Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Εσυ ποσό καιρό έχεις δει τον υποθυρεοειδισμό σου ;;; Και ποσό είχες;;; Λες να είναι αυτό;;; Να πάρω μια ανάσα γιατί μια λέω θα τα φτιάξω ότι είναι μια λέω δεν θα γίνει τίποτα .. τα συναισθήματα μια πάνω μια κάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Εσυ ποσό καιρό έχεις δει τον υποθυρεοειδισμό σου ;;; Και ποσό είχες;;; Λες να είναι αυτό;;; Να πάρω μια ανάσα γιατί μια λέω θα τα φτιάξω ότι είναι μια λέω δεν θα γίνει τίποτα .. τα συναισθήματα μια πάνω μια κάτω 

Εγώ πέρυσι είχα 5,30 τον ρύθμισα, και τώρα ξαναέκανα είναι πάλι 5. Ενώ μου αύξησαν το χαπι που παίρνω. Ίσως είναι το άγχος. Ποιος ξέρει. Τώρα θα πρέπει να ξανακάνω έλεγχο. Μου έχουν πει ότι παίζει ρόλο στην σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Εγώ παίρνω τ4 καθημερινά το πρωί με 4.50 ενώ το ανώτερο είμαι 4.45

Θα στο αλλάξει το χαπι και θα ρυθμιστεί. Και μετά ολα καλά. Να δούμε κ για μένα αύριο. Τι θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θετική ενέργεια να έχεις και χαλαρή να είσαι η εξέταση είναι 5 λεπτά δεν διαρκεί παραπάνω .... να σκέφτεσαι ότι το κανείς για να αποκτήσεις παιδάκι και έχω διαβάσει ότι τις περισσότερες φορές βοηθάει αυτή η εξέταση και μένουν πιο γρήγορα εγκυουλες με το καλό όλες μας να μείνουμε 🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι Αθήνα πλέον;;; Να βρεις έναν γιατρό να τον εμπιστευτείς κ να ξεκινήσεις από το μηδέν ώστε να βρεις τι φταίει ώστε να πας παρακάτω .....🤗🤗☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια κουράγιο θα τα καταφέρουμε είναι μεγάλος ο δρόμος αλλά τώρα ξέρουμε πως να αντιμετωπίσουμε και αν δεν ξέρουμε θα προσπαθήσουμε. Η επιθυμία είναι πιο μεγάλη από τα εμπόδια. Θα σας πω και τα δικά μου. Μένω επαρχεία, 6 χρόνια είμαι με τον σύζυγο τα 4 προσπαθούμε. όλα αυτά τα χρόνια έχουμε κάνει τα πάντα σχεδόν από εξετάσεις και οι 2. Έχουμε κάνει και μια αποτυχημένη σπέρματενχιση. λόγο ηλικίας μας έλεγαν ότι έχουμε ανεξήγητη υπόγονιμότητα λογο άγχους και δεν μας πρότειναν εξωσωματική. Είχα μια υπέροχη αλλά και απαιτητική συνάμα δουλειά και την άφησα γτ είμαι πολύ αγχώδης λέω αυτό φταίει 🤣, μένω σπίτι, νύφη σε ένα ξένο μέρος μακριά από την οικογένεια μου ψυχολογία στο πάτωμα λέω τεσπα να είμαστε καλά,(τα τονίζω από άποψη ψυχολογίας) όμως αγαπιόμαστε, θα τα καταφέρουμε παράλληλα δεν αφήνουμε το θέμα παιδιού συνεχίζουμε το τρέχουμε με εξετάσεις και προσπάθεια και Με αυτά και με αυτά εφτασα 33 και λόγο που προσπαθούμε χρόνια βάλαμε μπροστά για εξωσωματική. Όμως για να γίνει αυτή η διαδικασία αν και άνεργοι αποφασίσαμε και μετακόμισαμε Αθήνα, θες το άγχος της αλλαγής; θες η κακία η ώρα; δεν ξέρω τι μου συνεβει, ενώ έχω βρει γιατρό, έχω κάνει τον τελευταίο κύκλο εξετάσεων (και είπαμε να κάνουμε άλλη μια σπέρματενχιση μέχρι να έρθει η ώρα να περάσουμε επιτροπή) για την εξωσωματική και είμαι έτοιμη να έρθει περίοδος.... Καθυστέρηση... Λέω λες να με; εγώ να χω ζαλάδες, κούραση πράγματα και θαματα που να φανταστώ αυτό που περνάω μέχρι τώρα, από τοτε άρχισε η ταλαιπωρία μου, αιμα για πάνω από 20 μέρες άλλος γιατρός μου πε για αποβολή, άλλος κύστη που σπασε, η άλλη δεν είναι τπτ λέει, θα σταματισει το αίμα μόνο του γτ έχω ορμονική διαταραχή. Ενώ σταμάτησε το αίμα πριν μια βδομάδα χάρηκα, λέω εντάξει επιτέλους συνεχίζουμε κανω λοιπόν την 2ρη μέρα της υποτιθέμενης περιόδου εξετάσεις για ν δούμε μονάδες για να ξεκινήσουμε τις ενεσεις ξαφνηκα  βλεπουμε οιστραδιολη, προλακτινη στα ύψη! Δεν ξέρω από που να κρατηθώ...αυτα 🙄

Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και εσύ κορίτσι μου. Ειλικρινά σας θαυμάζω όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω. Εγώ πιανω τον εαυτό μου να απελπιζομαι και προσπαθούμε έναμιση χρόνο. Αλλά δεν θα τα παρατησουμε. Συνεχίζουμε όλες μας δυναμικά και σύντομα θα αποκτήσουμε το μωράκι μας. Σε σένα εύχομαι πολυ πολυ πολυ σύντομα, θετικό τεστάκι. Α ίδια ηλικία έχουμε. Και εγώ με τον άντρα μου 33 είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Είσαι Αθήνα πλέον;;; Να βρεις έναν γιατρό να τον εμπιστευτείς κ να ξεκινήσεις από το μηδέν ώστε να βρεις τι φταίει ώστε να πας παρακάτω .....🤗🤗☺️☺️

Ναι μας φιλοξενούν συγγενείς εδώ στην Αθήνα. Όταν μου συνεβει αυτό με την αιμοραγια πηρα τηλ την γιατρό μου στο Νησί μου πε άλλη αιτια, μετα πήγα σε εναν γυναικολόγο που δεν είχα ξανα πάει εδώ Αθήνα και μου πε αλλά και στο νοσοκομείο μου παν αλλα γι αυτό μπερδεύτηκε το θέμα και στεναχωρέθικα πολύ γιατι λέω όσο ποιο πολύ ρωταω και ψάχνω θα τρελαθώ Έχω ένα γιατρό εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο έχει όλο μου το ιστορικό είναι ένταξη μέχρι στιγμής την Πέμπτη θα πάω πάλι να με δει αν φτιαξει ο κύκλος μου όταν έρθει περίοδος κανονικα αυτή την φορά θα ξεκινήσω την διαδικασία.... 

Εσύ πως είσαι;σου πέρασε λίγο το άγχος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μπράβο χαίρομαι που έχεις κατασταλάξει σε κάποιον γιατρό !!! Εγώ περιμένω σήμερα την εξέταση της μαγνητικής του άντρα μξυ τα αποτελέσματα και την άλλη εβδομάδα θα πάω στον γυναικολόγο μέχρι να πάω θα ανχωνομαι Χαχαχχαχαχ είμαι καλύτερα ξεκίνησα πάλι την δουλειά μου σήμερα αλλά το σκέφτομαι ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και εσύ κορίτσι μου. Ειλικρινά σας θαυμάζω όλες εσάς που δεν το βάζετε κάτω. Εγώ πιανω τον εαυτό μου να απελπιζομαι και προσπαθούμε έναμιση χρόνο. Αλλά δεν θα τα παρατησουμε. Συνεχίζουμε όλες μας δυναμικά και σύντομα θα αποκτήσουμε το μωράκι μας. Σε σένα εύχομαι πολυ πολυ πολυ σύντομα, θετικό τεστάκι. Α ίδια ηλικία έχουμε. Και εγώ με τον άντρα μου 33 είμαστε 

