Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είναι τα μπεμπακια σας?? Εγώ χθες είχα ραντεβού στην γυναικολογο μου είδαμε τον μπεμπακο είναι ασταμάτητος και ζυγίζει 722gr 😁😁😁!!! 24εβδ. κ 5 σήμερα!!! Μου έδωσε και εμένα να κάνω την καμπύλη σακχάρου συν ούρων και αιμα. Ελπιζω να βγει καλη η σακχάρου!!! Ποσα κιλακια εχετε παρει μεχρι τωρα κορίτσια? Εγώ ξεκίνησα 64 και εχω πάρει περίπου 5... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Της μίας ώρας σε έβαλε? Εμενα ναι γιατί είχα κάνει κ στον 3ο μηνα

Αν εχω καταλάβει καλά απο το χαρτί που γράφει την εξέταση λέει για 2 ωρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2021 at 8:16 ΠΜ, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Πως είναι τα μπεμπακια σας?? Εγώ χθες είχα ραντεβού στην γυναικολογο μου είδαμε τον μπεμπακο είναι ασταμάτητος και ζυγίζει 722gr 😁😁😁!!! 24εβδ. κ 5 σήμερα!!! Μου έδωσε και εμένα να κάνω την καμπύλη σακχάρου συν ούρων και αιμα. Ελπιζω να βγει καλη η σακχάρου!!! Ποσα κιλακια εχετε παρει μεχρι τωρα κορίτσια? Εγώ ξεκίνησα 64 και εχω πάρει περίπου 5... 

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εγώ τώρα μπήκα στην 25 η εβδ. Και Δευτέρα έχω ραντεβού.πιστςυω θα μου πει κι εμένα μέσ' στη βδομάδα να πάω για καμπύλη ζαχάρου. Όλα καλά γενικώς αν και τις τελευταίες 3 μέρες κλωτσαει η μικρή πολύ χαμηλά και νιωθω πως θέλω συνέχεια τουαλέτα χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως πάτε με τις ζεστές;;;κανένα μπανακι κάνετε;;;;Εγώ οπότε μπορώ πάω για καμιά βουτιά με τον μικρό μου.

Εγώ την έκανα την καμπύλη την προηγούμενη εβδομάδα και 21 του μήνα έχω ραντεβού να δει τα αποτελέσματα..την 2 ωρη έκανα..της νηστείας βγήκε λίγο πάνω από το όριο ελπίζω να μην έχω θεματακι η αλήθεια το προηγούμενο βράδυ είχα κάτι λιγουρες δεν κρατηθηκα ρε κορίτσια έφαγα στις 12 το βράδυ μια σοκοφρετα..σκέφτομαι μήπως πάω να την κάνω παλι σε κάνα 2 3 εβδομαδες θα δω τι θα μ πει κ εκείνος.. Η μπουμπού μια μέρα ειναι ήρεμη και μια μέρα δεν σταματά να κλωτσάει όλη μέρα..περνάει ο καιρός..την τρίτη μπαίνω στην 26 εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως πάτε με τις ζεστές;;;κανένα μπανακι κάνετε;;;;Εγώ οπότε μπορώ πάω για καμιά βουτιά με τον μικρό μου.

Εγώ την έκανα την καμπύλη την προηγούμενη εβδομάδα και 21 του μήνα έχω ραντεβού να δει τα αποτελέσματα..την 2 ωρη έκανα..της νηστείας βγήκε λίγο πάνω από το όριο ελπίζω να μην έχω θεματακι η αλήθεια το προηγούμενο βράδυ είχα κάτι λιγουρες δεν κρατηθηκα ρε κορίτσια έφαγα στις 12 το βράδυ μια σοκοφρετα..σκέφτομαι μήπως πάω να την κάνω παλι σε κάνα 2 3 εβδομαδες θα δω τι θα μ πει κ εκείνος.. Η μπουμπού μια μέρα ειναι ήρεμη και μια μέρα δεν σταματά να κλωτσάει όλη μέρα..περνάει ο καιρός..την τρίτη μπαίνω στην 26 εβδομάδα..

