Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια? Πως πάτε? Εγώ μπήκα στη 33η εβδομάδα κ ο γιατρός με έβαλε σε ακινησία. Έχω συσπάσεις. Μου ξεκίνησε κ μαγνησιο 3 φορές τη μέρα. Έχει καμία άλλη παρόμοια συμπτώματα? Δλδ πόνους περιόδου κ πέτρωμα στη κοιλιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Πως πάτε? Εγώ μπήκα στη 33η εβδομάδα κ ο γιατρός με έβαλε σε ακινησία. Έχω συσπάσεις. Μου ξεκίνησε κ μαγνησιο 3 φορές τη μέρα. Έχει καμία άλλη παρόμοια συμπτώματα? Δλδ πόνους περιόδου κ πέτρωμα στη κοιλιά?

Γεια σου κοπέλα μου!! Εγω οχι δεν εχω ... Είναι τόσο έντονες κ σε έβαλε σε ακινησία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Πως πάτε? Εγώ μπήκα στη 33η εβδομάδα κ ο γιατρός με έβαλε σε ακινησία. Έχω συσπάσεις. Μου ξεκίνησε κ μαγνησιο 3 φορές τη μέρα. Έχει καμία άλλη παρόμοια συμπτώματα? Δλδ πόνους περιόδου κ πέτρωμα στη κοιλιά?

Κουράγιο κορίτσι μου λίγο έμεινε...λίγες εβδομάδες να περάσουν ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!! Εγω οχι δεν εχω ... Είναι τόσο έντονες κ σε έβαλε σε ακινησία? 

Ναι μου πετρωνει συνέχεια η κοιλιά. Εντάξει ο πόνος είναι ανεκτος δε μπορώ να πω. Αλλα 5 μέρες παίρνω μαγνησιο κ δεν είδα διαφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου λίγο έμεινε...λίγες εβδομάδες να περάσουν ακόμα. 

Μ είπε ότι μπορεί να με έπιασαν τώρα οι συσπάσεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα γεννήσω κ γρηγορότερα εφόσον θα προσέχω τώρα. Ίσως σταματήσουν με την ξεκούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μ είπε ότι μπορεί να με έπιασαν τώρα οι συσπάσεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα γεννήσω κ γρηγορότερα εφόσον θα προσέχω τώρα. Ίσως σταματήσουν με την ξεκούραση 

Όλα καλά θα πάνε...ξεκουρασου όσο μπορείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ έκανα σήμερα το doppler, 31+6. Μου είπε ότι όλα είναι καλά και η μικρή ζυγίζει 1900 γρ. Από τη μία ανυπομονώ να τη δω και από την άλλη ανησυχώ μη χρειαστεί να βγει νωρίτερα για κάποιον λόγο...

Εύχομαι να είστε όλες καλά! Υπομονή στη φίλη που είναι σε ακινησία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Εγώ έκανα σήμερα το doppler, 31+6. Μου είπε ότι όλα είναι καλά και η μικρή ζυγίζει 1900 γρ. Από τη μία ανυπομονώ να τη δω και από την άλλη ανησυχώ μη χρειαστεί να βγει νωρίτερα για κάποιον λόγο...

Εύχομαι να είστε όλες καλά! Υπομονή στη φίλη που είναι σε ακινησία!

Κ εγώ αυτή την ανησυχία έχω ρε γμτ. Αχ αυτό το άγχος μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ έχω πητ 28/11 αλλά θα γεννησω με καισαρική γύρω στις 16/11.

Σας εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας!!! 

Εμείς περάσαμε και κοβιντ την Πέμπτη τελειώνουμε την καραντίνα. 

Ήθελα να σας ρωτήσω υπάρχει κάποια μανουλα η οποία να είχε έντονο κνησμό στην εγκυμοσύνη της; δεν μιλάω μόνο για την κοιλιά αλλά σε όλο το σώμα. 

Σας ευχαριστώ πολύ θα χαρώ να δω απαντήσεις σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tzortzia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ έχω πητ 28/11 αλλά θα γεννησω με καισαρική γύρω στις 16/11.

Σας εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας!!! 

Εμείς περάσαμε και κοβιντ την Πέμπτη τελειώνουμε την καραντίνα. 

Ήθελα να σας ρωτήσω υπάρχει κάποια μανουλα η οποία να είχε έντονο κνησμό στην εγκυμοσύνη της; δεν μιλάω μόνο για την κοιλιά αλλά σε όλο το σώμα. 

Σας ευχαριστώ πολύ θα χαρώ να δω απαντήσεις σας. 

