Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συναισθήματα την περίοδο αναμονής β χοριακής


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες, 

Δεν ξέρω αν έγραψα πάλι στο σωστό forum αλλά έχω  α κάνω την εξής ερώτηση :

πως ήταν η ψυχολογική σας διάθεση το διάστημα από την εμβρυομεταφορά μέχρι την β χοριακη? 

προσωπικά κοντεύω να τρελαθώ. Τη μία μέρα είμαι οκ και την άλλη έχω νεύρα και τρομερή απογοήτευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Endomitriosi είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες, 

Δεν ξέρω αν έγραψα πάλι στο σωστό forum αλλά έχω  α κάνω την εξής ερώτηση :

πως ήταν η ψυχολογική σας διάθεση το διάστημα από την εμβρυομεταφορά μέχρι την β χοριακη? 

προσωπικά κοντεύω να τρελαθώ. Τη μία μέρα είμαι οκ και την άλλη έχω νεύρα και τρομερή απογοήτευση!

Καλημέρα...καλή επιτυχία να έχεις!!!Εγω πάντως που θα κάνω εμβρυομεταφορά την Παρασκευή έχω ήδη πολύ άγχος δεν θέλω να φανταστώ πως θα είμαι τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα🙄🙄Προσπάθησε να βρεις κάποιο τρόπο να ξεχνιέσαι δες καμία σειρά η διάβασε κανένα βιβλίο!!Ποτε θα κάνεις την β χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα...καλή επιτυχία να έχεις!!!Εγω πάντως που θα κάνω εμβρυομεταφορά την Παρασκευή έχω ήδη πολύ άγχος δεν θέλω να φανταστώ πως θα είμαι τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα🙄🙄Προσπάθησε να βρεις κάποιο τρόπο να ξεχνιέσαι δες καμία σειρά η διάβασε κανένα βιβλίο!!Ποτε θα κάνεις την β χοριακη;

Καλή επιτυχία να χεις. Προσπαθήσε να μην είσαι αγχωμένη για την εμβρυομεταφορά και να είσαι ηρεμη. Έτσι θέλουν και οι γιατροι☺Η αλήθεια είναι ότι έχω εφαρμόσει όλα όσα λες αλλά δυστυχώς το μυαλό δεν ξεχνάει εύκολα! !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Endomitriosi είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες, 

Δεν ξέρω αν έγραψα πάλι στο σωστό forum αλλά έχω  α κάνω την εξής ερώτηση :

πως ήταν η ψυχολογική σας διάθεση το διάστημα από την εμβρυομεταφορά μέχρι την β χοριακη? 

προσωπικά κοντεύω να τρελαθώ. Τη μία μέρα είμαι οκ και την άλλη έχω νεύρα και τρομερή απογοήτευση!

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή επιτυχία σου ευχομαι. Λοιπόν εγώ στην πρωτη εξωσωματικη έκανα σαν να είμαι έγκυος ήμουν πολυ αγχωμένη για ολα και πήγα μετά από 8 μέρες και πηρα  κουλουρι. Στην δευτερη ήμουν χαλαρή έκανα προσευχουλα πηγα μάλιστα και στους Αγίους Ισιδωρους  στο Λυκαβηττό  με μια καλή φίλη που γνώρισα από δω μέσα και είπα οτι ειναι να γίνει θα γίνει.. Δεν ένιωθα έγκυος καθόλου δεν το είπα πουθενα έκανα τα παντα τα παντα όμως και στην 6η μέρα λέω θα κάνω ένα τεστ και ότι δείξει και έδειξε θετικό και περιμενω την πριγκιπισσα μου τώρα .  Θέλω να πω ότι στην δευτερη ήμουν χαλαρή και αναίσθητη και στο ξανά λέω έκανα τα πάντα ανέβαινα κατέβαινα σκάλες τα παντα όμως μόνο βάρος δεν σηκωνα . Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος θα σου πω όμως ότι ότι είναι θελημα Θεου θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κοπέλα μου και εγώ στην ίδια φάση είμαι.

