Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλινδρόμηση


Despoin

Recommended Posts

Καλησπερα σήμερα μαύρισε η ψυχή μου η γυναίκα μου πήγε σήμερα στον γιατρό για να ακούσει την καρδούλα του 8 εβδομάδων κ το χάσαμε κ αυτό είχε 2 εμβρυακια στο ένα δεν ακούσαμε καρδούλα στο άλλο όμως είχαμε ακούσει 2 φορές έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου δεν ξέρω τι να κάνω που να πάω 3 χρόνια προσπαθούμε μια σπερματέγχυση κ τώρα η εξωσωματική.γιατι όμως χάθηκαν κ τα 2;με φοβίζει πολύ δεν ξέρω τι να κάνω τι να σκεφτώ πως θα ξημερωθώ;σε μια στιγμή όλα γκρεμίστηκαν τα όνειρα μου μονο απογοήτευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα σήμερα μαύρισε η ψυχή μου η γυναίκα μου πήγε σήμερα στον γιατρό για να ακούσει την καρδούλα του 8 εβδομάδων κ το χάσαμε κ αυτό είχε 2 εμβρυακια στο ένα δεν ακούσαμε καρδούλα στο άλλο όμως είχαμε ακούσει 2 φορές έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου δεν ξέρω τι να κάνω που να πάω 3 χρόνια προσπαθούμε μια σπερματέγχυση κ τώρα η εξωσωματική.γιατι όμως χάθηκαν κ τα 2;με φοβίζει πολύ δεν ξέρω τι να κάνω τι να σκεφτώ πως θα ξημερωθώ;σε μια στιγμή όλα γκρεμίστηκαν τα όνειρα μου μονο απογοήτευση.

Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που βιώνετε. Ο γιατρός σας τι σας είπε? Έχει κάνει η συζυγος εξετασεις θρομβοφιλιας? 

Πάρε δυναμη να την στηριξεις κ προχωρηστε ξανά, υπάρχει δυναμη κ θα το δείτε.. Συντομα θα έχετε γεμάτη αγκαλιά.. Απλά αφου έγινε πέτυχε η εξωσωματική σας ψάξτε το λόγο που έγινε αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ειναι πολυ δυσκολο αυτο που βιώνετε. Ο γιατρός σας τι σας είπε? Έχει κάνει η συζυγος εξετασεις θρομβοφιλιας? 

Πάρε δυναμη να την στηριξεις κ προχωρηστε ξανά, υπάρχει δυναμη κ θα το δείτε.. Συντομα θα έχετε γεμάτη αγκαλιά.. Απλά αφου έγινε πέτυχε η εξωσωματική σας ψάξτε το λόγο που έγινε αυτό!! 

Ναι είχε κάνει εξετάσεις θρομβοφυλιας θα κάνουμε απόξεση κ θα το στείλουμε για βιοψία κ καρυοτυπο.το μόνο θέμα που είχε η γυναίκα ήταν ότι είχε χαμηλά λευκά το είχαμε κοιτάξει στην αθηνα σε μια πολυ καλή αιματολόγο είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα κ ότι είναι υγιέστατη κ ανέβαιναν και τα λευκά τώρα που ήταν έγκυος.δεν ξέρω τι να πω πως θα βρω την δύναμη να ελπίζω 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα σήμερα μαύρισε η ψυχή μου η γυναίκα μου πήγε σήμερα στον γιατρό για να ακούσει την καρδούλα του 8 εβδομάδων κ το χάσαμε κ αυτό είχε 2 εμβρυακια στο ένα δεν ακούσαμε καρδούλα στο άλλο όμως είχαμε ακούσει 2 φορές έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου δεν ξέρω τι να κάνω που να πάω 3 χρόνια προσπαθούμε μια σπερματέγχυση κ τώρα η εξωσωματική.γιατι όμως χάθηκαν κ τα 2;με φοβίζει πολύ δεν ξέρω τι να κάνω τι να σκεφτώ πως θα ξημερωθώ;σε μια στιγμή όλα γκρεμίστηκαν τα όνειρα μου μονο απογοήτευση.

Πόσο λυπάμαι που το διαβάζω. Να μην απογοητευεστε,,,προσπάθησε να είσαι όσο πιο συμπαραστατικος γίνεται στη γυναίκα σου,,, υποστηρικτικός και αυτή τη στιγμή ο ώμος της για να κλάψει και να αγκαλιάσει,,,και μαζί θα πάτε πιο πέρα και θα φτάσετε με το καλό στο στόχο σας. Όπως εσείς,έτσι και πολλά ζευγάρια εδώ μέσα προσπαθούμε,,,θα έρθει με υπομονή και βήμα βήμα στις σωστες κινήσεις. Αυτή τη στιγμή σημασία έχει η σύζυγος σου. Αφού θρηνησετε και οι δύο σας αυτή την απώλεια, πρέπει να ανασυνταχθειτε! Το γεγονός ότι συνέλαβε είναι πολύ θετικό. Βρείτε τι έφταιξε με το γιατρό σας και εύχομαι ολόψυχα η επόμενη να είναι η τυχερή σας. 🤞🙏❤️👶 Η ψυχή μας έχει μεγάλη δύναμη μπροστά στο θέλω μας! Να είστε ήρεμοι και προσηλωμένοι στο στόχο σας! Για όλους έχει ο Θεός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 16/1/2021 at 8:44 ΜΜ, ο/η Despoin είπε:

Καλησπερα σήμερα μαύρισε η ψυχή μου η γυναίκα μου πήγε σήμερα στον γιατρό για να ακούσει την καρδούλα του 8 εβδομάδων κ το χάσαμε κ αυτό είχε 2 εμβρυακια στο ένα δεν ακούσαμε καρδούλα στο άλλο όμως είχαμε ακούσει 2 φορές έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου δεν ξέρω τι να κάνω που να πάω 3 χρόνια προσπαθούμε μια σπερματέγχυση κ τώρα η εξωσωματική.γιατι όμως χάθηκαν κ τα 2;με φοβίζει πολύ δεν ξέρω τι να κάνω τι να σκεφτώ πως θα ξημερωθώ;σε μια στιγμή όλα γκρεμίστηκαν τα όνειρα μου μονο απογοήτευση.

Καλημέρα, 

Είναι όντως δύσκολο αυτό που βιώνετε. Θα ήθελα απλά να σου πω πως σκέψου ότι υπάρχει λόγος που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη και στην πλειονότητα των περιπτώσεων τα έμβρυα που συλλαμβάνονται είναι ανώμαλα και η φύση τα αποβάλλει. Είναι μηχανισμός εξέλιξης.

Το έχω περάσει δύο φορές. Τη μια με εξωμήτριο και την άλλη με παλλίνδρομη. Μην απογοητεύεστε. 

Συνεχίστε με θετική σκέψη και θα έχετε το πολυπόθητο αποτέλεσμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...