Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα τελικά εμάς ο γιατρός μετά τις εξετάσεις και μια συζήτηση που είχαμε πολύ ώρα δεν μας πήγαινε το μυαλό ότι είχε δώσει κάτι χάπια ο ουρολόγος στον άντρα μου για την επιδιδυμίδα που έχει και την προστατιτιδα όταν το είπαμε στον γυναικολόγο μας είπε ότι αυτή η ουσία που έχει χαλάει το σπερμα το επηρεάζει όποτε ίσως οφείλεται εκεί η κινητικότητα που έπεσε και η μορφολογία του είπε να κόψει αυτά τα χάπια του έδωσε μια θεραπεία να κάνει για 3 μήνες και μετά εξωσωματική μέσα σε αυτό το διάστημα όμως θα κάνουμε και μια σπερματέγχυση αν διορθωθεί το σπερμα σε ένα μήνα ! Αυτά είναι τα νέα μου! Για την σπερματέγχυση ήθελα εγώ μήπως και αποφύγουμε την εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τελικά εμάς ο γιατρός μετά τις εξετάσεις και μια συζήτηση που είχαμε πολύ ώρα δεν μας πήγαινε το μυαλό ότι είχε δώσει κάτι χάπια ο ουρολόγος στον άντρα μου για την επιδιδυμίδα που έχει και την προστατιτιδα όταν το είπαμε στον γυναικολόγο μας είπε ότι αυτή η ουσία που έχει χαλάει το σπερμα το επηρεάζει όποτε ίσως οφείλεται εκεί η κινητικότητα που έπεσε και η μορφολογία του είπε να κόψει αυτά τα χάπια του έδωσε μια θεραπεία να κάνει για 3 μήνες και μετά εξωσωματική μέσα σε αυτό το διάστημα όμως θα κάνουμε και μια σπερματέγχυση αν διορθωθεί το σπερμα σε ένα μήνα ! Αυτά είναι τα νέα μου! Για την σπερματέγχυση ήθελα εγώ μήπως και αποφύγουμε την εξωσωματική!

Μήπως εννοείς επιδημιτιδα;; Μόνο χάπια του είχε δώσει;; Τις επαφές σας τις είχε επιτρέψει κανονικά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Η αλήθεια είναι πως είναι όντως περίεργο να δείχνει από την 5η μέρα της σύλληψης,αλλά όταν ανυπομονεις ότι σου πλασάρουν το παίρνεις.....

Έχω λες ελπίδες ακόμα ε? Μακάρι, αν κ είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα που να με βάλει σε σκέψεις. Όλα είναι φυσιολογικα για την περίοδο. 

Σ 'ευχαριστω πάρα πάρα πολύ για την απάντηση σου!! 😘

Δε χρειάζεται να έχεις κανένα σύμπτωμα, τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου ούτως ή άλλως είναι τα ίδια 😄 Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Περιμένω καινούργιες ημερομηνίες και από τα κορίτσια που είναι ήδη στο πινακακι και από τα κορίτσια που δεν ειναι


Εγώ περιμένω 14/03 - ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι και γω συντομα να μεινω εγκυος, προσπαθουμε εδω και 3 μηνες...απογοητευτηκα λιγο που δεν ηρθε απο τον πρωτο μηνΑ, αλλά οταν διαβασα στο φορουμ πως έχει και αλλα κοριτσια που αναμενουν, ξαλαφρωσα καπως...αλλά πιστευω γενικα πως η ψυχολογια μας επηρεάζεται οταν αναμενουμε καθε μηνα και δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μήπως εννοείς επιδημιτιδα;; Μόνο χάπια του είχε δώσει;; Τις επαφές σας τις είχε επιτρέψει κανονικά;;

