Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. ήθελα να σας πω για το εμβόλιο.. ο άντρας μου το έχει κάνει λόγω της δουλειάς του επειδή βρίσκεται πολύ συχνά σε χώρους με πολλά άτομα. Ο γιατρός μου είναι υπέρ του να κάνω το pfizer η το μοντέρνα... Είμαι 27 εβδομάδων... Αλλά αλήθεια ρε παιδιά φοβάμαι με όλα αυτά που ακούω στην αρχή λέγανε ότι στις έγκυες απαγορεύεται να το κάνουν τώρα μας λένε αλλα ποιον να πρωτοπιστέψεις... Γεννάω τέλος Οκτώβρη.. εδώ στο νησί που μένω τα κρούσματα έχουν αρχίσει και αυξάνονται.. εγώ δεν βγαίνω έξω μόνο για τα απαραίτητα.. από τη μία φοβάμαι μην κάνω το εμβόλιο και πάθει τίποτα και εγώ και το μωράκι μου, από την άλλη φοβάμαι μην κολλήσω και το περάσω βαριά και τότε είναι χειρότερα τα πράγματα.,.. δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά είμαι πολύ μπερδεμένη....

Στην ίδια φάση είμαι κ εγώ...εδω στο νησί πάει να ξεφύγει το πράγμα...αυτό με τρομάζει όσο δεν είχαμε κρούσματα ήμουν λίγο πιο ήρεμη..και εγώ δεν πάω πουθενά μέχρι τη μαμα μου και καμιά βόλτα με το καρότσι στη γειτονιά..ο άντρας μ όμως δουλεύει με πολυ κόσμο λαι φοβάμαι δεν θα το γλιτώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας διαβάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν αλλά δεν έπαιρνα το θάρρος να παρέμβω... 😜

Είμαι 26 εβδομάδων και 4 ημερών. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με αρκετά κιλά παραπάνω και μέχρι τώρα έχω πάρει 5 με 5,5. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι καλά αλλά εγώ αγχώνομαι γιατί δεν πρέπει να πάρω πολλά μέχρι το τέλος. Πριν δύο εβδομάδες που πήγα για υπέρηχο μου είπε ότι το μωρό ήταν 740 γραμμάρια. Τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει. Ελπίζω όχι πολύ παραπάνω 😂

Σχετικά με το εμβόλιο, κι εμείς πήραμε τη γενναία απόφαση να το κάνουμε για να μην ρισκάρουμε να κολλήσω και κινδυνεύσει το μωρό ή δε με αφήσουν να γεννήσω στο μαιευτήριο που έχουμε επιλέξει. Και τις δύο φορές είχα πόνο και βάρος στο χέρι, ενώ τη δεύτερη είχα και λίγα δέκατα την επόμενη ημέρα. Αυτά. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια σας χαρούμενα. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Στην ίδια φάση είμαι κ εγώ...εδω στο νησί πάει να ξεφύγει το πράγμα...αυτό με τρομάζει όσο δεν είχαμε κρούσματα ήμουν λίγο πιο ήρεμη..και εγώ δεν πάω πουθενά μέχρι τη μαμα μου και καμιά βόλτα με το καρότσι στη γειτονιά..ο άντρας μ όμως δουλεύει με πολυ κόσμο λαι φοβάμαι δεν θα το γλιτώσω...

