Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα....αγκαλιά με το κλιματιστικό....δεν παλεύεται καθόλου αυτή η ζέστη...ελπίζω να μην κρατήσει πολύ.

Η μπουμπού χτες δεν με άφησε να κοιμηθώ δεν σταμάτησε να κλωτσάει...στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια στον ύπνο σπάνια τον ένιωθα...αυτό το μπουμπούκι με έχει τρελάνει..μένει για ώρες ξύπνιο δεν υπάρχει χαχαχα μου αρέσει τρελά βέβαια αλλά δεν κοιμάμαι που κοιμάμαι καλα να έχω και τα κλωτσιδα πάει πολύ χαχαχαχχα.

Εσυ κορίτσι μου πως είσαι.;

Καλησπέρα κορίτσι!! Μια χαρά ειμαι και εγω στο σπίτι ολη μερα με το κλιματιστικό... Δυστυχώς θα κρατήσει τουλάχιστον μια εβδομάδα ακόμα η ζέστη🥵🥵🥵

Εμένα είναι πρωινός τυπος 🤣🤣🤣 καθε μερα σχεδόν στις 7 το πρωί ξεκινάει να κλωτσάει και αφού με αναγκάζει να ξυπνήσω και να σηκωθώ κοιματε εκείνος!!!

Εμένα είναι το πρώτο και για να περνάει η ώρα καθε μερα κανω έρευνα αγοράς για κρεβατάκι  ρουχαλάκια κ αλλα διαφορά τα οποία σκέφτομαι σιγά σιγά να αρχίσω να αγοράζω. Θα αρχίσω βέβαια με τα βασικά για αρχη και βλεπουμε... Ήδη παρήγγειλα τα πρώτα του φορμακια μπας και συνειδητοποιήσω ότι μεσα στην κοιλιά μου υπάρχει μωρο γιατί ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνω μαμα !!!😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Μια χαρά ειμαι και εγω στο σπίτι ολη μερα με το κλιματιστικό... Δυστυχώς θα κρατήσει τουλάχιστον μια εβδομάδα ακόμα η ζέστη🥵🥵🥵

Εμένα είναι πρωινός τυπος 🤣🤣🤣 καθε μερα σχεδόν στις 7 το πρωί ξεκινάει να κλωτσάει και αφού με αναγκάζει να ξυπνήσω και να σηκωθώ κοιματε εκείνος!!!

Εμένα είναι το πρώτο και για να περνάει η ώρα καθε μερα κανω έρευνα αγοράς για κρεβατάκι  ρουχαλάκια κ αλλα διαφορά τα οποία σκέφτομαι σιγά σιγά να αρχίσω να αγοράζω. Θα αρχίσω βέβαια με τα βασικά για αρχη και βλεπουμε... Ήδη παρήγγειλα τα πρώτα του φορμακια μπας και συνειδητοποιήσω ότι μεσα στην κοιλιά μου υπάρχει μωρο γιατί ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα γίνω μαμα !!!😁😁😁

Τελειααα....εγω έχω παραγγείλει την κούνια της μονο...καθώς ο μικρός μου κοιμάται ακόμα στο δωμάτιο μας και δεν νομίζω να καταφέρω να κάνω τη μετάβαση ούτε τώρα ούτε όταν θα έρθει η μικρή...ρουχαλάκια δεν έχω πάρει ακόμα ούτε τίποτα άλλο λέω από Αύγουστο να τα πάρω να εχουν βγει κ φθινοπωρινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Τελειααα....εγω έχω παραγγείλει την κούνια της μονο...καθώς ο μικρός μου κοιμάται ακόμα στο δωμάτιο μας και δεν νομίζω να καταφέρω να κάνω τη μετάβαση ούτε τώρα ούτε όταν θα έρθει η μικρή...ρουχαλάκια δεν έχω πάρει ακόμα ούτε τίποτα άλλο λέω από Αύγουστο να τα πάρω να εχουν βγει κ φθινοπωρινά...

