Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2021


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Καλημέρα και από εμένα και καλώς ήρθες!!  Και εγώ είμαι στην 17η εβδομάδα με το πρώτο μου μωρακι ( κοριτσάκι 🤩🤩). Μπα και εγώ κανένα τσιμπήματακι και λίγο πόνο στην κοιλιά...κάτι άλλο όχι ακόμα.. Αν και έχω φουσκώσει αρκετά θα έλεγα!! 😀. Σε αιματολογο δε χρειάστηκε να απευθυνθώ προς το παρρον, αν και η αδερφή μου, μου έχει προτείνει πως είναι καλό να απευθυνθούμε όλες οι εγκυουλες για να μας δώσει συμπληρώματα τα οποία είναι καλά και για εμάς και για το μωρό. Γνωρίζω μια καλή στην Αθήνα, αν θέλεις μπορώ να σου στείλω τα στοιχεία της.

Καλημέρα!!! Με το καλό το κοριτσάκι σου! Τα πονάκια και τα τσιμπηματακια σε αυτη τη φαση, μου ειπε η μαία μου, ότι είναι απολύτως φυσιολογικά γιατι κάνει διατάσει η  μήτρα και μεγαλώνει... κι εγω στην 17η ξεκινησα να φουσκώνω αποτομα... Συμπληρώματα δεν σου εχει γραψει ο γυναικολογος να παίρνεις? 
Στειλε μου τα στοιχεια της αιματολογου αν δεν σου κάνει κόπο! Ευχαριστω πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα! Εκανα και τη Β επιπέδου 20 εβδομάδων ακριβώς, όλα τέλεια!!! Είδα το αγοράκι μας σε 4d υπέρηχο και είμαι ακόμα τρομερά συγκινημένη σε σχέση με το αδιέξοδο που βρισκόμουν πέρσυ τέτοιο καιρό σε αντιδιαστολή με αυτό που μου συμβαίνει αυτή τη στιγμή.... Εύχομαι τα ίδια καλά αποτελέσματα σε καθεμιά σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εκανα και τη Β επιπέδου 20 εβδομάδων ακριβώς, όλα τέλεια!!! Είδα το αγοράκι μας σε 4d υπέρηχο και είμαι ακόμα τρομερά συγκινημένη σε σχέση με το αδιέξοδο που βρισκόμουν πέρσυ τέτοιο καιρό σε αντιδιαστολή με αυτό που μου συμβαίνει αυτή τη στιγμή.... Εύχομαι τα ίδια καλά αποτελέσματα σε καθεμιά σας! 

Τέλεια!!!!υπέροχα νέα κορίτσι μου που όλα είναι καλά!!!!!! 

Αντε περνάει σιγά σιγά ο καιρός!!!!

Το νιώθεις το μωράκι σου κλωτσάει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Τέλεια!!!!υπέροχα νέα κορίτσι μου που όλα είναι καλά!!!!!! 

Αντε περνάει σιγά σιγά ο καιρός!!!!

Το νιώθεις το μωράκι σου κλωτσάει;;;

Νιώθω κάτι ανεπαίσθητα φτερουγίσματα όχι κλωτσιές. Η γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο μου είπε να μη βιάζομαι και κάποια στιγμή δε θα σταματάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2021 at 1:37 ΜΜ, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα!!! Με το καλό το κοριτσάκι σου! Τα πονάκια και τα τσιμπηματακια σε αυτη τη φαση, μου ειπε η μαία μου, ότι είναι απολύτως φυσιολογικά γιατι κάνει διατάσει η  μήτρα και μεγαλώνει... κι εγω στην 17η ξεκινησα να φουσκώνω αποτομα... Συμπληρώματα δεν σου εχει γραψει ο γυναικολογος να παίρνεις? 
Στειλε μου τα στοιχεια της αιματολογου αν δεν σου κάνει κόπο! Ευχαριστω πολύ!!! 

Καλησπέρα!! Δε ξέρω πώς να στείλω μνμ οπότε σου βάζω τα στοιχεία εδώ :-)

http://aimatologos.eu/  ,  Αικατερίνη Κωνσταντίνου λεγεται

Ναι μου έχει γράψει από τα τέλη του Απρίλη μαγνήσιο και σίδηρο αλλά λόγω εμέτων μου είπε ότι αν δεν μπορώ να μην τα παίρνω. Το σίδηρο κατάφερα και ξεκίνησα να τον παίρνω εδω και 7 μερες καθέ πρωί ( Ο γιατρός μου είχε πει πρωί-βράδυ απλά επειδή δεν τα κατάφερε στην αρχή καθόλου είπα να ξεκινήσω σιγά-σιγά) και μαγνήσιο ήπια πρώτη φορά εχθές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Thaumataki2021 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Εκανα και τη Β επιπέδου 20 εβδομάδων ακριβώς, όλα τέλεια!!! Είδα το αγοράκι μας σε 4d υπέρηχο και είμαι ακόμα τρομερά συγκινημένη σε σχέση με το αδιέξοδο που βρισκόμουν πέρσυ τέτοιο καιρό σε αντιδιαστολή με αυτό που μου συμβαίνει αυτή τη στιγμή.... Εύχομαι τα ίδια καλά αποτελέσματα σε καθεμιά σας! 

