Μετάβαση σε περιεχόμενο

Test ωορηξιας και εγκυμοσυνης


zoi1983

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Παλιό μέλος ανενεργό τα τελευταία χρόνια. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ε βοηθήσατε πάρα πολύ με τις συμβουλές σας. Ήρθε η ώρα να κάνω πάλι μια ερώτηση κ θα ήθελα τη βοήθεια σας να γίνεται. Μέσα σε 9 μήνες είχα δύο αποβολές. Στην πρώτη έκανα αποξεση γιατί ήμουν 3 μηνών στη δεύτερη δε χρειάστηκε. Ο κύκλος μου είναι 32 ημερών. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση. Πήγα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης τις ταινίες και από βιασύνη πήρα ωορηξιας. Βγήκαν οι γραμμές κατά κόκκινες κ η δυο. Τι στεναχώρια πήρα μόλις κατάλαβα το λάθος δε λέγεται. Μετά ανακαλύπτω ότι δε μου έμεινε κανένα. Εκεί να δείτε στεναχώρια. Το θέμα μου είναι πως γίνεται ένα τεστ ωορρηξίας να δείχνει την μέρα καθυστέρησης ενώ έκανα ωορηξιας στα μέσα του κύκλου;;;; τα τεστ αυτά δείχνουν εγκυμοσύνης;;;; 🙄🙄🙄θα μου πείτα κάνε ένα τεστ από φαρμακείο να μάθεις αλλά είπα να περιμένω γιατί σήμερα έχω πόνους περιόδου έντονους. Απλά σε κάθε εγκυμοσύνη που πέρασα τ πρώτο πράγμα που πριζοταν ήταν τ στήθος. Τώρα όχι. Τέλος πάντων το έχει πάθει κάποια κοπέλα αυτό που έπαθα εγώ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi1983 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Παλιό μέλος ανενεργό τα τελευταία χρόνια. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη. Ε βοηθήσατε πάρα πολύ με τις συμβουλές σας. Ήρθε η ώρα να κάνω πάλι μια ερώτηση κ θα ήθελα τη βοήθεια σας να γίνεται. Μέσα σε 9 μήνες είχα δύο αποβολές. Στην πρώτη έκανα αποξεση γιατί ήμουν 3 μηνών στη δεύτερη δε χρειάστηκε. Ο κύκλος μου είναι 32 ημερών. Έχω 3 μέρες καθυστέρηση. Πήγα να κάνω τεστ εγκυμοσύνης τις ταινίες και από βιασύνη πήρα ωορηξιας. Βγήκαν οι γραμμές κατά κόκκινες κ η δυο. Τι στεναχώρια πήρα μόλις κατάλαβα το λάθος δε λέγεται. Μετά ανακαλύπτω ότι δε μου έμεινε κανένα. Εκεί να δείτε στεναχώρια. Το θέμα μου είναι πως γίνεται ένα τεστ ωορρηξίας να δείχνει την μέρα καθυστέρησης ενώ έκανα ωορηξιας στα μέσα του κύκλου;;;; τα τεστ αυτά δείχνουν εγκυμοσύνης;;;; 🙄🙄🙄θα μου πείτα κάνε ένα τεστ από φαρμακείο να μάθεις αλλά είπα να περιμένω γιατί σήμερα έχω πόνους περιόδου έντονους. Απλά σε κάθε εγκυμοσύνη που πέρασα τ πρώτο πράγμα που πριζοταν ήταν τ στήθος. Τώρα όχι. Τέλος πάντων το έχει πάθει κάποια κοπέλα αυτό που έπαθα εγώ;; 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καλώς ήρθες και πάλι!!

Από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, κοπέλες έχουν πει ότι σε κάποιες κοπέλες που είναι εγκυουλες το τέστ ωορρηξίας μπερδεύεται λόγω των ορμονών και μπορεί να δείξει κ θετικό!! Οπότε μάλλον πρέπει να πας για να πάρεις τεστ εγκυμοσύνης ή χοριακή!

Αυτά δεν είναι από δική μου εμπειρία, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ!!

Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακή 👏👏👏🙏🙏🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την άμεση απάντηση σου. Ναι θα πάω αύριο να πάρω γιατί εδώ στο χωριό δύσκολο χαχαχα. Απλά δεν αντέχω άλλη απογοήτευση. Η μάλλον θα πάω το πρωί για χωριακή για να μην έχω αμφιβολίες Χ; χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Καλώς ήρθες και πάλι!!

Από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα, κοπέλες έχουν πει ότι σε κάποιες κοπέλες που είναι εγκυουλες το τέστ ωορρηξίας μπερδεύεται λόγω των ορμονών και μπορεί να δείξει κ θετικό!! Οπότε μάλλον πρέπει να πας για να πάρεις τεστ εγκυμοσύνης ή χοριακή!

