Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε? Ολα καλα ? Εχω σήμερα είχα γιατρό ο μπεμπακος μια χαρά 2200gr λιγο μικρούλης θα βγει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα λέει η γιατρός μου ίσως να βγει ευκολότερα 😁😁😁 Επίσης μου είπε ότι χλωμό να φτάσω τις 40 εβδομάδες γιατί ο πλακούντας εχει αρχίσει να γερνάει... Σήμερα 35 και 5!!! Για να δούμε σε 1? 2? η' 3 εβδομάδες θα τον εχω αγκαλιά???💙💙💙

Με το καλό κορίτσι μου!! Πως τον είδε τον πλακούντα? Κ εγω είχα ραντεβού σήμερα για non stress κ την άλλη εβδομάδα πάλι. 36+2 εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε? Ολα καλα ? Εχω σήμερα είχα γιατρό ο μπεμπακος μια χαρά 2200gr λιγο μικρούλης θα βγει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα λέει η γιατρός μου ίσως να βγει ευκολότερα 😁😁😁 Επίσης μου είπε ότι χλωμό να φτάσω τις 40 εβδομάδες γιατί ο πλακούντας εχει αρχίσει να γερνάει... Σήμερα 35 και 5!!! Για να δούμε σε 1? 2? η' 3 εβδομάδες θα τον εχω αγκαλιά???💙💙💙

Μια χαρά το μπεμπακι σου είναι...!!!!Και ο πλακούντα  από εδώ και πέρα ξεκινάει φυσιολογικά να ωριμάζει και εμένα ξεκίνησε βασικά το παρατήρησα εγώ στον υπέρηχο και τον ρώτησα μπορεί και να μην το σχολιαζε δλδ .Όλα καλά θα πάνε μην σε αγχώνει καθόλου αυτό..💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Πως τον είδε τον πλακούντα? Κ εγω είχα ραντεβού σήμερα για non stress κ την άλλη εβδομάδα πάλι. 36+2 εγω

Πως πηγε;;; έχεις συσπάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Πως πηγε;;; έχεις συσπάσεις;

Φυσιολογικές μου είπε όχι όπως τότε. Αυτό με τον πλακούντα οτι γερνάει μόνο στον υπέρηχο φαίνεται ε? Εννοείται ότι αυτό είναι κ το φυσιολογικό. Απλά ανυπομονώ να μου πει κάτι τέτοιο κ εμένα γιατί δε θέλω να φτάσω πάλι 40++ όσο στην πρώτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σας κορίτσια πως είστε? Ολα καλα ? Εχω σήμερα είχα γιατρό ο μπεμπακος μια χαρά 2200gr λιγο μικρούλης θα βγει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα λέει η γιατρός μου ίσως να βγει ευκολότερα 😁😁😁 Επίσης μου είπε ότι χλωμό να φτάσω τις 40 εβδομάδες γιατί ο πλακούντας εχει αρχίσει να γερνάει... Σήμερα 35 και 5!!! Για να δούμε σε 1? 2? η' 3 εβδομάδες θα τον εχω αγκαλιά???💙💙💙

Τι grade είναι ο πλακούντας σου;
Εμένα στις 33βδ. αν θυμάμαι καλά ήταν ήδη grade 2, και τώρα που πήγα στον γιατρό και είμαι 36βδ. μου είπε πως δεν είναι λόγος να βγει νωρίτερα, όσο μεγαλώνει το μωράκι και παίρνει kg, προχωράμε μέχρι την ΠΗΤ. Τώρα είμαστε 2,700kg. Μην αγχωθείς καθόλου όσο παίρνει κιλάκια. Επίσης, δεν υπάρχουν σωστά και λάθος kg, το κάθε μωρό είναι διαφορετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Φυσιολογικές μου είπε όχι όπως τότε. Αυτό με τον πλακούντα οτι γερνάει μόνο στον υπέρηχο φαίνεται ε? Εννοείται ότι αυτό είναι κ το φυσιολογικό. Απλά ανυπομονώ να μου πει κάτι τέτοιο κ εμένα γιατί δε θέλω να φτάσω πάλι 40++ όσο στην πρώτη.

Φαίνεται στον υπέρηχο, αλλά πλέον δεν κρίνεται μόνο απ'τον υπέρηχο όπως παλιά.
Βλέπουν με χίλιους δυο άλλους τρόπους αν το μωρό παίρνει από τον πλακούντα (παρόλο το γήρας) και κρίνουν από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Φυσιολογικές μου είπε όχι όπως τότε. Αυτό με τον πλακούντα οτι γερνάει μόνο στον υπέρηχο φαίνεται ε? Εννοείται ότι αυτό είναι κ το φυσιολογικό. Απλά ανυπομονώ να μου πει κάτι τέτοιο κ εμένα γιατί δε θέλω να φτάσω πάλι 40++ όσο στην πρώτη.

