Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Σε πια μέρα καθυστερησης είσαι κορίτσι?

Αν δεν ημουν έγκυος θα μου ερχόταν την Τετάρτη, όποτε 2η?? Λογικά 2η πιστεύω.

Το κεφάλι μου είναι καζάνι 2 μέρες! Συγχαρητήρια αν δεν σου ευχηθηκα!!! Όλα να πανε τέλεια! Εσυ ποσο είσαι? Σε ποια μέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αν δεν ημουν έγκυος θα μου ερχόταν την Τετάρτη, όποτε 2η?? Λογικά 2η πιστεύω. 

Άντε τέλεια είναι μια χαρά σε βρίσκω!!!!! Ανέβηκε  οπότε να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!!!!! Εγώ είμαι 3 μέρα καθυστέρησης 725.90 και τη Δευτέρα θα πάω για την επαναληπτική χοριακή!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marakii είπε:

Άντε τέλεια είναι μια χαρά σε βρίσκω!!!!! Ανέβηκε  οπότε να μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!!!!! Εγώ είμαι 3 μέρα καθυστέρησης και τη Δευτέρα θα πάω για την επαναληπτική χοριακή!! ❤️❤️❤️

Τώρα εκανα επεξεργασία στο προηγουμενο μήνυμα κ σε ρώταγα χαχα! Και εγώ Δευτέρα θα ξαναπάω! Σκέφτομαι και Παρασκευή αναλόγως τι θα μ πει και η γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τώρα εκανα επεξεργασία στο προηγουμενο μήνυμα κ σε ρώταγα χαχα! Και εγώ Δευτέρα θα ξαναπάω! Σκέφτομαι και Παρασκευή αναλόγως τι θα μ πει και η γιατρός! 

Οπότε από Δευτέρα θα έχουμε μαζί νέα!!!!!❤️❤️❤️😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakii είπε:

Οπότε από Δευτέρα θα έχουμε μαζί νέα!!!!!❤️❤️❤️😘😘😘

Μακάρι Παναγία μου να είναι κάτι νουμερα τεραααααστια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax Απο Αθηνα δυστυχως!!!! Αλλα μου παει πολυ η Θεσ/νικη ε??? Κοιτα 6 χρονια στα πρωτα 2 εγινα γκολντ της Aegean καταλαβαινεις, χαχαχαχ! Πραγματικα θα ηθελα να ειμαι Βορεια!! κατω απο το αυλακι οι ανθρωποι ειναι πιο.... ασε!! στις εγκυμοσυνες το μονο που μου λειπει ειναι η πολη και ο καφες σας και εννοεειτε οι ανθρωποι!!!! Βεβαια 6 χρονια οταν ανεβαινω μπαμ κανω οτι ειμαι Αθηναια 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια βγήκε η σημερινή χοριακη μου!!!!!! 201 θα τρελαθω!!!! Χθες ο άλλος την έβγαλε 94

ωωωωωωωωω χιλια μπραβοοοοοοοοοοοοοοο! Με το καλο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μακάρι Παναγία μου να είναι κάτι νουμερα τεραααααστια!!!! 

Θα είναι θα είναι πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά!!!!!!❤️❤️❤️❤️ Εγώ ξεκίνησα και από χθες φολικό οξύ που μου είπε ο γυναικολόγος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια βγήκε η σημερινή χοριακη μου!!!!!! 201 θα τρελαθω!!!! Χθες ο άλλος την έβγαλε 94

Μπράβο κοριτσάκι μου από εδώ και πέρα όλα καλά εύχομαι καλή εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

xaxaxax Απο Αθηνα δυστυχως!!!! Αλλα μου παει πολυ η Θεσ/νικη ε??? Κοιτα 6 χρονια στα πρωτα 2 εγινα γκολντ της Aegean καταλαβαινεις, χαχαχαχ! Πραγματικα θα ηθελα να ειμαι Βορεια!! κατω απο το αυλακι οι ανθρωποι ειναι πιο.... ασε!! στις εγκυμοσυνες το μονο που μου λειπει ειναι η πολη και ο καφες σας και εννοεειτε οι ανθρωποι!!!! Βεβαια 6 χρονια οταν ανεβαινω μπαμ κανω οτι ειμαι Αθηναια 😅