Αυτά δεν είναι από δική μου εμπειρία, αλλά από αυτά που έχω διαβάσει εδώ!!

Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακή 👏👏👏🙏🙏🤰

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την άμεση απάντηση σου. Ναι θα πάω αύριο να πάρω γιατί εδώ στο χωριό δύσκολο χαχαχα. Απλά δεν αντέχω άλλη απογοήτευση. Η μάλλον θα πάω το πρωί για χωριακή για να μην έχω αμφιβολίες Χ; χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την άμεση απάντηση σου. Ναι θα πάω αύριο να πάρω γιατί εδώ στο χωριό δύσκολο χαχαχα. Απλά δεν αντέχω άλλη απογοήτευση. Η μάλλον θα πάω το πρωί για χωριακή για να μην έχω αμφιβολίες Χ; χα

Ναι όντως κάποιες κοπέλες είχαν θετικό τεστ ωορηξίας τις ημέρες που περίμεναν περίοδο και τελικά ήταν εγκυες. Να κάνεις σύντομα χοριακή ώστε αν είσαι και εσύ, να μπορέσεις να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου ώστε να αποφύγεις την παλίνδρομη.
Εύχομαι να πάνε όλα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι όντως κάποιες κοπέλες είχαν θετικό τεστ ωορηξίας τις ημέρες που περίμεναν περίοδο και τελικά ήταν εγκυες. Να κάνεις σύντομα χοριακή ώστε αν είσαι και εσύ, να μπορέσεις να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου ώστε να αποφύγεις την παλίνδρομη.
Εύχομαι να πάνε όλα καλα! 

Σε ευχαριστώ θα πάω αύριο πρωί πρωί. Ελπίζω να είναι ανεβασμένη. Την πρώτη φορά μ είχαν αποκλείσει εγκυμοσύνη μόνο με ξωσωματικη λόγο συζηγου κ έμεινα κ ήταν όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη. Τις άλλες δύο παιδευτηκα πολύ κ τελικά απεβαλλα κ με έχει πιάσει ένα άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi1983 είπε:

Σε ευχαριστώ θα πάω αύριο πρωί πρωί. Ελπίζω να είναι ανεβασμένη. Την πρώτη φορά μ είχαν αποκλείσει εγκυμοσύνη μόνο με ξωσωματικη λόγο συζηγου κ έμεινα κ ήταν όλα τέλεια στην εγκυμοσύνη. Τις άλλες δύο παιδευτηκα πολύ κ τελικά απεβαλλα κ με έχει πιάσει ένα άγχος. 

Καλησπερα!!!! Ευχομαι να εισαι! Αυτο με το στηθος που λες δεν πειραζει γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν εννιωσα ποτε τιποτα στο στηθος μιλαμε σαν να μην υπηρχε και τωρα στη δευτερη με εχει πεθανει, οποτε παιζει μην σκεφτεσαι το στηθος. 

Τωρα για το τεστακι μια φοα που μια κοπελα ελεγε μηπως δειχνουν οτι εισαι εκγυος λεω ασ κανω και βγηκε θετικο αλλα δεν ημουν. βεβαια ηταν οι γραμμες σαν μια μερα πριν την ωορρηξια. 

Παντως υπαρχουν πολλα βιντεο στο διαδικτυο που εγκυες κανουν το τεστ και βγαινει θετικο! Ευχομαι να εισαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η manoula84 είπε:

Καλησπερα!!!! Ευχομαι να εισαι! Αυτο με το στηθος που λες δεν πειραζει γιατι στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν εννιωσα ποτε τιποτα στο στηθος μιλαμε σαν να μην υπηρχε και τωρα στη δευτερη με εχει πεθανει, οποτε παιζει μην σκεφτεσαι το στηθος. 

Τωρα για το τεστακι μια φοα που μια κοπελα ελεγε μηπως δειχνουν οτι εισαι εκγυος λεω ασ κανω και βγηκε θετικο αλλα δεν ημουν. βεβαια ηταν οι γραμμες σαν μια μερα πριν την ωορρηξια. 