Καλημερα κορίτσι!!! Όλα καλά!!! Με την ζέστη προσπαθουμε οσο γίνεται... μεσα κ κλιματιστικό συνέχεια!!! Εγω δεν εχω παει θάλασσα λεω να το αποφύγω φέτος!! Εγω αύριο το πρωί λες να παω να κάνω την καμπύλη και ο θεος βοηθός!!! Και εμένα ο μπεμπης την μια μερα είναι ήσυχος και την άλλη τα δίνει όλα 😁😁😁😁 Οντως κ εγω νομίζω ότι τώρα περνάει πιο γρήγορα ο καιρός λιγο θέλουμε και φτάνουμε στις 30 εβδομάδες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είμαι 24 κ 2. Η μπεμπα είναι μια χαρά!!! 643 γραμμάρια.. μέσ' στη βδομάδα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου. Μου είπε την τρίωρη... Ωχχχ Παναγία μ από τώρα τη σκέφτομαι.χχαχαχα. α δεν σωριαστω κάτω? Χαχαχα. Μπανάκια κ εγώ όποτε μπορώ πάω αν κ αυτές τις μέρες προτιμώ να μένω μέσα στη δροσιά του air-condition😂♥️🤪 εσείς όλα καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είμαι 24 κ 2. Η μπεμπα είναι μια χαρά!!! 643 γραμμάρια.. μέσ' στη βδομάδα θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου. Μου είπε την τρίωρη... Ωχχχ Παναγία μ από τώρα τη σκέφτομαι.χχαχαχα. α δεν σωριαστω κάτω? Χαχαχα. Μπανάκια κ εγώ όποτε μπορώ πάω αν κ αυτές τις μέρες προτιμώ να μένω μέσα στη δροσιά του air-condition😂♥️🤪 εσείς όλα καλά??

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες έκανα την καμπύλη σακχάρου ευτυχώς βγήκε πολυ καλη!!! Όπως επίσης ο αιματοκρίτης και τα ούρα ολα καλα!!! Εγω εκανα την 2ωρη κ η αλήθεια είναι ότι βαριέσαι λιγο ...τώρα εσυ με την 3ωρη κουράγιο 😁😁😁 εμενα μου δωσανε να πιω ενα μπουκαλάκι γλυκόζη και μου πηραν αιμα 2 φορές συν αλλη μια για τις ξεχωριστές εξετάσεις αίματος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα... Πήγα το πρωί για την καμπύλη Μου πήραν αίμα , ήπια τη γλυκόζη και σε μία ώρα θα μου ξανά έπαιρναν αίμα. Αλλά εμένα στα τρία τέταρτα μου ήρθε μία ζαλάδα και μου ήρθε όλη η γλυκόζη πάνω και τα έβγαλα.... Τι ήταν αυτό το πράγμα ξαφνικά...  Η Γενική αίματος βγήκε πολύ καλή και μου είπε ο γιατρός να μην την ξανακάνω την καμπύλη αλλά θα κάνουμε μία άλλη εξέταση αίματος που από κει θα δει το ζάχαρο... Ευτυχώς κορίτσια γιατί αν μου έλεγε Να την ξανακάνω τι να πω δεν θα μπορούσα Με τίποτα.... Συγχαρητήρια σε όσες τα καταφέρνουν μπράβο ειλικρινά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Πήγα το πρωί για την καμπύλη Μου πήραν αίμα , ήπια τη γλυκόζη και σε μία ώρα θα μου ξανά έπαιρναν αίμα. Αλλά εμένα στα τρία τέταρτα μου ήρθε μία ζαλάδα και μου ήρθε όλη η γλυκόζη πάνω και τα έβγαλα.... Τι ήταν αυτό το πράγμα ξαφνικά...  Η Γενική αίματος βγήκε πολύ καλή και μου είπε ο γιατρός να μην την ξανακάνω την καμπύλη αλλά θα κάνουμε μία άλλη εξέταση αίματος που από κει θα δει το ζάχαρο... Ευτυχώς κορίτσια γιατί αν μου έλεγε Να την ξανακάνω τι να πω δεν θα μπορούσα Με τίποτα.... Συγχαρητήρια σε όσες τα καταφέρνουν μπράβο ειλικρινά!!!

