Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια από μένα και το θαυματάκι μου! Χαθήκαμε λίγο λόγω δουλειάς.....Όλα καλά κι εμείς, κανένα σύμπτωμα 35+2 ο μικρος ήταν 2480.  Εμείς εδώ στην Κύπρο δεν κάνουμε όυτε doppler ούτε nonstress test...13/10 κι η δική μας ΠΗΤ! Εχω αρχίσει να φρικάρω κορίτσια στην ιδέα της γέννας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι κάνετε κορίτσια? Ήθελα να ρωτήσω πήρατε σερβιέτες λοχειας? Εγώ πήρα τις  Tena αλλά δεν έχουν φτερά. Κ πανες πήρα pampers premium. Γνωρίζει καμία αν είναι τα σωστά?

1631463760650657120122852511213.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Ήθελα να ρωτήσω πήρατε σερβιέτες λοχειας? Εγώ πήρα τις  Tena αλλά δεν έχουν φτερά. Κ πανες πήρα pampers premium. Γνωρίζει καμία αν είναι τα σωστά?

1631463760650657120122852511213.jpg

Εγώ χρησιμοποιώ babylino και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει τις  sany lady τις ροζ και με είχαν βολέψει πάρα πολύ για τις πρώτες μέρες οπότε λέω να πάρω τις ίδιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Εγώ χρησιμοποιώ babylino και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει τις  sany lady τις ροζ και με είχαν βολέψει πάρα πολύ για τις πρώτες μέρες οπότε λέω να πάρω τις ίδιες.

Οι sany έχουν φτερά? Κ εγώ στη μεγάλη babylino χρησιμοποιούσα αλλά είπα να πάρω pampers τώρα στην αρχή που έχουν αυτή τη καμπύλη για τον ομφαλο να μη χρειάζεται να γυρίζω. Απλά είναι πάρα πολλά κ έχω μπερδευτεί. Πέρασαν κ σχεδόν 5 χρόνια απ τη μεγάλη μου κ τα έχω ξεχάσει ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Οι sany έχουν φτερά? Κ εγώ στη μεγάλη babylino χρησιμοποιούσα αλλά είπα να πάρω pampers τώρα στην αρχή που έχουν αυτή τη καμπύλη για τον ομφαλο να μη χρειάζεται να γυρίζω. Απλά είναι πάρα πολλά κ έχω μπερδευτεί. Πέρασαν κ σχεδόν 5 χρόνια απ τη μεγάλη μου κ τα έχω ξεχάσει ολα

Αν θυμάμαι καλά ούτε αυτές έχουν φτερά αλλά είναι τόσο μεγάλες και τόσο φαρδιες που δεν χρειάζονται δεν φεύγουν από τη θέση τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 30/10 και είναι κοριτσάκι!

Σερβιέτες δεν δίνουν στο μαιευτήριο; Πρέπει να έχουμε δικές μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 30/10 και είναι κοριτσάκι!

Σερβιέτες δεν δίνουν στο μαιευτήριο; Πρέπει να έχουμε δικές μας;

Καλημέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου! Και εγώ μπαίνω 30/10. 

Νομίζω ότι δεν δίνουν εγώ και στα άλλα 2 παιδακια μου έπαιρνα μαζί μου πριν μπω οπότε πάρε καλού κακού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 30/10 και είναι κοριτσάκι!

Σερβιέτες δεν δίνουν στο μαιευτήριο; Πρέπει να έχουμε δικές μας;

Εκτος αν γέννας σε ιδιωτικό που αν ζητήσεις σου δίνουν αλλά με χρέωση στον θεο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2021 at 4:41 ΜΜ, ο/η Vickypucca είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 32+6 και χθες έκανα το doppler. Μου βρήκε λίγο παραπάνω αμνιακό υγρό και τον μπέμπη στα 2400 kg. Ξέρει καμία τι κινδύνους μπορεί να έχει το λίγο παραπάνω υγρό (υδράμνιο όπως μου το είπε) για το μωρό; 