Βρίσκομαι στην 5η μέρα μετά την ετ κ το σκέφτομαι συνέχεια.

Η αλήθεια είναι πως άγχος δεν έχω καθόλου, δεν είχα άγχος από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα τις διαδικασίες της εξωσωματικής.

Την ημέρα της ωοληψιας ήμουν χαλαρή λες κ πήγαινα για καφέ...το ίδιο κ την ημέρα της ετ.

5 μέρες έχω μείνει ξαπλωμένη κ από αύριο θα σηκωθώ χωρίς βέβαια να κάνω τρελά πράγματα.

Εννοείται πώς ψάχνω για συμπτώματα αλλά μόνο την ημέρα τής χοριακης θα είμαι σίγουρη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου και εγώ στην ίδια φάση είμαι.

Βρίσκομαι στην 5η μέρα μετά την ετ κ το σκέφτομαι συνέχεια.

Η αλήθεια είναι πως άγχος δεν έχω καθόλου, δεν είχα άγχος από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα τις διαδικασίες της εξωσωματικής.

Την ημέρα της ωοληψιας ήμουν χαλαρή λες κ πήγαινα για καφέ...το ίδιο κ την ημέρα της ετ.

5 μέρες έχω μείνει ξαπλωμένη κ από αύριο θα σηκωθώ χωρίς βέβαια να κάνω τρελά πράγματα.

Εννοείται πώς ψάχνω για συμπτώματα αλλά μόνο την ημέρα τής χοριακης θα είμαι σίγουρη!!

 

Καλή επιτυχία και μια θετικότατη χοριακή!!!πρωτη σου εξωσωματική είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 4:11 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου και εγώ στην ίδια φάση είμαι.

Βρίσκομαι στην 5η μέρα μετά την ετ κ το σκέφτομαι συνέχεια.

Η αλήθεια είναι πως άγχος δεν έχω καθόλου, δεν είχα άγχος από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα τις διαδικασίες της εξωσωματικής.

Την ημέρα της ωοληψιας ήμουν χαλαρή λες κ πήγαινα για καφέ...το ίδιο κ την ημέρα της ετ.

5 μέρες έχω μείνει ξαπλωμένη κ από αύριο θα σηκωθώ χωρίς βέβαια να κάνω τρελά πράγματα.

Εννοείται πώς ψάχνω για συμπτώματα αλλά μόνο την ημέρα τής χοριακης θα είμαι σίγουρη!!

 

Καλησπέρα και από εμένα έκανα ετ 18/1 και αναμένω (με γκρίνια) την 1/2... Το ίδιο στυλ ήμουν και εγώ( σαν να πήγαινα για καφέ).. τρεις ωοληψιες και έχω δύο εμβρυακια τρίτης μέρας αλλά μέτρια.. Δεν περνουν οι μέρες.. καλή μας επιτυχία!! Σε όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 11:56 ΠΜ, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα...καλή επιτυχία να έχεις!!!Εγω πάντως που θα κάνω εμβρυομεταφορά την Παρασκευή έχω ήδη πολύ άγχος δεν θέλω να φανταστώ πως θα είμαι τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα🙄🙄Προσπάθησε να βρεις κάποιο τρόπο να ξεχνιέσαι δες καμία σειρά η διάβασε κανένα βιβλίο!!Ποτε θα κάνεις την β χοριακη;

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τέλεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 11:56 ΠΜ, ο/η Evi87 είπε:

Καλημέρα...καλή επιτυχία να έχεις!!!Εγω πάντως που θα κάνω εμβρυομεταφορά την Παρασκευή έχω ήδη πολύ άγχος δεν θέλω να φανταστώ πως θα είμαι τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα🙄🙄Προσπάθησε να βρεις κάποιο τρόπο να ξεχνιέσαι δες καμία σειρά η διάβασε κανένα βιβλίο!!Ποτε θα κάνεις την β χοριακη;

