Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι...βέβαια είχα πολλά χρόνια να πάρω αλλά έχω ξανά πάρει πολλές φορές...το θέμα είναι ότι και με την αλλεργία που με έπιασε δεν έφαγα κάτι που δεν έχω ξανά φάει....το σκέφτηκα κι εγώ για τα χάπια αλλά το τελευταίο το πήρα εχθές το μεσημέρι και ενώ το βράδυ είχαν ξεπρηστει τα δάχτυλα το πρωί ήταν πάλι τούμπανο... βέβαια μου είπαν να πιω λεμόνι και τώρα έχουν ξεπρηστει πάλι...τώρα δεν ξέρω πως θα είναι το πρωί που θα ξυπνησω

Ναι καλά έκανες κ γενικότερα πολυ νερό πινε .. Μέχρι να σου πει ο γιατρός τι είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, καλότυχο να είναι το νέο θεματάκι και μακάρι ο Φλεβάρης να μας φέρει επιτέλους τα πολυπόθητα θετικά τεστάκια!

Τους τελευταίους μήνες που προσπαθούμε και εμείς για το παιδάκι μας, σας διαβάζω ανελλιπώς. Ζω τις ιστορίες σας, νιώθω τις αγωνίες σας, χαίρομαι με τις χαρές σας, πονάω στις λύπες σας. Έχω μάθει τόσα πολλά για το σώμα μου και αισθάνομαι ντροπή που τόσα χρόνια σιχτίριζα τη μοίρα μου κάθε φορά που αδιαθετούσα.

Συγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί, απλά προσπάθησα να είμαι κατατοπιστική.

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μας το φθινόπωρο του 2020. Από τότε κάθε μήνα ψιλοαρρωσταίνω στις γόνιμες μέρες (αλλεργίες, λοιμώξεις, πυρετός κτλ).

Ο λόγος που επικοινωνώ μαζί σας είναι για να μου δώσετε τα φώτα σας μέσα από τις προσωπικές σας εμπειρίες. Αυτό το μήνα είχα:

- ΤΕΡ Δευτέρα 11/1. Διήρκησε 4 ημέρες χωρίς ιδιαίτερη ροή, ενώ ο κύκλος μου είναι 25 ημερών.

- Σάββατο 16/1 που επιχειρήσαμε να αρχίσουμε τις επαφές διαπίστωσα ότι είχα ακόμη «καφέ». 

- Δευτέρα 18/1 θεωρητικά θα ξεκινούσαν οι γόνιμες μέρες, καθώς υπολόγιζα την ωορρηξία μου κοντά στο Σάββατο 23/1.

- Δευτέρα 18/1 λοιπόν επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και είδαμε ένα αβγό 20 χλ ήδη έτοιμο να σκάσει. Κ εμείς δεν είχαμε καν προλάβει να ξεκινήσουμε τις επαφές. Δεν είχα καν υγρά ωορρηξίας.

- Το απόγευμα της Δευτέρας με Τρίτη μεσημέρι ένιωσα τους πόνους ωορρηξίας. Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα Τρίτη και Τετάρτη πρωί. Τα υγρά ξεκίνησαν Τετάρτη ενώ είχα egg-white για λίγο την Πέμπτη το πρωί, σε μικρή ποσότητα.

Γενικότερα τον μήνα αυτό τον είχα ξεγραμμένο, καθώς ούτε επαφές προλάβαμε να έχουμε σωστές, αλλά πιστεύω ότι ούτε καν το σώμα μου δεν είχε προετοιμαστεί για την επερχόμενη ωορρηξία.

Η ερώτησή μου είναι πότε τελικά έκανα ωορρηξία?? Η ωχρινική μου φάση κανονικά διαρκεί 12 μέρες. Και συνήθως 2-3 μέρες πριν την κοκκινομούρα έχω καφέ υγρά.

Επίσης τον μήνα αυτό, την 6dpo είχα μικρές κραμπούλες και ροζ υγρά. Από τότε, κάθε πρωί μόνο, έχω αραιωμένα καφέ υγρά στον 1ο-2ο σκούπισμα μόνο.

Σήμερα ένιωσα ένα ανεπαίσθητο βάρος στη μήτρα σαν να με τραβάει και λίγες ώρες μετά είχα πάλι ροζ υγρά. Δεν έχω κανένα απολύτως άλλο σύμπτωμα εγκυμοσύνης, ούτε καν το στήθος δεν με ενοχλεί. Επίσης έκανα τεστ εγκυμοσύνης χθες και σήμερα και ήταν αρνητικά.