Παντως υπαρχουν πολλα βιντεο στο διαδικτυο που εγκυες κανουν το τεστ και βγαινει θετικο! Ευχομαι να εισαι!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ελπίζω κ γω γιατί πραγματικά θέλω κ δεύτερο παιδάκι. Τι να σου πω τώρα από περιέργεια πήγα κ έκανα άλλο ένα ωορηξιας κ είναι πολύ έντονες. Ποιος ξέρει γιατί;; διαφορετικής μάρκας. Απλά μου έκανε πολύ εντύπωση όλο αυτό. Ελπίζω αύριο να μου πει κάτι καλό ή μικροβιολογος😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς να θέλω να σου φουσκοσω τα μυαλα όντος όταν το τεστ αυτές τις μέρες βγαίνει έντονη γραμμή τότε η εγκυμοσύνη είναι η πιο μεγάλη πιθανότητα πες μας νέα με το καλό η χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

@zoi1983 κανένα νέο κορίτσι μου;;;

Αχ νεα ε;; έκανα τεστ πιο αρνητικό δεν γινόταν.. Τώρα δε με πονάει ούτε κοιλιά ούτε τίποτα. Δε ξέρω τι να πω.. Ίσως διαταραχή του κύκλου γιατί τον Δεκέμβριο είχα την αποβολή. Κρίμα ήλπιζα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2021 at 3:11 ΜΜ, ο/η Mamounitsa είπε:

Χωρίς να θέλω να σου φουσκοσω τα μυαλα όντος όταν το τεστ αυτές τις μέρες βγαίνει έντονη γραμμή τότε η εγκυμοσύνη είναι η πιο μεγάλη πιθανότητα πες μας νέα με το καλό η χοριακη

Αρνητικό βγήκε το τεστ κορίτσι μου. Κ τώρα δε με πονάει η κοιλιά καθόλου. Τίποτα βέβαια περίοδος δεν ήρθε. Ούτε πριξημο. Μεγάλη απογοήτευση πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... είμαι καινούργια στο φόρουμ και σας γράφω πρώτη φορά.θελω να σας πω τι μου συνέβη..με τον άντρα μου χρησιμοποιούμε τη μέθοδο διακεκομμένης (ξέρω δεν είναι  προφύλαξη)έκανα προχθές το βράδυ τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε πολύ αχνό θετικό έκανα το one step με το μωβ καπάκι.κανω κ ένα χθες το πρωί μου βγήκε αρνητικό.κ σήμερα το πρωί ξανακάνω κ σαν να βλέπω κάτι πάλι..έχω μπερδευτεί πολύ.. περίοδο περιμένω σε 5 μέρες.εχω 3 παιδάκια κ ο μικρός μου είναι μόλις 8 μηνών..θα ήθελα πολύ ένα ακόμα μωράκι αν και είμαι μετά από τρεις καισαρικές..

Εντωμεταξύ έχω κ ένα clearblue digital κρατημένο αλλά ανιχνεύει από 25 mIU κ πάνω, κ είπα να το κάνω μονο με καθυστέρηση.εσεις???τι λέτε???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ ωορρηξιας ανιχνευουν μια ορμονη, την LH. Τα τεστ εγκυμοσύνης ανιχνεύουν μια αλλη ορμονη, τη χοριακη. Η χοριακη αυξανεται μονο οταν μενουμε εγκυες, η σε περιπτωσεις μεγαλυτερων ηλικιων σε κακοηθεια ή στους άντρες παλι σε κακοηθεια. Απο εκει και περα  μπορει για να βγηκε το τεστ θετικο της ωορρηξιας λογικα εκανες ωορρηξια λιγο πριν τη περιοδο. Εαν ειχες και στη μεση του κυκλου ωορρηξια τοτε πολυ πιθανον να εκανες δυο ωορρηξιες. Δεν ειναι απιθανο να εκανες δυο ωορρηξιες. Οι ορμονες δεν μπερδευονται το καθε τεστ ανιχνευει τη δικια του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η bella_donna είπε:

Τα τεστ ωορρηξιας ανιχνευουν μια ορμονη, την LH. Τα τεστ εγκυμοσύνης ανιχνεύουν μια αλλη ορμονη, τη χοριακη. Η χοριακη αυξανεται μονο οταν μενουμε εγκυες, η σε περιπτωσεις μεγαλυτερων ηλικιων σε κακοηθεια ή στους άντρες παλι σε κακοηθεια. Απο εκει και περα  μπορει για να βγηκε το τεστ θετικο της ωορρηξιας λογικα εκανες ωορρηξια λιγο πριν τη περιοδο. Εαν ειχες και στη μεση του κυκλου ωορρηξια τοτε πολυ πιθανον να εκανες δυο ωορρηξιες. Δεν ειναι απιθανο να εκανες δυο ωορρηξιες. Οι ορμονες δεν μπερδευονται το καθε τεστ ανιχνευει τη δικια του .

