Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξεκινώ και γω διαδικασιες εξωσωματικής.


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maroutsalo είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ πέρασα επιτροπή υπάρχει αναμονή διμήνου σιγουρα (επιτροπή Πειραιά που βρίσκεται Αιγάλεω) όμως αξίζει γιατί γλιτώνεις αρκετά χρήματα.Εγω αν δεν περνούσα θα πλήρωνα γύρω στα 700€ τα φάρμακα (η τιμή έχει να κάνει και με τις μονάδες που θα χρειαστεί να λάβεις).επίσης παίρνεις και ένα επίδομα νομίζω γύρω στα 300€ για την εξωσωματική.

Εξηγησε μας σε παρακαλω την διαδικασια της επιτροπης για πειραια?ποτε πειρες τηλ,που και τα βηματα να μαθουμε κ μεις!σ ευχαριστω προκαταβολικά!!!!!Ολα να σου πανε καλα κοριτσαρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ πέρασα επιτροπή υπάρχει αναμονή διμήνου σιγουρα (επιτροπή Πειραιά που βρίσκεται Αιγάλεω) όμως αξίζει γιατί γλιτώνεις αρκετά χρήματα.Εγω αν δεν περνούσα θα πλήρωνα γύρω στα 700€ τα φάρμακα (η τιμή έχει να κάνει και με τις μονάδες που θα χρειαστεί να λάβεις).επίσης παίρνεις και ένα επίδομα νομίζω γύρω στα 300€ για την εξωσωματική.

Καλησπέρα γλυκιά μου σου ευχομαι όλα να πάνε καλά !!!! Εγώ έχω 7/4 ραντεβού στο Αιγάλεω κ εγώ ναι αξίζει να περιμένεις γιατί τα χρήματα είναι αρκετα Τι σου ζήτησαν από εξετάσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τους έψαχνα από Οκτώβριο αλλά ήταν κλειστά είχαν μπει σε καραντίνα.Τελικα πέρασα τώρα τον Γενάρη και να σας πω ότι η κυρία που είναι στην επιτροπή του Πειραιά είναι πραγματικά ευγενεστατη και άνθρωπος.Σημειοτεον οι επιτροπές συνεδριάζουν κάθε Παρασκευή.Τωρα με κοβιντ πάντως υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις.στου Πειραιά πηγαίνεις το πρωί καταθέτεις τα δικαιολογητικά και το μεσημέρι βγαίνει η απόφαση και πηγαίνεις και την παίρνεις.Να τονίσω ότι αυτά συμβαίνουν στους Πειραιά, μπορεί σε άλλες να ισχύουν άλλα πράγματα.Σχετικα με τις εξετάσεις είναι αυτές που θα σου ζητήσουν και από το κέντρο εξωσωματικής.Να πω επίσης, ότι στο κέντρο που είμαι εγώ μου τα έδωσαν σε λίστα τι εξετάσεις πρέπει να κάνω, και λίγο πριν την επιτροπή κάναμε ένα ραντεβού για να τσεκαρουν το φάκελο μου και να μου πουν αν είμαι εντάξει και τα έχω όλα.Πιστευω και αλλά κέντρα ασχολούνται με αυτό το κομμάτι και το παρέχουν σαν υπηρεσία στα ζευγάρια που ετοιμάζονται για εξωσωματική. Εν ολίγοις, θέλουν εξετάσεις για κάποια νοσήματα και από τους δύο συντρόφους, ορμονικές από την γυναίκα, μια σαλπιγγογραφια εντός 5ετιας, δύο σπερμοδιαγραμμα να μην έχουν απόσταση μεταξύ τους παραπάνω από χρόνο, χοριακη λίγο πριν την ημέρα της επιτροπής,και κάποια στοιχεία από τάξις και πχ ληξιαρχική πράξη γάμου, ταυτότητα, ασφαλιστική ικανότητα.Θα σας τα πουν τα κέντρα κορίτσια μην αγχώνεστε για αυτό το κομματι απλά καλέστε να κλείσετε ραντεβού γιατί υπάρχει αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η maroutsalo είπε:

Τους έψαχνα από Οκτώβριο αλλά ήταν κλειστά είχαν μπει σε καραντίνα.Τελικα πέρασα τώρα τον Γενάρη και να σας πω ότι η κυρία που είναι στην επιτροπή του Πειραιά είναι πραγματικά ευγενεστατη και άνθρωπος.Σημειοτεον οι επιτροπές συνεδριάζουν κάθε Παρασκευή.Τωρα με κοβιντ πάντως υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις.στου Πειραιά πηγαίνεις το πρωί καταθέτεις τα δικαιολογητικά και το μεσημέρι βγαίνει η απόφαση και πηγαίνεις και την παίρνεις.Να τονίσω ότι αυτά συμβαίνουν στους Πειραιά, μπορεί σε άλλες να ισχύουν άλλα πράγματα.Σχετικα με τις εξετάσεις είναι αυτές που θα σου ζητήσουν και από το κέντρο εξωσωματικής.Να πω επίσης, ότι στο κέντρο που είμαι εγώ μου τα έδωσαν σε λίστα τι εξετάσεις πρέπει να κάνω, και λίγο πριν την επιτροπή κάναμε ένα ραντεβού για να τσεκαρουν το φάκελο μου και να μου πουν αν είμαι εντάξει και τα έχω όλα.Πιστευω και αλλά κέντρα ασχολούνται με αυτό το κομμάτι και το παρέχουν σαν υπηρεσία στα ζευγάρια που ετοιμάζονται για εξωσωματική. Εν ολίγοις, θέλουν εξετάσεις για κάποια νοσήματα και από τους δύο συντρόφους, ορμονικές από την γυναίκα, μια σαλπιγγογραφια εντός 5ετιας, δύο σπερμοδιαγραμμα να μην έχουν απόσταση μεταξύ τους παραπάνω από χρόνο, χοριακη λίγο πριν την ημέρα της επιτροπής,και κάποια στοιχεία από τάξις και πχ ληξιαρχική πράξη γάμου, ταυτότητα, ασφαλιστική ικανότητα.Θα σας τα πουν τα κέντρα κορίτσια μην αγχώνεστε για αυτό το κομματι απλά καλέστε να κλείσετε ραντεβού γιατί υπάρχει αναμονή.

Ευτυχώς εγώ πήρε τηλ κ αμέσως έκλεισα απλά είναι αυτή η δίμηνη αναμονή που λες ! Εμένα μου είπε ο γιατρός μου ότι πρέπει να κάνει κ έναν υπέροχο ο άντρας μου κ να τον πάρω τηλ να κανονησει τα υπόλοιπα διαδικαστικά και χαρτιά που χρειάζονται μέχρι εκεί με άφησε 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mairaki μου ολα θα γινουν.Απλα εγω το χω παρει στο φλου τελειως.εγω την πεμπτη κλεινω το φακελο με τις τελευταιες οδηγιες λογικα μπορει να τηλφωνησω κ απο δευτερα.Ολα καλα θα πανε.!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Νικολίνι είπε:

mairaki μου ολα θα γινουν.Απλα εγω το χω παρει στο φλου τελειως.εγω την πεμπτη κλεινω το φακελο με τις τελευταιες οδηγιες λογικα μπορει να τηλφωνησω κ απο δευτερα.Ολα καλα θα πανε.!!!!

 

Νικολινι μου σου ευχομαι με το καλό μέσα από την καρδιά μου ❤️Πάρε πάρε τηλέφωνο περιμένω να μου γράψεις 🤗☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2021 at 11:51 ΠΜ, ο/η Νικολίνι είπε:

Η ψυχολογία και η ελπίδα είναι αυτες που θα σε κρατήσουν ζωντανή,μακριά απο τα κακά και στον ίσιο δρόμμο.

Πρίν το ψάξουμε με τον άντρα μου μας φταίγαν όλα.Οτι και καλά δε πετυχαίναμε τη μερα,οτι κυλουσε απ εξω και άλλα....αλλά η αλήθεια είναι οτι όταν τρώς τη σφαλιάρα καταλαβαίνεις.Και η σφαλιάρα της ζωης έρχεται με τις εξετάσεις.

Τότε καταλαβαίνεις την πραγματικότητα,άλλοι το δέχονται,άλλοι όχι.Αλλοι παρατάνε τη γυναίκα για μια γόνιμη,Αλλες παρατάνε τον άντρα για έναν καλύτερο ζωμό.Εμείς έχουμε την ευλογία να έχουμε και οι 2 θεμα.