Η βασική μου ερώτηση είναι πότε έκανα ωορρηξία για να υπολογίσω και πότε θα έρθουν τα σημάδια της ΕΡ ή αν είναι νωρίς τεστ εγκυμοσύνης. Επίσης, θα πρέπει να με ανησυχήσει το γεγονός ότι αυτόν τον μήνα «έχασα αίμα» καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου μου;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaki! είπε:

Καλησπέρα, καλότυχο να είναι το νέο θεματάκι και μακάρι ο Φλεβάρης να μας φέρει επιτέλους τα πολυπόθητα θετικά τεστάκια!

Τους τελευταίους μήνες που προσπαθούμε και εμείς για το παιδάκι μας, σας διαβάζω ανελλιπώς. Ζω τις ιστορίες σας, νιώθω τις αγωνίες σας, χαίρομαι με τις χαρές σας, πονάω στις λύπες σας. Έχω μάθει τόσα πολλά για το σώμα μου και αισθάνομαι ντροπή που τόσα χρόνια σιχτίριζα τη μοίρα μου κάθε φορά που αδιαθετούσα.

Συγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί, απλά προσπάθησα να είμαι κατατοπιστική.

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μας το φθινόπωρο του 2020. Από τότε κάθε μήνα ψιλοαρρωσταίνω στις γόνιμες μέρες (αλλεργίες, λοιμώξεις, πυρετός κτλ).

Ο λόγος που επικοινωνώ μαζί σας είναι για να μου δώσετε τα φώτα σας μέσα από τις προσωπικές σας εμπειρίες. Αυτό το μήνα είχα:

- ΤΕΡ Δευτέρα 11/1. Διήρκησε 4 ημέρες χωρίς ιδιαίτερη ροή, ενώ ο κύκλος μου είναι 25 ημερών.

- Σάββατο 16/1 που επιχειρήσαμε να αρχίσουμε τις επαφές διαπίστωσα ότι είχα ακόμη «καφέ». 

- Δευτέρα 18/1 θεωρητικά θα ξεκινούσαν οι γόνιμες μέρες, καθώς υπολόγιζα την ωορρηξία μου κοντά στο Σάββατο 23/1.

- Δευτέρα 18/1 λοιπόν επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και είδαμε ένα αβγό 20 χλ ήδη έτοιμο να σκάσει. Κ εμείς δεν είχαμε καν προλάβει να ξεκινήσουμε τις επαφές. Δεν είχα καν υγρά ωορρηξίας.

- Το απόγευμα της Δευτέρας με Τρίτη μεσημέρι ένιωσα τους πόνους ωορρηξίας. Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα Τρίτη και Τετάρτη πρωί. Τα υγρά ξεκίνησαν Τετάρτη ενώ είχα egg-white για λίγο την Πέμπτη το πρωί, σε μικρή ποσότητα.

Γενικότερα τον μήνα αυτό τον είχα ξεγραμμένο, καθώς ούτε επαφές προλάβαμε να έχουμε σωστές, αλλά πιστεύω ότι ούτε καν το σώμα μου δεν είχε προετοιμαστεί για την επερχόμενη ωορρηξία.

Η ερώτησή μου είναι πότε τελικά έκανα ωορρηξία?? Η ωχρινική μου φάση κανονικά διαρκεί 12 μέρες. Και συνήθως 2-3 μέρες πριν την κοκκινομούρα έχω καφέ υγρά.

Επίσης τον μήνα αυτό, την 6dpo είχα μικρές κραμπούλες και ροζ υγρά. Από τότε, κάθε πρωί μόνο, έχω αραιωμένα καφέ υγρά στον 1ο-2ο σκούπισμα μόνο.

Σήμερα ένιωσα ένα ανεπαίσθητο βάρος στη μήτρα σαν να με τραβάει και λίγες ώρες μετά είχα πάλι ροζ υγρά. Δεν έχω κανένα απολύτως άλλο σύμπτωμα εγκυμοσύνης, ούτε καν το στήθος δεν με ενοχλεί. Επίσης έκανα τεστ εγκυμοσύνης χθες και σήμερα και ήταν αρνητικά.