Κούνια απο που παρήγγειλες? Ε ναι κ εγω πήρα μερικά φορμακια ετσι για αρχή... ποσο ειναι ο μικρός σου ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Κούνια απο που παρήγγειλες? Ε ναι κ εγω πήρα μερικά φορμακια ετσι για αρχή... ποσο ειναι ο μικρός σου ? 

Από ένα μαγαζί εδω την παρήγγειλα. 

19 μηνών είναι το αγοράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Από ένα μαγαζί εδω την παρήγγειλα. 

19 μηνών είναι το αγοράκι μου...

Από μαγαζί στην Αθήνα εννοείς ή τον βρήκες μέσω καποιου site  ας πούμε ;

Πώς και αποφάσισες να πάρεις κούνια? Είχες λίκνο ή κάτι από το πρώτο σου?

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ οι κούνιες και θέλω να πάρω μία βέβαια όλοι γύρω μου μου λένε ότι θα μου είναι απαραίτητο το λίκνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Από μαγαζί στην Αθήνα εννοείς ή τον βρήκες μέσω καποιου site  ας πούμε ;

Πώς και αποφάσισες να πάρεις κούνια? Είχες λίκνο ή κάτι από το πρώτο σου?

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ οι κούνιες και θέλω να πάρω μία βέβαια όλοι γύρω μου μου λένε ότι θα μου είναι απαραίτητο το

Όχι από εδώ το νησί την παράγγειλα σε ένα κατάστημα. Είμαι από Κω.τον μικρό τον κοιμίζω σε κούνια αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πάει στο δωμάτιο του ώστε να έχω άδεια την κούνια του κ είπαμε να πάρουμε μια 2 να έχω κ τα 2 δύο δωμάτιο μας. Στην αρχή έλεγα να πάρω λίκνο αλλά το μωρό χωράει μέχρι περίπου 6 με 8 μηνών εάν δεν έχει ξεκινήσει νωρίτερα να σηκώνεται ορθιο Άσε που αν είναι μπαμπατσικο το μωράκι μπορεί να χρειαστεί και νωρίτερα να το βγάλεις..Έτσι κ αλλιώς θα χρειαστείς και κούνια εκτός αν το πας μετά κατευθείαν σε μόνο κρεβατάκι στο δωμάτιο του δεν ξέρω πως το έχεις σκεφτεί. Τα λίκνο είναι βολικά γτ είναι μικρά έχεις λίγο πιο εύκολη και πιο άμεση πρόσβαση στο παιδί αλλά είναι για λίγο. Γιαυτό δεν πήρα εγω..τον πρώτο καιρό τον κοιμιζα μέσα στην καλαθουνα όλη τη μέρα εκτός υο βράδυ που τον έβαζα στην κούνια. Πρέπει να σκεφτείς τι θα βολεψει εσενα.. έχει κ κούνιες που βγαίνει και το κάγκελο η κατεβαίνει πιο χαμηλά και ανεβαίνει και υο στρώμα επίπεδο θέλει αρκετό ψάξιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Όχι από εδώ το νησί την παράγγειλα σε ένα κατάστημα. Είμαι από Κω.τον μικρό τον κοιμίζω σε κούνια αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να έχει πάει στο δωμάτιο του ώστε να έχω άδεια την κούνια του κ είπαμε να πάρουμε μια 2 να έχω κ τα 2 δύο δωμάτιο μας. Στην αρχή έλεγα να πάρω λίκνο αλλά το μωρό χωράει μέχρι περίπου 6 με 8 μηνών εάν δεν έχει ξεκινήσει νωρίτερα να σηκώνεται ορθιο Άσε που αν είναι μπαμπατσικο το μωράκι μπορεί να χρειαστεί και νωρίτερα να το βγάλεις..Έτσι κ αλλιώς θα χρειαστείς και κούνια εκτός αν το πας μετά κατευθείαν σε μόνο κρεβατάκι στο δωμάτιο του δεν ξέρω πως το έχεις σκεφτεί. Τα λίκνο είναι βολικά γτ είναι μικρά έχεις λίγο πιο εύκολη και πιο άμεση πρόσβαση στο παιδί αλλά είναι για λίγο. Γιαυτό δεν πήρα εγω..τον πρώτο καιρό τον κοιμιζα μέσα στην καλαθουνα όλη τη μέρα εκτός υο βράδυ που τον έβαζα στην κούνια. Πρέπει να σκεφτείς τι θα βολεψει εσενα.. έχει κ κούνιες που βγαίνει και το κάγκελο η κατεβαίνει πιο χαμηλά και ανεβαίνει και υο στρώμα επίπεδο θέλει αρκετό ψάξιμο. 

