Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης να μας φέρει θετικό τεστ στο χέρι!!!!


Evi87

Recommended Posts

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη💖💖🎉🎉

Ειναι λογικό να μην είναι πολύ υψηλή αφού είσαι πριν την καθυστέρηση μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Φίλη??? Σ'αγαπώ 😂🤣🥰😍😘🤞🙏👶❤️ και φτου φτου σκόρδα και κρεμμύδια και καρότα και λάχανα!!!!! Τι όμορφα νέα επιβεβαιωμένα είναι αυτά???? 33 χοριακη πριν την καθυστέρηση πιάστηκε για τα καλά! Και χίλια μπράβο στο ένστικτο σου που σου μίλαγε και επεμενες και έκανες και τεστ και χοριακη!!!! Εύχομαι η εξέλιξη να είναι η τελειότερη και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου στο έπακρο!!!! 🤞🙏👶❤️ Πολύ μεγάλη νοερή αγκαλιά και χορό από μένα για τα χαρμόσυνα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Συγχαρητήρια και παλι!!! Τόσες μέρες πριν την ημέρα που περιμενες περιοδο μια χαρά νουμερο είναι!!!! Πολυ καλα!!! Τη Δευτέρα να έχεις ένα τεράστιο νουμερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Και δεν κάνεις ένα τεστ θα έλεγα εγώ τώρα 😇

Έχω μεγάλο κύκλο περίοδο και δεν μπορώ να σκεφτώ σχεδόν ποτέ θετικά 30-34-35 μέρες όταν είχα μείνει πέρσι έκανα υπομονή 1 βδομάδα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου είδες τελικά τι είναι το ένστικτο;με το καλό 👼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Φίλη??? Σ'αγαπώ 😂🤣🥰😍😘🤞🙏👶❤️ και φτου φτου σκόρδα και κρεμμύδια και καρότα και λάχανα!!!!! Τι όμορφα νέα επιβεβαιωμένα είναι αυτά???? 33 χοριακη πριν την καθυστέρηση πιάστηκε για τα καλά! Και χίλια μπράβο στο ένστικτο σου που σου μίλαγε και επεμενες και έκανες και τεστ και χοριακη!!!! Εύχομαι η εξέλιξη να είναι η τελειότερη και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου στο έπακρο!!!! 🤞🙏👶❤️ Πολύ μεγάλη νοερή αγκαλιά και χορό από μένα για τα χαρμόσυνα!!!!!

Πραγματικά τι ώρα που τα γράφεις τρελαίνομαι!!!! Επίσης τα συμβολακια χεράκι προσευχή εκκλησία μωρό καρδιά που βάζεις παντού τα λατρεύω!!! 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες θα προσεύχομαι/ευχομαι  για όλες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Πραγματικά τι ώρα που τα γράφεις τρελαίνομαι!!!! Επίσης τα συμβολακια χεράκι προσευχή εκκλησία μωρό καρδιά που βάζεις παντού τα λατρεύω!!! 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες θα προσεύχομαι/ευχομαι  για όλες σας!!!!!!

Είσαι τόσο γλυκό παιδί που μου βγάζεις όλη τη χαρά και στα γράφω έτσι!!!!! 🤞🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

κοριτσια μου , εκανα τηνν χοριακη και βγηκε 33, πεθανα απο την αγωνια μου,

Με πηρε ευτυχως ο γιατρος μου και μου ειπε " οτι ειναι πολυ νωρις για αυτο και οτι με εστειλε για χοριακη γιατι νομιζε οτι εχω καθυστερηση" οποτε τωρα ξανα εξετασεις την Δευτερα!

Μπράβο κοριτσάρα μου!
Συγχαρητήρια! καινούριο νινακι στην παρέα!
<3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η manoula84 είπε:

Πραγματικά τι ώρα που τα γράφεις τρελαίνομαι!!!! Επίσης τα συμβολακια χεράκι προσευχή εκκλησία μωρό καρδιά που βάζεις παντού τα λατρεύω!!! 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες θα προσεύχομαι/ευχομαι  για όλες σας!!!!!!

