε. Φυσικά και δεν είναι σίγουρη η κατάληξη και υποψιάζομαι πως μπορεί να καταλήξει.....Ελάχιστη διαστολή, οπότε αναγκαστική καισαρική. Βρίσκομαι κι εγώ σε μια περίεργη φάση αγωνίας, ερωτημάτων, φόβου γιατί είναι το πρώτο μας.....

Ευχαριστώ για την απάντηση κ συγνώμη που σε ρώτησα. Απλά μ έκανε εντύπωση. Τον βλέπω πολύ σωστό τον γιατρό σου. Λίγοι θα το έκαναν αυτό να ξέρεις. Οι περισσότεροι προτιμούν καισαρική να ξεμπερδέψουν. Κ εγω το 1ο φυσιολογικά το έχω. Κ τώρα ακόμα φυσιολογικά πάμε κ περιμένουμε... να σου πάνε όλα καλά εύχομαι κ να κρατήσεις αγκαλιά το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2021 at 1:26 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;; Είχα πάει το πρωί στο νοσοκομείο για τις τελευταίες εξετάσεις και να μ κάνουν την κορτιζόνη..Έφυγε το πρώτο άγχος δεν είχα κοιμηθεί όλο το βράδυ..Αύριο μου είπαν να πάω κατά τις 7 με 7 μισή και λογικά κατά τις 9 με 10 θα έχω μπει...ξανά πίσω όλο το άγχος χαχαχα. 

Κορίτσι τι κάνεις??? Πως είσαι??? 💜💜🧸🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! Γεννησαμεεεεεε χτες στι 9 κ 25 το πρωί!!! 3200 βγήκε η μπουμπού μου!!! Όλα καλά δόξα το θεό. Δεν ταλαιπωρηθηκα σχεδόν καθόλου..σήμερα μου έβγαλαν κ καθετήρα και όρους και όλα χτες περπάτησα κιόλας Όλα καλά!!! Η μικρή έκανε μόλις γεννήθηκε υπογλυκαιμία λόγω ινσουλίνης που έκανα εγώ αλλά την τρομπαραμε με γάλα και βάζουμε μέσα ειδικό ζαχαρονερο και ανέβηκε οπότε είναι εντάξει το κοριτσάκι μου!!!! Εύχομαι σε όλες σας με το καλο και με έναν πόνο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! Γεννησαμεεεεεε χτες στι 9 κ 25 το πρωί!!! 3200 βγήκε η μπουμπού μου!!! Όλα καλά δόξα το θεό. Δεν ταλαιπωρηθηκα σχεδόν καθόλου..σήμερα μου έβγαλαν κ καθετήρα και όρους και όλα χτες περπάτησα κιόλας Όλα καλά!!! Η μικρή έκανε μόλις γεννήθηκε υπογλυκαιμία λόγω ινσουλίνης που έκανα εγώ αλλά την τρομπαραμε με γάλα και βάζουμε μέσα ειδικό ζαχαρονερο και ανέβηκε οπότε είναι εντάξει το κοριτσάκι μου!!!! Εύχομαι σε όλες σας με το καλο και με έναν πόνο!!!! 

Μπράβο κοπέλα μου!!! Να σου ζήσει 💜💜💜!!! Ευχαριστούμε!! Είμαστε στην αναμονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! Γεννησαμεεεεεε χτες στι 9 κ 25 το πρωί!!! 3200 βγήκε η μπουμπού μου!!! Όλα καλά δόξα το θεό. Δεν ταλαιπωρηθηκα σχεδόν καθόλου..σήμερα μου έβγαλαν κ καθετήρα και όρους και όλα χτες περπάτησα κιόλας Όλα καλά!!! Η μικρή έκανε μόλις γεννήθηκε υπογλυκαιμία λόγω ινσουλίνης που έκανα εγώ αλλά την τρομπαραμε με γάλα και βάζουμε μέσα ειδικό ζαχαρονερο και ανέβηκε οπότε είναι εντάξει το κοριτσάκι μου!!!! Εύχομαι σε όλες σας με το καλο και με έναν πόνο!!!! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! Μπράβο όλα καλά σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! Γεννησαμεεεεεε χτες στι 9 κ 25 το πρωί!!! 3200 βγήκε η μπουμπού μου!!! Όλα καλά δόξα το θεό. Δεν ταλαιπωρηθηκα σχεδόν καθόλου..σήμερα μου έβγαλαν κ καθετήρα και όρους και όλα χτες περπάτησα κιόλας Όλα καλά!!! Η μικρή έκανε μόλις γεννήθηκε υπογλυκαιμία λόγω ινσουλίνης που έκανα εγώ αλλά την τρομπαραμε με γάλα και βάζουμε μέσα ειδικό ζαχαρονερο και ανέβηκε οπότε είναι εντάξει το κοριτσάκι μου!!!! Εύχομαι σε όλες σας με το καλο και με έναν πόνο!!!! 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, γερό και καλότυχο να είναι! Δεν βγήκε πολύ μεγάλη τελικά, μια χαρά κιλακια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Stardust_83 είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, γερό και καλότυχο να είναι! Δεν βγήκε πολύ μεγάλη τελικά, μια χαρά κιλακια είναι.

Εε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου! Όχι όχι τελικά δεν βγήκε μεγάλη όπως περίμενα...μια σταλιά είναι δεν ξέρω από που να την πιάσω!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσια!!!! Υγιή και χαρούμενα να είναι τα μπεμπάκια σας!

Και στα δικά μας οι υπόλοιπες 😋

Αμήν Παναγία μου!! 38+1 σημερα κ δε βλέπω φως στον ορίζοντα να γενναω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς γεννηθήκαμε εν τέλει λίγο νωρίτερα, 37+2 & 3.250kg! Υγιέστατες και τώρα είμαστε σπίτι μας!
1/10 όπως σας είχα πει, άρχισε να πέφτει το πώμα, 2/10 έπεσε τελείως και ακούσαμε τα νερά να σπάνε(: αλλά δε σπάσανε κατευθείαν.. έφευγαν λίγα λίγα! Γεννήσαμε 3/10 ξημερώματα, μετά από 14 ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2021 at 9:30 ΠΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! Γεννησαμεεεεεε χτες στι 9 κ 25 το πρωί!!! 3200 βγήκε η μπουμπού μου!!! Όλα καλά δόξα το θεό. Δεν ταλαιπωρηθηκα σχεδόν καθόλου..σήμερα μου έβγαλαν κ καθετήρα και όρους και όλα χτες περπάτησα κιόλας Όλα καλά!!! Η μικρή έκανε μόλις γεννήθηκε υπογλυκαιμία λόγω ινσουλίνης που έκανα εγώ αλλά την τρομπαραμε με γάλα και βάζουμε μέσα ειδικό ζαχαρονερο και ανέβηκε οπότε είναι εντάξει το κοριτσάκι μου!!!! Εύχομαι σε όλες σας με το καλο και με έναν πόνο!!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μουυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η itsathina είπε:

Εμείς γεννηθήκαμε εν τέλει λίγο νωρίτερα, 37+2 & 3.250kg! Υγιέστατες και τώρα είμαστε σπίτι μας!
1/10 όπως σας είχα πει, άρχισε να πέφτει το πώμα, 2/10 έπεσε τελείως και ακούσαμε τα νερά να σπάνε(: αλλά δε σπάσανε κατευθείαν.. έφευγαν λίγα λίγα! Γεννήσαμε 3/10 ξημερώματα, μετά από 14 ώρες. 

Να σου ζησει κοριτσάκι μου!!!! Να είστε γερές και οι δύο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...