Η αλήθεια είναι ότι οι πρώτες τρεις μέρες περνουν με φόβο μην κάνεις οτιδήποτε! Μετά ξεθαρευεις και δεν κάθεσαι όλη τη μέρα στο κρεβάτι αλλά κάποια στιγμή σπάνε τα νεύρα σου,διότι δεν περνάνε με τίποτα οι μερες. Απλά χαλάρωσε και πραγματικά βρες πράγματα για να περνάει πιο γρήγορα η ώρα! Καλή επιτυχία να χεις και μην φοβάσαι τίποτα.η εμβρυομεταφορα είναι το πιο εύκολο βήμα της όλης διαδικασίας!η αναμονη ειναι ομολογουμενως δυσκολη απλά περνούμε απόφαση πως κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε  (περνούμε τα φάρμακα μας καο είμαστε ήρεμες ),παρακαλάμε και αναμενουμε☺☺☺καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 4:11 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Γειά σου κοπέλα μου και εγώ στην ίδια φάση είμαι.

Βρίσκομαι στην 5η μέρα μετά την ετ κ το σκέφτομαι συνέχεια.

Η αλήθεια είναι πως άγχος δεν έχω καθόλου, δεν είχα άγχος από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα τις διαδικασίες της εξωσωματικής.

Την ημέρα της ωοληψιας ήμουν χαλαρή λες κ πήγαινα για καφέ...το ίδιο κ την ημέρα της ετ.

5 μέρες έχω μείνει ξαπλωμένη κ από αύριο θα σηκωθώ χωρίς βέβαια να κάνω τρελά πράγματα.

Εννοείται πώς ψάχνω για συμπτώματα αλλά μόνο την ημέρα τής χοριακης θα είμαι σίγουρη!!

 

Όλες στο ίδιο τρυπακι είμαστε και αναρωτιέμαι αν κάποια συμπτώματα είναι και του μυαλού μας από την τόση σκέψη! !!!καλή επιτυχία και καλή αναμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η anilia85 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα έκανα ετ 18/1 και αναμένω (με γκρίνια) την 1/2... Το ίδιο στυλ ήμουν και εγώ( σαν να πήγαινα για καφέ).. τρεις ωοληψιες και έχω δύο εμβρυακια τρίτης μέρας αλλά μέτρια.. Δεν περνουν οι μέρες.. καλή μας επιτυχία!! Σε όλα τα κορίτσια!!!

Καλή μας δύναμη και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 1:52 ΜΜ, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή επιτυχία σου ευχομαι. Λοιπόν εγώ στην πρωτη εξωσωματικη έκανα σαν να είμαι έγκυος ήμουν πολυ αγχωμένη για ολα και πήγα μετά από 8 μέρες και πηρα  κουλουρι. Στην δευτερη ήμουν χαλαρή έκανα προσευχουλα πηγα μάλιστα και στους Αγίους Ισιδωρους  στο Λυκαβηττό  με μια καλή φίλη που γνώρισα από δω μέσα και είπα οτι ειναι να γίνει θα γίνει.. Δεν ένιωθα έγκυος καθόλου δεν το είπα πουθενα έκανα τα παντα τα παντα όμως και στην 6η μέρα λέω θα κάνω ένα τεστ και ότι δείξει και έδειξε θετικό και περιμενω την πριγκιπισσα μου τώρα .  Θέλω να πω ότι στην δευτερη ήμουν χαλαρή και αναίσθητη και στο ξανά λέω έκανα τα πάντα ανέβαινα κατέβαινα σκάλες τα παντα όμως μόνο βάρος δεν σηκωνα . Δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος θα σου πω όμως ότι ότι είναι θελημα Θεου θα γίνει. 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.εμείς κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας από κει και πέρα αναλαμβάνουν ανώτερες δυνάμεις ευχόμενες να μην μας ξεχάσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 10:27 ΠΜ, ο/η Endomitriosi είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες, 

Δεν ξέρω αν έγραψα πάλι στο σωστό forum αλλά έχω  α κάνω την εξής ερώτηση :

πως ήταν η ψυχολογική σας διάθεση το διάστημα από την εμβρυομεταφορά μέχρι την β χοριακη? 