Η βασική μου ερώτηση είναι πότε έκανα ωορρηξία για να υπολογίσω και πότε θα έρθουν τα σημάδια της ΕΡ ή αν είναι νωρίς τεστ εγκυμοσύνης. Επίσης, θα πρέπει να με ανησυχήσει το γεγονός ότι αυτόν τον μήνα «έχασα αίμα» καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου μου;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Καλησπερα και καλώς ήρθες. Δε ξερω να σου πω ακριβώς ποτε έκανες ωορρηξία η λογική λέει από 12 ως 36 ώρες από το θετικό τεστ.  Δηλαδή περιπου τεταρτη από ότι γράφεις αννειχες τον πρώτο θετικό τεστ Τρίτη. Εγώ θα σου προτεινα αφου χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξιας, εκείνες τις μέρες να μετράς την πρωινη θερμοκρασία σου πριν και μετά το θετικό τεστ. Ας με διορθώσει κάποια κοπέλα που ξέρει καλυτερα η ωορρηξία είναι ημέρα μετά το θετικό τεστ με χαμηλή θερμοκρασία και ακολουθείται από τουλάχιστον 3 μέρες με ανεβασμενη θερμοκρασία. Δηλαδή μετά την ωορρηξία η θερμοκρασία διατηρείται σταθερά σε ανώτερα τιμές. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Καλησπέρα, καλότυχο να είναι το νέο θεματάκι και μακάρι ο Φλεβάρης να μας φέρει επιτέλους τα πολυπόθητα θετικά τεστάκια!

Τους τελευταίους μήνες που προσπαθούμε και εμείς για το παιδάκι μας, σας διαβάζω ανελλιπώς. Ζω τις ιστορίες σας, νιώθω τις αγωνίες σας, χαίρομαι με τις χαρές σας, πονάω στις λύπες σας. Έχω μάθει τόσα πολλά για το σώμα μου και αισθάνομαι ντροπή που τόσα χρόνια σιχτίριζα τη μοίρα μου κάθε φορά που αδιαθετούσα.

Συγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί, απλά προσπάθησα να είμαι κατατοπιστική.

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειές μας το φθινόπωρο του 2020. Από τότε κάθε μήνα ψιλοαρρωσταίνω στις γόνιμες μέρες (αλλεργίες, λοιμώξεις, πυρετός κτλ).

Ο λόγος που επικοινωνώ μαζί σας είναι για να μου δώσετε τα φώτα σας μέσα από τις προσωπικές σας εμπειρίες. Αυτό το μήνα είχα:

- ΤΕΡ Δευτέρα 11/1. Διήρκησε 4 ημέρες χωρίς ιδιαίτερη ροή, ενώ ο κύκλος μου είναι 25 ημερών.

- Σάββατο 16/1 που επιχειρήσαμε να αρχίσουμε τις επαφές διαπίστωσα ότι είχα ακόμη «καφέ». 

- Δευτέρα 18/1 θεωρητικά θα ξεκινούσαν οι γόνιμες μέρες, καθώς υπολόγιζα την ωορρηξία μου κοντά στο Σάββατο 23/1.

- Δευτέρα 18/1 λοιπόν επισκέφθηκα τον γυναικολόγο μου και είδαμε ένα αβγό 20 χλ ήδη έτοιμο να σκάσει. Κ εμείς δεν είχαμε καν προλάβει να ξεκινήσουμε τις επαφές. Δεν είχα καν υγρά ωορρηξίας.

- Το απόγευμα της Δευτέρας με Τρίτη μεσημέρι ένιωσα τους πόνους ωορρηξίας. Θετικό τεστ ωορρηξίας είχα Τρίτη και Τετάρτη πρωί. Τα υγρά ξεκίνησαν Τετάρτη ενώ είχα egg-white για λίγο την Πέμπτη το πρωί, σε μικρή ποσότητα.

Γενικότερα τον μήνα αυτό τον είχα ξεγραμμένο, καθώς ούτε επαφές προλάβαμε να έχουμε σωστές, αλλά πιστεύω ότι ούτε καν το σώμα μου δεν είχε προετοιμαστεί για την επερχόμενη ωορρηξία.

Η ερώτησή μου είναι πότε τελικά έκανα ωορρηξία?? Η ωχρινική μου φάση κανονικά διαρκεί 12 μέρες. Και συνήθως 2-3 μέρες πριν την κοκκινομούρα έχω καφέ υγρά.