Μας καταλαβαίνουν μόνο όσοι το περνάνε και κανένας άλλος.Ξέρω την ψυχολογία σου,ξέρω το βραδυ που έκλαψες ξερω πως έπιασες και τον άντρα σου να κλαίει.Ξερω πως δε ζηλεψες ποτέ σου και τωρα το κάνεις.Ξερω πως είναι να κοιτάς και να μην έχεις.

Μη μηλίσεις πουθενά,μη το πεις πουθενά.Αυτό προτείνω.Εμεις δεν ανακατεψαμε κανέναν.Ουτε γονεις ουτε φιλους.Δεν είναι αναγκη να ξερουνε ουτε να ανακατευονται.Το γραφω καλοπροαιρετα γιατι τα πεθερικά πολλες φορες,αθελά τους ή οχι το κανουν.Μυστικό που το ξερουν πανω απο 2 δεν ειναι μυστικό.

Η εξωσωματικη για μενα που τωρα αρχιζω να καταλαβαινω τι γινεται γιατι τωρα ξεκινω και εχω να μαθω πολλα,ειναι καθαρα θεμα επιλογων,τυχης και μιας συγκυριας.

Είναι και μια επιχειρηση.Ολα κοστιζουν και μαλιστα πολυ.Με πολλες παγιδες.Με πολλες κατηγοριες.Ειναι ενα μαγαζακι που τα λεφτα μιλανε και μετρανε.

Θα καταλαβεις ομως κι αλλα.Τι ανθρωπο εχεις διπλα σου.Ποσο αναγκη τον εχεις.Μονο αυτον.

Κουράγιο.Και κάνε οικονομια.Κανε οικονομια στη ψυχη σου,στη ζωη σου και στο πορτοφολι σου.

Εγω θα σε καταλαβαινω παντα οπως και συ εμενα.Καλο κουραγιο σε όλες μας.

Καλησπέρα νομίζω ότι και ο άντρας μου έχει πρόβλημα με το σπέρμα πήραμε τα αποτελέσματα και σε σχέση με πέρισυ έχουν αλλάξει δραματικά μπορώ να πω, θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα να μιλήσουμε με την γιατρό μου 😔 μέχρι τώρα νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα και μου ήρθε σαν κεραυνός του άντρα μου 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα νομίζω ότι και ο άντρας μου έχει πρόβλημα με το σπέρμα πήραμε τα αποτελέσματα και σε σχέση με πέρισυ έχουν αλλάξει δραματικά μπορώ να πω, θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα να μιλήσουμε με την γιατρό μου 😔 μέχρι τώρα νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω πρόβλημα και μου ήρθε σαν κεραυνός του άντρα μου 🥺

Καλησπέρα litsadi έκανε σπερματοδιαγραμμα ;;;; Όλες στην ίδια θέση είμαστε κ εγώ έχω θέμα κ ο άντρας μου και ο άντρας μου το έχει πάρει πολύ στραβά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Καλησπέρα litsadi έκανε σπερματοδιαγραμμα ;;;; Όλες στην ίδια θέση είμαστε κ εγώ έχω θέμα κ ο άντρας μου και ο άντρας μου το έχει πάρει πολύ στραβά 

Αλήθεια; και ο δικός μου το ίδιο δεν το περίμενα μέχρι τώρα ήταν ψύχραιμος αλλά πρώτη φορά έχει βρεθεί να έχει κάτι κάναμε και καρυοτιπος ζεύγους και περιμένω αποτελέσματα, ναι έχει σπερμοδιαγραμμα η γυναικολόγος μου το έγραψε δεν μας είπε να πάμε σε ανδρολογο-ουρολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Αλήθεια; και ο δικός μου το ίδιο δεν το περίμενα μέχρι τώρα ήταν ψύχραιμος αλλά πρώτη φορά έχει βρεθεί να έχει κάτι κάναμε και καρυοτιπος ζεύγους και περιμένω αποτελέσματα, ναι έχει σπερμοδιαγραμμα η γυναικολόγος μου το έγραψε δεν μας είπε να πάμε σε ανδρολογο-ουρολογο