προσωπικά κοντεύω να τρελαθώ. Τη μία μέρα είμαι οκ και την άλλη έχω νεύρα και τρομερή απογοήτευση!

Κορίτσι μου εσύ ποτέ με το καλό θα κάνεις την β χοριακη?

Έιχες και εσύ ενδομητριωση?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα. 

Ναι είμαι απο τα άτομα που παντρεύτηκαν την ενδομητριωση όχι από επιλογή! Το άσχημο είναι ότι έπεσα σε άσχετους γιατρούς με αποτέλεσμα να πάθω μεγάλη ζημιά.

Εσύ τουλάχιστον ήσουν πιο τυχερή? Την εντόπισες πριν να είναι αργά ή τυχαία ανακάλυψες ότι έχεις ενδομητριωση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Endomitriosi είπε:

Καλή σου μέρα. 

Ναι είμαι απο τα άτομα που παντρεύτηκαν την ενδομητριωση όχι από επιλογή! Το άσχημο είναι ότι έπεσα σε άσχετους γιατρούς με αποτέλεσμα να πάθω μεγάλη ζημιά.

Εσύ τουλάχιστον ήσουν πιο τυχερή? Την εντόπισες πριν να είναι αργά ή τυχαία ανακάλυψες ότι έχεις ενδομητριωση? 

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Μετά από τρια χρόνια χωρίς κανένα θετικό τεστ... Είχα κάνει όλες τις εξετάσεις.. είχα πάει σε τρεις γιατρούς... Μου έλεγαν ότι λόγο ηλικίας είναι δύσκολο να κάνω παιδί και ότι αυτό είναι το πρόβλημα (33 με 34 τότε🤨). Ο τέταρτος γιατρός μου είδε το dvd της υστεροσκοπισης του προηγούμενου γιατρου και μου είπε ότι είμαι γεμάτη... Μετά ξέρεις.. αντιβιωσεις.. εγχύσεις... Υστεροσκοπιση... Θέλω να πιστεύω ότι από το καλοκαίρι δεν θα έχω γεμίσει πάλι και ότι ξεμπερδεψα για λίγο καιρό..

Τι έχουμε πάθει με τους άσχετους γιατρούς.. ταλαιπωρίες.. τώρα θέλω να πιστεύω ότι είμαι σε καλά χέρια... Θα δείξει...

Σου στέλνω θετική ενέργεια και αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Κορίτσια σε όλες σας εύχομαι να γίνεται γρήγορα γονείς.

Εγώ ήμουν ξάπλα 12 μέρες. Μόνο τουαλέτα και μετά από 3 μέρες πρώτο ντουζ έχω κάνει τότε.

Για να μην τρελαθώ άρχισα να τακτοποιήω της φοτογραφιες,που έχω κατεβάσει στο λάπτοπ ... οικογένεια, ταξίδια, συνταγές.

Μου πήρε πολύ χρόνο και μου τράβηξε προσοχή από όλοι αυτή διαδικασία. Έργα δεν κοίταζα, γιατί είναι 1,5 ώρα και τέλειος.Μου έχουν βοηθήσει και βιβλίο με λογοτεχνία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/1/2021 at 10:27 ΠΜ, ο/η Endomitriosi είπε:

Κορίτσια Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες, 

Δεν ξέρω αν έγραψα πάλι στο σωστό forum αλλά έχω  α κάνω την εξής ερώτηση :

πως ήταν η ψυχολογική σας διάθεση το διάστημα από την εμβρυομεταφορά μέχρι την β χοριακη? 