Επίσης τον μήνα αυτό, την 6dpo είχα μικρές κραμπούλες και ροζ υγρά. Από τότε, κάθε πρωί μόνο, έχω αραιωμένα καφέ υγρά στον 1ο-2ο σκούπισμα μόνο.

Σήμερα ένιωσα ένα ανεπαίσθητο βάρος στη μήτρα σαν να με τραβάει και λίγες ώρες μετά είχα πάλι ροζ υγρά. Δεν έχω κανένα απολύτως άλλο σύμπτωμα εγκυμοσύνης, ούτε καν το στήθος δεν με ενοχλεί. Επίσης έκανα τεστ εγκυμοσύνης χθες και σήμερα και ήταν αρνητικά.

Η βασική μου ερώτηση είναι πότε έκανα ωορρηξία για να υπολογίσω και πότε θα έρθουν τα σημάδια της ΕΡ ή αν είναι νωρίς τεστ εγκυμοσύνης. Επίσης, θα πρέπει να με ανησυχήσει το γεγονός ότι αυτόν τον μήνα «έχασα αίμα» καθ’ όλη τη διάρκεια του κύκλου μου;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!Μακαρι σύντομα να είσαι εγγυουλα αφού το θέλεις💕

Ετσι όπως τα περιγράφεις λογικά βάση του τεστ,ωορρηξία έκανες την Τετάρτη 20/1 η Πέμπτη 21/1..Τα ροζ υγρά ίσως είναι προεόρτια της περιόδου,περίμενε ακόμη δυο ημέρες και αν δεν έχεις αδιαθετήσει ξανάκανε τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα - καλησπέρα κορίτσια!!!

Καλό μήνα!!! Με υγεία!! Πολλά θετικά τεστς και τεράστιες χοριακες!!!👏👏❤️❤️🎉🎉🍀🍀🤞🤞🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εδω!!!!! Απο συνηθεια μπηκα στο παλιο θεμα!!! Και εγραψα τα παρακατω

"Καλημερα και απο εμενα!!!

Ευχομαι σε ολες καλο μηνα!!! και να πιασουν οι προσπαθειες μας αυτο το μηνα! εμενα μολις τελειωσε η ωορρηξια αλλα θα κανω λιγες προσπαθειες ακομα γιατι τον μπεμπη μου τον επιασα 3 μερες μετα την ωορρηξια! Αυτοσ ο μηνας δεν μου πηγε καλα πολυ δουλεια ταξιδια οποτε λιγες επαφες αλλα δεν πειραζει η ελπιδα ελπιδα!!!! Δεν περιμενω 14 Φεβρουαριου που ειναι και η μερα που ειχα το πρωτο θετικο τεστ οταν ημουν την πρωτη φορα εγγυος οποτε θα ειναι τριπλη γιορτη αν ειμαι αυτο το μηνα!!!!!!!!!""

@Evaki! Μπορει να ειδες ροζ υγρα στην ωορρηξια εγω πριν γεννησω το μπεμπη μου ειχα παντα αιμα στην ωορρηξια για κανα 2 μερες μετα οποτε παιζει και αυτο να ξερεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Προς το παρόν πήρα τηλέφωνο για παθολόγο γιατί πρηστικαν τα δάχτυλα των χεριών μου και έχει κοκκινησει το αριστερό μου πέλμα περιμένω να με πάρουν το πρωί τηλέφωνο να μου πουν το ακριβές ραντεβού...θα δω τι εξετάσεις θα μου γράψει και αναλογα

Τι είναι αυτό που έπαθες κορίτσι μου αλλεργία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Τι είναι αυτό που έπαθες κορίτσι μου αλλεργία;

Έπαθα και αλλεργία αλλά πήρα xozal και πέρασε το πόδι κόκκινισε μετά...εκτός και αν εχω αλλεργία και στα αντιαλλεργικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Καλό μήνα για όλες με πολλά θετικά τεστακια!!!εγκυμοσύνης έτσι!!!γιατί από τα ωορηξιας γεμίσαμε!!!🤣🤣🙏🙏♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Έπαθα και αλλεργία αλλά πήρα xozal και πέρασε το πόδι κόκκινισε μετά...εκτός και αν εχω αλλεργία και στα αντιαλλεργικα 

Περαστικά @Lacostaki!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Εύχομαι ολόψυχα αυτός ο μήνας να γεμίσει με θετικά τεστακια και τελιομηνες εγκυμοσύνες 🤞!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Έπαθα και αλλεργία αλλά πήρα xozal και πέρασε το πόδι κόκκινισε μετά...εκτός και αν εχω αλλεργία και στα 

Έλα Χριστέ και Παναγία μου περαστικά σου κοπέλα μου💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μου δίνετε θετική ενέργεια και δύναμη!

