Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Εννοείται πως έχει ο Θεός όλα θα γίνουν❤️
Μακαρι να έχουμε ευχάριστα αν και από όσα διαβάζω δύσκολα να πιάσει η πρώτη εξωσωματική όποτε έχω λίγες ελπίδες!!

Όχι κορίτσι μου να μη σκέφτεσαι έτσι! Κάθε φορά είναι μοναδική και είναι η δική σου φορά! Να είσαι ήρεμη και με πίστη πως αν θέλει να πάει καλά θα πάει. Μη σκέφτεσαι τίποτα ως ότου επιβεβαιώσεις. Κάθε οργανισμός είναι μοναδικός,όπως και η στιγμή της καθεμιάς που θα γίνει μανούλα. Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η φορά σας και η στιγμή σας. Παίρνω μεγάλη χαρά απ'όποια κοπέλα και αν ακούσω! Έτσι εύχομαι και για σένα! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όχι κορίτσι μου να μη σκέφτεσαι έτσι! Κάθε φορά είναι μοναδική και είναι η δική σου φορά! Να είσαι ήρεμη και με πίστη πως αν θέλει να πάει καλά θα πάει. Μη σκέφτεσαι τίποτα ως ότου επιβεβαιώσεις. Κάθε οργανισμός είναι μοναδικός,όπως και η στιγμή της καθεμιάς που θα γίνει μανούλα. Εγώ σου εύχομαι ολόψυχα να είναι η φορά σας και η στιγμή σας. Παίρνω μεγάλη χαρά απ'όποια κοπέλα και αν ακούσω! Έτσι εύχομαι και για σένα! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σε Ευχαριστώ τόσο πολύ πραγματικά μου δίνεις πολύ δύναμη και θετική ενέργεια με τα λόγια σου...Μακάρι να είναι η χρόνια μας για όλες που προσπαθούμε🙏🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nia2021 είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν το πολυπόθητο θετικό τέστ....♥️♥️♥️♥️

Και σε σένα με το καλό!!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️ Ολοψυχες ευχές για ένα υπέροχο αποτέλεσμα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο το νέο θέμα κορίτσια!! Ευχομαι σε όλες θετικό τεστ, κ στις υπόλοιπες καλή μας λευτεριά!! Μόνο χαρές 🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μένα! Προσπαθούμε εδώ και τέσσερις μήνες για μωράκι! Έχω πολυκυστικες και υποθυρεοειδισμό και ο γιατρός μου έδωσε τα seprafar. Κάνω τα τεστακια για ωορρηξία κάθε μήνα. Περιμένω 1 Φεβρουαρίου περίοδο εκανα το πρώιμο τεστ στις 27 μιας και λέει για 5 μέρες νωρίτερα και βγήκε αρνητικό λέτε να μην βγήκε σωστό και να είμαι εγκυουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο το θεματάκι μας κοριτσια!!Εμενα ειναι ο μηνας των γενεθλιων μου ο Φεβρουαριος οποτε ελπιζω να μου ερθει το ομορφοτερο δωρο😉😉!!Ας ειναι ενας μηνας γεμάτος αγαπουλες και θετικα τεστακια!!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλότυχο να είναι το νέο θεματακι μας κορίτσια μου! Ας είναι αυτός ο μήνας ο τυχερός μας! Να μας γεμίσει με πολλά πολλά πολλά θετικά τεστακια!💗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εμένα η κυρία ήρθε σήμερα πρωί πρωί και τελικά επειδή μέτρησα τις μέρες ήρθε ακριβώς 14 μέρες μετά το πρώτο θετικο τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα! Εύχομαι όσο πιο πολλά θετικά τεστ γίνεται στο χέρι να μας φέρει ο Φεβρουάριος! 

Απόψε είδα όνειρο ότι είχα γεννήσει και πήγα να πάρω το μωρό από την αίθουσα νεογνών. Αχ μερικές φορές φοβάμαι ότι θα μείνει μόνο όνειρο. 

Και έχω τύψεις που δεν κράτησα το πρώτο μου μωρό αγκαλιά. Που δεν το είδα έστω. ...

