Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η condios είπε:

Άγιος Συμεών ο Θεοδοχος σήμερα ,,,σου στέλνω Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο,μοναδικό αποτέλεσμα. Και σε όλα τα κορίτσια. Με πολύ αγάπη από εμένα αυτή η εικόνα,,την έκανα το 2010.🤞🙏👶❤️👶❤️

FB_IMG_1612370837510.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ ♥️ κορίτσι μου....πόσο αγάπη υπάρχει εδώ μέσα και πόσο αγάπη έχεις....σου εύχομαι να αποκτήσεις διδυμακια όσο πιο σύντομα γίνεται....είσαι μεγάλη καλλιτέχνης μπράβο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η condios είπε:

Άγιος Συμεών ο Θεοδοχος σήμερα ,,,σου στέλνω Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο,μοναδικό αποτέλεσμα. Και σε όλα τα κορίτσια. Με πολύ αγάπη από εμένα αυτή η εικόνα,,την έκανα το 2010.🤞🙏👶❤️👶❤️

FB_IMG_1612370837510.jpg

Αλήθεια; πως το ξέχασα ;Έχω κάνει τάμα πέρισυ και έμεινα έγκυος και φέτος φυσικά το εύχομαι με όλη μου την καρδιά για όλες μας 😇💜💚💛,είσαι υπέροχη έχεις ταλέντο κορίτσι μου καλή επιτυχία και σε σένα 😇💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Τόσο κοινά είναι τα συμπτώματα με αυτά της περιοδου δηλαδη;;

Πρέπει να σταματήσω να το κάνω, αλλά δεν έχω βρει τον τρόπο.. 

Ποσό δίκιο έχετε όλες....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου!! Να χαίρεσαι το ταλιμπανακι σου!! Να είναι γερό!!💕

Ναι είναι ίδια επίσης εγώ δεν είχα τίποτα κανένα σύμπτωμα απλά είχα 3 μέρες καθυστέρηση γι’αυτό έκανα τεστ...και σήμερα το αντράκι μου είναι 5 μηνών 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα!! Πήγα και εγώ στη γιατρό το πρωι... Πήρε υγρό για την επαναληπτική καλλιέργεια, ελπίζω να βγει καθαρή ✌✌ είχε χαλάσει ο υπέρηχος της και δεν είδαμε το συστημα σήμερα να δουμε ποια μεριά ετοιμάζει αυγό. Θα ξαναπάω Την Τρίτη θα κάνουμε παρακολουθηση κ σε αυτόν τον κυκλο. 

Με το καλό να βγει η καλλιέργεια καθαρή και να δείτε ένα μεγάλο αυγό που θα’ναι το τυχερό!! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Άγιος Συμεών ο Θεοδοχος σήμερα ,,,σου στέλνω Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο,μοναδικό αποτέλεσμα. Και σε όλα τα κορίτσια. Με πολύ αγάπη από εμένα αυτή η εικόνα,,την έκανα το 2010.🤞🙏👶❤️👶❤️

FB_IMG_1612370837510.jpg

Υπέροχη εικόνα είσαι μεγάλο ταλέντο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Celine είπε:

Σ' ευχαριστώ καλή μου, κάνε πράματα αυτές τις μέρες. Γέμισε το πρόγραμμα σου για να μην το πολυσκεφτεσαι... Καλή σου επιτυχία και πάλι 🙏θα περιμένουμε νέα σου!!!

Καλημέρα όλη μέρα κορίτσι μου!!

Θα προσπαθήσω να κάνω πράγματα αν κ σήμερα είμαι χάλια. Πονάει η μέση,η πλάτη κ νιώθω τέτοια κούραση.... Πολύ φοβάμαι ότι έρχεται η περίοδος....έχω αυτήν την αίσθηση εκεί χαμηλά.. είμαι στην 25η μέρα του κυκλου κ συνήθως πάνω κάτω μου έρχεται στις 26μερες....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για άλλη μια φορά!! Να είσαι καλά κ θα σας ενημερώσω....😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι είναι ίδια επίσης εγώ δεν είχα τίποτα κανένα σύμπτωμα απλά είχα 3 μέρες καθυστέρηση γι’αυτό έκανα τεστ...και σήμερα το αντράκι μου είναι 5 μηνών 💕

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!