Και εμείς στον γιατρό μου πήγαμε κ μας είπε τα αποτελέσματα .... δεν ξέρω πως να τον ενθαρρύνω αλήθεια ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Και εμείς στον γιατρό μου πήγαμε κ μας είπε τα αποτελέσματα .... δεν ξέρω πως να τον ενθαρρύνω αλήθεια ;;;; 

Τι έδειξαν οι εξετάσεις σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Τι έδειξαν οι εξετάσεις σας;

Κλειστή σάλπιγγα εγώ κ η αλλη υπολειτουργεί κ λίγα σπερματοζωάρια άρα με φυσικό τρόπο οι πιθανότητες είναι μονοψήφιες 😔θα κάνει μια θεραπεία ο άντρας μου και όταν θα έρθει η ώρα θα πάρουν τα υγείες κ θα τα μικρό ενισχύσουν κιόλας εγώ έχω καλή μήτρα τουλάχιστον δεν έχω θέμα εκεί προσπαθούσαμε 1 χρόνο κ αρχές του χρόνου κάναμε εξετάσεις εγώ είμαι 31 κ ο άντρας μπυ 30 είμαστε μαζί από τα 24 και 5 χρόνια παντρεμένοι απλ δεν θέλαμε γιατί εγώ έχασα την δουλειά μου μετά εκείνος κ όταν είπαμε ξεκινάμε είμασταν καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Αλήθεια; και ο δικός μου το ίδιο δεν το περίμενα μέχρι τώρα ήταν ψύχραιμος αλλά πρώτη φορά έχει βρεθεί να έχει κάτι κάναμε και καρυοτιπος ζεύγους και περιμένω αποτελέσματα, ναι έχει σπερμοδιαγραμμα η γυναικολόγος μου το έγραψε δεν μας είπε να πάμε σε ανδρολογο-ουρολογο

κοριτσια για το σπερμα δεν ειναι υπευθυνος ο γυναικολογος, ο ανδρολογος ειναι(ουρολογος) ασε που η επιτροπη ζηταει γνωματευση ουρολογου οταν υπαρχει θεμα με το σπερμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Και εμείς στον γιατρό μου πήγαμε κ μας είπε τα αποτελέσματα .... δεν ξέρω πως να τον ενθαρρύνω αλήθεια ;;;; 

Μαιρακι μου και γω ειχα τετοιο ζητημα οπως σου ειπα αλλα ειναι ο εγωισμος που πληγωνεται.Ειναι που δεν καταλαβαινουν οι αντρες οτι αλλο να εχεις χαλια σπερμα και αλλο να εισαι χαλια αντρας και πατερας.Οσο πιο γρηγορα καταλαβουν οτι θελει βοηθεια γιατρου το θεμα τοσο πιο γρηγορα θα γινει το καλο.Δεν ειναι καιρος για στεναχωριες ειναι καιρος για κινησεις και μαλιστα προς τα εμπρος.Μη το πολυσυζητατε και αναλωνεστε στα ιδια κ στα ιδια,πηγατε,ειδατε τι χρειαζεται και προχωρατε.Πες του οτι δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος και οσα λιγα κ να εχει υπαρχουν αντρες με αζωοσπερμια που στον αριθμο υπαρχει κουλουρα μηδεν και κανουν επεμβασεις και σκληρες θεραπειες δηλαδη αυτοι τι πρεπει να κανουν?Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

κοριτσια για το σπερμα δεν ειναι υπευθυνος ο γυναικολογος, ο ανδρολογος ειναι(ουρολογος) ασε που η επιτροπη ζηταει γνωματευση ουρολογου οταν υπαρχει θεμα με το σπερμα.