Εγώ δεν τον πίεσα από μόνος του πήγε και το εκανε. Πιο πολύ για να προστατέψει εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια δυστυχώς δεν την γλίτωσα...βγήκα θετική στον κορονοιο..από χτες το πρωί είχα τρομερό πονοκέφαλο και μπουκωμα λέω θα είναι οι αλλεργίες μου πάλι.. δεν έδωσα κ πολύ σημασία..το βράδυ όμως ανέβασα δέκατα και ένιωθα απίστευτη κόπωση κ πονούσαμε πολύ τα κοκκαλα μου...λέω μάλλον κρύωμα..τα ξημερώματα έκανα πάλι δέκατα και έστειλα του γυναικολόγου να δω τι μπορώ εκτός ντεπον να πάρω κ μ λέει κάνε κ ένα τεστ να είμαστε σίγουροι..ευτυχώς ειχα σελφ τεστ σπίτι και έκανα κ βγήκε θετικό τρελάθηκα πανικοβλήθηκα πήγα κατευθείαν για μοριακό κ με ενημέρωσαν πριν από λίγο ότι ειναι θετικό..ο άντρας μ αρνητικός όλοι η οικογένεια αρνητικοί..εγω όλη μέρα σπίτι δεν πάω πουθενά πάρα μόνο στους γιατρούς...δεν ξερω από που κόλλησα δεν με νοιάζει κιόλας...το μωρό μου να μην πάθει κάτι γτ θα τρελαθω.Προς το παρών είμαι καλά μόνο πονοκέφαλο έχω κ λίγο βηχα  και νιώθω κουρασμένη . Ο γιατρός μ είπε ότι αφού ξεκίνησα με αυτά τα συμπτώματα σίγουρα θα τα πάω καλα..κορίτσια κάντε μια προσευχή να μην πάθει κάτι το μωράκι μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια δυστυχώς δεν την γλίτωσα...βγήκα θετική στον κορονοιο..από χτες το πρωί είχα τρομερό πονοκέφαλο και μπουκωμα λέω θα είναι οι αλλεργίες μου πάλι.. δεν έδωσα κ πολύ σημασία..το βράδυ όμως ανέβασα δέκατα και ένιωθα απίστευτη κόπωση κ πονούσαμε πολύ τα κοκκαλα μου...λέω μάλλον κρύωμα..τα ξημερώματα έκανα πάλι δέκατα και έστειλα του γυναικολόγου να δω τι μπορώ εκτός ντεπον να πάρω κ μ λέει κάνε κ ένα τεστ να είμαστε σίγουροι..ευτυχώς ειχα σελφ τεστ σπίτι και έκανα κ βγήκε θετικό τρελάθηκα πανικοβλήθηκα πήγα κατευθείαν για μοριακό κ με ενημέρωσαν πριν από λίγο ότι ειναι θετικό..ο άντρας μ αρνητικός όλοι η οικογένεια αρνητικοί..εγω όλη μέρα σπίτι δεν πάω πουθενά πάρα μόνο στους γιατρούς...δεν ξερω από που κόλλησα δεν με νοιάζει κιόλας...το μωρό μου να μην πάθει κάτι γτ θα τρελαθω.Προς το παρών είμαι καλά μόνο πονοκέφαλο έχω κ λίγο βηχα  και νιώθω κουρασμένη . Ο γιατρός μ είπε ότι αφού ξεκίνησα με αυτά τα συμπτώματα σίγουρα θα τα πάω καλα..κορίτσια κάντε μια προσευχή να μην πάθει κάτι το μωράκι μου .