Εγώ είμαι σήμερα στην 25ή μέρα του κυκλου με κύκλο 25-28μερες..νιώθω όμως ότι έρχεται.... 

Εύχομαι να είσαι πάντα καλά κ να χαίρεσαι τον πρίγκιπα σου!!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!!

Εγώ είμαι σήμερα στην 25ή μέρα του κυκλου με κύκλο 25-28μερες..νιώθω όμως ότι έρχεται.... 

Εύχομαι να είσαι πάντα καλά κ να χαίρεσαι τον πρίγκιπα σου!!😘

Και εγώ πάντως ότι θα έρθει ένιωθα κάθε μέρα, καμία διαφορά από τις προηγούμενες φορές, ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. 

Τελικά δεν ήρθε....! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε σύντομα το αποτέλεσμα που επιθυμείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Και εγώ πάντως ότι θα έρθει ένιωθα κάθε μέρα, καμία διαφορά από τις προηγούμενες φορές, ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. 

Τελικά δεν ήρθε....! 

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε σύντομα το αποτέλεσμα που επιθυμείτε. 

Μακάρι να συμβεί το ίδιο κ σε μένα κορίτσι μου!! 

Θα περιμένω με την ψυχή στο στόμα....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ sunny μου!!

Ό,τι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Μακάρι να συμβεί το ίδιο κ σε μένα κορίτσι μου!! 

Θα περιμένω με την ψυχή στο στόμα....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ sunny μου!!

Ό,τι καλύτερο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!❤

Είναι να κάνεις χοριακη σήμερα δεν θυμάμαι, καλά αποτελέσματα να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα και από εμένα!!! Εγώ ξεκίνησα παλι γυμναστικουλα σήμερα! Να δω ποσο καιρό θα το 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Είναι να κάνεις χοριακη σήμερα δεν θυμάμαι, καλά αποτελέσματα να έχεις! 

Καλημέρα κοπέλα μου!!

Όχι, δεν είναι να κάνω εγώ χοριακη. Ακόμα έιμαι στην 25ή μέρα του κυκλου,  με κύκλο 25-28 ημερών.  Ελπίζω να χρειαστεί να κάνω κ εγώ από βδομάδα 😉.

Όπως κ να χει κρατάω την ευχή σου με την ελπίδα ότι θα χρειαστεί κ σε μένα μια χοριακουλα!!

Να είσαι καλά κορίτσι μου!! Ό,τι καλύτερο σου εύχομαι!!❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Μια μέρα πριν τη καθυστέρηση ε;; Πόσο θέλω κι εγώ να το περάσω αυτό....

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις.. 

Σωστά κατάλαβες!! 29Μαρτιου το 81!! Ιστορική μέρα!! Χαχαχαχα 😁😁

Ειμαστε συνομήλικες! Εγώ είμαι Μάιο <3 
Οι 40αρες ίσον με 2 εικοσαρες φίλη μου! 
Άντε να κάνεις την αρχή εσύ και τέλος του μήνα να έχουμε και τα δικά μου ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ευχομαι να ειναι ο μηνας μας, εγω πηρα και την θετικη ενεργεια του γιατρου μου χθες οποτε νιωθω πιο σιγουρη οτι εχω καλα νεα, και αν δεν εχω θα εχω τον επομενο!!!!!

@EFI 1981 να σε ρωτησω?? πως αντεχεις και δεν εχεις κανει τεστ?? εγω αληθεια ειμαι περιοργος ανθρωπος θα εκανα σιγουρα, περιμενω να φτασω τελος του κυκλου για να κανω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ειμαστε συνομήλικες! Εγώ είμαι Μάιο ❤️
Οι 40αρες ίσον με 2 εικοσαρες φίλη μου! 
Άντε να κάνεις την αρχή εσύ και τέλος του μήνα να έχουμε και τα δικά μου ευχάριστα! 

Ωωωω!! Χαίρομαι που δεν είμαι μόνη φίλη μου!! 

Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!! Μακάρι να έχω αυτήν την πολυπόθητη καθυστέρηση κ θα είναι το μεγαλύτερο δώρο που θα μπορούσε να μου κάνει ο Θεός,αλλά από χθες έχω αυτήν την αίσθηση εκεί χαμηλά ότι έρχεται η περίοδος....Όχι πόνο, αλλά αυτή η αίσθηση δυσφορίας εκεί κάτω, αν με καταλαβαίνεις.  Κάθε φορά που πάω τουαλέτα τρέμω αν θα δω αίμα στο χαρτί.....

Εύχομαι κορίτσι μου να είναι ο τυχερός σου μήνας!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! Κ για σένα κ για μένα κ για όλες όσες προσπαθούμε!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Ax ευχομαι να ειναι ο μηνας μας, εγω πηρα και την θετικη ενεργεια του γιατρου μου χθες οποτε νιωθω πιο σιγουρη οτι εχω καλα νεα, και αν δεν εχω θα εχω τον επομενο!!!!!

@EFI 1981 να σε ρωτησω?? πως αντεχεις και δεν εχεις κανει τεστ?? εγω αληθεια ειμαι περιοργος ανθρωπος θα εκανα σιγουρα, περιμενω να φτασω τελος του κυκλου για να κανω! 

Εγώ να δεις πόσο περίεργος άνθρωπος κ αγχώδης είμαι, αλλά δεν έχω καθυστέρηση για να κάνω τεστ κ φοβάμαι την απογοήτευση πάλι. Άσε που νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος. Αισθάνομαι αυτήν δυσφορία εκεί χαμηλά που νιώθουμε πριν μας έρθει. Πάω τουαλέτα κ τρέμω τι θα δω.. 

Είμαι στην 25ή μέρα με κύκλο 25-28 μέρες.. οπότε έχω ακόμα μέρες. Ελπίζω να μην έρθει....Δε ξέρω. Σήμερα είμαι σαν άρρωστη. Πονάει η μέση, η πλάτη, το σώμα μου όλο λες κ έσκαβα....

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις τα καλύτερα νέα της ζωής σου αυτόν τον μήνα κορίτσι μου!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η EFI 1981 είπε:

Εγώ να δεις πόσο περίεργος άνθρωπος κ αγχώδης είμαι, αλλά δεν έχω καθυστέρηση για να κάνω τεστ κ φοβάμαι την απογοήτευση πάλι. Άσε που νιώθω ότι θα μου έρθει περίοδος. Αισθάνομαι αυτήν δυσφορία εκεί χαμηλά που νιώθουμε πριν μας έρθει. Πάω τουαλέτα κ τρέμω τι θα δω.. 

Είμαι στην 25ή μέρα με κύκλο 25-28 μέρες.. οπότε έχω ακόμα μέρες. Ελπίζω να μην έρθει....Δε ξέρω. Σήμερα είμαι σαν άρρωστη. Πονάει η μέση, η πλάτη, το σώμα μου όλο λες κ έσκαβα....

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις τα καλύτερα νέα της ζωής σου αυτόν τον μήνα κορίτσι μου!!❤

Παντως και εγω ετσι εννιωθα οταν ημουν εγκυος συνεχεια εννιωθα οτι κατι εσταζε και ελεγα μου ηρθαν, σου το ευχομαι παρα πολυ!!!!! και η κουραση καλο σημαδι ειναι!!! εγω ημουν πτωμα συνεχεια αυτα ηταν τα συπτωματα κουραση και πονοι περιοδου!!!!! οποτε περιμενουμε να μας πεις σε δυο τρεισ μερες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Παντως και εγω ετσι εννιωθα οταν ημουν εγκυος συνεχεια εννιωθα οτι κατι εσταζε και ελεγα μου ηρθαν, σου το ευχομαι παρα πολυ!!!!! και η κουραση καλο σημαδι ειναι!!! εγω ημουν πτωμα συνεχεια αυτα ηταν τα συπτωματα κουραση και πονοι περιοδου!!!!! οποτε περιμενουμε να μας πεις σε δυο τρεισ μερες!!!!!

Σ ευχαριστώ σ ευχαριστώ σ ευχαριστώ σ ευχαριστώ πάααααρα πολύ!!!! 