Ναι το ξέρω απλά για τις πρώτες εξετάσεις που έκανε το σπερματοδιαγραμμα το είδε ο Γυναικολογος μου μετά θα πρέπει να πάρουμε το χαρτί από ουρολόγο μου το είπε ο γιατρός 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Μαιρακι μου και γω ειχα τετοιο ζητημα οπως σου ειπα αλλα ειναι ο εγωισμος που πληγωνεται.Ειναι που δεν καταλαβαινουν οι αντρες οτι αλλο να εχεις χαλια σπερμα και αλλο να εισαι χαλια αντρας και πατερας.Οσο πιο γρηγορα καταλαβουν οτι θελει βοηθεια γιατρου το θεμα τοσο πιο γρηγορα θα γινει το καλο.Δεν ειναι καιρος για στεναχωριες ειναι καιρος για κινησεις και μαλιστα προς τα εμπρος.Μη το πολυσυζητατε και αναλωνεστε στα ιδια κ στα ιδια,πηγατε,ειδατε τι χρειαζεται και προχωρατε.Πες του οτι δεν ειναι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος και οσα λιγα κ να εχει υπαρχουν αντρες με αζωοσπερμια που στον αριθμο υπαρχει κουλουρα μηδεν και κανουν επεμβασεις και σκληρες θεραπειες δηλαδη αυτοι τι πρεπει να κανουν?Κουραγιο!

Ναι αγαπημένη μου έχεις δίκιο το ξερωωωω και του τα λέω κ του τα έχω πει... πριν πάει για δουλειά πριν λίγο δλδ μου είπε ότι φοβάται την αποτυχία αν υπάρξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Ναι το ξέρω απλά για τις πρώτες εξετάσεις που έκανε το σπερματοδιαγραμμα το είδε ο Γυναικολογος μου μετά θα πρέπει να πάρουμε το χαρτί από ουρολόγο μου το είπε ο γιατρός 😔

εμενα στον πρωτο γιατρο μου του δινε κατι οδηγιες κ βιταμινες κ δεν ειδαμε χαρα.Μολις ανελαβε ο ουρολογος ειπε 1) να χασει κιλα,να γραφτει γυμναστηριο,να κοψει τα αλλαντικα(μια ουσια που σκοτωνει το σπερμα),να κοψει το παλιοτσιγαρο,και να παρει καρνιτινη και βιταμινη ε.Μετα απο 3 μηνες απο 18 εκατ. πηγαμε στα 37 εκ και η κινητικοτητα απο 8% (ταχεια προωθιτικη) πηγαμε στα 20%.Αν ακουγαμε τον γυναικολογο ακομα θα ψαχνομασταν.ΟΥΡΟΛΟΓΟ για το σπερμα τελεια κ παυλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σ πω οτι ο ουρολογος τον εστειλε για ορμονολογικες πριν τον δει και του πει τι να κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2021 at 12:59 ΜΜ, ο/η Evi87 είπε:

Θα σου πω στο σύνολο μου βγαινει περίπου 4500€ όλα μαζί χωρίς την κατάψυξη βλαστοκυστεων που θα κρατήσουμε αυτό θα το ξέρω την Παρασκευή ποσο θα κοστίσει...
Τα φάρμακα αν δεν κάνω λάθος κοντά στα 1000!

Θέλετε να σας πω ακριβείς τιμές με ονομασίες φαρμάκων ή να μην κατονομασουμε προϊόντα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Endomitriosi είπε:

Θέλετε να σας πω ακριβείς τιμές με ονομασίες φαρμάκων ή να μην κατονομασουμε προϊόντα? 

Οχι καλε πες.Οι παλιες του φορουμ τα ξερουν για μας τις νεες ρωταω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

εμενα στον πρωτο γιατρο μου του δινε κατι οδηγιες κ βιταμινες κ δεν ειδαμε χαρα.Μολις ανελαβε ο ουρολογος ειπε 1) να χασει κιλα,να γραφτει γυμναστηριο,να κοψει τα αλλαντικα(μια ουσια που σκοτωνει το σπερμα),να κοψει το παλιοτσιγαρο,και να παρει καρνιτινη και βιταμινη ε.Μετα απο 3 μηνες απο 18 εκατ. πηγαμε στα 37 εκ και η κινητικοτητα απο 8% (ταχεια προωθιτικη) πηγαμε στα 20%.Αν ακουγαμε τον γυναικολογο ακομα θα ψαχνομασταν.ΟΥΡΟΛΟΓΟ για το σπερμα τελεια κ παυλα.