Καλησπέρα κορίτσια! Σας είχα γράψει όπως θα δείτε τότε για το υδράμνιο που μου βρήκε και σκέφτηκα να σας ενημερώσω για να ξέρετε. Την Δευτέρα έκανα επαναληπτικές εξετάσεις με τη καμπύλη ζαχάρου γιατί συνήθως οφείλεται σε αυτό. Τελικά δεν έχω ζάχαρο και όλες οι εξετάσεις ήταν καλές. Λόγω του υδράμνιου μου είπε ότι θα πάμε με καισαρική στις 38 βδομάδες και σήμερα όπως και αύριο που θα πάω μου έκανε ενέσεις κορτιζόνης. Μια φίλη μου μου είπε που είχε κάνει κι αυτή ότι από τη στιγμή που θα τις κάνεις το πολύ σε 20 μέρες να έχεις το νου σου γιατί θα σπάσουν τα νερά όπως έγινε και με την ίδια επειδή λέει ότι ωριμάζουν γρήγορα τα πνευμόνια του εμβρύου και στην ουσία είναι έτοιμο να γεννηθεί. Την Παρασκευή με έβαλε να κάνω και επαναληπτικό doppler και κάθε δυο μέρες καρδιοτοκογράφημα. Αυτά μέχρι στιγμής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας είχα γράψει όπως θα δείτε τότε για το υδράμνιο που μου βρήκε και σκέφτηκα να σας ενημερώσω για να ξέρετε. Την Δευτέρα έκανα επαναληπτικές εξετάσεις με τη καμπύλη ζαχάρου γιατί συνήθως οφείλεται σε αυτό. Τελικά δεν έχω ζάχαρο και όλες οι εξετάσεις ήταν καλές. Λόγω του υδράμνιου μου είπε ότι θα πάμε με καισαρική στις 38 βδομάδες και σήμερα όπως και αύριο που θα πάω μου έκανε ενέσεις κορτιζόνης. Μια φίλη μου μου είπε που είχε κάνει κι αυτή ότι από τη στιγμή που θα τις κάνεις το πολύ σε 20 μέρες να έχεις το νου σου γιατί θα σπάσουν τα νερά όπως έγινε και με την ίδια επειδή λέει ότι ωριμάζουν γρήγορα τα πνευμόνια του εμβρύου και στην ουσία είναι έτοιμο να γεννηθεί. Την Παρασκευή με έβαλε να κάνω και επαναληπτικό doppler και κάθε δυο μέρες καρδιοτοκογράφημα. Αυτά μέχρι στιγμής. 

Όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου!!!

Και εγώ είχα κάνει ενέσεις κορτιζόνης δεν έσπασαν τα νερά αλλά και πρώτη φορά το ακούω αυτό δεν είμαι σίγουρη ότι ισχύει..και ξέρω πάρα πολλές κοπέλες που έκαναν λόγω καισαρικης και σε καμία δεν έσπασαν οπότε μην το έχεις στο μυαλό σου...αλλά και να σπάσουν φαντάζομαι πως ίσως πας και φυσιολογικό τοκετο(δεν θυμάμαι αν είναι το πρώτο παιδάκι σου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου!!!

Και εγώ είχα κάνει ενέσεις κορτιζόνης δεν έσπασαν τα νερά αλλά και πρώτη φορά το ακούω αυτό δεν είμαι σίγουρη ότι ισχύει..και ξέρω πάρα πολλές κοπέλες που έκαναν λόγω καισαρικης και σε καμία δεν έσπασαν οπότε μην το έχεις στο μυαλό σου...αλλά και να σπάσουν φαντάζομαι πως ίσως πας και φυσιολογικό τοκετο(δεν θυμάμαι αν είναι το πρώτο παιδάκι σου!)

Το πρώτο είναι 😊 διάβασα ότι οι ενέσεις κορτιζόνης κάνουν καλό στο μωρό και όχι κακό. Και μια άλλη φίλη μου που έκανε και εκείνη της έσπασαν τα νερά 5 μέρες μετά και γέννησε με καισαρική. Τι να πω; Πάντως άγχος δεν έχω γενικά παρά μονάχα με την καισαρική. Δεν νομίζω να με πάει φυσιολογικά για κανένα λόγο, μου το ξέκοψε από την αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Το πρώτο είναι 😊 διάβασα ότι οι ενέσεις κορτιζόνης κάνουν καλό στο μωρό και όχι κακό. Και μια άλλη φίλη μου που έκανε και εκείνη της έσπασαν τα νερά 5 μέρες μετά και γέννησε με καισαρική. Τι να πω; Πάντως άγχος δεν έχω γενικά παρά μονάχα με την καισαρική. Δεν νομίζω να με πάει φυσιολογικά για κανένα λόγο, μου το ξέκοψε από την αρχή. 

Εννοείται κάνουν ΜΟΝΟ καλό γιαυτό και τις κάνουν και εγώ θα κάνω λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ξέρω πότε.