Αχ κοριτσάκι, περαστικά σου!! Εμείς οι εγκυουλες είμαστε λίγο πιο ευαίσθητες σε αυτή τη φάση... Και φαντάσου και πόσα συμπληρώματα παίρνουμε... Να πίνεις πολλαααααα υγρά (νερό και φυσικούς χυμούς) και ρώτα τον γιατρο σου αν μπορείς να πάρεις ταμπλέτες αναβραζουσες βιταμίνης C και echinacea... Όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου! Εσύ είναι το σημαντικό να μην εμφανίσεις πιο έντονα συμπτώματα, το νινακι σου εκεί μέσα είναι προστατευμένο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Αχ κοριτσάκι, περαστικά σου!! Εμείς οι εγκυουλες είμαστε λίγο πιο ευαίσθητες σε αυτή τη φάση... Και φαντάσου και πόσα συμπληρώματα παίρνουμε... Να πίνεις πολλαααααα υγρά (νερό και φυσικούς χυμούς) και ρώτα τον γιατρο σου αν μπορείς να πάρεις ταμπλέτες αναβραζουσες βιταμίνης C και echinacea... Όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου! Εσύ είναι το σημαντικό να μην εμφανίσεις πιο έντονα συμπτώματα, το νινακι σου εκεί μέσα είναι προστατευμένο! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Μου είπε να πάρω βιταμίνη c και 2 φορές την ημέρα μαλιστα..Προς το παρόν είμαι πολύ καλά ελπίζω να συνεχίσω έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2021 at 4:58 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια δυστυχώς δεν την γλίτωσα...βγήκα θετική στον κορονοιο..από χτες το πρωί είχα τρομερό πονοκέφαλο και μπουκωμα λέω θα είναι οι αλλεργίες μου πάλι.. δεν έδωσα κ πολύ σημασία..το βράδυ όμως ανέβασα δέκατα και ένιωθα απίστευτη κόπωση κ πονούσαμε πολύ τα κοκκαλα μου...λέω μάλλον κρύωμα..τα ξημερώματα έκανα πάλι δέκατα και έστειλα του γυναικολόγου να δω τι μπορώ εκτός ντεπον να πάρω κ μ λέει κάνε κ ένα τεστ να είμαστε σίγουροι..ευτυχώς ειχα σελφ τεστ σπίτι και έκανα κ βγήκε θετικό τρελάθηκα πανικοβλήθηκα πήγα κατευθείαν για μοριακό κ με ενημέρωσαν πριν από λίγο ότι ειναι θετικό..ο άντρας μ αρνητικός όλοι η οικογένεια αρνητικοί..εγω όλη μέρα σπίτι δεν πάω πουθενά πάρα μόνο στους γιατρούς...δεν ξερω από που κόλλησα δεν με νοιάζει κιόλας...το μωρό μου να μην πάθει κάτι γτ θα τρελαθω.Προς το παρών είμαι καλά μόνο πονοκέφαλο έχω κ λίγο βηχα  και νιώθω κουρασμένη . Ο γιατρός μ είπε ότι αφού ξεκίνησα με αυτά τα συμπτώματα σίγουρα θα τα πάω καλα..κορίτσια κάντε μια προσευχή να μην πάθει κάτι το μωράκι μου .

Γεια σου κορίτσι! Πως είσαι? Απο συμπτωματα? Ελπίζω να το περάσεις ελαφριά και να μην έχεις κάποιο πρόβλημα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Εγω σήμερα είχα γιατρό! Είδαμε τον μπεμπακο είναι μια χαρά μεγάλωσε... είναι 1034γραμμάρια και είμαι στην 27 εβδομάδα κ 5 ημέρες . Παραμένει στην ίδια θέση εδω και πολυ καιρό είναι με το κεφάλι προς τα κάτω κ η γιατρός μου είπε ότι αν μεινει ετσι θα παμε σίγουρα για φυσιολογικο τοκετό! Οσο για το εμβόλιο κ εμένα μου είπε να το κάνω αν θέλω αλλά εγω σκέφτομαι να το αποφύγω μέχρι να γεννήσω και να είμαι πολυ προσεκτικη όπως μέχρι τώρα βέβαια δεν λέει κ κατι αυτο γιατί μπορεί να το κολησεις ανα πάσα στιγμή δυστυχώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2021 at 12:48 ΜΜ, ο/η Dafni87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σας διαβάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν αλλά δεν έπαιρνα το θάρρος να παρέμβω... 😜

Είμαι 26 εβδομάδων και 4 ημερών. Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με αρκετά κιλά παραπάνω και μέχρι τώρα έχω πάρει 5 με 5,5. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι καλά αλλά εγώ αγχώνομαι γιατί δεν πρέπει να πάρω πολλά μέχρι το τέλος. Πριν δύο εβδομάδες που πήγα για υπέρηχο μου είπε ότι το μωρό ήταν 740 γραμμάρια. Τώρα δεν ξέρω πόσο έχει πάει. Ελπίζω όχι πολύ παραπάνω 😂