Σε άλλα νέα τελείωσα με την περίοδο εχθές. Έχω ξεκινήσει εδώ και λίγες μέρες τις βιταμίνες strong start της lamberts. Ελπίζω να κάνουν δουλίτσα. Αυτό το μήνα λέω να έχω επαφές με την μέθοδο της υποψίας και αν δεν έρθει το θετικό, τον επόμενο να πάρω τεστ ωορηξιας να πάω πιο στοχευμενα γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το πέτυχα μεμια μόνο επαφή την ημέρα του θετικού τον πρώτο κύκλο που δοκίμασα τα τεστ. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι είχα χρησιμοποιησει και ένα λιπαντικό γονιμότητας... δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο. 

Ουφ γιατί να μην είναι όλα πιο απλά? 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια και με το καλό στις κυοφορουσες μας. 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλορίζικο και γουρλιδικο το νέο μας θέμα 🧿🧿🧿🙏🙏🙏 σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη από το εμβρυάκι στην κοιλίτσα 💖💖 να κολλήσετε όλες!!! Σας νιώθω απόλυτα, να ξέρετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλήμέρα! Εύχομαι όσο πιο πολλά θετικά τεστ γίνεται στο χέρι να μας φέρει ο Φεβρουάριος! 

Απόψε είδα όνειρο ότι είχα γεννήσει και πήγα να πάρω το μωρό από την αίθουσα νεογνών. Αχ μερικές φορές φοβάμαι ότι θα μείνει μόνο όνειρο. 

Και έχω τύψεις που δεν κράτησα το πρώτο μου μωρό αγκαλιά. Που δεν το είδα έστω. ...

Σε άλλα νέα τελείωσα με την περίοδο εχθές. Έχω ξεκινήσει εδώ και λίγες μέρες τις βιταμίνες strong start της lamberts. Ελπίζω να κάνουν δουλίτσα. Αυτό το μήνα λέω να έχω επαφές με την μέθοδο της υποψίας και αν δεν έρθει το θετικό, τον επόμενο να πάρω τεστ ωορηξιας να πάω πιο στοχευμενα γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το πέτυχα μεμια μόνο επαφή την ημέρα του θετικού τον πρώτο κύκλο που δοκίμασα τα τεστ. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι είχα χρησιμοποιησει και ένα λιπαντικό γονιμότητας... δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο. 

Ουφ γιατί να μην είναι όλα πιο απλά? 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια και με το καλό στις κυοφορουσες μας. 💞

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι τα τεστακια ωορρηξίας με βοηθάνε για να έχω στοχευμένες επαφές απλά με βοηθάνε να βλέπω ότι υπάρχει αύξηση της Lh γιατι ότι και να δείξει το τεστακι αν είμαστε κουρασμένοι και δεν υπάρχει διάθεση με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! Εμένα η κυρία ήρθε σήμερα πρωί πρωί και τελικά επειδή μέτρησα τις μέρες ήρθε ακριβώς 14 μέρες μετά το πρώτο θετικο τεστακι

Καλό σου μεσημερι το ξέρω ίσως ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά αν κατάλαβα καλά εκανες τεστ εγκυμοσύνης ,βγήκε θετικό και μετά κλασικά περίοδος? ??γίνεται να βγει θετικό τεστ και μετά ....???? Συγνωνη που ρωτάω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Endomitriosi είπε:

Καλό σου μεσημερι το ξέρω ίσως ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά αν κατάλαβα καλά εκανες τεστ εγκυμοσύνης ,βγήκε θετικό και μετά κλασικά περίοδος? ??γίνεται να βγει θετικό τεστ και μετά ....???? Συγνωνη που ρωτάω κιολας

Προφανώς η @Lacostaki λέει για το τέστ ωορρηξίας που της βγήκε θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Endomitriosi είπε:

Καλό σου μεσημερι το ξέρω ίσως ακουστεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά αν κατάλαβα καλά εκανες τεστ εγκυμοσύνης ,βγήκε θετικό και μετά κλασικά περίοδος? ??γίνεται να βγει θετικό τεστ και μετά ....???? Συγνωνη που ρωτάω κιολας