Εγω όχι δεν είχα καθόλου κνησμό αλλά το έχω ακούσει σαν σύμπτωμα. Δεν νομίζω να είναι κάτι αρνητικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2021 at 2:51 ΜΜ, ο/η Tzortzia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ έχω πητ 28/11 αλλά θα γεννησω με καισαρική γύρω στις 16/11.

Σας εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας!!! 

Εμείς περάσαμε και κοβιντ την Πέμπτη τελειώνουμε την καραντίνα. 

Ήθελα να σας ρωτήσω υπάρχει κάποια μανουλα η οποία να είχε έντονο κνησμό στην εγκυμοσύνη της; δεν μιλάω μόνο για την κοιλιά αλλά σε όλο το σώμα. 

Σας ευχαριστώ πολύ θα χαρώ να δω απαντήσεις σας. 

Καλημέρα!!! Με το καλό!

Δεν είχα κνησμό αλλά ο γιατρός μου με ρωτάει συχνά αν έχω, κυρίως στα χέρια και στα πόδια γιατί είναι ένδειξη κάποιου προβλήματος στο συκώτι. Οπότε θα έλεγα ότι ίσως πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου το συντομότερο, μήπως χρειαστεί να κάνεις κάποιες εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dafni87 είπε:

Καλημέρα!!! Με το καλό!

Δεν είχα κνησμό αλλά ο γιατρός μου με ρωτάει συχνά αν έχω, κυρίως στα χέρια και στα πόδια γιατί είναι ένδειξη κάποιου προβλήματος στο συκώτι. Οπότε θα έλεγα ότι ίσως πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου το συντομότερο, μήπως χρειαστεί να κάνεις κάποιες εξετάσεις...

Τον ενημέρωσα και μ είπε να πάω σε νοσοκομείο για εξετάσεις το θέμα είναι ότι εγώ δεν θέλω να πάω σε νοσοκομείο γιατί θα κάνω πόσες ώρες και δεν έχω και πολλά κουράγια... Την άλλη εβδομάδα θα με δει οπότε θα του πω να μου βάλει τις εξετάσεις να τις κάνω έξω. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;;;Σήμερα είχα ραντεβού στο γιατρό..όλα καλά μου είπε προχωράμε μια χαρά η μικρή είναι 2777γρ(πήρε500γρ σε 2 εβδομαδε😱)

Το σάκχαρο ευτυχώς την τελευταία εβδομάδα είναι σταθερό. Τωρα το επόμενο ραντεβού στις 22 του μήνα θα έχω μπει και στον μήνα μου. Και λογικά θα ορίσουμε και ημερομηνία για τη γέννα! Και το άγχος έχει φτάσει ταβάνι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;;;Σήμερα είχα ραντεβού στο γιατρό..όλα καλά μου είπε προχωράμε μια χαρά η μικρή είναι 2777γρ(πήρε500γρ σε 2 εβδομαδε😱)

Το σάκχαρο ευτυχώς την τελευταία εβδομάδα είναι σταθερό. Τωρα το επόμενο ραντεβού στις 22 του μήνα θα έχω μπει και στον μήνα μου. Και λογικά θα ορίσουμε και ημερομηνία για τη γέννα! Και το άγχος έχει φτάσει ταβάνι...!!!

Μπράβο κορίτσι μου!! Mεγαλη η μπουμπου!! Εγω αύριο έχω ραντεβού. Σου είπε να ξεκινήσεις non stress;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Mεγαλη η μπουμπου!! Εγω αύριο έχω ραντεβού. Σου είπε να ξεκινήσεις non stress;

Ναι ναι μπαμπατσικη θα βγει σίγουρα γύρω στα 4000 κιλά!!!😱🤣

Όχι δεν μ είπε κάτι αλλά δεν ξέρω αν θα με βάλει να κάνω γτ πάω για καισαρική δεν ξέρω αν χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2021 at 10:45 ΜΜ, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Mεγαλη η μπουμπου!! Εγω αύριο έχω ραντεβού. Σου είπε να ξεκινήσεις non stress;

Κοπέλα μου τι κανεις;;;Πως πήγε το ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κοπέλα μου τι κανεις;;;Πως πήγε το ραντεβού;

Ευτυχώς όλα καλά! Μ ειπε να μην είμαι τελείως ξάπλα απλά να μη κουράζομαι. Είναι πολύ χαμηλά το μωρό γιαυτό τα παθαίνω αυτά. Στις 23 θα πάω για το 1ο non stress. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ευτυχώς όλα καλά! Μ ειπε να μην είμαι τελείως ξάπλα απλά να μη κουράζομαι. Είναι πολύ χαμηλά το μωρό γιαυτό τα παθαίνω αυτά. Στις 23 θα πάω για το 1ο non stress. 