Σχετικά με το εμβόλιο, κι εμείς πήραμε τη γενναία απόφαση να το κάνουμε για να μην ρισκάρουμε να κολλήσω και κινδυνεύσει το μωρό ή δε με αφήσουν να γεννήσω στο μαιευτήριο που έχουμε επιλέξει. Και τις δύο φορές είχα πόνο και βάρος στο χέρι, ενώ τη δεύτερη είχα και λίγα δέκατα την επόμενη ημέρα. Αυτά. Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια σας χαρούμενα. 😊

Καλώς ήρθες στην παρεα μας κορίτσι!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! Να μας γράφεις να μαθαίνουμε τα ενα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2021 at 4:58 ΜΜ, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια δυστυχώς δεν την γλίτωσα...βγήκα θετική στον κορονοιο..από χτες το πρωί είχα τρομερό πονοκέφαλο και μπουκωμα λέω θα είναι οι αλλεργίες μου πάλι.. δεν έδωσα κ πολύ σημασία..το βράδυ όμως ανέβασα δέκατα και ένιωθα απίστευτη κόπωση κ πονούσαμε πολύ τα κοκκαλα μου...λέω μάλλον κρύωμα..τα ξημερώματα έκανα πάλι δέκατα και έστειλα του γυναικολόγου να δω τι μπορώ εκτός ντεπον να πάρω κ μ λέει κάνε κ ένα τεστ να είμαστε σίγουροι..ευτυχώς ειχα σελφ τεστ σπίτι και έκανα κ βγήκε θετικό τρελάθηκα πανικοβλήθηκα πήγα κατευθείαν για μοριακό κ με ενημέρωσαν πριν από λίγο ότι ειναι θετικό..ο άντρας μ αρνητικός όλοι η οικογένεια αρνητικοί..εγω όλη μέρα σπίτι δεν πάω πουθενά πάρα μόνο στους γιατρούς...δεν ξερω από που κόλλησα δεν με νοιάζει κιόλας...το μωρό μου να μην πάθει κάτι γτ θα τρελαθω.Προς το παρών είμαι καλά μόνο πονοκέφαλο έχω κ λίγο βηχα  και νιώθω κουρασμένη . Ο γιατρός μ είπε ότι αφού ξεκίνησα με αυτά τα συμπτώματα σίγουρα θα τα πάω καλα..κορίτσια κάντε μια προσευχή να μην πάθει κάτι το μωράκι μου .

Πως είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Πως είσαι κορίτσι μου?

Μια έτσι μια αλλιώς...εκεί που είπα τέλος τα συμπτώματα ανέβασα πάλι πυρετο και από χτες έχω έντονο βήχα...το χειρότερο είναι ο πόνος στα πόδια δεν παλεύεται καθόλου...ελπίζω σήμερα αύριο να ξεμπερδευω με αυτά έχουν περάσει ήδη 5 μέρες..

Εντωμεταξύ μου έχει κοπεί η όρεξη εντελώς δεν μπορώ να φάω τίποτα ότι πάω να φάω μ έρχεται εμετός προχτές ήμουν όλη μέρα με ένα ποτήρι χυμό κ ένα μπισκότο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν ξερω πόσες και αν κάποιες από εσάς βρίσκονται στις πυροπληκτες περιοχές Εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς και οι οικογένειες σας...και αν μπορούμε να βοηθήσουμε κάπου σας παρακαλώ πείτε μου με όλη μ την καρδιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κοριτσια μου δεν ξερω πόσες και αν κάποιες από εσάς βρίσκονται στις πυροπληκτες περιοχές Εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς και οι οικογένειες σας...και αν μπορούμε να βοηθήσουμε κάπου σας παρακαλώ πείτε μου με όλη μ την καρδιά μου.

Κορίτσια που είστε? Πως είστε? Χαθήκαμε!!! Ελπιζω να είστε ολες καλα και μακριά απο τις φωτιές... Για πείτε νεα!! Εγω εχω τώρα κάποιες μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ πονάνε τα πλευρά μου!! Η γιατρός μου είπε να μην κοιμαμαι πλέον ανάσκελα οπότε η' δεξιά η' αριστερά αλλά δεν αντέχω πολυ ωρα οπότε το βράδυ κοιμάμαι καθιστή σε κουνιστη πολυθρόνα 🤔.