Δεν πειράζει κορίτσι μου ...πολλές κοπέλες δεν την αντέχουν την γλυκόζη..ευτυχώς σου είπε να μην την κάνεις πάλι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου ...πολλές κοπέλες δεν την αντέχουν την γλυκόζη..ευτυχώς σου είπε να μην την κάνεις πάλι !

ευτυχώς δεν λες τπτ... !!! Τώρα θα πάω μες στη βδομάδα να κάνω αιματολογικές πάλι που μου είπε και ραντεβού πια σε τρεις εβδομάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα... Πήγα το πρωί για την καμπύλη Μου πήραν αίμα , ήπια τη γλυκόζη και σε μία ώρα θα μου ξανά έπαιρναν αίμα. Αλλά εμένα στα τρία τέταρτα μου ήρθε μία ζαλάδα και μου ήρθε όλη η γλυκόζη πάνω και τα έβγαλα.... Τι ήταν αυτό το πράγμα ξαφνικά...  Η Γενική αίματος βγήκε πολύ καλή και μου είπε ο γιατρός να μην την ξανακάνω την καμπύλη αλλά θα κάνουμε μία άλλη εξέταση αίματος που από κει θα δει το ζάχαρο... Ευτυχώς κορίτσια γιατί αν μου έλεγε Να την ξανακάνω τι να πω δεν θα μπορούσα Με τίποτα.... Συγχαρητήρια σε όσες τα καταφέρνουν μπράβο ειλικρινά!!!

Ναι οντως πολλά κορίτσια δεν αντέχουν την γλυκόζη... κ εγω οταν εκανα την καμπύλη η κοπέλες εκεί στο μικροβιολογικο που περίμενα ηταν συνέχεια δίπλα μου κ με ρωτούσαν αν ζαλίζομαι,μήπως μου ερχετε να κάνω εμετό κτλ αλλά ευτυχώς οκ. Εντάξει αφού υπάρχει κ αλλος τροπος να γίνει η εξέταση παλι καλά... απλά ταλαιπωρηθηκες ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Ναι οντως πολλά κορίτσια δεν αντέχουν την γλυκόζη... κ εγω οταν εκανα την καμπύλη η κοπέλες εκεί στο μικροβιολογικο που περίμενα ηταν συνέχεια δίπλα μου κ με ρωτούσαν αν ζαλίζομαι,μήπως μου ερχετε να κάνω εμετό κτλ αλλά ευτυχώς οκ. Εντάξει αφού υπάρχει κ αλλος τροπος να γίνει η εξέταση παλι καλά... απλά ταλαιπωρηθηκες ... 

Ναι ..αλλά ήταν κρίμα . στεναχωρέθηκα λίγο γιατί έφτασα στην πηγή που λένε αλλά δεν τα κατάφερα.. ευτυχώς ήταν κ ο άντρας μου μαζί και Μ ανέβασε το ηθικό. Και μου είπε η υγεία σου πάνω από όλα. Άμα δεν μπορείς να την κάνεις δεν θα τη κάνεις.. αλλά εντάξει κ ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι .ίσα ίσα με καθησύχασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;;Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό...όλα καλά μου είπε με το μωρό απλά είναι λίγο μεγάλο μου είπε είναι κοντά στο ανώτατο όριο είναι 1200γρ το αμνιακό ευτυχώς είναι φυσιολογικό...ωστόσο φοβόμαστε για σάκχαρο..την Παρασκευή θα κάνω πάλι την καμπύλη αλλά αυτή τη φορά θα κανω λίγη διατροφή 2 3 μερες για να βγει σωστή.. σε αυτήν που είχα κάνει της νηστείας το σάκχαρο είχε βγει λίγο παραπάνω.. τώρα θα δείξει..αγχώθηκα λιγάκι είναι η αλήθεια...θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;;Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό...όλα καλά μου είπε με το μωρό απλά είναι λίγο μεγάλο μου είπε είναι κοντά στο ανώτατο όριο είναι 1200γρ το αμνιακό ευτυχώς είναι φυσιολογικό...ωστόσο φοβόμαστε για σάκχαρο..την Παρασκευή θα κάνω πάλι την καμπύλη αλλά αυτή τη φορά θα κανω λίγη διατροφή 2 3 μερες για να βγει σωστή.. σε αυτήν που είχα κάνει της νηστείας το σάκχαρο είχε βγει λίγο παραπάνω.. τώρα θα δείξει..αγχώθηκα λιγάκι είναι η αλήθεια...θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δούμε.