Μακάρι κορίτσι μου να έχω να σας ευχάριστα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Αννούλα μου να σε ρωτήσω κάτι ακομα; όταν λες ότι νόμιζες πως θα αδιαθετουσες από ωρα σε ώρα εννοείς ότι ήταν οι μέρες που περίμενες ή ήταν νωριτερα;

Γλυκιά μου ήταν ακριβώς οι μέρες που περίμενα! Δηλαδή η τελευταία περίοδος ήταν 28/9 και εγώ περίμενα να αδιαθετήσω περίπου στις 26 Οκτωβρίου! Το θυμάμαι γιατί στις 27 έμαθα την εγκυμοσύνη μου! Μάλιστα προσωπικά το υποπτεύθηκα από 2 μόνο συμπτώματα! Το πρώτο ήταν ότι κουραζόμουν και δεν μπορούσα να βγάλω άνετα μάθημα του Pilates (κάτι που δεν συνέβαινε ποτέ) και το δεύτερο είναι ότι είχα πάρα πολύ έντονη ταχυκαρδία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula21 είπε:

Γλυκιά μου ήταν ακριβώς οι μέρες που περίμενα! Δηλαδή η τελευταία περίοδος ήταν 28/9 και εγώ περίμενα να αδιαθετήσω περίπου στις 26 Οκτωβρίου! Το θυμάμαι γιατί στις 27 έμαθα την εγκυμοσύνη μου! Μάλιστα προσωπικά το υποπτεύθηκα από 2 μόνο συμπτώματα! Το πρώτο ήταν ότι κουραζόμουν και δεν μπορούσα να βγάλω άνετα μάθημα του Pilates (κάτι που δεν συνέβαινε ποτέ) και το δεύτερο είναι ότι είχα πάρα πολύ έντονη ταχυκαρδία!

Αννούλα μου σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

Εγώ κάποιες μερες(Όπως η σημερινή) που ξεκίνησαν από την προηγούμενη εβδομάδα (3-4 μέρες μετά την ωορρηξία) νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Όχι κάθε μέρα όμως. Κ να πεις είναι από τη δουλειά,  δεν είναι. Είμαι σε αναστολή,  οπότε είμαι μια χαρωπή νοικοκυρά στο σπίτι. Όσο για την ταχυκαρδία δεν ξέρω αν εννοείς το ίδιο με το να λαχανιαζω πολύ εύκολα. Ακόμηγια παράδειγμα  κ σκύβοντας να καθαρίσω κάτι για μισου λεπτό, μετά λαχανιαζω λες κ ανέβαινα σκαλες.

Η μέση βέβαια που πονάει, με προετοιμάζει για την περίοδο κ πάνω που σκέφτομαι πιο θετικά αγχώνομαι πάλι.

Κ αυτές οι μέρες δε περνάνε ρε παιδί μου....

Άντε να δούμε 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ έπειτα από τρεις μήνες που καθόμουν λόγω αναστολής σήμερα είναι η πρώτη μέρα στη δουλειά..το ευχόμουν τους τρεις μήνες που ήμουν πιο ξεκούραστη και πιο χαλαρή να πιάναμε το σποράκι μας αλλά αυτό δεν έγινε δυστυχώς... Τώρα με την κούραση της δουλειάς ελπίζω να έχω όρεξη οταν θα πηγαίνω στο σπιτι... Και να προσπαθώ πάλι για να το πιάσουμε το θαυματακι μας.... Σας φιλώ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI 1981 είπε:

Αννούλα μου σ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!

Εγώ κάποιες μερες(Όπως η σημερινή) που ξεκίνησαν από την προηγούμενη εβδομάδα (3-4 μέρες μετά την ωορρηξία) νιώθω ότι δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Όχι κάθε μέρα όμως. Κ να πεις είναι από τη δουλειά,  δεν είναι. Είμαι σε αναστολή,  οπότε είμαι μια χαρωπή νοικοκυρά στο σπίτι. Όσο για την ταχυκαρδία δεν ξέρω αν εννοείς το ίδιο με το να λαχανιαζω πολύ εύκολα. Ακόμηγια παράδειγμα  κ σκύβοντας να καθαρίσω κάτι για μισου λεπτό, μετά λαχανιαζω λες κ ανέβαινα σκαλες.