Εγώ Αθήνα (προάστια) γεννήθηκα και μεγάλωσα αλλά ο μπαμπάς ήταν από Σέρρες και το βορειοελλαδιτικο είναι πολύ ισχυρό για να καταλάβεις όταν γνωρίζω κάποιον από βόρεια Ελλάδα και χωρίς να με ξερει καταλαβαίνει ότι είμαι από εκει...τι  να πω προφανώς αναγνωριζομαστε....κι εγώ όταν με ρωτάνε από που είμαι λέω Σέρρες...μου λένε αφού Αθήνα γεννήθηκες Αθηναία είσαι και λέω εμένα το dna μου είναι Σερρεικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Κορίτσια μου καλή σας ημέρα!!

Εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε. Έκανα το self clear που δείχνει 5μερες μετά την πιθανή σύλληψη. Το έκανα σήμερα το πρωί κ περιμένω να αδιαθετησω την Τετάρτη. 5 μέρες πριν δηλαδή την περίοδο. Φυσικά βγήκε αρνητικο. Γνωρίζετε αν το συγκεκριμένο τεστ είναι αξιόπιστο;; Ρωτάω γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.....

Πήρα το συγκεκριμένο, γιατί η φαρμακοποιός μου είπε ότι είναι πιο ευαίσθητο κ ανιχνευει τη χοριακη πιο νωρίς.

Εσείς τι γνώμη έχετε;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 😘

Καλησπέρα!! Υπάρχει τεστ που δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη; Μα ποιος μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη; Ξέρω τα τεστ που δείχνουν 5 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου, αλλά και πάλι μου φαίνεται νωρίς. Απλά είναι πιο ευαίσθητα. Δε ξέρεις καν πότε θα γίνει η εμφύτευση! Εγώ θα σου έλεγα περίμενε να έχεις κάποιες μέρες καθυστέρηση και μετά κάνε τεστ, ώστε να είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα! Έχεις ακόμα ελπίδες πιστεύω, έκανες το τεστ πολύ νωρίς! Εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Δράμα η κατάσταση με την αναβάθμιση. Όπως είπε κ η @Lacostakiστην οθόνη του κινητου όχι του φόρουμ πανω δεξιά έχει 3 Γράμμουλες. Πατάτε επιλογή "από υπολογιστή"  Κ θα εμφανιστει το κουδουνι.. 

τι κινητά έχετε ρε κορίτσια; Εγώ ούτε στου κινητού την οθόνη βλέπω κάτι 😕 iPhone έχω, μήπως δε βλέπω καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Εγώ Αθήνα (προάστια) γεννήθηκα και μεγάλωσα αλλά ο μπαμπάς ήταν από Σέρρες και το βορειοελλαδιτικο είναι πολύ ισχυρό για να καταλάβεις όταν γνωρίζω κάποιον από βόρεια Ελλάδα και χωρίς να με ξερει καταλαβαίνει ότι είμαι από εκει...τι  να πω προφανώς αναγνωριζομαστε....κι εγώ όταν με ρωτάνε από που είμαι λέω Σέρρες...μου λένε αφού Αθήνα γεννήθηκες Αθηναία είσαι και λέω εμένα το dna μου είναι Σερρεικο 

Και ο άντρας μου Σερραίος, γεννήθηκε και μεγάλωσε βέβαια Αθήνα κι αυτός δεν έχει μείνει ποτέ αλλού, και η μαμά του Αθηναία, αλλά ο μπαμπάς του Σερραίος 😄😄 οπότε και ο γιος μας έχει κάτι από βόρεια Ελλάδα χαχα, κι εγώ αγαπώ Θεσσαλονίκη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

τι κινητά έχετε ρε κορίτσια; Εγώ ούτε στου κινητού την οθόνη βλέπω κάτι 😕 iPhone έχω, μήπως δε βλέπω καλά;