Εγώ είχα σκεφτεί ότι το μωρό θα το έχω εξαρχής στο δικό του δωμάτιο και θα πάω και εγώ εκεί μαζί του να κοιμάμαι όπου Έχω έναν καναπέ που γίνεται κρεβάτι. Για αυτό είχα σκεφτεί να πάρω την κούνια για να το κοιμίζω εκεί Τώρα βέβαια είπε η αδερφή μου πως θα μου δώσει το λίκνο της γιατί το μωρό της μεγάλωσε οπότε θα ξεκινήσω αρχικά με το λίκνο Και βλέποντας και κάνοντας μετά... Απλά όλες οι μαμάδες που γνωρίζω έχουν τα μωρά τους και κοιμούνται μαζί τους!!! Και λόγω θηλασμού αυτό!!! Και σκέφτομαι μήπως και εγώ θα καταλήξω έτσι να το έχω το μωρό να κοιμάται μαζί μου οπότε δεν θα χρειαστεί να πάρω κούνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/6/2021 at 6:25 ΜΜ, ο/η Marakii είπε:

Έλα κορίτσι μου είμαστε μαζί εμείς!!!! Δυο-τρεις φορές ακουμπούσε ο άντρας μου την κοιλιά μου και τις καταλάβαινε και εκείνος τις κλωτσιές!!! Απίστευτο συναίσθημα!!! Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες για τη β επιπέδου!!!! Σου εύχομαι να είναι όλα καλά!!!!!!  ❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσι που είσαι εσυ??? Είχαμε μαζί Β επιπέδου αλλά δεν μάθαμε τα ενα σου ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Κορίτσι που είσαι εσυ??? Είχαμε μαζί Β επιπέδου αλλά δεν μάθαμε τα ενα σου ολα καλα?

έλα όλα καλά!!!!! Μας το επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι!!! Μου είπε πως είναι σωστή η ανάπτυξη για την εβδομάδα που είμαστε!!! Τώρα πια ραντεβού στις 12 του μήνα. Αυτές τις μέρες παλεύω λίγο να καταπολεμήσω φαγούρα που με έπιασε στην ευαίσθητη περιοχή και έχω κ κάτι περίεργα υγρά. Μου είπε να κάνω πλύσεις με χαμομήλι. Η φαγούρα έχει περάσει αλλά τα υγρά επιμένουν... Και δεν τα μπορώ καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

έλα όλα καλά!!!!! Μας το επιβεβαίωσε ότι είναι κοριτσάκι!!! Μου είπε πως είναι σωστή η ανάπτυξη για την εβδομάδα που είμαστε!!! Τώρα πια ραντεβού στις 12 του μήνα. Αυτές τις μέρες παλεύω λίγο να καταπολεμήσω φαγούρα που με έπιασε στην ευαίσθητη περιοχή και έχω κ κάτι περίεργα υγρά. Μου είπε να κάνω πλύσεις με χαμομήλι. Η φαγούρα έχει περάσει αλλά τα υγρά επιμένουν... Και δεν τα μπορώ καθόλου.. 