@Kostef, ακόμη και η θερμοκρασία μου αυτό το μήνα δεν είναι η ιδανική. Ούτε αρκετά ψηλή μετά την ωορρηξία (ενώ συνήθως είμαι κοντά στο 37) ούτε έκανε τη βουτιά των προηγούμενων μηνών την ημέρα της ωορρηξίας (35.5). Και τις 3 μέρες (Τρ-Τε-Πε) είχα την ίδια θερμοκρασία, Παρ-Σαβ-Κυρ ανέβηκε και μετά για για 3 μέρες είχε πτωτική πορεία, στα επίπεδα προ-ωορρηξίας. Μετά ανέβηκε ξανά, αλλά σε οριακά χαμηλή τιμή για τα δικά μου δεδομένα (36.5). Σύμφωνα με το θερμοδιάγραμμά δηλ έκανα την Πέμπτη, αν και εγώ την ένιωσα την Τρίτη.

 

@Evi87 δυστυχώς σήμερα (11dpo) είχα αρνητικό τεστ αίματος, οπότε μικρή σημασία έχει πλέον αν είμαι 11, 12 ή 13dpo. Όλες μου οι ελπίδες εξανεμίστηκαν. Ήταν μια καλή σφαλιάρα για να με επαναφέρει στη γη.

Θα οπλιστώ με υπομονή και θα περιμένω. Αύριο λογικά είναι η τελευταία μέρα πριν την ΕΜ, φαντάζομαι όλο και κάποιο σημάδι θα έχω για να με προετοιμάσει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ! Μαζεύουμε δυνάμεις για αγαπούλες και «γυμναστικές επιδείξεις» και οπλιζόμαστε με ελπίδα για τον επόμενο μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!! Ελπίζω να είναι τυχερός ο μήνας για όλες μας κ ευλογημένος!!

Έχω περιμένω περίοδο μάλλον την Παρασκευή ή το Σάββατο. Και λέω μάλλον, γιατί εδώ κ 6μηνες περίπου ο κύκλος μου άλλαξε και από 28 ημέρες ακριβώς έγινε στις 25 ή στις 26 ή κ λιγότερο..  

Είχα ωορρηξια στις 13 Ιανουαρίου, Σάββατο,  επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο κ επαφές είχα στις 7 και στις 12..

Δυστυχώς εκτός από αφόρητο πόνο στη μέση κ τρελή νύστα μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα (σε σημείο να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά από τις 9μιση το βραδυ) δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο καμία εβδομάδα πρήζουν κ πονούσε το στηθος μου. Τώρα άρχισε λίγο απο χθες να είναι πιο ευαίσθητο, αλλά ειμαι κ στην 23η μέρα του κυκλου πριν την περίοδο, οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό. 

Ξέχασα να σας πω ότι 3 με 5μερες μετά την ωορρηξία είχα κάτι τσιμπηματακια πολύ χαμηλά, αλλά πέρασαν αυτές τις μέρες. 

Σας παρακαλώ, αν κάποια μπορεί από εμπειρία να μου πει αν έχω ελπίδες να περιμένω τα καλά νέα, θα ήμουν ευγνώμων.  Η αγωνία μου κ η επιθυμία μου με έχουν κάνει παρανοϊκή.. προσπαθούμε από τον Σεπτέμβριο, αλλά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι με την κούραση της καθημερινότητας, δεν είναι κ πολύ εντατικές οι προσπάθειες μας..αλλά πετύχαμε τις μέρες, έστω κ μια μέρα πριν την ωορρηξία..

Είμαι 40 χρονών κ έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές κ ήταν δόξα τω Θεώ όλες καλές, όπως κ τα όργανα μου όπως μου είπε ο γιατρός με τον κολπικό υπέρηχο. 

Θα ήθελα τη γνώμη σας......