Καλό μεσημέρι!!! Όχι για τεστακι ωορρηξίας μιλάω απλά σύμφωνα με το ημερολόγιο περιόδου την περίμενα σε δύο μέρες αλλά τελικά ήρθε 14 μέρες μετά το θετικό ωορρηξίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλό μεσημέρι!!! Όχι για τεστακι ωορρηξίας μιλάω απλά σύμφωνα με το ημερολόγιο περιόδου την περίμενα σε δύο μέρες αλλά τελικά ήρθε 14 μέρες μετά το θετικό ωορρηξίας

Τώρα να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; Κανονικά 14 μετά την ωορρηξία δεν έρχεται η περίοδος;

Εσένα σου ήρθε 14 μέρες αφ' ότου πήρες το θετικό τέστ! Όχι απ' όταν είχες ωορρηξία. Σωστά; Η κατάλαβα κάτι λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Τώρα να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; Κανονικά 14 μετά την ωορρηξία δεν έρχεται η περίοδος;

Εσένα σου ήρθε 14 μέρες αφ' ότου πήρες το θετικό τέστ! Όχι απ' όταν είχες ωορρηξία. Σωστά; Η κατάλαβα κάτι λάθος;

Ναι 14 μέρες είναι το συνηθισμένο αλλά 12 με 16 είναι μέσα στα φυσιολογικά ορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι 14 μέρες είναι το συνηθισμένο αλλά 12 με 16 είναι μέσα στα φυσιολογικά ορια

Ναι ακριβώς.. απλά αφου θα εκλεισες  κ σ άλλο γιατρό ρωτα γιατί βγήκε κ άλλη φορά θετικό το τεστ ωορρηξίας. Τι μπορεί να σημαίνει Δλδ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι ακριβώς.. απλά αφου θα εκλεισες  κ σ άλλο γιατρό ρωτα γιατί βγήκε κ άλλη φορά θετικό το τεστ ωορρηξίας. Τι μπορεί να σημαίνει Δλδ.. 

Προς το παρόν πήρα τηλέφωνο για παθολόγο γιατί πρηστικαν τα δάχτυλα των χεριών μου και έχει κοκκινησει το αριστερό μου πέλμα περιμένω να με πάρουν το πρωί τηλέφωνο να μου πουν το ακριβές ραντεβού...θα δω τι εξετάσεις θα μου γράψει και αναλογα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Προς το παρόν πήρα τηλέφωνο για παθολόγο γιατί πρηστικαν τα δάχτυλα των χεριών μου και έχει κοκκινησει το αριστερό μου πέλμα περιμένω να με πάρουν το πρωί τηλέφωνο να μου πουν το ακριβές ραντεβού...θα δω τι εξετάσεις θα μου γράψει και αναλογα

Αααα περαστικά.. Σχετίζεται με τα σπυρακια που είχες βγάλει? Μα πως προεκυψε.. Ναι δες πρωτα αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Αααα περαστικά.. Σχετίζεται με τα σπυρακια που είχες βγάλει? Μα πως προεκυψε.. Ναι δες πρωτα αυτό.. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Πες μου εσύ να σου πω κι εγώ...τα σπυράκια έχουν φύγει σχεδόν μόνο κάτι φαγουριτσες έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Πες μου εσύ να σου πω κι εγώ...τα σπυράκια έχουν φύγει σχεδόν μόνο κάτι φαγουριτσες έχω

Μήπως τα χάπια που επαιρνες σε πειραξαν?? Έχεις ξανά παρει στο παρελθον? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μήπως τα χάπια που επαιρνες σε πειραξαν?? Έχεις ξανά παρει στο παρελθον? 

Ναι...βέβαια είχα πολλά χρόνια να πάρω αλλά έχω ξανά πάρει πολλές φορές...το θέμα είναι ότι και με την αλλεργία που με έπιασε δεν έφαγα κάτι που δεν έχω ξανά φάει....το σκέφτηκα κι εγώ για τα χάπια αλλά το τελευταίο το πήρα εχθές το μεσημέρι και ενώ το βράδυ είχαν ξεπρηστει τα δάχτυλα το πρωί ήταν πάλι τούμπανο... βέβαια μου είπαν να πιω λεμόνι και τώρα έχουν ξεπρηστει πάλι...τώρα δεν ξέρω πως θα είναι το πρωί που θα ξυπνησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...