Εμ I phone εμ δε το χει?? Χαχα.. Δες Μπορει.. Hiaomi έχω εγώ. Απλά είναι σπαστικό, αυτό που είπαν κ τα κορίτσια κάθε φορά που μπαίνεις πρεπει να το πατας για να φαίνεται το κουδουνι με τις ειδοποιήσεις.. Πφφφφ .. Μα ας το δει κάποιος να το φτιάξει.. ☺😇

IMG_20210226_232319.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! Υπάρχει τεστ που δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη; Μα ποιος μπορεί να ξέρει πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη; Ξέρω τα τεστ που δείχνουν 5 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου, αλλά και πάλι μου φαίνεται νωρίς. Απλά είναι πιο ευαίσθητα. Δε ξέρεις καν πότε θα γίνει η εμφύτευση! Εγώ θα σου έλεγα περίμενε να έχεις κάποιες μέρες καθυστέρηση και μετά κάνε τεστ, ώστε να είναι πιο σίγουρο το αποτέλεσμα! Έχεις ακόμα ελπίδες πιστεύω, έκανες το τεστ πολύ νωρίς! Εύχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεστάκι!!

Καλημέρα κορίτσι μου!!

Η αλήθεια είναι πως είναι όντως περίεργο να δείχνει από την 5η μέρα της σύλληψης,αλλά όταν ανυπομονεις ότι σου πλασάρουν το παίρνεις.....

Έχω λες ελπίδες ακόμα ε? Μακάρι, αν κ είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα που να με βάλει σε σκέψεις. Όλα είναι φυσιολογικα για την περίοδο. 

Σ 'ευχαριστω πάρα πάρα πολύ για την απάντηση σου!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κοριτσιαααααα 725.90 η χοριακηηηηη μου!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Συγχαρητήρια καλή εγκυμοσύνη να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Νομίζω ότι αυτή τη φορά το παρακανα παραγγειλα 20 τεστ ωορρηξίας και 20 εγκυμοσύνης

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω καινούργιες ημερομηνίες και από τα κορίτσια που είναι ήδη στο πινακακι και από τα κορίτσια που δεν ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!καλο σαββατοκυριακο!!Απο χθες ξεκινησα και πλενω κουρτινες,πατακια μεχρι κ τη κουρτινα μπανιου επλυνα🤣🤣🤣εχει πολυ ωραιο καιρο μπαινει κ ο μαρτης και θελω να μοσχομυριζουν ολα μεσα στο σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποια θα ανοίξει το θέματακι του Μάρτη;;; Έμπνευση για τίτλο...

Του Μαρτίου οι αγκαλίτσες θα φέρουν μωράκια στις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Περιμένω καινούργιες ημερομηνίες και από τα κορίτσια που είναι ήδη στο πινακακι και από τα κορίτσια που δεν ειναι

Καλημερα!!! Εγώ περιμένω 15/3. Κάνω ταυτόχρονα και τεστ ωορρηξιας, αλλά ακόμα δεν έχει δείξει θετικό. Έκλεισα κι ένα ραντεβού για ετήσιο  γυναικολογικό έλεγχο στις 1/3. Θα δούμε κι αν έχει γίνει ωορρηξία🙃 Ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Daizy28 είπε:

Καλημερα!!! Εγώ περιμένω 15/3. Κάνω ταυτόχρονα και τεστ ωορρηξιας, αλλά ακόμα δεν έχει δείξει θετικό. Έκλεισα κι ένα ραντεβού για ετήσιο  γυναικολογικό έλεγχο στις 1/3. Θα δούμε κι αν έχει γίνει ωορρηξία🙃 Ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!!!

Καλησπέρα εγώ σε έβαλα στο πινακακι για 15/3 και όταν βρεις το θετικό ωορρηξίας αν είναι το αλλάζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
    • Καλημέρα κορίτσια.Ηρθε η κυρία σήμερα...Λίγο νωρίτερα αυτή τη φορά.Περιμενω οδηγίες και ξεκινάω...Εύχομαι αυτή τη φορά να έρθει και να μείνει.🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...