Εμενα στην καισαρική με αγχώνει μόνο η αναισθησία μέχρι να μουδιασω δλδ Εγώ προσωπικά ειχα πάρα πολύ καλή εμπειρία στην πρώτη μου καισαρική καο δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου...μόνο τις πρώτες ώρες πονούσα λίγο, την επόμενη μέρα περπάτησα κιολας αμέσως και τουαλέτα και όλα...τώρα αγχώνομαι πάλι λιγάκι γτ έχω άλλο γιατρό λόγω νοσοκομείου δεν θα γεννήσω στο ίδιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Εννοείται κάνουν ΜΟΝΟ καλό γιαυτό και τις κάνουν και εγώ θα κάνω λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ξέρω πότε.

Εμενα στην καισαρική με αγχώνει μόνο η αναισθησία μέχρι να μουδιασω δλδ Εγώ προσωπικά ειχα πάρα πολύ καλή εμπειρία στην πρώτη μου καισαρική καο δεν ταλαιπωρηθηκα καθόλου...μόνο τις πρώτες ώρες πονούσα λίγο, την επόμενη μέρα περπάτησα κιολας αμέσως και τουαλέτα και όλα...τώρα αγχώνομαι πάλι λιγάκι γτ έχω άλλο γιατρό λόγω νοσοκομείου δεν θα γεννήσω στο ίδιο .

Είχες κάνει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου ενέσεις κορτιζόνης; Η αναισθησία πονάει; Εντάξει λογικό να αγχώνεσαι και πιστεύω θα ένιωθες το ίδιο άγχος ακόμα και αν είχες τον ίδιο γιατρό μιας και κάθε εμπειρία είναι διαφορετική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Είχες κάνει και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου ενέσεις κορτιζόνης; Η αναισθησία πονάει; Εντάξει λογικό να αγχώνεσαι και πιστεύω θα ένιωθες το ίδιο άγχος ακόμα και αν είχες τον ίδιο γιατρό μιας και κάθε εμπειρία είναι διαφορετική. 

Ναι είχα κάνει γτ ο μικρός ήταν ανάποδα οπότε μου λέει ο γιατρός θα κάνουμε τις ενέσεις στην ώρα μας γτ είναι κ γιος και οι γιοι είναι λίγο πιο επιρρεπείς σε αναπνευστικά θέματα και θα δούμε πως θα πάει...δεν γύρισε ποτέ είχε τελικά τυλιχτει και με τον ομφάλιο οπότε 38 εβδομάδων είπαμε να τον βγάλουμε. Δεν πονάει καθόλου η αναισθησία αλλά μονο στην ιδέα της ένεσης εκεινη την ώρα με είχε πιάσει πανικός ανέβηκε η πίεση στα ύψη βάρουσαν όλα τα μηχανήματα αστα πήγα να χάσω την μπάλα ευτυχώς έβγαλαν γρήγορα το μωρό και μου έκαναν ηρεμηστικες και συνηλθα λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ναι είχα κάνει γτ ο μικρός ήταν ανάποδα οπότε μου λέει ο γιατρός θα κάνουμε τις ενέσεις στην ώρα μας γτ είναι κ γιος και οι γιοι είναι λίγο πιο επιρρεπείς σε αναπνευστικά θέματα και θα δούμε πως θα πάει...δεν γύρισε ποτέ είχε τελικά τυλιχτει και με τον ομφάλιο οπότε 38 εβδομάδων είπαμε να τον βγάλουμε. Δεν πονάει καθόλου η αναισθησία αλλά μονο στην ιδέα της ένεσης εκεινη την ώρα με είχε πιάσει πανικός ανέβηκε η πίεση στα ύψη βάρουσαν όλα τα μηχανήματα αστα πήγα να χάσω την μπάλα ευτυχώς έβγαλαν γρήγορα το μωρό και μου έκαναν ηρεμηστικες και συνηλθα λίγο. 