προσωπικά κοντεύω να τρελαθώ. Τη μία μέρα είμαι οκ και την άλλη έχω νεύρα και τρομερή απογοήτευση!

Καλημέρα , νεύρα και απογοήτευση  έχεις γιατί: πρώτα είναι ορμόνες και δεύτερο είναι αναμονή και αβεβαιότητα.

Μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά.

Σού εύχομαι να έρθει γρήγορα νανάκι σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αλεξάνδρα 18 είπε:

Καλημέρα. Κορίτσια σε όλες σας εύχομαι να γίνεται γρήγορα γονείς.

Εγώ ήμουν ξάπλα 12 μέρες. Μόνο τουαλέτα και μετά από 3 μέρες πρώτο ντουζ έχω κάνει τότε.

Για να μην τρελαθώ άρχισα να τακτοποιήω της φοτογραφιες,που έχω κατεβάσει στο λάπτοπ ... οικογένεια, ταξίδια, συνταγές.

Μου πήρε πολύ χρόνο και μου τράβηξε προσοχή από όλοι αυτή διαδικασία. Έργα δεν κοίταζα, γιατί είναι 1,5 ώρα και τέλειος.Μου έχουν βοηθήσει και βιβλίο με λογοτεχνία.

 

Καλημέρα!! Εγώ θα έλεγα ότι έχω μια ελαφριά υπερκινητικότητα από μικρή... Οπότε... Απλά δεν σηκώνω βάρος.. δεν το έχω με τα βιβλία γι αυτό όλη μέρα παίζω στο κινητό χαζομάρες... Οι πρώτες μέρες δεν περνούσαν αλλά ξέρεις κάτι ούτε τώρα οι υπόλοιπες... 😁😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anilia85 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ θα έλεγα ότι έχω μια ελαφριά υπερκινητικότητα από μικρή... Οπότε... Απλά δεν σηκώνω βάρος.. δεν το έχω με τα βιβλία γι αυτό όλη μέρα παίζω στο κινητό χαζομάρες... Οι πρώτες μέρες δεν περνούσαν αλλά ξέρεις κάτι ούτε τώρα οι υπόλοιπες... 😁😅

Καταλαβαίνω απόλυτα...και εγώ αν δεν κάνω κάτι δεν περνά μέρα μου.

Απλά ήταν 3 προσπάθεια σε αυτό γιατρό και είπα ότι θα κάνω ότι μπορώ.... τουλάχιστον να ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα, γιατί έχω τάση να τρωγομαι ( υπεράντληση).

Αν θα σε βοηθήσει γράψε με Όταν θες.

Έχω περάσει όλη αυτή διαδικασία και σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anilia85 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Μετά από τρια χρόνια χωρίς κανένα θετικό τεστ... Είχα κάνει όλες τις εξετάσεις.. είχα πάει σε τρεις γιατρούς... Μου έλεγαν ότι λόγο ηλικίας είναι δύσκολο να κάνω παιδί και ότι αυτό είναι το πρόβλημα (33 με 34 τότε🤨). Ο τέταρτος γιατρός μου είδε το dvd της υστεροσκοπισης του προηγούμενου γιατρου και μου είπε ότι είμαι γεμάτη... Μετά ξέρεις.. αντιβιωσεις.. εγχύσεις... Υστεροσκοπιση... Θέλω να πιστεύω ότι από το καλοκαίρι δεν θα έχω γεμίσει πάλι και ότι ξεμπερδεψα για λίγο καιρό..

Τι έχουμε πάθει με τους άσχετους γιατρούς.. ταλαιπωρίες.. τώρα θέλω να πιστεύω ότι είμαι σε καλά χέρια... Θα δείξει...

Σου στέλνω θετική ενέργεια και αγκαλιά!!!