Μπράβο κοπέλα μου!!! Από εδώ και πέρα να είσαι ήρεμη και ζεν!!!!! Και θα πάνε όλα μια χαρά! πιο καλα απ΄όσο φαντάζεσαι! Έτσι ήμουν ακριβώς στην μικρή και γέννησα σε 3 ώρες (πρώτο παιδί) βλέποντας τις 2 εξ αυτών Απαράδεκτους!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Αμήν κοπέλα μου! Θα είναι από το πιο χαρμόσυνα νέα! Το έχω ακούσει πολλές φορές να γίνεται! Σε μένα δεν έτυχε προσωπικα! Αναγκαστικά θα κάνεις υπομονή και θα το βγάλεις από το μυαλό σου! Πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις; Και γιατι να μην το πέτυχες;;;;;; Σου αξίζει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annoula21 είπε:

Αμήν κοπέλα μου! Θα είναι από το πιο χαρμόσυνα νέα! Το έχω ακούσει πολλές φορές να γίνεται! Σε μένα δεν έτυχε προσωπικα! Αναγκαστικά θα κάνεις υπομονή και θα το βγάλεις από το μυαλό σου! Πότε περιμένεις να αδιαθετήσεις; Και γιατι να μην το πέτυχες;;;;;; Σου αξίζει!

 

Είμαι 21η μέρα, έχω μπροστά μου δλδ μια εβδομάδα φουλ. Επειδή έρχεται ΣΚ και αυτό σημαίνει δουλειές στο σπίτι μάλλον πρέπει να κάτσω στα αυγά μου... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι!!!!εγω πάντως το πιστεύω ότι έγινε εμφύτευση!😀😀😀😀 μια εβδομάδα κιόλας μετά την επαφή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είμαι 21η μέρα, έχω μπροστά μου δλδ μια εβδομάδα φουλ. Επειδή έρχεται ΣΚ και αυτό σημαίνει δουλειές στο σπίτι μάλλον πρέπει να κάτσω στα αυγά μου... ❤️ 

Πάντως κάνε ότι έχεις να κάνεις!!!! Αμα είναι να έρθει θα έρθει! Μην ξεπατωθείς και άνευ λόγου αλλα συνέχισε το πρόγραμμα σου και ξέρει αυτό τον δρόμο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Κράτα το σαν θετικό σημάδι, μια ελαφριά νότα αισιοδοξίας!!!! Για μια εβδομάδα ακόμα απέφυγε τις πιλλες βαριές δουλειές και τα πολλα χημικά. Δηλαδή μη τιγκαρεις το μπάνιο στις χλωρινες και κλειστεις μέσα να το τρίβεις !!! Φαε λίγο πατζαρακι και μερικές φράουλες είναι και η εποχή τους!!! Μακάρι να είναι το πολυποθητο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Είμαι 21η μέρα, έχω μπροστά μου δλδ μια εβδομάδα φουλ. Επειδή έρχεται ΣΚ και αυτό σημαίνει δουλειές στο σπίτι μάλλον πρέπει να κάτσω στα αυγά μου... ❤️ 

Κορίτσι μου γλυκό νομίζω πως αν είναι να πιαστεί το σποράκι κ να χοροπηδάς όλη μέρα θα γίνει... κ εγώ είχα ωορρηξία την προηγούμενη Παρασκευή. Βιάστηκα να κάνω τεστ σήμερα κ την έφαγα την απογοήτευση😢. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια εκπέμπω ΣΟΣ!

Είμαι μια εβδομάδα μετά την επαφή και πριν λίγο είδα στο σκούπισμα μια ελαφρια γραμμή με αίμα. Ξανασκουπίστικα και είδα πάλι το ίδιο, οπότε δεν είναι η ιδέα μου.

Λέτε να έγινε εμφύτευση;; Λέτε να το πέτυχα τόσο γρήγορα;;

Τι να κάνω από εδώ και πέρα;;

Καλώς τη!!!! Αρχικά να είσαι κουλ (όσο γίνεται). Θεωρώ καλό σημάδι αυτές τις γραμμούλες. Γενικά να είσαι ήρεμη στις κινήσεις σου και να κάνεις τόσες δουλειές όσες αντέχεις χωρίς ιδιαίτερη κούραση. Εύχομαι ολόψυχα να είναι εμφύτευση αυτό το αιματάκι! Αν θέλει αυτό να πιαστεί θα πιαστεί και τελάρα να σηκώσεις,,,,αλλά μην τα σηκώσεις εσύ! Πολύ θετική ενέργεια μέσα απ'την ψυχή μου αλήθεια!!!!! 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σε όλες, γράφω πρώτη φορά, αν και σας παρακολουθώ (και μου δίνετε απίστευτο κουράγιο και αισιοδοξία) εδώ και καιρό. <3

