Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η elissavet90 είπε:

Α το χεις ψάξει αρκετά εσύ μπράβο..Μας εύχομαι τέλος του μήνα να συζητάμε για συμπτώματα μαζί πάλι!!!Εγώ αποφεύγω να βάλω τον εαυτό μου σ αυτή τη διαδικασία μκε το γιατρό  γιατί νομίζω θα με στρεσάρει ακόμα περισσότερο. Νιώθω κάθε μήνα την ωορηξία μου είμαι πολυ τυχερή σ αυτό. Απλά ξέρεις τι δεν έχω καταλάβει? Την πρώτη μέρα που νιώθεις την ωορηξία σημαίνει ότι τότε γίνεται ή οτι ετοιμάζεται να γίνει? Γιατί τυχαίνει να πονάω δύο μέρες πχ..

Λοιπον και εγω καθε φορα στην ωορρηξια εχω τον πονο, ο πονος προερχεται επειδη την ωρα που βγαινει το αυγο χυνονται μεσα στη κοιλια να το πουμε χοντρα υγρα και αιμα που προκαλουν φλεγμονη και εξου και ο πονος αρα για να μη στα πολυλογω εχεις ωορρηξια λιγο πριν και κατα την ωρα του πονου. επειδη 3 κυκλους τωρα εκανα και το τεστ ετσι για επαληθευσω αυτο ηδη ηξερα,

Τα τεστ βγαζουν χαμογελο λιγο πριν τον πονο οποτε περνεις μια ιδεα οτι θα ερθει ο πονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elissavet90, @manoula84 εμένα κορίτσια μου μου συμβαίνει το αντίθετο. Την ημέρα που έχω τους πιο δυνατούς πόνους έχω και το θετικό της ωορρηξίας. Τις επόμενες δύο που γίνεται η ωορρηξία πάλι έχω πονάκια αλλά όχι τόσο έντονα.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια! Πήρα σήμερα την επαναληπτική καλλιέργεια και βγήκε καθαρή. Στην πρωτη πριν είκοσι μέρες περιπου πανω κάτω είχε βρεθεί ουρεοπλασμα. Όσες έχετε εμπειρία όλα είναι καλά τώρα? Δηλαδή έφυγε? Τρίτη έχω ραντεβούε τη γιατρό που θα συζητήσουμε για το θέμα. Μου είχε προτεινει και μια αλλη εξέταση pcr από τον τράχηλο κάπως έτσι νομίζω το είπε. Δε ξερω να το κάνω κ αυτο τώρα που βγήκε καθαρή η καλλιέργεια χρειάζεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Πήρα σήμερα την επαναληπτική καλλιέργεια και βγήκε καθαρή. Στην πρωτη πριν είκοσι μέρες περιπου πανω κάτω είχε βρεθεί ουρεοπλασμα. Όσες έχετε εμπειρία όλα είναι καλά τώρα? Δηλαδή έφυγε? Τρίτη έχω ραντεβούε τη γιατρό που θα συζητήσουμε για το θέμα. Μου είχε προτεινει και μια αλλη εξέταση pcr από τον τράχηλο κάπως έτσι νομίζω το είπε. Δε ξερω να το κάνω κ αυτο τώρα που βγήκε καθαρή η καλλιέργεια χρειάζεται? 

Η pcr είναι πιο ειδική εξέταση. Βασικά είναι άλλη μέθοδος και πιο σίγουρο αποτέλεσμα. Βέβαια όπως έχω πει ξανά το ουρεοπλασμα είναι χλωρίδα του κόλπου και όταν βρει έδαφος αυξάνεται πιο πολύ. Δεν είναι αποδεδειγμένο ότι προκαλεί αποβολές κλπ.. Φαντάσου ότι τώρα εγώ είμαι έγκυος και είχα ασθενώς θετικό. Δεν πήρα καμία αγωγή όπως ξέρω και άλλες περιπτώσεις. Επίσης το μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα το δείγμα είναι από τράχηλο εκτός από περιπτώσεις εγκυμοσύνης που στα εργαστήρια το παίρνουμε κολπικα. 

Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι το ουρεοπλασμα μπορεί να προκαλέσει στο σπέρμα θέμα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Η pcr είναι πιο ειδική εξέταση. Βασικά είναι άλλη μέθοδος και πιο σίγουρο αποτέλεσμα. Βέβαια όπως έχω πει ξανά το ουρεοπλασμα είναι χλωρίδα του κόλπου και όταν βρει έδαφος αυξάνεται πιο πολύ. Δεν είναι αποδεδειγμένο ότι προκαλεί αποβολές κλπ.. Φαντάσου ότι τώρα εγώ είμαι έγκυος και είχα ασθενώς θετικό. Δεν πήρα καμία αγωγή όπως ξέρω και άλλες περιπτώσεις. Επίσης το μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα το δείγμα είναι από τράχηλο εκτός από περιπτώσεις εγκυμοσύνης που στα εργαστήρια το παίρνουμε κολπικα. 

Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι το ουρεοπλασμα μπορεί να προκαλέσει στο σπέρμα θέμα.. 

 

Μου είπε προχθες η γιατρός ότι μπορεί να ήταν από αυτό η τελευταία αποβολή μου. Σε κάποιες περιπτώσεις παει και μήτρα. Αυτό το pcr  μπορει να μας το δείξει γιατί θα παρει δείγμα απο πιο μέσα.Δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε στο περιπου τα μεταφερω... Θα δω τι προτείνει και αν το αφήσω εδω και δεν κάνω άλλη εξέταση μόλις μείνω έγκυος αν μείνω ξανά να κάνω κατευθείαν καλλιέργεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μου είπε προχθες η γιατρός ότι μπορεί να ήταν από αυτό η τελευταία αποβολή μου. Σε κάποιες περιπτώσεις παει και μήτρα. Αυτό το pcr  μπορει να μας το δείξει γιατί θα παρει δείγμα απο πιο μέσα.Δε θυμάμαι ακριβώς πως μου τα είπε στο περιπου τα μεταφερω... Θα δω τι προτείνει και αν το αφήσω εδω και δεν κάνω άλλη εξέταση μόλις μείνω έγκυος αν μείνω ξανά να κάνω κατευθείαν καλλιέργεια... 

Με τον ίδιο τρόπο παίρνουν το δείγμα απλά εξετάζεται με άλλη μέθοδο που σίγουρα είναι καλύτερη. 

Εγώ όταν είδα θετικό τεστ πήρα αντιβίωση προληπτικά για μια εβδομαδα λογο των αποβολων. Την rulid συγκεκριμένα που είναι και για ουρεοπλασμα νομίζω. Αν και πριν δεν είχα ποτέ θέμα στις καλλιέργειες. 

Ο άντρας σου έκανε και εκείνος θεραπεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Με τον ίδιο τρόπο παίρνουν το δείγμα απλά εξετάζεται με άλλη μέθοδο που σίγουρα είναι καλύτερη. 

Εγώ όταν είδα θετικό τεστ πήρα αντιβίωση προληπτικά για μια εβδομαδα λογο των αποβολων. Την rulid συγκεκριμένα που είναι και για ουρεοπλασμα νομίζω. Αν και πριν δεν είχα ποτέ θέμα στις καλλιέργειες. 

Ο άντρας σου έκανε και εκείνος θεραπεια; 

Ναι και οι δυο κάναμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.υπομονη σε όλες μας. Όσες έχουμε να κάνουμε β χοριακη αυτή την βδομάδα.🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλημέρα καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.υπομονη σε όλες μας. Όσες έχουμε να κάνουμε β χοριακη αυτή την βδομάδα.🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Καλημερα και καλό Σαββατοκύριακο εγώ έχω την Δευτέρα χοριακη εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi87 είπε:

Καλημερα και καλό Σαββατοκύριακο εγώ έχω την Δευτέρα χοριακη εσυ;

Καλημέρα εγώ Τετάρτη έχω.

4+ σήμερα 😂😂🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα  κοριτσακια μου!καλο σαββατοκυριακο!εμεις χθες ειχαμε γεννητουρια στη παρεα μου!γεννησε μια πολυ καλη μου φιλη μου και εχω χαρει παρα πολυ!Ειναι το πρωτο μας μωρακι στη παρεα και εχουμε ολοι τρελαθει!Αντε και στα δικα μας κοριτσια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

@Elli ήρθε τελικά κανονικά η σιχαμενη;; Να βάλω καινούργια ημερομηνία;

Καλησπέρα @Lacostaki μου! Σιγά που θα με ξεχναγε η κακουργα! Καινούργια ημερομηνία 5/3❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα  κοριτσακια μου!καλο σαββατοκυριακο!εμεις χθες ειχαμε γεννητουρια στη παρεα μου!γεννησε μια πολυ καλη μου φιλη μου και εχω χαρει παρα πολυ!Ειναι το πρωτο μας μωρακι στη παρεα και εχουμε ολοι τρελαθει!Αντε και στα δικα μας κοριτσια μου!

Και στα δικά σου κορίτσι μου συντομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Και στα δικά σου κορίτσι μου συντομα!! 

Μακάρι σε ολες μας!!Παντως αυριο που ειναι τα γενεθλια μου θα την κανω την ευχουλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Μακάρι σε ολες μας!!Παντως αυριο που ειναι τα γενεθλια μου θα την κανω την ευχουλα μου!!!

Χρόνια σου πολλς!!! Του χρόνου να σβήσεις τα κεράκια αγκαλιά με ένα μωρακι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Χρόνια σου πολλς!!! Του χρόνου να σβήσεις τα κεράκια αγκαλιά με ένα μωρακι!! 

Σε ευχαριστω πολυ!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...