Να σαι καλά και εύχομαι να τα καταφέρουμε διότι προσωπικά αν με ρωτάς μου κοστίσει πολύ άσχημα η ενδομητριωση! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Endomitriosi είπε:

Να σαι καλά και εύχομαι να τα καταφέρουμε διότι προσωπικά αν με ρωτάς μου κοστίσει πολύ άσχημα η ενδομητριωση! !!

Κοίτα θεωρώ ότι είναι κάτι τραγικό αλλά αυτό που είπες ότι ο γιατρός θα σε βοηθήσει ή όχι, είναι πολύ σωστό! 

Μακάρι να τα καταφέρουμε!! Πότε έχεις β χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αλεξάνδρα 18 είπε:

Καταλαβαίνω απόλυτα...και εγώ αν δεν κάνω κάτι δεν περνά μέρα μου.

Απλά ήταν 3 προσπάθεια σε αυτό γιατρό και είπα ότι θα κάνω ότι μπορώ.... τουλάχιστον να ξέρω ότι έκανα ότι μπορούσα, γιατί έχω τάση να τρωγομαι ( υπεράντληση).

Αν θα σε βοηθήσει γράψε με Όταν θες.

Έχω περάσει όλη αυτή διαδικασία και σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Τώρα είσαι πάλι στην αναμονή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anilia85 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! 

Μετά από τρια χρόνια χωρίς κανένα θετικό τεστ... Είχα κάνει όλες τις εξετάσεις.. είχα πάει σε τρεις γιατρούς... Μου έλεγαν ότι λόγο ηλικίας είναι δύσκολο να κάνω παιδί και ότι αυτό είναι το πρόβλημα (33 με 34 τότε🤨). Ο τέταρτος γιατρός μου είδε το dvd της υστεροσκοπισης του προηγούμενου γιατρου και μου είπε ότι είμαι γεμάτη... Μετά ξέρεις.. αντιβιωσεις.. εγχύσεις... Υστεροσκοπιση... Θέλω να πιστεύω ότι από το καλοκαίρι δεν θα έχω γεμίσει πάλι και ότι ξεμπερδεψα για λίγο καιρό..

Τι έχουμε πάθει με τους άσχετους γιατρούς.. ταλαιπωρίες.. τώρα θέλω να πιστεύω ότι είμαι σε καλά χέρια... Θα δείξει...

Σου στέλνω θετική ενέργεια και αγκαλιά!!!

Να σου κάνω μια ερώτηση? Εσένα οι ωοθήκες σου παράγουν τουλάχιστον υγιει ωαρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Endomitriosi είπε:

Να σου κάνω μια ερώτηση? Εσένα οι ωοθήκες σου παράγουν τουλάχιστον υγιει ωαρια?

Λοιπόν... Εγώ θεωρώ μόνη μου το τονίζω ότι λόγο ζωής ( τσιγάρο και αλκοόλ από τα 15 και τα δύο στο έπακρο) ότι η ποιότητα μου δεν είναι καλή. Στην πρώτη μου ωοληψια το ωάριο ήταν ανώμαλο αν και εγώ θεωρώ ότι μου το πήρε δύο μέρες πριν. Δεύτερη ωοληψια με fsh και Τsh ίδιο νούμερο,δηλαδή πηγαίναμε για το τέλειο, το ωαριακι μου και εμβριακι μου είναι κάτω από μέτριο και διασπάστηκε και σε πιο πολλά κύτταρα την τριτη μέρα πριν μπει κατάψυξη. Τρίτη ωοληψια τρία ωάρια ( όλες τις φορές χωρίς φάρμακα) λέω Παναγία μου σωθηκα!! Μόνο ένα μου πήραν τελικά..για τα άλλα δεν ρώτησα καν γιατί είχα σκάσει.. αυτό ήταν λίγο καλύτερο από μέτριο.. 

Έβαλα και τα δύο μου σπορακια και ο θεός μαζί μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...