To ξέρω αυτό αλλά δεν έχει τύχει να χω δύο φορές ωορηξια τον ίδιο μήνα. Η καθυστέρηση ίσως οφείλεται στην αποβολή τον Δεκέμβριο. Τέλος εβδομάδας μου είπε ο γιατρός να πάω αν δεν αδιάθετη σω. Εν τω μεταξύ έτσι από περιέργεια έκανα κ άλλο ωορηξιας κ είναι ακόμη κόκκινες η γραμμές μετά από μια εβδομάδα. Τι να πω.. Θα μάθουμε την Παρασκευή αν οφείλεται σε κάποια κύστη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2021 at 1:26 ΜΜ, ο/η Miraclebabys είπε:

Γεια σας κορίτσια... είμαι καινούργια στο φόρουμ και σας γράφω πρώτη φορά.θελω να σας πω τι μου συνέβη..με τον άντρα μου χρησιμοποιούμε τη μέθοδο διακεκομμένης (ξέρω δεν είναι  προφύλαξη)έκανα προχθές το βράδυ τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε πολύ αχνό θετικό έκανα το one step με το μωβ καπάκι.κανω κ ένα χθες το πρωί μου βγήκε αρνητικό.κ σήμερα το πρωί ξανακάνω κ σαν να βλέπω κάτι πάλι..έχω μπερδευτεί πολύ.. περίοδο περιμένω σε 5 μέρες.εχω 3 παιδάκια κ ο μικρός μου είναι μόλις 8 μηνών..θα ήθελα πολύ ένα ακόμα μωράκι αν και είμαι μετά από τρεις καισαρικές..

Εντωμεταξύ έχω κ ένα clearblue digital κρατημένο αλλά ανιχνεύει από 25 mIU κ πάνω, κ είπα να το κάνω μονο με καθυστέρηση.εσεις???τι λέτε???

 

Αχ τι ωραια!!!!!! 3 παιδακια να σου ζησουν!! Ευχομαι να γινουν 4!!! Το clearblue digital ειναι γρηγορης ανιχνευσης?? Αν δεν ειναι περιμενε λιγο για να ειναι σιγουρο αυτο που θα πει! 

Θα ηθελα και εγω να κανω 3 παιδακια!!!!! Καλα ας πανε ολα καλα με το δευτερο να ακουσω καρδουλα και να κλεισει γενικα το 3μηνο και μετα θα ευχομαι με την ησυχια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Αχ τι ωραια!!!!!! 3 παιδακια να σου ζησουν!! Ευχομαι να γινουν 4!!! Το clearblue digital ειναι γρηγορης ανιχνευσης?? Αν δεν ειναι περιμενε λιγο για να ειναι σιγουρο αυτο που θα πει! 

Θα ηθελα και εγω να κανω 3 παιδακια!!!!! Καλα ας πανε ολα καλα με το δευτερο να ακουσω καρδουλα και να κλεισει γενικα το 3μηνο και μετα θα ευχομαι με την ησυχια μου!

Σε ευχαριστώ πολύ!Κ εσένα να σου ζήσει κ σου εύχομαι με το καλό μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Εγώ έκανα μόλις ένα clearblue early κ πάλι σαν να αχνό φαίνεται κάτι.. νομίζω πλέον ότι έχω παραισθήσεις ειλικρινά..τι να πω δεν κάνω τίποτα άλλο ξεπαραδιαστηκα.τo digital θα το κάνω μόνο την αναμενόμενη μέρα περιόδου.οχι το digital δυστυχώς είναι των 25 ενώ το early των 10 mIU.

Τώρα μου μπαίνουν κ άσχημες ιδέες ξες...του τύπου μήπως είμαι κ πάμε για παλινδρομη?ή βιοχημική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Miraclebabys είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!Κ εσένα να σου ζήσει κ σου εύχομαι με το καλό μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Εγώ έκανα μόλις ένα clearblue early κ πάλι σαν να αχνό φαίνεται κάτι.. νομίζω πλέον ότι έχω παραισθήσεις ειλικρινά..τι να πω δεν κάνω τίποτα άλλο ξεπαραδιαστηκα.τo digital θα το κάνω μόνο την αναμενόμενη μέρα περιόδου.οχι το digital δυστυχώς είναι των 25 ενώ το early των 10 mIU.

Τώρα μου μπαίνουν κ άσχημες ιδέες ξες...του τύπου μήπως είμαι κ πάμε για παλινδρομη?ή βιοχημική?

Οχι βρε σκεψου θετικα και εγω ειχα αχνο αλλα καθε μερα σκουρενε, σκεψου εκανα χοριακη πολυ νωρισ 5 με 6 μερες πριν την περιοδο και ειχα 33. αλλα μετα ανεβηκε κανονικα στην τελευταια που εκανα ειχα 2.400 και πηγα χθες και ειδαμε και το σακο και ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...