Εσυ Maroulli πως είσαι με τον κορονοιο ολα καλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσια που είστε? Πως είστε? Χαθήκαμε!!! Ελπιζω να είστε ολες καλα και μακριά απο τις φωτιές... Για πείτε νεα!! Εγω εχω τώρα κάποιες μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ πονάνε τα πλευρά μου!! Η γιατρός μου είπε να μην κοιμαμαι πλέον ανάσκελα οπότε η' δεξιά η' αριστερά αλλά δεν αντέχω πολυ ωρα οπότε το βράδυ κοιμάμαι καθιστή σε κουνιστη πολυθρόνα 🤔.

Εσυ Maroulli πως είσαι με τον κορονοιο ολα καλα? 

Καλημέρα κοριτσάκι μου δόξα το θεό όλα καλά βγήκαμε κ από την καραντίνα κ βγήκαμε από το σπίτι επιτέλους!!!!Ευτυχώς πέρασε κ αυτό χωρίς επιπλοκές για κανέναν μας!

Σημερα μπήκα στην 30 εβδομάδα πάει κ αυτος ο μήνας...σιγά σιγά αρχίζουμε την αντίστροφη μέτρηση..

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω να δω το μπουμπούκι μου Στις 25 του μήνα έχω κλείσει για doppler. 

Με το σάκχαρο παλεύω δυστυχώς..δεν έχει καταφέρει ακόμα το νηστείας να κατέβει ελπίζω να μην χρειαστώ ινσουλίνη θα δείξει...

Με τον ύπνο έχω κ εγω θέμα δεν βολεύομαι σε καμια πλευρά όλο το βράδυ στριφογυριζω δεξιά κ αριστερά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου δόξα το θεό όλα καλά βγήκαμε κ από την καραντίνα κ βγήκαμε από το σπίτι επιτέλους!!!!Ευτυχώς πέρασε κ αυτό χωρίς επιπλοκές για κανέναν μας!

Σημερα μπήκα στην 30 εβδομάδα πάει κ αυτος ο μήνας...σιγά σιγά αρχίζουμε την αντίστροφη μέτρηση..

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω να δω το μπουμπούκι μου Στις 25 του μήνα έχω κλείσει για doppler. 

Με το σάκχαρο παλεύω δυστυχώς..δεν έχει καταφέρει ακόμα το νηστείας να κατέβει ελπίζω να μην χρειαστώ ινσουλίνη θα δείξει...

Με τον ύπνο έχω κ εγω θέμα δεν βολεύομαι σε καμια πλευρά όλο το βράδυ στριφογυριζω δεξιά κ αριστερά. 

Μπράβο κοπέλα μου !! Πολυ καλα νεα!! Ευτυχώς το πέρασες ελαφριά!! Με το σάκχαρο υπομονή τι να πω... Οντως αρχίζει η αντιστροφή μέτρηση και λεω ποτε περασε τοσος καιρος ενω στην αρχη μου φαινοταν σαν αιωνας😁😁😁εγω σήμερα 29 και 2. Doppler εγω εχω στις 19 Αυγούστου ελπίζω να πάνε και με αυτο ολα καλά! Απο ετοιμασίες πως τα πας? Εγώ παρέλαβα χθες το κρεβατάκι του, εγω πάρει και ρουχαλάκια και διάφορα άλλα και λεω να ετοιμάσω σιγά σιγά την βαλίτσα για το μαιευτήριο αν κ είναι πολυ νωρίς ακόμα αλλά ποτε δεν ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου !! Πολυ καλα νεα!! Ευτυχώς το πέρασες ελαφριά!! Με το σάκχαρο υπομονή τι να πω... Οντως αρχίζει η αντιστροφή μέτρηση και λεω ποτε περασε τοσος καιρος ενω στην αρχη μου φαινοταν σαν αιωνας😁😁😁εγω σήμερα 29 και 2. Doppler εγω εχω στις 19 Αυγούστου ελπίζω να πάνε και με αυτο ολα καλά! Απο ετοιμασίες πως τα πας? Εγώ παρέλαβα χθες το κρεβατάκι του, εγω πάρει και ρουχαλάκια και διάφορα άλλα και λεω να ετοιμάσω σιγά σιγά την βαλίτσα για το μαιευτήριο αν κ είναι πολυ νωρίς ακόμα αλλά ποτε δεν ξέρεις...