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!!!! Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα αυτο που περνάς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!!!! Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα αυτο που περνάς!!! 

Σου είπε ποσο ζυγίζει η μπέμπα σου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maraki 986 είπε:

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!!!! Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα αυτο που περνάς!!! 

Ναι ρε συ.. τρέχω κάθε τρεις κ λίγο κ αλλάζω εσώρουχα! Ας ελπίσουμε να ξεμπερδέψω εύκολα. Η μικρή ρίχνει πολλά κλωτσιδια πάντως.. και άμα δεν την νιώθω καμιά φορά τρώω κάνα σοκολατάκι κ μετά να σου την πάλι!! 😂😂😂💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakii είπε:

23 του μήνα ζύγιζε 380 γραμμάρια

Ωραία!! Εμένα 23 του μήνα ήταν 517 γραμμάρια💙💙💙 τρωει καλα μου είπε η γιατρός 😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Ωραία!! Εμένα 23 του μήνα ήταν 517 γραμμάρια💙💙💙 τρωει καλα μου είπε η γιατρός 😁😁😁😁

Μπράβο το παιδί τέλεια!!!!! Αγοράκι είπαμε περιμένεις ε??? Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakii είπε:

Μπράβο το παιδί τέλεια!!!!! Αγοράκι είπαμε περιμένεις ε??? Πότε έχεις το επόμενο ραντεβού?

Ναι αγοράκι!!! Εχω ραντεβού στις 8 Ιουλίου στην γυναικολογο μου να μας δει και εκείνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Ναι αγοράκι!!! Εχω ραντεβού στις 8 Ιουλίου στην γυναικολογο μου να μας δει και εκείνη!!! 

Άντε τέλεια όλα!!! Κι εγώ αναμονη μέχρι τις 12.. ξέρεις πότε κάνουμε τη καμπύλη ζαχάρου? Σε ποια εβδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Άντε τέλεια όλα!!! Κι εγώ αναμονη μέχρι τις 12.. ξέρεις πότε κάνουμε τη καμπύλη ζαχάρου? Σε ποια εβδομάδα?

Δεν ξέρω πότε ακριβώς γινεται αυτη η εξέταση θα ρωτήσω την γιατρο μου την Πέμπτη που θα παω αλλα στο μικροβιολογικο που πηγαινω μου ειχαν πει στον 6ο η' 7ο μηνα νομίζω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Δεν ξέρω πότε ακριβώς γινεται αυτη η εξέταση θα ρωτήσω την γιατρο μου την Πέμπτη που θα παω αλλα στο μικροβιολογικο που πηγαινω μου ειχαν πει στον 6ο η' 7ο μηνα νομίζω.  

Καλημέρα!! Εγώ έκανα την β επιπέδου 21η βδομάδα και μετά από 3 βδομάδες έκανα και την καμπύλη ζαχάρου και με το που βγήκε πήγα και στον γιατρό για υπέρηχο! Λογικά μετά την επίσκεψη σας τώρα στους γιατρούς θα σας πουν να την κάνετε την εξέταση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2021 at 2:40 ΜΜ, ο/η Marakii είπε:

Άντε τέλεια όλα!!! Κι εγώ αναμονη μέχρι τις 12.. ξέρεις πότε κάνουμε τη καμπύλη ζαχάρου? Σε ποια εβδομάδα?

25η εβδομάδα γίνεται η καμπύλη ζαχάρου. Εγω θα τη κάνω την Τρίτη. Της 1 ώρας με έβαλε. Εμενα 24+2 ο μπέμπης ήταν 647γρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα!! Εγώ έκανα την β επιπέδου 21η βδομάδα και μετά από 3 βδομάδες έκανα και την καμπύλη ζαχάρου και με το που βγήκε πήγα και στον γιατρό για υπέρηχο! Λογικά μετά την επίσκεψη σας τώρα στους γιατρούς θα σας πουν να την κάνετε την εξέταση!! 