Τι κάνεις όλα καλα; έκανες την εξέταση σήμερα;

Εύχομαι να μην περάσει καμία κοπέλα τέτοιες ταλεποριες χρόνων είναι πολύ ψυχοφθορες όσο παίρναει ο καιρός η επιθυμία μεγαλώνει πολύ αλλά η αντοχή πέφτει ειδικά αν δεν έχεις πρόβλημα σοβαρό. Τεσπα, Γι αυτό πάλεψε το όσο μπορείς, μην το αφήσεις τώρα που το ψάχνεις και όλα καλά θα πάνε....υπομονη και επιμονή σε όλες μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Καλησπέρα μπράβο χαίρομαι που έχεις κατασταλάξει σε κάποιον γιατρό !!! Εγώ περιμένω σήμερα την εξέταση της μαγνητικής του άντρα μξυ τα αποτελέσματα και την άλλη εβδομάδα θα πάω στον γυναικολόγο μέχρι να πάω θα ανχωνομαι Χαχαχχαχαχ είμαι καλύτερα ξεκίνησα πάλι την δουλειά μου σήμερα αλλά το σκέφτομαι ☺️☺️

Ναι σε ευχαριστώ😘😘😘

Αντε με το καλό!!!! Καλά αποτελέσματα, Έλα περνάνε γρήγορα οι μέρες....μην το σκέφτεσαι!!! 

Τέλεια καλή αρχή!!!!!θα αλλάξεις παραστάσεις θα ανανεωθείς με την δουλειά... Θα έχεις και καλά αποτελέσματα από τον άντρα και μια χαρά...στείλε μας προσεχώς αν έχεις κάνα νέο...φιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Τι κάνεις όλα καλα; έκανες την εξέταση σήμερα;

Εύχομαι να μην περάσει καμία κοπέλα τέτοιες ταλεποριες χρόνων είναι πολύ ψυχοφθορες όσο παίρναει ο καιρός η επιθυμία μεγαλώνει πολύ αλλά η αντοχή πέφτει ειδικά αν δεν έχεις πρόβλημα σοβαρό. Τεσπα, Γι αυτό πάλεψε το όσο μπορείς, μην το αφήσεις τώρα που το ψάχνεις και όλα καλά θα πάνε....υπομονη και επιμονή σε όλες μας... 

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Την έκανα τελικά την σαλπιγγογραφια. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα. Πήγα πολύ τρομαγμένη και τελικά δεν ηταν τίποτα. Ήταν όπως μου τα είχατε πει. Τα αποτελέσματα θα τα έχω σε λίγες μέρες. Εγώ νόμιζα ότι θα μου πει και τελικά έφυγε ο γιατρός και δεν το ξαναείδα να τον ρωτήσω. Αλλά νομίζω ότι όλα είναι μια χαρά. Κακώς διάβαζα τόσα στο ίντερνετ και είχα τρομοκρατηθει. Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί είναι πολύ ψυχοφθορο. Δεν πρέπει να παραπονιέμαι γιατι υπάρχουν κοπέλες που παλεύουν πολλά χρόνια, αλλά δεν μπορώ κάθε μήνα να έχω ελπίδες και μετά να βλέπω περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ναι σε ευχαριστώ😘😘😘

Αντε με το καλό!!!! Καλά αποτελέσματα, Έλα περνάνε γρήγορα οι μέρες....μην το σκέφτεσαι!!! 