Τέλεια μια χαρά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Ευτυχώς όλα καλά! Μ ειπε να μην είμαι τελείως ξάπλα απλά να μη κουράζομαι. Είναι πολύ χαμηλά το μωρό γιαυτό τα παθαίνω αυτά. Στις 23 θα πάω για το 1ο non stress. 

Μπράβο κορίτσι! 

Εγω σήμερα 35+1 και ξεκίνησαν και μένα μικροσυσπασουλες. Είχα χθες ραντεβού με τον γιατρό, είδαμε την μπουμπού, είναι κι εμένα χαμηλά και σε βάρος 2800.. μου έδωσε κι ένα 3ο μαγνήσιο να πίνω και στις 17 θα κάνω το βιοφυσικο προφίλ! Έτσι μου το είπε... 

Ξεκούραση και υπομονή, λίγο μας έμεινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι 32+6 και χθες έκανα το doppler. Μου βρήκε λίγο παραπάνω αμνιακό υγρό και τον μπέμπη στα 2400 kg. Ξέρει καμία τι κινδύνους μπορεί να έχει το λίγο παραπάνω υγρό (υδράμνιο όπως μου το είπε) για το μωρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για πείτε μου σας παρακαλώ τι ακριβώς νιώθετε και καταλαβαίνετε ότι ειναι συσπάσεις..; Απο το πρωί η μικρή που κουνιέται νιωθω πονο χαμηλά διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές...αυτή τη φορά είναι πόνος δεν ειναι πίεση..και γενικά οι κινήσεις της ειναι λίγο ενοχλητικές πολλά τραβήγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια για πείτε μου σας παρακαλώ τι ακριβώς νιώθετε και καταλαβαίνετε ότι ειναι συσπάσεις..; Απο το πρωί η μικρή που κουνιέται νιωθω πονο χαμηλά διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές...αυτή τη φορά είναι πόνος δεν ειναι πίεση..και γενικά οι κινήσεις της ειναι λίγο ενοχλητικές πολλά τραβήγματα!

Εγώ αυτο που νιώθω κυρίως είναι πόνοι χαμηλά σαν αυτούς που νιώθουμε πριν μας έρθει περίοδος... Δεν ξέρω αν σε βοηθάω... Παράλληλα δεξιά, αριστερά και πάνω από την κοιλιά, νιώθω τραβήγματα αλλά ο γιατρός είπε για αυτά ότι είναι οι σύνδεσμοι της μήτρας που έχουν τεντώσει τελείως σε αυτή τη φάση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια για πείτε μου σας παρακαλώ τι ακριβώς νιώθετε και καταλαβαίνετε ότι ειναι συσπάσεις..; Απο το πρωί η μικρή που κουνιέται νιωθω πονο χαμηλά διαφορετικό από τις προηγούμενες φορές...αυτή τη φορά είναι πόνος δεν ειναι πίεση..και γενικά οι κινήσεις της ειναι λίγο ενοχλητικές πολλά τραβήγματα!

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις. Πόνο χαμηλά, τραβήγματα και σαν πολύ γεμάτη κύστη ενώ στην ουσία είναι άδεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις. Πόνο χαμηλά, τραβήγματα και σαν πολύ γεμάτη κύστη ενώ στην ουσία είναι άδεια.

Αααα Μάλιστα..!!!.σε ευχαριστώ για την απάντηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulli είπε:

Αααα Μάλιστα..!!!.σε ευχαριστώ για την απάντηση... 

τίποτα κορίτσι!! Μου είχε πει ότι κάνει διατάσεις η μήτρα γιατί προετοιμάζεται για τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αμέσως σε κούνια και εγώ κορίτσι μου. Στρώμα έχω ορθοπεδικό. Ρουχαλακια και εγώ εννοείται πιο μετά, θα μου δώσει και η αδελφή μου π εχει του μικρού της. Αλλα πρέπει να πάρουμε τα ρουχαλακια της κλινικής για τις πρώτες μέρες 💙 Μπανάκι έχω πάρει το κλασικό με τη βάση του. Μεγάλο είναι. Η αδελφή μου ειχε το ίδιο για τον μικρό από βρέφος μέχρι 2 ετών. Ήμουν ανάμεσα σε κάτι καινούργιο π έχουν βγάλει τώρα μικρουλικα που ίσα που χωράει το μωρό μεσα για να μην εχειςς και την έγνοια οτι θα σου φύγει. Αλλά θεώρησα καλύτερα να πάρω κάτι που θα με κρατήσει μέχρι να μεγαλώσει λίγο.
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...