Μπράβο κοπέλα μου!! Όλα καλά να πανε και στην πορεία!! Πρέπει να είμαστε αισιόδοξες.. και εγω περυσι σχεδόν αυτήν την εποχή ημουν στα πατώματα και τώρα μερικές μέρες πριν είχα απλο υπερηχο και ειδα τον μπεμπακο μου να μεγαλώνει και να εχει φτασει τα 275 γραμμάρια💙💙💙💙 σειρά εχει η Β επιπέδου σε ενα μήνα περίπου. Τώρα είμαι στην 19 εβδομαδα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε?? Ολα καλα?? Τα μπεμπακια πως είναι? 💙♥️💙♥️

Καλημέρα κοπέλα μου ας τα λέμε καλά! 20 και 2 σήμερα...και με έχει πιάσει η αλλεργία μου και έχω κ τον μικρό που με έχει τεντωσει και όλη μέρα τον κυνηγάω και δεν την παλεύω και πάρα πολύ! Το μεμπακι είναι καλά περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω για τη Β επιπέδου να το ξανά δω και να δω ότι όλα είναι καλά.Εσυ πως εισαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ας τα λέμε καλά! 20 και 2 σήμερα...και με έχει πιάσει η αλλεργία μου και έχω κ τον μικρό που με έχει τεντωσει και όλη μέρα τον κυνηγάω και δεν την παλεύω και πάρα πολύ! Το μεμπακι είναι καλά περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω για τη Β επιπέδου να το ξανά δω και να δω ότι όλα είναι καλά.Εσυ πως εισαι;;;;

Καλα ειμαι και εγω!! Και εγω είμαι στην αναμονή για την Β επιπέδου και είναι πολλές οι μέρες ακόμα... 19κ 4 σημερα! Εμένα είναι το πρωτο μου οπότε είμαι κάπως χαλαρή ολη μερα εσυ απο την άλλη τρέχεις με τον μικρο αλλά νομίζω ότι περνάνε οι μέρες σου πιο γρήγορα... Βέβαια να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! Τι αλλεργία εχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλα ειμαι και εγω!! Και εγω είμαι στην αναμονή για την Β επιπέδου και είναι πολλές οι μέρες ακόμα... 19κ 4 σημερα! Εμένα είναι το πρωτο μου οπότε είμαι κάπως χαλαρή ολη μερα εσυ απο την άλλη τρέχεις με τον μικρο αλλά νομίζω ότι περνάνε οι μέρες σου πιο γρήγορα... Βέβαια να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! Τι αλλεργία εχεις? 

Καλημέρα και από εμένα!! εγώ είμαι 18 εβδομάδων . Και εμένα είναι το πρώτο μου οπότε και εγώ είμαι κάπως χαλαρή η αλήθεια είναι 😀

Η αλήθεια είναι πως ιδανικά θα ήθελα να ακούω το μωρό κάθε τρεις μέρες σε γιατί με πιάνουν κάποια άγχη, με τόσα που ακούω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλα ειμαι και εγω!! Και εγω είμαι στην αναμονή για την Β επιπέδου και είναι πολλές οι μέρες ακόμα... 19κ 4 σημερα! Εμένα είναι το πρωτο μου οπότε είμαι κάπως χαλαρή ολη μερα εσυ απο την άλλη τρέχεις με τον μικρο αλλά νομίζω ότι περνάνε οι μέρες σου πιο γρήγορα... Βέβαια να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! Τι αλλεργία εχεις? 

Ξεκουραση μονο όταν κοιμάται δυστυχώς...και η αλήθεια με κουράζει πάρα πολύ και έχω αρχίσει να φοβάμαι λίγο μην κάνω καμιά ζημιά..προσεχω όσο μπορώ. Αλλεργιες της άνοιξης..μπούκωμα φτερνισμα φαγούρα όλα τα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maraki 986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πως είστε?? Ολα καλα?? Τα μπεμπακια πως είναι? 💙♥️💙♥️

