Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διατροφή και γλυκά


Recommended Posts

Κοριιιτσια μου θέλω τα φώτα σας !!! Είμαι στην 24η εβδομάδα κύησης και πραγματικά θέλω να φάω ότι γλυκό κυκλοφορεί .... απλά έχω τόσο άγχος κάθε φορά που τρώω γλυκό νιώθω τύψεις ότι θα κάνω κακό στο μωρό μου !!! Εσείς τι κάνετε με τα γλυκά ;;;; Πως το διαχειρίζεστε ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Momtobe2021 είπε:

Κοριιιτσια μου θέλω τα φώτα σας !!! Είμαι στην 24η εβδομάδα κύησης και πραγματικά θέλω να φάω ότι γλυκό κυκλοφορεί .... απλά έχω τόσο άγχος κάθε φορά που τρώω γλυκό νιώθω τύψεις ότι θα κάνω κακό στο μωρό μου !!! Εσείς τι κάνετε με τα γλυκά ;;;; Πως το διαχειρίζεστε ;;; 

Ετρωγα σοκολατα βιολογικη 80%..μια ιδεα ειναι το γλυκο...  αν ξερεις οτι θα πειραξει το μωρακι δε θα φας :-) εγω τσεκαρα σακχαρο συχνα κ εκανα μετρησεις..τελικα ολα πηγανε κσλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Momtobe2021 είπε:

Κοριιιτσια μου θέλω τα φώτα σας !!! Είμαι στην 24η εβδομάδα κύησης και πραγματικά θέλω να φάω ότι γλυκό κυκλοφορεί .... απλά έχω τόσο άγχος κάθε φορά που τρώω γλυκό νιώθω τύψεις ότι θα κάνω κακό στο μωρό μου !!! Εσείς τι κάνετε με τα γλυκά ;;;; Πως το διαχειρίζεστε ;;; 

Με το καλό κοπέλα μου!! Εγώ γενικά είμαι γλυκατζου αλλά στην εγκυμοσύνη ειδικά το πρώτο 3μηνο δεν ήθελα ούτε να τα δω!! Εκεί γύρω στη βδομάδα που είσαι εσύ ξεκίνησα να τα ζητάω πάλι αλλά ελα που μου βγήκε παθολογική η καμπύλη ζαχαρου όποτε κόπηκαν όλα. Θα έλεγα να κρατηθείς λίγο μέχρι να κανεις την καμπύλη και εφόσον όλα είναι καλά κ είσαι οκ με τα κιλά κ ένα γλυκάκι τη μέρα να τρως δε θα γίνει κ τίποτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ετρωγα σοκολατα βιολογικη 80%..μια ιδεα ειναι το γλυκο...  αν ξερεις οτι θα πειραξει το μωρακι δε θα φας :-) εγω τσεκαρα σακχαρο συχνα κ εκανα μετρησεις..τελικα ολα πηγανε κσλα!!

Ετρωγα πολλά γλυκά και πριν την εγκυμοσύνη και μου είναι πολύ δύσκολο .... δεν με τραβάει τίποτα σε φαγητό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!! Εγώ γενικά είμαι γλυκατζου αλλά στην εγκυμοσύνη ειδικά το πρώτο 3μηνο δεν ήθελα ούτε να τα δω!! Εκεί γύρω στη βδομάδα που είσαι εσύ ξεκίνησα να τα ζητάω πάλι αλλά ελα που μου βγήκε παθολογική η καμπύλη ζαχαρου όποτε κόπηκαν όλα. Θα έλεγα να κρατηθείς λίγο μέχρι να κανεις την καμπύλη και εφόσον όλα είναι καλά κ είσαι οκ με τα κιλά κ ένα γλυκάκι τη μέρα να τρως δε θα γίνει κ τίποτα!! 

Ευχαριστώ πολυυυυ ❤️❤️❤️ Και εγώ πρώτο τρίμηνο δεν είχα καλή εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς όποτε δεν ετρωγα !!! Έχασα 5 κιλά και τώρα έχω ξανά βάλει αυτά τα 5 που έχασα κ είναι στα φυσιολογικά μου ... προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα ... περιμένω πως κ πως την καμπύλη ζαχαρου.. αν και ο γιατρός μου δεν μου τα έχει απαγορέψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κ εγώ θέλω κάθε μέρα γλυκό ειδικά εάν ακούσω τ όνομα τ ή δω φωτό ή διαφήμιση θ τ ζηλέψω κατευθείαν κ θ θέλω ν τ φάω !!! Έκανα χθες καμπύλη σακχάρου κ περίμενω αποτελέσματα σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakimpo είπε:

Αχ κ εγώ θέλω κάθε μέρα γλυκό ειδικά εάν ακούσω τ όνομα τ ή δω φωτό ή διαφήμιση θ τ ζηλέψω κατευθείαν κ θ θέλω ν τ φάω !!! Έκανα χθες καμπύλη σακχάρου κ περίμενω αποτελέσματα σήμερα 

Άσε μια από τα ίδια 🤣 κάθε φορά που θα δω κάτι στην τηλεόραση με πιάνει μανία 🤣🤣🤣 εγώ θα κάνω σε μια εβδομάδα την καμπύλη !! Ελπίζω να έχεις τέλεια αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...