Η μέση βέβαια που πονάει, με προετοιμάζει για την περίοδο κ πάνω που σκέφτομαι πιο θετικά αγχώνομαι πάλι.

Κ αυτές οι μέρες δε περνάνε ρε παιδί μου....

Άντε να δούμε 💗💗

Ακριβώς αυτό! Σε συνδυασμό σκέψου με το γεγονός ότι προσωπικά εχω γύρω στους 60 παλμούς υπό κανονικές συνθήκες κι εκείνες τις μέρες ήταν γύρω στους 80! κάτι που εμένα με δυσκόλευε πάρα πολύ! Θα σου πω όμως και το άλλο για να καταλάβεις τι ρόλο παίζει η ψυχολογία όπως λένε πολύ σωστά τα κορίτσια όλα! Είμαι η προσωποποίηση του άγχους! θέλεις λόγω δουλειάς θες λόγω ιδιοσυγκρασίας τέλος πάντων έχω αρκετό από αυτό! Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ήμουν 34 τότε) μου είπε η γιατρός μου και φίλη μου επειδή σε ξέρω αν δεν συμβεί τίποτα σε ένα 6μηνο έλα να κάνουμε εξετάσεις αμα υπάρχει κάτι να το βρούμε και να το λύσουμε. Όταν πέρασαν δύο μήνες και δεν έγινε τίποτα έπεισα τον εαυτό μου ότι υπάρχει πρόβλημα και σε 4 μήνες θα το έψαχνα και θα το έλυνα. Σε πληροφορώ ότι τότε ακριβώς ήταν και που συνέλαβα! Όταν το έβγαλα τελείως από το μυαλό μου! Στην δε κουμπάρα μου, λόγω ενός θέματος που είχε της είχαν αποκλείσει την πιθανότητα να συλλάβει φυσιολογικά (της έδιναν πιθανότητες κάτω από 1%) και συνέλαβε φυσιολογικότατα! Κανείς δεν το πίστευε! ΟΛΑ γίνονται αρκεί να έχεις πίστη και καλή διάθεση! Και να για σου συνεχίσω τη σημασία της καλής ψυχολογίας. Όταν έμεινα έγκυος γύρω στην 7η με 8η εβδομάδα ένα ινομύωμα που είχε και το οποίο ήταν 1 χιλιοστό μεγάλωσε μέσα σε 1 εβδομάδα κι έγινε 5 ολόκληρα εκατοστά! Η γιατρός τα έχασε. Επειδή πίεζε λοιπόν τον σάκο τόσο πολύ υπήρχε η πιθανότητα να αποβληθεί το έμβρυο από στιγμή σε στιγμή γιατι μεγάλωνε με πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα απ' ότι το ίδιο το έμβρυο. Η γιατρός μου είχε πει επί λέξει: Ότι αποφασίσει η φύση! Τότε ακριβώς - επειδή πιστεύω πάρα πολύ- είπα στον Άγιο Νεκτάριο τον οποίο τον έχω μεγάλο προστάτη και είχα τάξει το πρώτο μου παιδί σε Εκείνον από τα 22 μου: Άγιε μου Νεκτάριε αν είναι να έχω θέματα πάρτο μου τώρα! Ανακουφίστηκα τόσο πολύ με αυτή την σκέψη, ηρέμησα, μου άλλαξε η διάθεση μου και την επόμενη εβδομάδα το εμβρυάκι μας είχε πάει και είχε αναπτυχθεί από την τελείως αντίθετη πλευρά από το ινομύωμα. Η ψυχολογία και για μένα και η πίστη παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annoula21 είπε:

Ακριβώς αυτό! Σε συνδυασμό σκέψου με το γεγονός ότι προσωπικά εχω γύρω στους 60 παλμούς υπό κανονικές συνθήκες κι εκείνες τις μέρες ήταν γύρω στους 80! κάτι που εμένα με δυσκόλευε πάρα πολύ! Θα σου πω όμως και το άλλο για να καταλάβεις τι ρόλο παίζει η ψυχολογία όπως λένε πολύ σωστά τα κορίτσια όλα! Είμαι η προσωποποίηση του άγχους! θέλεις λόγω δουλειάς θες λόγω ιδιοσυγκρασίας τέλος πάντων έχω αρκετό από αυτό! Όταν ξεκινήσαμε τις προσπάθειες (ήμουν 34 τότε) μου είπε η γιατρός μου και φίλη μου επειδή σε ξέρω αν δεν συμβεί τίποτα σε ένα 6μηνο έλα να κάνουμε εξετάσεις αμα υπάρχει κάτι να το βρούμε και να το λύσουμε. Όταν πέρασαν δύο μήνες και δεν έγινε τίποτα έπεισα τον εαυτό μου ότι υπάρχει πρόβλημα και σε 4 μήνες θα το έψαχνα και θα το έλυνα. Σε πληροφορώ ότι τότε ακριβώς ήταν και που συνέλαβα! Όταν το έβγαλα τελείως από το μυαλό μου! Στην δε κουμπάρα μου, λόγω ενός θέματος που είχε της είχαν αποκλείσει την πιθανότητα να συλλάβει φυσιολογικά (της έδιναν πιθανότητες κάτω από 1%) και συνέλαβε φυσιολογικότατα! Κανείς δεν το πίστευε! ΟΛΑ γίνονται αρκεί να έχεις πίστη και καλή διάθεση! Και να για σου συνεχίσω τη σημασία της καλής ψυχολογίας. Όταν έμεινα έγκυος γύρω στην 7η με 8η εβδομάδα ένα ινομύωμα που είχε και το οποίο ήταν 1 χιλιοστό μεγάλωσε μέσα σε 1 εβδομάδα κι έγινε 5 ολόκληρα εκατοστά! Η γιατρός τα έχασε. Επειδή πίεζε λοιπόν τον σάκο τόσο πολύ υπήρχε η πιθανότητα να αποβληθεί το έμβρυο από στιγμή σε στιγμή γιατι μεγάλωνε με πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα απ' ότι το ίδιο το έμβρυο. Η γιατρός μου είχε πει επί λέξει: Ότι αποφασίσει η φύση! Τότε ακριβώς - επειδή πιστεύω πάρα πολύ- είπα στον Άγιο Νεκτάριο τον οποίο τον έχω μεγάλο προστάτη και είχα τάξει το πρώτο μου παιδί σε Εκείνον από τα 22 μου: Άγιε μου Νεκτάριε αν είναι να έχω θέματα πάρτο μου τώρα! Ανακουφίστηκα τόσο πολύ με αυτή την σκέψη, ηρέμησα, μου άλλαξε η διάθεση μου και την επόμενη εβδομάδα το εμβρυάκι μας είχε πάει και είχε αναπτυχθεί από την τελείως αντίθετη πλευρά από το ινομύωμα. Η ψυχολογία και για μένα και η πίστη παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο!!! 

Ποσό δίκιο έχεις!!

Κι επειδή πιστεύω πάρα πολύ θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που θεώρησα εγώ σημάδι από την Παναγία!! Την προηγούμενη Δευτέρα, που ήταν του Αγίου Γρηγορίου,  πήγα να πάρω ψωμί το πρωί κ γυρνώντας λέω ας ανάψω ένα κεράκι στην εκκλησία.  Πάω κ διαπιστώνω ότι έχει λειτουργία κ καμία 7-8 άτομα που την παρακολουθούν. Ανάβω τα κεριά μου κ προσεύχομαι στην εικόνα της Παναγίας κ του Χριστού.  Έιχα τάξει απο την αρχή των προσπαθειών, αν αξιωθω κ γινω μανούλα,  να πάω στην Τήνο να προσκυνήσώ την Παναγία.  Κ αφού στην προσευχή την παρακαλέσά για το μωράκι πήγα να γράψω τα ονοματα των δικών μου υπέρ υγείας.  Εκεί που έγραφα λοιπόν, ήρθε ένα αγοράκι 1-1,5 χρόνου κ μου έφερε μια λαμπάδα. Τον κοίταξα, χαμογελούσε, τον ευχαρίστησα κι έφυγα τόσο μα τοοοοοσο χαρούμενη!! Για μένα αυτό ήταν ένα σημάδι!! Δε ξέρω πως το ερμηνευετε εσείς.....

Έχω εμπιστοσύνη κ πίστη κ περιμένω!!

Για να δούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...