Την άλλη εβδομάδα θα πλύνω όλα τα ρουχαλάκια της να τα σιδερωσω να μπούνε στα συρτάρια να είναι έτοιμα και λέω μέχρι τέλος του μήνα να φτιάξω κ εγω βαλίτσα σιγά σιγά του μωρού τα πράγματα τουλάχιστον να τα έχω έτοιμα γτ όντως ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται..

Να ρωτήσω χαρτιά για το ικα έχεις κάνει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Την άλλη εβδομάδα θα πλύνω όλα τα ρουχαλάκια της να τα σιδερωσω να μπούνε στα συρτάρια να είναι έτοιμα και λέω μέχρι τέλος του μήνα να φτιάξω κ εγω βαλίτσα σιγά σιγά του μωρού τα πράγματα τουλάχιστον να τα έχω έτοιμα γτ όντως ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται..

Να ρωτήσω χαρτιά για το ικα έχεις κάνει;;;

Οχι δεν εχω κάνει... Γιατί αυτήν την περίοδο δεν εργάζομαι.. Αυτο που θέλω να ψάξω λιγο είναι το επίδομα γέννας νομίζω ετσι πρεπει να λέγεται αυτο που ξεκίνησε να δίνει τα τελευταία χρόνια ο Μητσοτάκης 😁Εσυ δουλεύεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Οχι δεν εχω κάνει... Γιατί αυτήν την περίοδο δεν εργάζομαι.. Αυτο που θέλω να ψάξω λιγο είναι το επίδομα γέννας νομίζω ετσι πρεπει να λέγεται αυτο που ξεκίνησε να δίνει τα τελευταία χρόνια ο Μητσοτάκης 😁Εσυ δουλεύεις? 

Όχι δεν δουλεύω είμαι σε ανεργία από τον Μάιο αλλά το δικαιούμαι το επίδομα του ΙΚΑ καθώς έχω τα ένσημα των 2 τελευταίων χρόνων που θέλει. Αύριο θα πάω να πάρω τα χαρτιά να τα έχω στην επίσκεψη του γιατρού να τα υπογράψει. 

Το επίδομα που λες μετά που γέννας κάνουμε τα χαρτιά μας.θα πάρουμε 1000 και μετά από λίγους μήνες αλλά 1000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Όχι δεν δουλεύω είμαι σε ανεργία από τον Μάιο αλλά το δικαιούμαι το επίδομα του ΙΚΑ καθώς έχω τα ένσημα των 2 τελευταίων χρόνων που θέλει. Αύριο θα πάω να πάρω τα χαρτιά να τα έχω στην επίσκεψη του γιατρού να τα υπογράψει. 

Το επίδομα που λες μετά που γέννας κάνουμε τα χαρτιά μας.θα πάρουμε 1000 και μετά από λίγους μήνες αλλά 1000

Για πείτε βρε κορίτσια για τα επιδόματα. Εγω δουλεύω τον Σεπτέμβριο θα βγω σε άδεια. Τι διαδικασία χρειάζεται. Δε θυμάμαι καθόλου απ την 1η. Πόσα παίρνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Μαζί σας και εγώ γεννάω τέλος του Οκτωβρίου...τώρα είμαι 29+2. Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι για το τι δωμάτιο να δηλώσω ότι θέλω να με βάλουν.... προβληματίζομαι πολύ.... 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Μαζί σας και εγώ γεννάω τέλος του Οκτωβρίου...τώρα είμαι 29+2. Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι για το τι δωμάτιο να δηλώσω ότι θέλω να με βάλουν.... προβληματίζομαι πολύ.... 🤔🤔

Σε ιδιωτικό γεννας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Ναι στο Ιασώ...