Ωραια αν είναι να την κάνουμε και εμείς να μην το έχουμε και αυτο στο κεφάλι μας!!! Πως πήγαν τα αποτελέσματα σου στην καμπύλη? Ολα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

25η εβδομάδα γίνεται η καμπύλη ζαχάρου. Εγω θα τη κάνω την Τρίτη. Της 1 ώρας με έβαλε. Εμενα 24+2 ο μπέμπης ήταν 647γρ.

Της μιας ωρας? Τρεις ώρες δεν είναι? Και ο δικος σου ο μπεμπης τρωει καλα 😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maraki 986 είπε:

Ωραια αν είναι να την κάνουμε και εμείς να μην το έχουμε και αυτο στο κεφάλι μας!!! Πως πήγαν τα αποτελέσματα σου στην καμπύλη? Ολα καλά? 

Δόξα τω Θεώ όλα πολύ καλά! Βγήκε άψογη η καμπύλη αν και την φοβόμουν γιατί είχα ξεκινήσει στην εγκυμοσύνη με ψιλοοριακο ζάχαρο και μου είχε πει ο γιατρός ότι ίσως αυτό δείχνει τάση για διαβήτη κύησης. Παρόλα αυτά, μέχρι τώρα στην 26η βδομάδα όχι μόνο δεν ανέβηκε αλλά έπεσε προς τα κάτω όρια! 

Να την κάνετε κι εσείς για να ηρεμήσετε!! 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maraki 986 είπε:

Της μιας ωρας? Τρεις ώρες δεν είναι? Και ο δικος σου ο μπεμπης τρωει καλα 😋😋😋

Της μίας με έβαλε πάλι. Είχα κάνει κ στην αρχη στον 3ο εγω. Έτσι βάζει η δικιά μου γιατρός κ βάζει κ τωρα. Δε ξέρω. Ίσως επειδή στον 3ο ήταν πολύ χαμηλή η καμπύλη δε ξέρω. Ας μας πει κ καμία άλλη αν ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου!!!!!!!! ποσο χαρηκα που διαβασα ολα τα σχολια σας και εισαστε ολες καλα!!!!! εχω πολλα τρεχαματα κυριως με δουλεια και ανακαινηση (που τελειωνει θεωρητικα) και χαθηκα. Πολυ κουραση βεβαια ο μπεμπουλης μου εχει αρχισει και κοιμαται καλυτερα τα βραδια και περιμενει πως και πως τον αδελφο του καθε μερα χαιδευει την κοιλια και την φιλαει!!! καλα πιο ομορφο συναισθημα δεν υπαρχει!!!!

Εγω ειμαι 24 και 1 μερα σημερα , στην β επιπεδου ολα καλα εκτος απο αυτο που ειπε και καποια αλλη κοπελα πιο πανω οτι ειχε λιγο ασβεστιο στην καρδια αλλα μου ειπαν οτι αυτο φευγει μονο του οποτε με το καλο στην επομενη δεν θα ειναι εκει μου ειπε.

Το μονο ειναι οτι εχει πολυ περιεργη σταση μεσα μου και ελπιζουμε να αλλαξει γιατι θελω τοσο να γεννησουμε φυσολογικα! Γενικα ο γιατρος μου ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου και εννοειτε πλεον και εγω!

@Thaumataki2021 σου γραφω λιγο αργα αλλα πραγματικα να μην φοβασαι τιποτα η γεννα ειναι η πιο ωραια εμπειρια της ζωης μου, και να σου πω οτι ημουν "η" φοβιτσιαρα, και ειχα μια πολυ ασχημη γεννα κατα το γιατρο. Εγω θα ξαναζουσα την ιδια εμπειρια απειρες φορες αληθεια!!! Βεβαια ειχα και μια τρομερη μαια εκτος του γιατρου μου συνεχεια διπλα μου και ηταν πολυ συνταμικο για εμενα αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...