Καλημερα κορίτσι!!! Αφού σου είπε οχι το μωρο είναι καλά μην αγχώνεσαι... Αν τελικά θα έχεις σάκχαρο με διατροφή νομίζω θα μπορέσεις να το ρυθμίσεις.  Για τα γραμμάρια του μωρου σου είπε κατι αλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε ;;;Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό...όλα καλά μου είπε με το μωρό απλά είναι λίγο μεγάλο μου είπε είναι κοντά στο ανώτατο όριο είναι 1200γρ το αμνιακό ευτυχώς είναι φυσιολογικό...ωστόσο φοβόμαστε για σάκχαρο..την Παρασκευή θα κάνω πάλι την καμπύλη αλλά αυτή τη φορά θα κανω λίγη διατροφή 2 3 μερες για να βγει σωστή.. σε αυτήν που είχα κάνει της νηστείας το σάκχαρο είχε βγει λίγο παραπάνω.. τώρα θα δείξει..αγχώθηκα λιγάκι είναι η αλήθεια...θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή να δούμε.

Καλημέρα κορίτσι! Κι ο δικός μου είναι σχεδόν 1200 παρά λίγα ψιλά....Δεν  μου είπε κάτι τέτοιο και σκέψου ότι δεν θα κάνω ούτε καμπύλη λόγω του ότι δεν έχω πάρει κιλά και οι τιμές της νηστείας καθημερινά είναι κάτω από 90. Μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Κι ο δικός μου είναι σχεδόν 1200 παρά λίγα ψιλά....Δεν  μου είπε κάτι τέτοιο και σκέψου ότι δεν θα κάνω ούτε καμπύλη λόγω του ότι δεν έχω πάρει κιλά και οι τιμές της νηστείας καθημερινά είναι κάτω από 90. Μην ανησυχείς!

Κιλά δεν έχω πάρει κ εγω ούτε ένα βέβαια ..εμενα η νηστείας ηταν στο 105 ..θα δείξει την Παρασκευή που θα κάνω πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κιλά δεν έχω πάρει κ εγω ούτε ένα βέβαια ..εμενα η νηστείας ηταν στο 105 ..θα δείξει την Παρασκευή που θα κάνω πάλι.

Είναι οριακά ανεβασμένο, θα σε κατευθύνει ο γιατρός....Μην μαυρίζεις για 105 νηστείας, είσαι στα όρια του φυσιολογικού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Είναι οριακά ανεβασμένο, θα σε κατευθύνει ο γιατρός....Μην μαυρίζεις για 105 νηστείας, είσαι στα όρια του φυσιολογικού!

Το ξέρω το ξέρω ότι είναι στα όρια..θα προσπαθήσω αυτές τις μέρες να φάω πιο ελαφριά για να πάω την Παρασκευή να δω τι θα βγάλει. 