Νομίζω πως ναι μόνο στον υπέρηχο...αν κάνεις υπέρηχο φαίνονται πάνω στον πλακούντα κάτι σαν ασπρακια σαν γραμμές αυτά παρατήρησα εγώ και τον ρώτησα τι είναι κ μ είπε..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Πως τον είδε τον πλακούντα? Κ εγω είχα ραντεβού σήμερα για non stress κ την άλλη εβδομάδα πάλι. 36+2 εγω

Ευχαριστώ!!! Τον πλακούντα τον ειδε στον υπέρηχο. Δεν την ανησύχησε ο πλακούντας μου είπε ότι τρέφεται οσο χρειάζεται το μπεμπακι!!! Όλα καλά πιστεύω.. Τώρα στην αναμονή για την μεγάλη έξοδο 😁😁😁 

Μου εβαλε να κανω κ τις τελευταίες εξετάσεις αιμα,ουρα,καλλιέργεια και καρδιογράφημα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Τι grade είναι ο πλακούντας σου;
Εμένα στις 33βδ. αν θυμάμαι καλά ήταν ήδη grade 2, και τώρα που πήγα στον γιατρό και είμαι 36βδ. μου είπε πως δεν είναι λόγος να βγει νωρίτερα, όσο μεγαλώνει το μωράκι και παίρνει kg, προχωράμε μέχρι την ΠΗΤ. Τώρα είμαστε 2,700kg. Μην αγχωθείς καθόλου όσο παίρνει κιλάκια. Επίσης, δεν υπάρχουν σωστά και λάθος kg, το κάθε μωρό είναι διαφορετικό.

Δεν ξέρω τι grade είναι δεν μου το είπε.  Άφησε κ μια πιθανότητα ότι μπορεί να βγει και πιο μετα... Ίσως ειμαι κ εγω ανυπομονη κ θέλω να βγει πιο νωρίς εχω ενα προαίσθημα ότι θα βγει πιο νωρίς.  Δεν αγχώνομαι καθόλου απο την στιγμή που παίρνει gr και ολα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά! Μια χαρά είναι και τα δικα σας τα κιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Νομίζω πως ναι μόνο στον υπέρηχο...αν κάνεις υπέρηχο φαίνονται πάνω στον πλακούντα κάτι σαν ασπρακια σαν γραμμές αυτά παρατήρησα εγώ και τον ρώτησα τι είναι κ μ είπε..! 

Θα κάνω υπέρηχο την Τετάρτη μαζί με το non stress κ θα το κοιτάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Ευχαριστώ!!! Τον πλακούντα τον ειδε στον υπέρηχο. Δεν την ανησύχησε ο πλακούντας μου είπε ότι τρέφεται οσο χρειάζεται το μπεμπακι!!! Όλα καλά πιστεύω.. Τώρα στην αναμονή για την μεγάλη έξοδο 😁😁😁 

Μου εβαλε να κανω κ τις τελευταίες εξετάσεις αιμα,ουρα,καλλιέργεια και καρδιογράφημα.  

Τις έκανα εγώ αυτές αυτή την εβδομάδα κ ξεμπερδέψα. Για τη καλλιέργεια αγχώνομουν με τόσες βλεννες που έχω αλλά βγήκε αρνητική ευτυχώς. Καρδιογραφημα επειδή θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο θα μου κάνουν εκεί προφανώς. Δε μ είπε κάτι. Βέβαια θα ρωτήσω όταν θα πάω καλά έκανες κ μ το θυμισες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι τις πιο εμπειρες μανούλες μιας και αυριο μπαίνω στην 38η εβδομάδα και όλα είναι πιθανα....Υπάρχει περίπτωση την ώρα του τοκετου να μην μπορείς να συνεργαστείς σε αυτά που σου λενε και πρεπει να γίνουν από το φόβο σου και να πάει κάτι στραβα;;; ρωτάω γιατί νιώθω ότι είμαι υπερβολικά στρεσαρισμένη κι εχω και τυψεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Θέλω να ρωτήσω κάτι τις πιο εμπειρες μανούλες μιας και αυριο μπαίνω στην 38η εβδομάδα και όλα είναι πιθανα....Υπάρχει περίπτωση την ώρα του τοκετου να μην μπορείς να συνεργαστείς σε αυτά που σου λενε και πρεπει να γίνουν από το φόβο σου και να πάει κάτι στραβα;;; ρωτάω γιατί νιώθω ότι είμαι υπερβολικά στρεσαρισμένη κι εχω και τυψεις.....