Επιδιδυμίδα μας το είπε πτι ήταν πρησμένη νομίζω επιδιδυμιτιδα κάπως έτσι είναι η φλεγμονή εκεί δεν είχε φλεγμονή απλά ήταν πρησμένο νομίζω!ναι κανονικά επαφές!του είχε πει ότι αυτά τα χάπια πρέπει να παίρνει για πολύ καιρό για να μην πονάει βασικά νομίζω για παντα του είχε πει!αλλα ο γυναικολόγος του είπε να τα κόψει γιατί έχουν μια ουσία που επηρεάζει το σπερμα και το έψαξα και όντως το επηρεάζει Όχι ότι και πριν από αυτά δεν είχαμε θέμα απλά το έκανε χειρότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Επιδιδυμίδα μας το είπε πτι ήταν πρησμένη νομίζω επιδιδυμιτιδα κάπως έτσι είναι η φλεγμονή εκεί δεν είχε φλεγμονή απλά ήταν πρησμένο νομίζω!ναι κανονικά επαφές!του είχε πει ότι αυτά τα χάπια πρέπει να παίρνει για πολύ καιρό για να μην πονάει βασικά νομίζω για παντα του είχε πει!αλλα ο γυναικολόγος του είπε να τα κόψει γιατί έχουν μια ουσία που επηρεάζει το σπερμα και το έψαξα και όντως το επηρεάζει Όχι ότι και πριν από αυτά δεν είχαμε θέμα απλά το έκανε χειρότερα!

Ναι ξέρω τι είναι το είχε πάθει και ο άντρας μου πριν κάποια χρόνια  είχε πάρει αντιβίωση και έκανε και μια ένεση αλλά εμάς ο ανδρολογος μας είχε απαγορεύσει δια ροπάλου τις επαφές και ήταν απόλυτος σε αυτό και μάλιστα είχε πει και σε μένα να είμαι πολύ προσεκτική γιατί δεν επιτρεπόταν ουτε καν η στύση γιατί θα μπορούσε να πάθει μεγαλύτερη ζημιά επίσης του είχε πει να φοράει στενά εσώρουχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η HelenL είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι και γω συντομα να μεινω εγκυος, προσπαθουμε εδω και 3 μηνες...απογοητευτηκα λιγο που δεν ηρθε απο τον πρωτο μηνΑ, αλλά οταν διαβασα στο φορουμ πως έχει και αλλα κοριτσια που αναμενουν, ξαλαφρωσα καπως...αλλά πιστευω γενικα πως η ψυχολογια μας επηρεάζεται οταν αναμενουμε καθε μηνα και δεν...

Καλημερα!! Κι εγώ σε ίδια φάση ακριβώς είμαι! Προσπαθούμε για το δεύτερο παιδάκι μας και απογοητεύτηκα όταν δεν ήρθε με τη πρώτη, καθώς το πρώτο ήρθε με τη μια🤷‍♀️ Μάλλον είμασταν πάρα πολύ τυχεροί και δεν το ξέραμε😂 Από τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα και τα τεστ ωορρηξίας, να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται και ελπίζουμε αυτό το μήνα να είναι ο τυχερός μας! Εύχομαι το ίδιο και σε σας!!! Κι εγώ 15/3 δεν περιμένω 🤞👼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα εγώ σε έβαλα στο πινακακι για 15/3 και όταν βρεις το θετικό ωορρηξίας αν είναι το αλλάζω

Βρήκα σήμερα θετικό τεστ, οπότε πάει ο επόμενος κύκλος στις 15/3. Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ποια θα ανοίξει το νέο θέμα τελικά? Κανένα από τα καινούρια κορίτσια μήπως!!!  Τελευταία μέρα του Φλεβάρη σήμερα!!!!! Καλή Κυριακή να έχουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ποια θα ανοίξει το νέο θέμα τελικά? Κανένα από τα καινούρια κορίτσια μήπως!!!  Τελευταία μέρα του Φλεβάρη σήμερα!!!!! Καλή Κυριακή να έχουμε!!! 

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια μου!Περιμένω κι εγώ πως και πως για το νέο θέμα να  μιλαμε-ενημερωνομαστε-να ευχομαστε-να συμπαραστεκόμαστε και αλλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Επιδιδυμίδα μας το είπε πτι ήταν πρησμένη νομίζω επιδιδυμιτιδα κάπως έτσι είναι η φλεγμονή εκεί δεν είχε φλεγμονή απλά ήταν πρησμένο νομίζω!ναι κανονικά επαφές!του είχε πει ότι αυτά τα χάπια πρέπει να παίρνει για πολύ καιρό για να μην πονάει βασικά νομίζω για παντα του είχε πει!αλλα ο γυναικολόγος του είπε να τα κόψει γιατί έχουν μια ουσία που επηρεάζει το σπερμα και το έψαξα και όντως το επηρεάζει Όχι ότι και πριν από αυτά δεν είχαμε θέμα απλά το έκανε χειρότερα!

Καλημέρα κοπελα μου..