Να ελπίζω ή οχι;;;;;

Ευχαριστώ πάρα πολύ κ συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα, αλλά ήθελα να είμαι κατατοπιστική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

@Marakii εδώ είμαστε καλημέρα 💛

Καλημέρα κ πάλι κορίτσια!! Καμία γνώμη γι αυτά που σας είπα??

Με έχει πιάσει άγχος κ ψυχοπλακωμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα κ πάλι κορίτσια!! Καμία γνώμη γι αυτά που σας είπα??

Με έχει πιάσει άγχος κ ψυχοπλακωμα.....

Η αληθεια ειναι οτι εγω και τους 4 μηνες που προσπαθω για το δευτερο εχω ολα τα συμπτωματα που θα μπορουσε να εχει καποια εγκυος αλλα δεν ημουν ποτε, επισης οταν εμεινα εγκυος πρωτη φορα ειχα τα συπτωματα που ολες εχουμε αλλα ηταν κατι μεσα μου που ελεγε εισαι εγκυος και τωρα δεν το νιωθω , επισης οταν λεμε υπνιλια που ηταν και το μονο συπτωμα που πιστευω οτι ηταν απο τη εγκυμοσυνη μιλαμε να κοιμασε στο γραφειο, να κλεινουν τα ματια σου και να ειναι 11 το πρωι και αυτο ηταν απο πολυ νωρις δηλαδη λιγο κανα 2 εβδομαδες απο την συλληψη,

Θελω και εγω παντως να σου δωσω ολη τη θετικη ενεργεια και να εισαι , αλλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι καθε φορα που κανω ελευθερα προσπαθειες το σωμα αντιδρα διαφορετικα απ οτι με προφυλαξη.

Οποτε νομιζουμε οτι εχουμε ολα τα συπτωματα και ξεγελιωμαστε, σε νιωθω οσο τιποτα να ξερεις γιατι και εγω στο περιμενε θα ειμαι μεχρι τις 14 Φεβρουαριου . 

Μονο την ελπιδα εχουμε και κανα τεστακι ετσι για να περναει η ωρα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι εγω και τους 4 μηνες που προσπαθω για το δευτερο εχω ολα τα συμπτωματα που θα μπορουσε να εχει καποια εγκυος αλλα δεν ημουν ποτε, επισης οταν εμεινα εγκυος πρωτη φορα ειχα τα συπτωματα που ολες εχουμε αλλα ηταν κατι μεσα μου που ελεγε εισαι εγκυος και τωρα δεν το νιωθω , επισης οταν λεμε υπνιλια που ηταν και το μονο συπτωμα που πιστευω οτι ηταν απο τη εγκυμοσυνη μιλαμε να κοιμασε στο γραφειο, να κλεινουν τα ματια σου και να ειναι 11 το πρωι και αυτο ηταν απο πολυ νωρις δηλαδη λιγο κανα 2 εβδομαδες απο την συλληψη,

Θελω και εγω παντως να σου δωσω ολη τη θετικη ενεργεια και να εισαι , αλλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι καθε φορα που κανω ελευθερα προσπαθειες το σωμα αντιδρα διαφορετικα απ οτι με προφυλαξη.

Οποτε νομιζουμε οτι εχουμε ολα τα συπτωματα και ξεγελιωμαστε, σε νιωθω οσο τιποτα να ξερεις γιατι και εγω στο περιμενε θα ειμαι μεχρι τις 14 Φεβρουαριου . 

Μονο την ελπιδα εχουμε και κανα τεστακι ετσι για να περναει η ωρα!!!!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου. 

Όλοι μου λένε για το άγχος ότι είναι ανασταλτικός παράγοντας, αλλά πως αποβάλλεται μπορεί κάποιος να μου πει;;

Αν ήμουν πιο μικρή πιστεύω θα ήμουν πιο χαλαρή. Με τρομάζει ότι θα περάσω τα 40 κ δε θα το καταφέρουμε, ακόμα τουλάχιστον .....

Έχω γίνει κατά φαντασίαν εγκυος .....

Θα περιμένω μέχρι να (μην) μου έρθει περιοδος.....

Εύχομαι να τα καταφέρουμε σύντομα κι εσύ κι εγώ κ όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI 1981 είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Ελπίζω να είναι τυχερός ο μήνας για όλες μας κ ευλογημένος!!