Καλημέρα κι απο μένα, κορίτσια! Σήμερα καναμε την Β' επιπέδου εμεις! Δυσκολη η κόρη μου ειπαν, καθόλου δεν τους βόλεψε! ειναι με το κεφαλακι της τερμα κατω δεξια και σχεδον μπρουμυτα!  Παρόλα αυτά όλα τα είδαμε, μια χαρα ειναι το παιδάκι μου! Μου εφυγε ενα τρομερό αγχος! Προς στιγμην τουλαχιστον μεχρι να με πιασει το επομενο.. :P! Μετα το Β επιπέδου, πότε πηγατε στο γιατρο σας να σας δει, όσες το εχετε κανει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Ξεκουραση μονο όταν κοιμάται δυστυχώς...και η αλήθεια με κουράζει πάρα πολύ και έχω αρχίσει να φοβάμαι λίγο μην κάνω καμιά ζημιά..προσεχω όσο μπορώ. Αλλεργιες της άνοιξης..μπούκωμα φτερνισμα φαγούρα όλα τα καλά...

Αυτές οι αλλεργίες της άνοιξης μας έχουνε πιάσει όλες και μου έχουνε πει ότι εμείς οι έγκυες είμαστε πιο επιρρεπείς στις αλλεργίες Ίσως να φταίει αυτό... Ποσο είναι το πρωτο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MeL2021 είπε:

Μέχρι τώρα πόσα κιλά έχετε πάρει? εγω είμαι στην 19η έχω πάρει περιπού 1,5 με 2 αλλά έχω ήδη παραπάνω κιλά

Επειδή κατά τη διάρκεια των εμετών έχασα αρκετά κιλά έχασα περιπου 7.  Τώρα είμαι στα συν 5 ίσως και  6, έχω να ζυγιστω κάποιες μέρες. . Γιατί μου είπαν ότι πρέπει να μετράω από το κατώτατο .σημείο μου εφόσον αρχικά έχασα. Είμαι 18 και 1ημ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MeL2021 είπε:

Μέχρι τώρα πόσα κιλά έχετε πάρει? εγω είμαι στην 19η έχω πάρει περιπού 1,5 με 2 αλλά έχω ήδη παραπάνω κιλά

 εγω ειμαι 20+6 σημερα και εχω παρει 1 κιλο... κι εγω ξεκινησα με παραπανω κιλα, γι αυτο με το που εμαθα για το μπεμπε πηγα απευθειας σε διατροφολογο να με παρακολουθει.. κατα την γνωμη μου εισαι σε αψογα επιπεδα κι εσυ... :) Σκεψου οτι σε αντιστοιχες εβδομαδες η αδερφη μου ειχε παρει ήδη 8...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happy_day είπε:

Καλημέρα και από εμένα!! εγώ είμαι 18 εβδομάδων . Και εμένα είναι το πρώτο μου οπότε και εγώ είμαι κάπως χαλαρή η αλήθεια είναι 😀

Η αλήθεια είναι πως ιδανικά θα ήθελα να ακούω το μωρό κάθε τρεις μέρες σε γιατί με πιάνουν κάποια άγχη, με τόσα που ακούω.. 

Χαχαχα εγω ιδανικά θα ήθελα να είμαι μόνιμα συνδεδεμένη με το μηχανημα 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η MeL2021 είπε:

Μέχρι τώρα πόσα κιλά έχετε πάρει? εγω είμαι στην 19η έχω πάρει περιπού 1,5 με 2 αλλά έχω ήδη παραπάνω κιλά

Εγω είμαι 19 κ 4 και εχω πάρει περίπου 2 κιλά για τα οποία ξινησε λιγο η γυναικολογος μου γιατί τα πήρα σε μικρο χρονικό διάστημα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Happy_day είπε:

Αυτές οι αλλεργίες της άνοιξης μας έχουνε πιάσει όλες και μου έχουνε πει ότι εμείς οι έγκυες είμαστε πιο επιρρεπείς στις αλλεργίες Ίσως να φταίει αυτό... Ποσο είναι το πρωτο σου;

Ναι ναι το ξέρω ότι στην εγκυμοσύνη εμφανίζονται συχνότερα..ργω βέβαια έχω γενικότερα θέμα με τις αλλεργίες με το που μπει η ανοίξει ξεκινάω αντισταμινικα και με πάει πα τα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου άστα βασανιζομαι χρόνια και τώρα που δεν μπορώ να πάρω τίποτα με έχει διαλύσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MeL2021 είπε:

Μέχρι τώρα πόσα κιλά έχετε πάρει? εγω είμαι στην 19η έχω πάρει περιπού 1,5 με 2 αλλά έχω ήδη παραπάνω κιλά