Κορίτσι μου...το πιο δύσκολο πράγμα είναι να σου φύγει το άγχος και ο φόβος....Θα σου πει τη δική μ εμπειρία με  προγραμματισμένη καισαρική βέβαια ήταν εμένα .. Εγω γενικά είμαι πολύ αγχώδης ...Όσο περίμενα να μπω ήμουν σχετικά ήρεμη ήταν  και μαζί μου κάποια κοριτσια που έκαναν πρακτική και με κρατούσαν χαλαρή με ωραία κουβέντα.. όταν όμως με πήραν μέσα με έπιασε πανικός.. έκλαιγα με αναφιλθτα...και φυσικά τα μηχανήματα βαρουσαν κόκκινο πρέπει να έφτασα και 18 με 20 πίεση...και όλα αυτά λίγο πριν την επισκληριδιο..(γτ αυτό φοβάμαι είναι η αλήθεια) Ευτυχώς η αναισθησιολογος ειναι υπέροχη και η κακόμοιρα προσπαθούσε να με ηρεμήσει όσο μπορούσε. Να φανταστείς μετά την αναισθησία είχα έτοιμη στην πεταλούδα πάνω το ηρεμιστικό μολις βγει το μωρό να μ κάνει...για λίγο δεν μ έκανα ολική αναισθησία...και θα έχανα όλη αυτή τη μαγεία της πρώτης αγκαλιάς...θα προσπαθήσεις εκεί η την ώρα βαθιές ανάσες και θα ακούς τι σου λένε οι μαιες και ο γιατρός σου ..σίγουρα μπορεί να τα χάσεις και πιστεύω είναι πολύ λογικό είναι κάτι που δεν ξέρουμε τι και πως...το παν είναι αι να προσπαθήσεις να επανέλθεις και να ηρεμήσεις γρήγορα..και τίποτα δεν θα πάει στραβά...μην τα σκέφτεσαι από τώρα...Όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου εκεί να δεις πως τα χάνεις..χαχαχα.Με το καλο σου εύχομαι με έναν πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσι μου...το πιο δύσκολο πράγμα είναι να σου φύγει το άγχος και ο φόβος....Θα σου πει τη δική μ εμπειρία με  προγραμματισμένη καισαρική βέβαια ήταν εμένα .. Εγω γενικά είμαι πολύ αγχώδης ...Όσο περίμενα να μπω ήμουν σχετικά ήρεμη ήταν  και μαζί μου κάποια κοριτσια που έκαναν πρακτική και με κρατούσαν χαλαρή με ωραία κουβέντα.. όταν όμως με πήραν μέσα με έπιασε πανικός.. έκλαιγα με αναφιλθτα...και φυσικά τα μηχανήματα βαρουσαν κόκκινο πρέπει να έφτασα και 18 με 20 πίεση...και όλα αυτά λίγο πριν την επισκληριδιο..(γτ αυτό φοβάμαι είναι η αλήθεια) Ευτυχώς η αναισθησιολογος ειναι υπέροχη και η κακόμοιρα προσπαθούσε να με ηρεμήσει όσο μπορούσε. Να φανταστείς μετά την αναισθησία είχα έτοιμη στην πεταλούδα πάνω το ηρεμιστικό μολις βγει το μωρό να μ κάνει...για λίγο δεν μ έκανα ολική αναισθησία...και θα έχανα όλη αυτή τη μαγεία της πρώτης αγκαλιάς...θα προσπαθήσεις εκεί η την ώρα βαθιές ανάσες και θα ακούς τι σου λένε οι μαιες και ο γιατρός σου ..σίγουρα μπορεί να τα χάσεις και πιστεύω είναι πολύ λογικό είναι κάτι που δεν ξέρουμε τι και πως...το παν είναι αι να προσπαθήσεις να επανέλθεις και να ηρεμήσεις γρήγορα..και τίποτα δεν θα πάει στραβά...μην τα σκέφτεσαι από τώρα...Όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου εκεί να δεις πως τα χάνεις..χαχαχα.Με το καλο σου εύχομαι με έναν πόνο!!!

Μα τι γλυκιά απάντηση είναι αυτή! Ρεαλιστική και όχι τα κλισέ όλα καλά θα πάνε.....Όσο με είχε με προγραμματισμένη καισαρική ήμουν πιο ηρεμη. Τώρα που μου είπε για φ.τ. αρχισα να αγχώνομαι ότι μπορεί να μην συνεργαστώ εκεί που πρέπει. Σ ευχαριστ΄ω παρα πολύ, με εκανες και χαμογελασα και μου είναι πια πολύ δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tzortzia Τι έγινε τελικά με τον κνησμό που είχες; Έκανες εξετάσεις;

