Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρχή εγκυμοσυνης!


Recommended Posts

Γεια σε όλες!! Μόλις έκανα το τεστ κ βγήκε θετικό..  έχω όμως αρκετούς πονους κ κάποιο φούσκωμα χαμηλα στην αριστερη πλευρα μονο. Θα προσπαθήσω αυριο να κλείσω ραντεβού στην γυναικολόγο μου αλλά λόγω covid καθυστερει(βρίσκομαι στο βερολινο κ εδώ αργουν πολυ τα ραντεβού με τους γιατρους)! Ειχε ποτε καμια κάτι παρομοιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bibi91 είπε:

Γεια σε όλες!! Μόλις έκανα το τεστ κ βγήκε θετικό..  έχω όμως αρκετούς πονους κ κάποιο φούσκωμα χαμηλα στην αριστερη πλευρα μονο. Θα προσπαθήσω αυριο να κλείσω ραντεβού στην γυναικολόγο μου αλλά λόγω covid καθυστερει(βρίσκομαι στο βερολινο κ εδώ αργουν πολυ τα ραντεβού με τους γιατρους)! Ειχε ποτε καμια κάτι παρομοιο; 

Καλησπερα κοριτσι! Κ εγω οταν ειχα το θετικο τεστ ειχα για καμια βδομαδα πονους περιοδου και ενιωθα χαμηλα φουσκωμα και βαρος ! Επισης ειχα εναν πονο στην αριστερή πλευρα και εγω μονο ! Ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bibi91 είπε:

Γεια σε όλες!! Μόλις έκανα το τεστ κ βγήκε θετικό..  έχω όμως αρκετούς πονους κ κάποιο φούσκωμα χαμηλα στην αριστερη πλευρα μονο. Θα προσπαθήσω αυριο να κλείσω ραντεβού στην γυναικολόγο μου αλλά λόγω covid καθυστερει(βρίσκομαι στο βερολινο κ εδώ αργουν πολυ τα ραντεβού με τους γιατρους)! Ειχε ποτε καμια κάτι παρομοιο; 

Εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το θετικό τεστ είχα πολλούς πόνους περιόδου που ήμουν σίγουρη ότι θα άδίάθέτήσώ. Επίσης ύστερα από μερικές μέρες άρχισε να με ενοχλεί το έντερο μου και να πονάω πολύ χαμηλά δεξιά. Εκεί δεν έχετε εξέταση χόρίάκή  να δεις που βρίσκεσαι! ? Γιατίκαι στο γιατρό να πας τώρα αν είσαι πολύ νωρίς δε θα δει κάτι. Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ το προηγούμενο βράδυ πριν κάνω το θετικό τεστ είχα πολλούς πόνους περιόδου που ήμουν σίγουρη ότι θα άδίάθέτήσώ. Επίσης ύστερα από μερικές μέρες άρχισε να με ενοχλεί το έντερο μου και να πονάω πολύ χαμηλά δεξιά. Εκεί δεν έχετε εξέταση χόρίάκή  να δεις που βρίσκεσαι! ? Γιατίκαι στο γιατρό να πας τώρα αν είσαι πολύ νωρίς δε θα δει κάτι. Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? 

Δεν έχω ακόμη καθυστέρηση.  Σε 4 μερες περιμένω αλλα ειπα ας κάνω το τεστ να δω κ βγήκε θετικό. Σκέφτηκα κ εγώ ότι μπορεί να είναι το εντερο μου αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να το ηρεμήσω. Αν σηκώσει το τηλεφωνο η γιατρος μου θα πάω αμέσως να με δει.. απλά διαβάζω πολλά στο ίντερνετ για εξωμητριες κυησεις κ έχω αγχωθεί πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα κοριτσι! Κ εγω οταν ειχα το θετικο τεστ ειχα για καμια βδομαδα πονους περιοδου και ενιωθα χαμηλα φουσκωμα και βαρος ! Επισης ειχα εναν πονο στην αριστερή πλευρα και εγω μονο ! Ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!! 😁

Ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Bibi91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!

Κορίτσι μου καλησπέρα και σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια όμορφη, εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Το έντερο σου είναι κατά 99% τοις εκατό.Αυξανεται η προγεστερόνη και μειώνεται η κινητικότητα του εντέρου στο 1/3,αν δεν κάνω λάθος.Ο πόνος της εξωμητριας κυήσεως είναι σαν κολοικος...αν ένιωθες τέτοια βαριά ενόχληση δεν νομίζω να ήσουν εδώ και να σχολίαζες στο Ίντερνετ 😝

Περιμένουμε μήνυμα σου να μας πεις αν όλα πήγαν καλά.Καλο βράδυ ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα και σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια όμορφη, εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Το έντερο σου είναι κατά 99% τοις εκατό.Αυξανεται η προγεστερόνη και μειώνεται η κινητικότητα του εντέρου στο 1/3,αν δεν κάνω λάθος.Ο πόνος της εξωμητριας κυήσεως είναι σαν κολοικος...αν ένιωθες τέτοια βαριά ενόχληση δεν νομίζω να ήσουν εδώ και να σχολίαζες στο Ίντερνετ 😝

Περιμένουμε μήνυμα σου να μας πεις αν όλα πήγαν καλά.Καλο βράδυ ✌️

Ευχαριστώ πάρα πολυ!! Μακάρι να έχω καλά νέα που θα διαρκέσουν για 9 μήνες!! Μου δώσατε πολυ κουράγιο!!😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...