Εγώ μέχρι τις 15 του Μαΐου που είχα ζυγιστει στο γιατρό ήμουν-2 τα οποία τα είχα χάσει τις πρώτες εβδομάδες κ από τότε είμαι σταθερή δεν έχω πάρει προς το παρόν κάτι..ελπίζω να βγλαω τουλάχιστον κ τον 6 έτσι για να μπορώ να πάρω στο τέλος τα κιλά καθώς κ εγω είμαι με παραπάνω κιλά.Αλλα κ πάλι δεν πειράζει θα τα χάσουμε μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα κι απο μένα, κορίτσια! Σήμερα καναμε την Β' επιπέδου εμεις! Δυσκολη η κόρη μου ειπαν, καθόλου δεν τους βόλεψε! ειναι με το κεφαλακι της τερμα κατω δεξια και σχεδον μπρουμυτα!  Παρόλα αυτά όλα τα είδαμε, μια χαρα ειναι το παιδάκι μου! Μου εφυγε ενα τρομερό αγχος! Προς στιγμην τουλαχιστον μεχρι να με πιασει το επομενο.. :P! Μετα το Β επιπέδου, πότε πηγατε στο γιατρο σας να σας δει, όσες το εχετε κανει? 

Μπράβο κορίτσι τέλεια νεα!! Σημασία έχει ότι είναι καλά η μπέμπα σου ♥️♥️♥️ δεν πειράζει που τους κούρασε λίγο!! Εμένα η γυναικολογος μου, μου είπε να με δει Αφού κανω την Β επιπέδου για να δει και εκείνη τα αποτελέσματα.Σχεδον αμέσως μετα την Β επιπέδου θα κλείσω ραντεβού ετσι είχα κάνει και στην Α αυχενικη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια πως τα πατε! εγω δοξα το θεο ολα καλα 20και 2 σημερα την αλλη εβδομαδα εχω β επιπεδου!

Τον ακουω καθημερινα πλεον αλλα κανω ζωηρα παιδια χαχαχ για αυτο μια συναδελφος μου ειναι στον 8ο και μου λεει με τον ζορι το ακουει! 

@Maroulli σε καταλαβαινω απολυτα ασε και εγω πολυ κουραση με τον μικρο και περναει και φαση προσκολησης τωρα και εχω θεματα, αντε τελος Ιουλιου περνω την αδεια μου να κατσω σπιτακι μου τουλαχιστον. 

Αντε με το καλο ολες μας να χαρουμε σε λιγους μηνες τα παιδακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως τα πατε! εγω δοξα το θεο ολα καλα 20και 2 σημερα την αλλη εβδομαδα εχω β επιπεδου!

Τον ακουω καθημερινα πλεον αλλα κανω ζωηρα παιδια χαχαχ για αυτο μια συναδελφος μου ειναι στον 8ο και μου λεει με τον ζορι το ακουει! 

@Maroulli σε καταλαβαινω απολυτα ασε και εγω πολυ κουραση με τον μικρο και περναει και φαση προσκολησης τωρα και εχω θεματα, αντε τελος Ιουλιου περνω την αδεια μου να κατσω σπιτακι μου τουλαχιστον. 

Αντε με το καλο ολες μας να χαρουμε σε λιγους μηνες τα παιδακια μας!

Γεια σου κορίτσι!!! Όλα καλά και εγω !! Εμείς είμαστε ακριβώς μαζί και εγω 20 κ 2 και εγω αγορι 💙💙💙💙. Τον ακούω και εγω καθημερινά εχει πολυ πλακα χαχαχα είναι και το πρωτο μου!! Εγω Β επιπέδου εχω πιο μετα οπότε περιμένω νεα σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Τα μπεμπακια σας? Εγώ για να είμαι ειλικρινής μετά από τρέξιμο οοολη μέρα, περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι να ξαπλωσω και να ξεκινήσει η μικρούλα μου να παίζει τουμπερλεκι! 😊

Ερώτηση πρωταρας τώρα.. παρατήρησα στο στήθος μου ότι βγαίνει περιστασιακά ένα ημιδιαφανές υγρό. Η μαία μου είπε ότι είναι πρωτογαλα! Δεν είναι πάρα πολύ νωρίς?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η m_vlc είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Τα μπεμπακια σας? Εγώ για να είμαι ειλικρινής μετά από τρέξιμο οοολη μέρα, περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι να ξαπλωσω και να ξεκινήσει η μικρούλα μου να παίζει τουμπερλεκι! 😊

Ερώτηση πρωταρας τώρα.. παρατήρησα στο στήθος μου ότι βγαίνει περιστασιακά ένα ημιδιαφανές υγρό. Η μαία μου είπε ότι είναι πρωτογαλα! Δεν είναι πάρα πολύ νωρίς?? 

Γεια σου κορίτσι!! Το μπεμπακι μου νομίζω πως είναι καλά εχω καιρο να το δω γι αυτο το λεω!! Όσο για την ερώτηση σου δεν εχω απάντηση γιατί και εγω πρωταρα είμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...