Μου έχουν βγει κι εμένα τελικά κάποια δερματικά πολύ έντονα, με φοβερό κνησμό, αλλά μέχρι στιγμής οι εξετάσεις μου ήταν οκ. Απλώς πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι να γεννήσω, μου λένε όλοι. Αύριο περιμένω πάλι απάντηση από τις επαναληπτικές που έκανα... 🙄😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Κορίτσια, από ποια βδομάδα αρχίσατε να καταλαβαίνετε τις braxton hicks? Και με τι συχνότητα; 

Εγω 33η. Σχεδόν όλη μέρα με πονούσε η κοιλιά κ είχα κ τσιμπήματα από κάτω. Έκατσα ακινησία πήρα κ μαγνησιο για 10 μέρες κ μου πέρασε ο πόνος. Τώρα μπαίνω αύριο 37 κ είμαι καλύτερα. Έχεις εσύ συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εγω 33η. Σχεδόν όλη μέρα με πονούσε η κοιλιά κ είχα κ τσιμπήματα από κάτω. Έκατσα ακινησία πήρα κ μαγνησιο για 10 μέρες κ μου πέρασε ο πόνος. Τώρα μπαίνω αύριο 37 κ είμαι καλύτερα. Έχεις εσύ συσπάσεις?

Αχ! Ξεκίνησα και εγώ κάπου εκεί 32-33, αλλά δεν καταλάβαινα κάτι.
Είμαι 36+4 και σήμερα το καρδιοτοκογράφημα, έγραψε πολλές. Οι μαίες νόμιζαν πως πονάω, αλλά δεν πονάω καθόλου! Πετρώνει η κοιλιά μου και έχω και κάτι τσιμπήματα που και που από κάτω και μου είπαν να μην κουράζομαι και να μην ανησυχώ, είναι φυσιολογικό, αλλά προφανώς, αγχώθηκα. Μπορεί να φταίω και εγώ που δεν πίνω πολύ νερό, ξέρω πως επηρεάζει🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Αχ! Ξεκίνησα και εγώ κάπου εκεί 32-33, αλλά δεν καταλάβαινα κάτι.
Είμαι 36+4 και σήμερα το καρδιοτοκογράφημα, έγραψε πολλές. Οι μαίες νόμιζαν πως πονάω, αλλά δεν πονάω καθόλου! Πετρώνει η κοιλιά μου και έχω και κάτι τσιμπήματα που και που από κάτω και μου είπαν να μην κουράζομαι και να μην ανησυχώ, είναι φυσιολογικό, αλλά προφανώς, αγχώθηκα. Μπορεί να φταίω και εγώ που δεν πίνω πολύ νερό, ξέρω πως επηρεάζει🙄

Αυτά τα τσιμπήματα απο κάτω τα νιώθω κ εγω όταν κουράζομαι. Όμως στο καρδιοτογραφημα εμενα δεν έδειξε πολλές συσπάσεις. Την ώρα που έκανες καρδιοτογραφημα τι ένιωθες εσυ? Μόνο αυτό το πέτρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Αυτά τα τσιμπήματα απο κάτω τα νιώθω κ εγω όταν κουράζομαι. Όμως στο καρδιοτογραφημα εμενα δεν έδειξε πολλές συσπάσεις. Την ώρα που έκανες καρδιοτογραφημα τι ένιωθες εσυ? Μόνο αυτό το πέτρωμα?

Ναι, μόνο το πέτρωμα κι αυτό όχι όλες τις φορές.. κανέναν πόνο! 
Εσένα τι πόνοι ήταν στην αρχή πριν το μαγνήσιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Ναι, μόνο το πέτρωμα κι αυτό όχι όλες τις φορές.. κανέναν πόνο! 
Εσένα τι πόνοι ήταν στην αρχή πριν το μαγνήσιο; 

Πονοι περιόδου χαμηλά στη κοιλιά κ κάποια τσιμπήματα από κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Από όρεξη πως πάτε κορίτσια; 

Εγω φουλ όρεξη αν γινόταν να τρωω συνέχεια θα το έκανα 🤣🤣🤣 αν και μετα κατι ελαφριές αναγουλες τις εχω αλλά δεν κάνω πίσω!!! Εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η itsathina είπε:

Από όρεξη πως πάτε κορίτσια; 

Εγω καούρες έχω πολλές. Οτι και να φάω με πηραζει. Αλλα σκέφτομαι τα δύσκολα πέρασαν τι στο καλό δε θα βγει? 😄😄😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;;;;

Κοριτσιαααα Δευτέρα γενναωωωωωω!!! Πήγα σήμερα στο γιατρό και κανονίσαμε την Κυριακή θαβπαω για τον προεγχειρητικο και Δευτέρα πρωί πρωί μέσα....μου εχει κοπεί η ανάσα από το άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
    • Εύχομαι στις επόμενες μέρες να δεις το θετικο σου❤️ πρέπει να επανέλθω δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να πέσει 💪
    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...