Kοιτα σίγουρα σε μονόκλινο είναι πολύ καλύτερα από το να είσαι μαζί με άλλες κοπέλες τώρα βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά στην τιμή αλλά αν μπορείς μονόκλινο η έστω δίκλινο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Kοιτα σίγουρα σε μονόκλινο είναι πολύ καλύτερα από το να είσαι μαζί με άλλες κοπέλες τώρα βέβαια δεν ξέρω τη διαφορά στην τιμή αλλά αν μπορείς μονόκλινο η έστω δίκλινο. 

Είναι τεράστια η διαφορά....δεν πιστεύω ότι αξίζει να δοσω αυτά τα λεφτά καλύτερα να τα κρατήσω για ανάγκες του μωρού....δίκλινο 2200(για 3 διανυκτερεύσεις) το δίκλινο superior 2700 και μονοκλινο 4450.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ένα δυο - ένα δυο ,τεστττττ ,τεστττττ Ωραία ακούγομαι! Έλεγα μπας και μετά από τοοοσο καιρό δεν λειτουργούσε το πληκτρολόγιο μου! Χαχαχα Κοριτσαρες μου υπέροχες μου λείψατε πολύ αν και σαν φαντασματάκι έβλεπα που και που τις συζητήσεις σας. Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει την άδεια που δικαιούμαι για τον μικρό μου και είχα ανάγκη να ξεκουραστώ από όλα. Δεν έχω κανένα νέο να σας μεταφέρω. Όλα παραμένουν τα ίδια με εμένα. Διαβάζω για τα σεμινάρια μου και τώρα πια χωρίς να χρειάζεται να δουλεύω έχω ένα ωραίο πρόγραμμα. Φυσικά τρέχω τώρα δε δραστηριότητες και παιδικές χαρές όλη μέρα και σπίτι δεν κάθομαι πάρα μόνο για διάβασμα και το βράδυ αλλά τα κάνω με την καρδιά μου!  Αφού λοιπόν ξεκουράζομαι είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε μια τελευταία προσπάθεια σπερματεγχυσης αφού δεν θα έχω πια την επιβάρυνση της δουλειάς και του φορτωματος μετά. Έχω ξεκινήσει ήδη την διέγερση με κλομιφαινη και από Δευτέρα θα πάω με με δει ώστε να οριοθετήσουμε πότε θα κάνουμε σπερματεγχυση. Αν έρθει καλώς να έρθει. Αν δεν έρθει δεν έχω σκοπό να τα βάψω μαύρα! Ότι είναι να γίνει ,να γίνει μόνο για καλό σκοπό ❤️.  Μακρυγορησα πάλι καλέ και νιώθω πως είπα απλα ένα "hi" !!!  Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι αγαπημένες φιλενάδες. Στέλνω φιλάκια καρδούλες τσουτσουμπρουτσου και πολλές πολλές αγκαλιές ❣️  
    • Εχω φίλη που πήρε 30 κιλα και στις δυο εγκυμοσύνες της  εκείνη λέει έτρωγε κανονικά αλλά έβαζε πολύ εύκολα κιλά 🤷‍♀️
    • Μωρέ άμα μείνουμε στα 12-14 κιλά καλά είναι... Γιατί ακούω κάτι 25-30 κι έχει φοβηθεί το μάτι μου!!!
    • Κι εγώ κορίτσι μου Τ4 των 112 και των 125... Όταν μου ξέφυγε τα έβαλα τα 4 για πλάκα.
    • Ααα οκ εμένα πιο πολύ για την υπολειπόμενη ανάπτυξη μ την έδωσε  κ το ποσοστό προεκλαμψιας  μειώθηκε στην β επιπέδου… αλλά την συνέχισα μέχρι 36 εβ γιατί κ το μωρό μ δεν έβαζε πολύ βάρος γενικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...