Εσυ τι πρόβλημα έχεις;; Γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ουσία είμαι εγώ με μια σάλπιγγα που υπολειτουργεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Εσυ τι πρόβλημα έχεις;; Γιατί το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ουσία είμαι εγώ με μια σάλπιγγα που υπολειτουργεί 

εχω πολυκυστικες οωθηκες.δεν κανω καλα ωαρια και εχω πολυ λεπτο ενδομητριο.Σε συνδυασμο με το κακο σπερμα δε συλαμβανεις χωρις βοηθεια.Εσενα πως ειναι το σπερμοδιαγραμμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρακι μου μην μπαινεις στη λογικη ποιος εχει προβλημα και ποιος εχει το μεγαλυτερο.Ειναι πολυ λαθος.Εμενα ειναι και περιεργες οι ωορηξιες.μια κανω 2 δεν κανω.Αλλα αν υπηρχε καλο σπερμα μπορει κ να πετυχαινα.Επ[ισης με το σπερμα του αντρα μου τωρα αν η αλλη ειναι σαν το σφουγκαρι κ 20 χρονων θα επιανε!Θελω να σ πω οτι ειναι συγκυριακο το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Νικολίνι είπε:

Οχι καλε πες.Οι παλιες του φορουμ τα ξερουν για μας τις νεες ρωταω.

 

Οι τιμές που θα σας πω είναι χωρίς καμία ασφάλιση. Θα σας πω αυτά που χρησιμοποιησω πρόσφατα  :

1. Pergoveris 900+450 (διεγερτικό ωοθηκών  για παραγωγή ωαρίων. Οι αριθμοί είναι οι μονάδες φαρμάκου που έχει μέσα η ένεση, υπάρχουν και με λιγότερες μονάδες ) : 465 €

2. Meriofert (διεγερτικό ωοθηκών, πακέτο 10 ενεσεων ) : 340 €

3. Cetrotide  (πακέτο 7 ενεσεων για να μην γίνει ωορρηξια ) : 185 €

4. Ovitrelle 250 (για ωριμανση ωαριου πριν την ωοληψια ) : 33 €

5. Utrogestan 200mg (προγεστερονη για ετοιμασια ενδομητριου και διατηρηση, πακέτο 15 καψουλων) : 7€

6. Cyclacur ( οιστραδιολη και προγεστερονη,πακέτο με 11+10 χάπια, εμένα μου είπε να χρησιμοποιώ μόνο την προγεστερονη ) : 1.7€

7. Prolutex  (ενέσεις προγεστερονης 7φυαλιδια το πακέτο, το χρησιμοποιησω αφού έγινε εμβρυομεταφορα) : 46,2 €

Θέλετε να αναφέρω και το κόστος ωοληψιας, κατάψυξης ωαριου, εμβρυομεταφορας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Endomitriosi είπε:

Οι τιμές που θα σας πω είναι χωρίς καμία ασφάλιση. Θα σας πω αυτά που χρησιμοποιησω πρόσφατα  :

1. Pergoveris 900+450 (διεγερτικό ωοθηκών  για παραγωγή ωαρίων. Οι αριθμοί είναι οι μονάδες φαρμάκου που έχει μέσα η ένεση, υπάρχουν και με λιγότερες μονάδες ) : 465 €

2. Meriofert (διεγερτικό ωοθηκών, πακέτο 10 ενεσεων ) : 340 €

3. Cetrotide  (πακέτο 7 ενεσεων για να μην γίνει ωορρηξια ) : 185 €

4. Ovitrelle 250 (για ωριμανση ωαριου πριν την ωοληψια ) : 33 €

5. Utrogestan 200mg (προγεστερονη για ετοιμασια ενδομητριου και διατηρηση, πακέτο 15 καψουλων) : 7€

6. Cyclacur ( οιστραδιολη και προγεστερονη,πακέτο με 11+10 χάπια, εμένα μου είπε να χρησιμοποιώ μόνο την προγεστερονη ) : 1.7€

7. Prolutex  (ενέσεις προγεστερονης 7φυαλιδια το πακέτο, το χρησιμοποιησω αφού έγινε εμβρυομεταφορα) : 46,2 €

Θέλετε να αναφέρω και το κόστος ωοληψιας, κατάψυξης ωαριου, εμβρυομεταφορας? 

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες ειναι τοσο χρησιμες!Νομιζω οτι τις τιμες τις γραφει σε καταλογους στα κεντρα!Με το καλο κοριτσαρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...