Τέλεια καλή αρχή!!!!!θα αλλάξεις παραστάσεις θα ανανεωθείς με την δουλειά... Θα έχεις και καλά αποτελέσματα από τον άντρα και μια χαρά...στείλε μας προσεχώς αν έχεις κάνα νέο...φιλάκια 

Πήρα τις εξετάσεις από την μαγνητική όλα καλά 🤗🤗πάμε για την επόμενη 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Την έκανα τελικά την σαλπιγγογραφια. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα. Πήγα πολύ τρομαγμένη και τελικά δεν ηταν τίποτα. Ήταν όπως μου τα είχατε πει. Τα αποτελέσματα θα τα έχω σε λίγες μέρες. Εγώ νόμιζα ότι θα μου πει και τελικά έφυγε ο γιατρός και δεν το ξαναείδα να τον ρωτήσω. Αλλά νομίζω ότι όλα είναι μια χαρά. Κακώς διάβαζα τόσα στο ίντερνετ και είχα τρομοκρατηθει. Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί είναι πολύ ψυχοφθορο. Δεν πρέπει να παραπονιέμαι γιατι υπάρχουν κοπέλες που παλεύουν πολλά χρόνια, αλλά δεν μπορώ κάθε μήνα να έχω ελπίδες και μετά να βλέπω περιοδο

Μπραβοοοο πολύ χαίρομαι καλά αποτελέσματα να έχεις ✌️✌️✌️✌️✌️✌️... καλύτερα που δεν σου είπε τίποτα κανονικά ο γιατρός μας πρέπει να μας ενημερώνει όχι όπως έκανε εμένα και με τρελανε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Μπραβοοοο πολύ χαίρομαι καλά αποτελέσματα να έχεις ✌️✌️✌️✌️✌️✌️... καλύτερα που δεν σου είπε τίποτα κανονικά ο γιατρός μας πρέπει να μας ενημερώνει όχι όπως έκανε εμένα και με τρελανε !!!!

Ευχαριστώ πολυυυυυ. Καλά ο δικός σου ήταν τραγικός. Θυμάμαι τι σου είπε και πως στο είπε. 😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love13 είπε:

Ευχαριστώ πολυυυυυ. Καλά ο δικός σου ήταν τραγικός. Θυμάμαι τι σου είπε και πως στο είπε. 😡

Ναιιι μπορούσε να μου πει βλέπω ένα προβληματάκι αλλά θα το συζητήσεις με τον γιατρό σου και φαντάσου ότι πήγα ιδιωτικά 160€ στο ΡΕΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

Πήρα τις εξετάσεις από την μαγνητική όλα καλά 🤗🤗πάμε για την επόμενη 🙏🙏🙏

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?? Την έκανα τελικά την σαλπιγγογραφια. Καμία σχέση με αυτό που περίμενα. Πήγα πολύ τρομαγμένη και τελικά δεν ηταν τίποτα. Ήταν όπως μου τα είχατε πει. Τα αποτελέσματα θα τα έχω σε λίγες μέρες. Εγώ νόμιζα ότι θα μου πει και τελικά έφυγε ο γιατρός και δεν το ξαναείδα να τον ρωτήσω. Αλλά νομίζω ότι όλα είναι μια χαρά. Κακώς διάβαζα τόσα στο ίντερνετ και είχα τρομοκρατηθει. Εύχομαι όλες μας να έχουμε καλά αποτελέσματα γιατί είναι πολύ ψυχοφθορο. Δεν πρέπει να παραπονιέμαι γιατι υπάρχουν κοπέλες που παλεύουν πολλά χρόνια, αλλά δεν μπορώ κάθε μήνα να έχω ελπίδες και μετά να βλέπω περιοδο

Κορίτσια θετική ενέργεια....και καλή ψυχολογία....χαίρομαι πολύ για εσάς....

Όλα καλά θα πάνε... Μην το βάζετε κάτω ένα ένα τα βήματα, μπήκατε σε μια σειρά τωρα, όλα θα γίνουν... Υπομονή και επιμονή 😘😘😘😘 τα λέμε.... Φιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

 

Κορίτσια θετική ενέργεια....και καλή ψυχολογία....χαίρομαι πολύ για εσάς....