1200γρ σε ποια εβδομάδα ήταν εσενα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κ από εμένα. Κ εγω σήμερα στην 27η κ 2 μέρες είμαι κ ο μπέμπης είναι 1100γρ. Μ ειπε είναι λίγο παραπάνω απ το κανονικό αλλά όχι κάτι ανησυχητικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά, μαζί και τα μπεμπακια σας. Εμείς σήμερα κλείσαμε αισίως τις 28 και μπήκαμε στην 29η. Χθες είχαμε πάει στον γιατρουλη και μας είπε ότι ζυγίζουμε 1420 ολόκληρα γραμμάρια και είμαστε πολυυυυ ψηλά παιδιά! Παρόλα αυτά-αν και δεν είναι τόσο καλό το μηχάνημα του- η κυστουλα χοριοειδους που μου είχαν πει στο β επιπέδου δεν φαίνεται να έχει εξαφανιστεί αλλά δεν μπορούσε να διακρίνει με το μηχάνημα αν έχει μειωθεί κιόλας.  Επομενως της ερχόμενη Πέμπτη που θα μπαίνω στην 30η, μου είπε να κάνω το ντοπλερ και να δούμε εκεί τι γίνεται και αν είναι και δεν έχει μειωθεί να προχωρήσουμε με μαγνητική! Ας ελπίσουμε ότι όλα θα είναι καλά γιατί η αλήθεια είναι ότι πανικοβλήθηκα και στεναχωρήθηκα λίγο, όταν μου είπε για μαγνητικές κλπ... 

Σε άλλα νέα, κανένα μπάνιο κάνετε ή δεν σας αφήνουν οι γιατροί σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε ;

το πρωί είχα ραντεβού με διαβητολογο καθώς και η 2 καμπύλη που έκανα της νηστείας βγήκε παλιι λίγο ανεβασμένο . Μου είπε προς το παρόν δεν θεωρείται διαβηητης κύησης και μ εδωσρ να μετράω το σάκχαρο 2 φορές την ημέρα με διατροφή να δούμε πως θα πάει κ βλέπουμε. Θεωρεί με τη διατροφή δεν θα χρειαστεί ινσουλίνη. 

Ελπίζω να τα πάω καλά να μην χρειαστεί κάτι άλλο. 

Κοριτσια  το εμβόλιο το έκανε καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε ;

το πρωί είχα ραντεβού με διαβητολογο καθώς και η 2 καμπύλη που έκανα της νηστείας βγήκε παλιι λίγο ανεβασμένο . Μου είπε προς το παρόν δεν θεωρείται διαβηητης κύησης και μ εδωσρ να μετράω το σάκχαρο 2 φορές την ημέρα με διατροφή να δούμε πως θα πάει κ βλέπουμε. Θεωρεί με τη διατροφή δεν θα χρειαστεί ινσουλίνη. 

Ελπίζω να τα πάω καλά να μην χρειαστεί κάτι άλλο. 

Κοριτσια  το εμβόλιο το έκανε καμία;

Εγώ κορίτσι μου πάντως ξεκίνησα με λίγο ανεβασμένο σάκχαρο νηστείας και με διατροφή και προσοχή πλέον έχει πέσει στο 74.... Μην σε αγχωνει καθόλου. 

Το εμβόλιο το έκανα την περασμένη Παρασκευή, 28+1 μετά από προτροπή και του γυναικολόγου και του αιματολογου. Το Pfizer... Προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα με την πρώτη δόση. Ούτε πόνο στο χέρι μου έκανε, ούτε πονοκέφαλο, ούτε τίποτα... Αν είναι να κορυφωθεί, όπως λένε, το 4ο κύμα τον Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριο που θα γεννάνε πρώτα ο Θεός, όσες δεν μπορούμε να μείνουμε σε αυτοκαραντινα σπίτι μας χωρίς να βλέπουμε άνθρωπο για να μην κολλήσουμε, θεωρώ προτιμότερο να το κάνουμε για να αποφύγουμε χειρότερα. Γνώμη μου πάντα . . . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Εγώ κορίτσι μου πάντως ξεκίνησα με λίγο ανεβασμένο σάκχαρο νηστείας και με διατροφή και προσοχή πλέον έχει πέσει στο 74.... Μην σε αγχωνει καθόλου. 

