Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επανεμφάνιση κύστης στην ωοθήκη και σύλληψη


Recommended Posts

Γειά σας έχω κάνει αφαιρεση κύστης στις ωοθηκες με ανοιχτο χειρουργειο στο οποίο έμεινε ινομιωμα 3,5 εκατοστά όπου αφαιρέθηκε με υστεροσκοπηση 6 μήνες αργότερα.ολσ καλά μέχρι που ξανά εμφανίστηκε κυστη 4 εκατοστά. Μπορώ ν μείνω έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niia είπε:

Γειά σας έχω κάνει αφαιρεση κύστης στις ωοθηκες με ανοιχτο χειρουργειο στο οποίο έμεινε ινομιωμα 3,5 εκατοστά όπου αφαιρέθηκε με υστεροσκοπηση 6 μήνες αργότερα.ολσ καλά μέχρι που ξανά εμφανίστηκε κυστη 4 εκατοστά. Μπορώ ν μείνω έγκυος 

Καλησπερα. Έχεις δει αν είναι κυστες ενδομητριωσης αυτές που εμφανίζονται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε να κάνω πάλι τις ορμονικές πριν 8 μήνες που τις είχα ξανά κάνει δεν ήταν. Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι τώρα και αν ναι είναι δύσκολο για πσιδιN

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2021 at 11:48 ΠΜ, ο/η Niia είπε:

Μου είπε να κάνω πάλι τις ορμονικές πριν 8 μήνες που τις είχα ξανά κάνει δεν ήταν. Μπορεί να έχει αλλάξει κάτι τώρα και αν ναι είναι δύσκολο για πσιδιN

Αν είναι θα το αντιμετωπίσεις αντίστοιχα. Σίγουρα είναι λόγος υπογονιμότητας η ενδομητριωση αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. Εγώ είμαι έγγυος αυτή τη στιγμή με εξωσωματική. Δεν είναι απαραίτητο ομωσ στο ξανά λέω ανάλογα την περίπτωση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niia είπε:

Είχες ενδομητριωση?

Ναι είχα ενδομητριωση την οποία αφαίρεσα λαμπαροσκοπικα αλλά πάλι δε μπορουσα να συλλάβω μετά, όποτε προχώρησα σε εξωσωματική γιατί μέσα σ ενα χρονο επανεμφανίστηκε. Τώρα μπαίνω στον 7ο με δίδυμα με την 1η προσπαθεια. 

Έχεις κάνει την εξέταση ca125?,εμένα εκτός απ τον υπέρηχο κ την μαγνητική που είχα κάνει, αυτή η εξέταση επιβεβαιωσε την ενδομητριωση γιατί ήταν ανεβασμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω. Είναι ορμονική? Έκανες ορμονικές πριν 8 μήνες δεν είχα ενδομητριωση και μου είπε να τις ξανά κάνω, μήπως έχει αλλάξει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...