Τι αγωγή σας έδωσε για 3 μήνες για τον αντρα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ήρθε ιδέα, αν δεν θέλει καμια να ανοίξει το νέο θέμα, προτεινω να το ανοίξει η @manoula84 που είναι και γουρλού!!!! Θα γεμίσει εγκυμοσυνες το φόρουμ 😂😂😂!!!! Τι λέτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Μου ήρθε ιδέα, αν δεν θέλει καμια να ανοίξει το νέο θέμα, προτεινω να το ανοίξει η @manoula84 που είναι και γουρλού!!!! Θα γεμίσει εγκυμοσυνες το φόρουμ 😂😂😂!!!! Τι λέτε? 

Συμφωνώ απολύτως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μου ήρθε ιδέα, αν δεν θέλει καμια να ανοίξει το νέο θέμα, προτεινω να το ανοίξει η @manoula84 που είναι και γουρλού!!!! Θα γεμίσει εγκυμοσυνες το φόρουμ 😂😂😂!!!! Τι λέτε? 

Κι εγώ συμφωνωωωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Μου ήρθε ιδέα, αν δεν θέλει καμια να ανοίξει το νέο θέμα, προτεινω να το ανοίξει η @manoula84 που είναι και γουρλού!!!! Θα γεμίσει εγκυμοσυνες το φόρουμ 😂😂😂!!!! Τι λέτε? 

Αχ Τ ι χαρα εννοειτε!!!! Μου αρεσε και ο τιτλος που βαλατε!!!! Εννοειτε χαρα μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Κοριτσια το εκανα καλα?????

😅

Τέλεια το έκανες!!! Κορίτσια σας περιμένουμε στο θέματακι του Μαρτίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπελα μου..

Τι αγωγή σας έδωσε για 3 μήνες για τον αντρα σου;;

Nolvadex του έδωσε νομίζω για να φτιάξουμε λιγο την μορφολογία για να είναι πιο εύκολο και για την εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλό μήνα κορίτσια μου!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Εγώ σήμερα στην 26η μέρα του κύκλου. Αύριο περιμένω περίοδο και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Δεν τα καταφέραμε κ αυτόν τον μήνα. 

Το περίεργο είναι ότι ενώ το στήθος μου πονούσε πολύ τουλάχιστον 5 μέρες πριν με αποκορύφωμα χθες που δεν άντεχα ούτε το σουτιέν, σήμερα δε πονάει καθόλου..... Μόνο ξεχειλίζει από το σουτιέν..χαχαχαχα!!

Είναι φυσιολογικό να σταματήσει ο πόνος πριν την περίοδο; Πάντα πονάει πολύ πριν αδιαθετησω κ ο πόνος αρχίζει κ περνάει την 2η συνήθως μέρα αφού μου έρθει. Αυτό πάλι 1η φορά το παθαίνω. Εσάς σας έχει συμβεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κ καλό μήνα κορίτσια μου!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Εγώ σήμερα στην 26η μέρα του κύκλου. Αύριο περιμένω περίοδο και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Δεν τα καταφέραμε κ αυτόν τον μήνα. 

Το περίεργο είναι ότι ενώ το στήθος μου πονούσε πολύ τουλάχιστον 5 μέρες πριν με αποκορύφωμα χθες που δεν άντεχα ούτε το σουτιέν, σήμερα δε πονάει καθόλου..... Μόνο ξεχειλίζει από το σουτιέν..χαχαχαχα!!

Είναι φυσιολογικό να σταματήσει ο πόνος πριν την περίοδο; Πάντα πονάει πολύ πριν αδιαθετησω κ ο πόνος αρχίζει κ περνάει την 2η συνήθως μέρα αφού μου έρθει. Αυτό πάλι 1η φορά το παθαίνω. Εσάς σας έχει συμβεί;;

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ελπίζω να μην σου έρθει!!! Έχουμε καινούργιο θέματακι..ΤΟΥ ΜΑΡΤΊΟΥ ΟΙ ΑΓΚΑΛΊΤΣΕΣ ΘΑ ΦΈΡΟΥΝ ΜΩΡΆΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια γεια σας!!Χωράω και εγω στην όμορφη παρέα σας?Είμαι η Αλεξία,μαμα 2 κοριτσιών 4 και 7 χρονων και ενω ειχα δισταγμο για τρίτο παιδάκι πλέον νιώθω ότι αν ερθει θα χαρώ πολύ!!Εύχομαι όλες όσες προσπαθείτε να τα καταφέρετε πολύ πολύ σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...