Είμαστε στον 4ο μήνα στοχευμένης προσπάθειας, είμαι 41,και ευτυχώς πέρα από χαμηλή AMH, δεν υπάρχει κάποιο ορμονικό θέμα. Ενδομήτριο ΟΚ, έκανα μόλις και σαλπιγγογραφία, ο σύντροφός μου επίσης με καλό σπέρμα... απλά δεν έχει συμβεί για εμάς ακόμα. Η αγωνία (και η στενοχώρια, αν και το προσπαθώ) κάθε μήνα αυξάνεται. Με αγχώνει η ηλικία μου και το ότι δεν έχουμε την πολυτέλεια χρόνου να το προσπαθήσουμε χαλαρά για όσο πάει. Το πλάνο είναι τον επόμενο μήνα να δοκιμάσουμε σπερματέγχυση, και τον αμέσως επόμενο IVF.

Αύριο περιμένω περίοδο, σήμερα το πρωί έκανα ένα τεστάκι και ήταν αρνητικότατο (12-13 μέρες μετά την ωορρηξία). Προσπαθώ να κρατήσω την ελπίδα με νύχια και με δόντια ότι ακόμα μπορεί ο Φλεβάρης να μας χαμογελάσει. :D

Καλή επιτυχία σε όλες όσες προσπαθούμε και ελπίζουμε, πραγματικά το εύχομαι από καρδιάς!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλώς τη!!!! Αρχικά να είσαι κουλ (όσο γίνεται). Θεωρώ καλό σημάδι αυτές τις γραμμούλες. Γενικά να είσαι ήρεμη στις κινήσεις σου και να κάνεις τόσες δουλειές όσες αντέχεις χωρίς ιδιαίτερη κούραση. Εύχομαι ολόψυχα να είναι εμφύτευση αυτό το αιματάκι! Αν θέλει αυτό να πιαστεί θα πιαστεί και τελάρα να σηκώσεις,,,,αλλά μην τα σηκώσεις εσύ! Πολύ θετική ενέργεια μέσα απ'την ψυχή μου αλήθεια!!!!! 🙏👶💖

Πάντως κορίτσια μου τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να ήμουν πολύ γιόλο! εκείνο τον μήνα μέχρι και σε αγώνα ποδηλάτου στα βουνά συμμετείχα!!! και μετά από μια εβδομάδα έμαθα την εγκυμοσύνη!!!!!!Όπως πολύ σωστά λέει η γυναικολόγος μου ένα χρωμοσωμικά υγιές έμβρυο πάντα βρίσκει τον τρόπο και επιβιώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@manoula84 συγχαρητηρια μια χαρα η χοριακη σου και χωρις καθυστερηση!!!

@misofeggaro ευχομαι αυτο το αιμα νσ ειναι προάγγελος ευχαριστων!!

να ρωτησω κατι οσες ξερουν απο τεστ ωορρηξιας θελει η γραμμη να ειναι εντονη οσο η ελεγχου?σας βαζω αυτο που εκανα πριν κανα 2ωρο νομιζω ακομη αρνητικο ειναι

20210212_143541.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

@manoula84 συγχαρητηρια μια χαρα η χοριακη σου και χωρις καθυστερηση!!!

@misofeggaro ευχομαι αυτο το αιμα νσ ειναι προάγγελος ευχαριστων!!

να ρωτησω κατι οσες ξερουν απο τεστ ωορρηξιας θελει η γραμμη να ειναι εντονη οσο η ελεγχου?σας βαζω αυτο που εκανα πριν κανα 2ωρο νομιζω ακομη αρνητικο ειναι

20210212_143541.jpg

Καλησπερα! Αρνητικό είναι ακόμα. Λογικα πλησιαζεις η σήμερα το βράδυ η αυριο θα δεις το θετικο.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

@manoula84 συγχαρητηρια μια χαρα η χοριακη σου και χωρις καθυστερηση!!!

@misofeggaro ευχομαι αυτο το αιμα νσ ειναι προάγγελος ευχαριστων!!

να ρωτησω κατι οσες ξερουν απο τεστ ωορρηξιας θελει η γραμμη να ειναι εντονη οσο η ελεγχου?σας βαζω αυτο που εκανα πριν κανα 2ωρο νομιζω ακομη αρνητικο ειναι

20210212_143541.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ ΜΑΚΆΡΙ!

Αρνητικό είναι κορίτσι μου ναι. Πρέπει να γίνει αρκετά έντονη η δεύτερη γραμμή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...