Εγώ σήμερα που πήγα με την ιδέα ότι θα πονέσω γιατί όπου μπήκα και διάβασα στο ίντερνετ, οι φίλες μου που τις έκαναν και η γιατρός μου, ήταν σε φάση ότι θα τσούζει για κανά 10ωρο. Τελικά δεν ένιωσα τίποτα παρά μόνο στα πρώτα δέκα λεπτά ήταν λες και κάποιος με κλώτσησε στον ποπό και μου έκανε μελανιά αλλά μετά ήμουν κομπλέ. Εμένα έχει πάρει θέση ο μπέμπης με το κεφαλάκι προς τα κάτω αλλά τι να το κάνεις; Εσύ τι περιμένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Εγώ σήμερα που πήγα με την ιδέα ότι θα πονέσω γιατί όπου μπήκα και διάβασα στο ίντερνετ, οι φίλες μου που τις έκαναν και η γιατρός μου, ήταν σε φάση ότι θα τσούζει για κανά 10ωρο. Τελικά δεν ένιωσα τίποτα παρά μόνο στα πρώτα δέκα λεπτά ήταν λες και κάποιος με κλώτσησε στον ποπό και μου έκανε μελανιά αλλά μετά ήμουν κομπλέ. Εμένα έχει πάρει θέση ο μπέμπης με το κεφαλάκι προς τα κάτω αλλά τι να το κάνεις; Εσύ τι περιμένεις;

Ααα η κορτιζόνη τσουζει είναι η αλήθεια....είναι παχυρευστη γιαυτό.την πρώτη την ειχα  νιώσει για τα καλά τη δεύτερη δεν κατάλαβα τίποτα.Ειναι κ το χέρι που στην κάνει βρε παιδί μου.

Κοριτσάκι περιμένω τώρα...χτες μπήκα στην 35 εβδομάδα την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού και λογικά θα μάθω ημερομηνία που θα γεννήσω Πιστεύω μέχρι 10 Οκτωβρίου θα έχω γεννήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ααα η κορτιζόνη τσουζει είναι η αλήθεια....είναι παχυρευστη γιαυτό.την πρώτη την ειχα  νιώσει για τα καλά τη δεύτερη δεν κατάλαβα τίποτα.Ειναι κ το χέρι που στην κάνει βρε παιδί μου.

Κοριτσάκι περιμένω τώρα...χτες μπήκα στην 35 εβδομάδα την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού και λογικά θα μάθω ημερομηνία που θα γεννήσω Πιστεύω μέχρι 10 Οκτωβρίου θα έχω γεννήσει.

Ελπίζω αύριο που θα κάνω την επόμενη δόση να μην καταλάβω τίποτα όπως και σήμερα. Είναι ελαφροχέρα η γιατρός μου ☺️
Με καισαρική θα πας και τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Ελπίζω αύριο που θα κάνω την επόμενη δόση να μην καταλάβω τίποτα όπως και σήμερα. Είναι ελαφροχέρα η γιατρός μου ☺️
Με καισαρική θα πας και τώρα;

Ε ναι αναγκάστηκα καισαρική και τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ε ναι αναγκάστηκα καισαρική και τώρα!

Γιατί; Κάπου διάβασα ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις πάλι καισαρική εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Νομίζω κιόλας ονομάζεται VBAC. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Γιατί; Κάπου διάβασα ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις πάλι καισαρική εφόσον δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Νομίζω κιόλας ονομάζεται VBAC. 

Δεν κάνουν όλοι γιατροί και πόσο μάλλον σε δημόσιο που θα γεννήσω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2021 at 2:24 ΜΜ, ο/η Dafni87 είπε:

Σερβιέτες δεν δίνουν στο μαιευτήριο; Πρέπει να έχουμε δικές μας;

στις On 14/9/2021 at 8:49 ΠΜ, ο/η Tzortzia είπε:

σε ιδιωτικό που αν ζητήσεις σου δίνουν αλλά με χρέωση στον θεο. 

Δίνουν στα ιδιωτικά από όσο μου είπαν οι γνωστές μου που γέννησαν πρόσφατα και η τιμή τους περιλαμβάνεται, δεν τις πληρώνεις παραπάνω! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Δεν κάνουν όλοι γιατροί και πόσο μάλλον σε δημόσιο που θα γεννήσω εγώ. 

Α οκ!! Άντε να τελειώνουμε 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2021 at 5:53 ΜΜ, ο/η itsathina είπε:

Δίνουν στα ιδιωτικά από όσο μου είπαν οι γνωστές μου που γέννησαν πρόσφατα και η τιμή τους περιλαμβάνεται, δεν τις πληρώνεις παραπάνω! 

 

 

Αυτό πίστευα κι εγώ... Μακάρι να είναι έτσι!!? Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ τη Δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου και ανυπομονώ....

Αχ αυτό σκεφτόμουν από το πρωί.. την τρίτη μπαίνω εγω...ποσο θέλω να την πάρω αγκαλιά... πότε πέρασε ο καιρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...