Το εμβόλιο το έκανα την περασμένη Παρασκευή, 28+1 μετά από προτροπή και του γυναικολόγου και του αιματολογου. Το Pfizer... Προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα με την πρώτη δόση. Ούτε πόνο στο χέρι μου έκανε, ούτε πονοκέφαλο, ούτε τίποτα... Αν είναι να κορυφωθεί, όπως λένε, το 4ο κύμα τον Σεπτέμβριο και τον Οκτώβριο που θα γεννάνε πρώτα ο Θεός, όσες δεν μπορούμε να μείνουμε σε αυτοκαραντινα σπίτι μας χωρίς να βλέπουμε άνθρωπο για να μην κολλήσουμε, θεωρώ προτιμότερο να το κάνουμε για να αποφύγουμε χειρότερα. Γνώμη μου πάντα . . . 

Μου δίνεις κουράγιο...με αγχώνει πολύ το σάκχαρο είναι η αλήθεια..ελπίζω να τα καταφέρω!

Όσο για το εμβόλιο θέλω κ εγω το κάνω και όλοι οι γιατροί που μιλάω η αλήθεια είναι ότι μ λένε να το κάνω..ο άντρας μου φοβάται πάρα πολύ γιαυτό δεν το έχει κάνει ακόμα (παρολο που με βάζει σε κίνδυνο ναι ναι) φοβάται μην πάθει τίποτα τον καταλαβαίνω φυσικά νομίζω πως όλοι φοβόμαστε αλλά εδώ μιλάμε για βρεφακι ελπίζω να τον πείσω σύντομα να το κάνει η έστω να τον αναγκάσουν από τη δουλειά. Εγώ λέω να κλείσω ραντεβού να το κάνω ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικό τα αντισώματα που θα πάρει το βρεφακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Μου δίνεις κουράγιο...με αγχώνει πολύ το σάκχαρο είναι η αλήθεια..ελπίζω να τα καταφέρω!

Όσο για το εμβόλιο θέλω κ εγω το κάνω και όλοι οι γιατροί που μιλάω η αλήθεια είναι ότι μ λένε να το κάνω..ο άντρας μου φοβάται πάρα πολύ γιαυτό δεν το έχει κάνει ακόμα (παρολο που με βάζει σε κίνδυνο ναι ναι) φοβάται μην πάθει τίποτα τον καταλαβαίνω φυσικά νομίζω πως όλοι φοβόμαστε αλλά εδώ μιλάμε για βρεφακι ελπίζω να τον πείσω σύντομα να το κάνει η έστω να τον αναγκάσουν από τη δουλειά. Εγώ λέω να κλείσω ραντεβού να το κάνω ξέρω ότι είναι πολύ σημαντικό τα αντισώματα που θα πάρει το βρεφακι.

Καλημέρα κορίτσια μου.. ήθελα να σας πω για το εμβόλιο.. ο άντρας μου το έχει κάνει λόγω της δουλειάς του επειδή βρίσκεται πολύ συχνά σε χώρους με πολλά άτομα. Ο γιατρός μου είναι υπέρ του να κάνω το pfizer η το μοντέρνα... Είμαι 27 εβδομάδων... Αλλά αλήθεια ρε παιδιά φοβάμαι με όλα αυτά που ακούω στην αρχή λέγανε ότι στις έγκυες απαγορεύεται να το κάνουν τώρα μας λένε αλλα ποιον να πρωτοπιστέψεις... Γεννάω τέλος Οκτώβρη.. εδώ στο νησί που μένω τα κρούσματα έχουν αρχίσει και αυξάνονται.. εγώ δεν βγαίνω έξω μόνο για τα απαραίτητα.. από τη μία φοβάμαι μην κάνω το εμβόλιο και πάθει τίποτα και εγώ και το μωράκι μου, από την άλλη φοβάμαι μην κολλήσω και το περάσω βαριά και τότε είναι χειρότερα τα πράγματα.,.. δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά είμαι πολύ μπερδεμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...