Όλα καλά θα πάνε... Μην το βάζετε κάτω ένα ένα τα βήματα, μπήκατε σε μια σειρά τωρα, όλα θα γίνουν... Υπομονή και επιμονή 😘😘😘😘 τα λέμε.... Φιλάκια 

 όπως το είπες θετική ενέργεια !!!!🤗🤗🤗🤗🤗🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairaki είπε:

 όπως το είπες θετική ενέργεια !!!!🤗🤗🤗🤗🤗🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Κορίτσια θα τα καταφερουμε. Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. ✌️✌️✌️🙏🙏🙏🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!  Είμαι καινούρια εδώ μέσα!!! 

Να σας πω πως κι εγώ πως προσπαθουμε 3 χρόνια για μωρό, αλλά δυστυχώς τίποτα!!! Οι εξετάσεις μου όλες εξαιρετικές όπως λέει η γυναικολόγος!!! Έκανα σαλπιγγογραφια προχθές και ειλικρινά ελπίζω τους επόμενους μήνες να έρθει το πολυπόθητο θετικό τεστ! Μιας και όλοι λένε πως είσαι πιο γόνιμη μετά τη συγκεκριμένη εξέταση!!! Εύχομαι σε όλες να πάνε όπως τα θέλουν και ειλικρινά χωρίς άγχος!!! Γιατί εγώ αγχώνομαι για το παραμικρό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2021 at 8:20 ΜΜ, ο/η Mairaki είπε:

Καλησπέρα σας έκανα την σαλπιγγογραφια μου κ η μια σάλπιγγα είναι κλειστή ... έχω να κάνω κ κάποιες άλλες εξετάσεις ακόμα και την  παραπανο εβδομάδα θα πάω στον γιατρό να μιλήσουμε !! Υπάρχει κάποια κοπελα που μα έχει το ίδιο θέμα με ένα ;;; Έχω στεναχωρήθει παρά πολύ είμαι 31 ετών κ προσπαθούσαμε περίπου 1 χρόνο 

Κοριτσι μου καλησπερα!

Έχω ακριβώς το ίδιο μονο που εμένα ηταν και οι 2 βουλωμενες σαλπιγγες και άνοιξε μονο η μια ..Επίσης δεν έμενα εγκυος με τίποτα είχα κάνει όλες τις εξετάσεις ως που τελικά επειδή είχα και θεμα με τον θυροειδη οπως επίσης δεν είχα σταθερή ωορρηξία!!Άλλαξα γιατρο γιατι μου ειπε για εξωσωματική αν περάσει το εξάμηνο (έδινε σαν διορία εκεινος).. και πήγα σε ένα τέλειο γιατρο μολις άκουσε για εξωσωματική επαθε σοκ καθώς ειμαι μόνο 25χρονων ο οποίος με παρακολουθούσε κάθε μήνα την ωορρηξία μου εδωσε μια βιταμίνη που βοηθάει στην ωορρηξια γιατι επέμενε ότι ο λόγος ήταν αυτός Κι μεσα στο 3μηνο εμεινα εγκυος..Γι αυτό έχε πίστη θα μείνεις σύντομα θα δεις💕 

Παρόλα αυτά θα σου πω τι μου ειχε πει συγκεκριμένα περί εξωσωματικής κλπ..πρωτα από ολα για να κάνεις εξωσωματική πρεπει να έχεις κάνει λαμπαροσκοπιση,μεσα απο την λαμπαροσκοπιση βλέπουν αν υπάρχει ενδομητρίωση η Όχι.. Αν υπάρχει τοτε την εξαλείφει κι προχωράς κανονικά!αΑν εχει μια γυναικα ενδομητριωση οσες εξωσωματικες  και αν κανει δεν θα μεινει έγκυος.Μου εξήγησε πως στην Αγγλία προχωρούν με αυτόν τον τρόπο καμια γυναίκα δεν κάνει εξωσωματική χωρίς να έχουν πλήρη εικόνα οχι όπως εδω  στην Ελλάδα που κάνουν για πλάκα πλέον..!! Ελπίζω όμως να μην φτάσεις καν σε αυτό το σημειο,να πάνε όλα καλά και σύντομα να γίνεις μανούλα!!Να έχεις πίστη ολα θα γινουν!!Σε φιλώ γλυκά 💕🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mairaki είπε:

Κοριτσια που είστε ;;; Τι κάνετε;;;;;;

Καλά κορίτσι μου. Εσύ?? Εγώ ξεκίνησα δουλειά την Δευτέρα και απτην μια κουράζομαι πολύ, αλλά από την άλλη ξεφεύγει λίγο το μυαλό μ από το θέμα του παιδιού γιατί η αλήθεια είναι ότι μου έχε γίνει εμμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα!

Έχω ακριβώς το ίδιο μονο που εμένα ηταν και οι 2 βουλωμενες σαλπιγγες και άνοιξε μονο η μια ..Επίσης δεν έμενα εγκυος με τίποτα είχα κάνει όλες τις εξετάσεις ως που τελικά επειδή είχα και θεμα με τον θυροειδη οπως επίσης δεν είχα σταθερή ωορρηξία!!Άλλαξα γιατρο γιατι μου ειπε για εξωσωματική αν περάσει το εξάμηνο (έδινε σαν διορία εκεινος).. και πήγα σε ένα τέλειο γιατρο μολις άκουσε για εξωσωματική επαθε σοκ καθώς ειμαι μόνο 25χρονων ο οποίος με παρακολουθούσε κάθε μήνα την ωορρηξία μου εδωσε μια βιταμίνη που βοηθάει στην ωορρηξια γιατι επέμενε ότι ο λόγος ήταν αυτός Κι μεσα στο 3μηνο εμεινα εγκυος..Γι αυτό έχε πίστη θα μείνεις σύντομα θα δεις💕 

Παρόλα αυτά θα σου πω τι μου ειχε πει συγκεκριμένα περί εξωσωματικής κλπ..πρωτα από ολα για να κάνεις εξωσωματική πρεπει να έχεις κάνει λαμπαροσκοπιση,μεσα απο την λαμπαροσκοπιση βλέπουν αν υπάρχει ενδομητρίωση η Όχι.. Αν υπάρχει τοτε την εξαλείφει κι προχωράς κανονικά!αΑν εχει μια γυναικα ενδομητριωση οσες εξωσωματικες  και αν κανει δεν θα μεινει έγκυος.Μου εξήγησε πως στην Αγγλία προχωρούν με αυτόν τον τρόπο καμια γυναίκα δεν κάνει εξωσωματική χωρίς να έχουν πλήρη εικόνα οχι όπως εδω  στην Ελλάδα που κάνουν για πλάκα πλέον..!! Ελπίζω όμως να μην φτάσεις καν σε αυτό το σημειο,να πάνε όλα καλά και σύντομα να γίνεις μανούλα!!Να έχεις πίστη ολα θα γινουν!!Σε φιλώ γλυκά 💕🙏

Θέλω την βοήθεια σου  γλυκιά μου ☺️☺️ Την Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό μου να δει τις εξετάσεις κ να μου εξήγησει, όταν έκανα την σαλπιγγογραφια μου είπε ότι η επιστήμη έχει προχωρήσει κ θα δούμε εξετάσεις κ θα σου πω τι γίνετε!!! Έχω όμως και προλακτινη όπου πρέπει να την ρυθμίσω !!! Πως σου άνοιξε η μια;;;; Έκανες λαμπαροσκοπιση ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλά κορίτσι μου. Εσύ?? Εγώ ξεκίνησα δουλειά την Δευτέρα και απτην μια κουράζομαι πολύ, αλλά από την άλλη ξεφεύγει λίγο το μυαλό μ από το θέμα του παιδιού γιατί η αλήθεια είναι ότι μου έχε γίνει εμμονή 

Μπράβο σου χαίρομαι και εγώ το ίδιο αλλά λόγο ότι κρατάω ένα κοριτσάκι το εδώ συνέχεια στο μυαλό μου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...