Έχω περιμένω περίοδο μάλλον την Παρασκευή ή το Σάββατο. Και λέω μάλλον, γιατί εδώ κ 6μηνες περίπου ο κύκλος μου άλλαξε και από 28 ημέρες ακριβώς έγινε στις 25 ή στις 26 ή κ λιγότερο..  

Είχα ωορρηξια στις 13 Ιανουαρίου, Σάββατο,  επιβεβαιωμένο από το γυναικολόγο κ επαφές είχα στις 7 και στις 12..

Δυστυχώς εκτός από αφόρητο πόνο στη μέση κ τρελή νύστα μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα (σε σημείο να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά από τις 9μιση το βραδυ) δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Συνήθως πριν την περίοδο καμία εβδομάδα πρήζουν κ πονούσε το στηθος μου. Τώρα άρχισε λίγο απο χθες να είναι πιο ευαίσθητο, αλλά ειμαι κ στην 23η μέρα του κυκλου πριν την περίοδο, οπότε μάλλον είναι φυσιολογικό. 

Ξέχασα να σας πω ότι 3 με 5μερες μετά την ωορρηξία είχα κάτι τσιμπηματακια πολύ χαμηλά, αλλά πέρασαν αυτές τις μέρες. 

Σας παρακαλώ, αν κάποια μπορεί από εμπειρία να μου πει αν έχω ελπίδες να περιμένω τα καλά νέα, θα ήμουν ευγνώμων.  Η αγωνία μου κ η επιθυμία μου με έχουν κάνει παρανοϊκή.. προσπαθούμε από τον Σεπτέμβριο, αλλά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι με την κούραση της καθημερινότητας, δεν είναι κ πολύ εντατικές οι προσπάθειες μας..αλλά πετύχαμε τις μέρες, έστω κ μια μέρα πριν την ωορρηξία..

Είμαι 40 χρονών κ έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές κ ήταν δόξα τω Θεώ όλες καλές, όπως κ τα όργανα μου όπως μου είπε ο γιατρός με τον κολπικό υπέρηχο. 

Θα ήθελα τη γνώμη σας......

Να ελπίζω ή οχι;;;;;

Ευχαριστώ πάρα πολύ κ συγγνώμη για το τεράστιο μήνυμα, αλλά ήθελα να είμαι κατατοπιστική!!

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλή σου επιτυχία εύχομαι!!! Η συμβουλή μου είναι να μην ψάχνεις για συμπτώματα... εγώ που έμεινα τον προηγούμενο μήνα έγκυος είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με της περιόδου... μιλάμε καμία διαφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Έπαθα και αλλεργία αλλά πήρα xozal και πέρασε το πόδι κόκκινισε μετά...εκτός και αν εχω αλλεργία και στα αντιαλλεργικα 

Περαστικά σου κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!!! Μακάρι να είναι ο τυχερός μας μήνας!!! Να ρωτήσω κάτι? Όλες όσες κάνετε προσπάθειες παίρνετε κ φολικό οξύ? Εμένα δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου γι'αυτό ρωτάω.. εάν είναι κ βοηθάει να πάρω κ εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φολικο πρεπει να παιρνουμε θεωρητικα ολεσ οσες προσπαθουμε, εχει ομως να κανει με το να προσταψει το εμβρυο και να μην γινουν ανωμαλιες αναπτυξης, οχι τοσο με γονιμοτητα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, καλή σου επιτυχία εύχομαι!!! Η συμβουλή μου είναι να μην ψάχνεις για συμπτώματα... εγώ που έμεινα τον προηγούμενο μήνα έγκυος είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με της περιόδου... μιλάμε καμία διαφορά...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου και για την ευχή κ για τη συμβουλή σου!! Από το στόμα σου κ στου Θεού το αυτί!!

Αν μου επιτρέπεις να σε ρωτήσω κατι;

Όταν λες ίδια συμπτώματα με της περιοδου, εννοείς αυτήν την ενόχληση κάτω χαμηλά που μας προειδοποιεί κάνα 2μερες πριν ότι θα μας έρθει περιοδος;; και πόσες πριν την καθυστερηση σου άρχισαν αυτά τα συμπτώματα;;

Συγγνώμη για το θάρρος, αλλά προσπαθώ να καταλάβω μέσα στην απελπισία μου....

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...