Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βλαστοκυστες


Ani18

Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Καλή επιτυχία!!! Όλα να πάνε τελειΑ!!! 🌸🌸🤩🤩 Βλαστοκύστες θα βάλεις;

Καλή επιτυχία κ σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν...Βλαστοκυστες θα βάλω αλλά ακόμη δεν ξέρω αν θα βάλω μία η δυο,εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλή επιτυχία κ σε εσένα και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν...Βλαστοκυστες θα βάλω αλλά ακόμη δεν ξέρω αν θα βάλω μία η δυο,εσυ;

Τα ίδια σκεφτόμαστε εμείς!! Και εγώ βλαστοκύστες και εμείς το σκεφτόμασταν....αλλά μάλλον θα καταλήξουμε σε μια βλαστοκυστη για να είναι όλα πιο εύκολα αν πάνε καλά ...είναι λίγο δύσκολη η δίδυμη κύηση νομίζω...όποτε λέμε για πρώτη φορά να δοκιμάσουμε την τύχη μας με μια!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Τα ίδια σκεφτόμαστε εμείς!! Και εγώ βλαστοκύστες και εμείς το σκεφτόμασταν....αλλά μάλλον θα καταλήξουμε σε μια βλαστοκυστη για να είναι όλα πιο εύκολα αν πάνε καλά ...είναι λίγο δύσκολη η δίδυμη κύηση νομίζω...όποτε λέμε για πρώτη φορά να δοκιμάσουμε την τύχη μας με μια!🙏🙏🙏

Από την μια το σκέφτομαι κ εγώ αυτό αλλά από την άλλη πιστεύω ότι με δύο έχουμε πιο πολλές πιθανότητες!!!Έχεις πολλές βλαστοκύστες απόθεμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Από την μια το σκέφτομαι κ εγώ αυτό αλλά από την άλλη πιστεύω ότι με δύο έχουμε πιο πολλές πιθανότητες!!!Έχεις πολλές βλαστοκύστες απόθεμα;

Έχω 2 τριών ημερών και 3 πέντε ημερών όποτε έχω μετά περιθώριο αν κάτι δεν πάει καλά...αυτό σκέφτομαι.... Δεν ξέρω... Εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Εγώ έχω 4 πέντε ημερών ΑΑ,δεν ξέρω το σκέφτομαι πιστεύω το Σάββατο που θα παω στην γιατρό να το αποφασίσουμε.

Θα δούμε τι θα μας πουν και οι γιατροί μας.... Από την μια έχεις περισσότερες πιθανότητες από την άλλη είναι πιο δύσκολο το μετα... Δεν ξέρω είναι δυσκολη απόφαση η αλήθεια είναι... Εύχομαι όλα να πάνε καλά όσα και να είναι να κρατηθούν όλα γερά 🌺🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Θα δούμε τι θα μας πουν και οι γιατροί μας.... Από την μια έχεις περισσότερες πιθανότητες από την άλλη είναι πιο δύσκολο το μετα... Δεν ξέρω είναι δυσκολη απόφαση η αλήθεια είναι... Εύχομαι όλα να πάνε καλά όσα και να είναι να κρατηθούν όλα γερά 🌺🌺🌺

Συμφωνώ απόλυτα ας μας κατατοπίσουν πι γιατροί...εσυ πότε θα πας στον γιατρό;εμένα η αιματολόγος μου είπε να κάνω και αντιπηκτικές από την ημέρα της ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα ας μας κατατοπίσουν πι γιατροί...εσυ πότε θα πας στον γιατρό;εμένα η αιματολόγος μου είπε να κάνω και αντιπηκτικές από την ημέρα της ετ.

Εγώ θα πάω την 11η μέρα της περιόδου...δλδ την Τρίτη για να κάνω τον υπέρηχο και να δούμε πως έχει πάει με τα cyclacur.... Εμένα ο γιατρός δεν είναι πολύ υπέρ να κάνουμε αντιπηκτικες αν δεν έχουμε διαγνωστεί με κάτι και δεν θα μου βάλει είπε.... Εσύ έχεις κάνεις εξετάσεις θρομβοφιλιας και θα τις κάνεις τις ενέσεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Εγώ θα πάω την 11η μέρα της περιόδου...δλδ την Τρίτη για να κάνω τον υπέρηχο και να δούμε πως έχει πάει με τα cyclacur.... Εμένα ο γιατρός δεν είναι πολύ υπέρ να κάνουμε αντιπηκτικες αν δεν έχουμε διαγνωστεί με κάτι και δεν θα μου βάλει είπε.... Εσύ έχεις κάνεις εξετάσεις θρομβοφιλιας και θα τις κάνεις τις ενέσεις;; 

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και δεν έχω αλλά η Λευκού μου είπε ότι είναι καλό να τις κάνω προληπτικά, η γυναικολόγος και ο εξωσωματιστης δεν το θεωρούν απαραίτητο αλλά θα τις κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Έχω κάνει εξετάσεις θρομβοφιλιας και δεν έχω αλλά η Λευκού μου είπε ότι είναι καλό να τις κάνω προληπτικά, η γυναικολόγος και ο εξωσωματιστης δεν το θεωρούν απαραίτητο αλλά θα τις κάνω

Ότι νομίζεις καλύτερο!! Εμένα πάντως μου είπε ότι πολλοί δίνουν αντιπηκτικες χωρίς λόγο και όταν τους ρωτάς γιατί τις δίνουν δεν γνωρίζουν... Απλά ρώτα τη γιατρό σου γιατί μου είπε ότι αν τις ξεκινήσεις μετά υπάρχει πιθανότητα να τις κάνεις σε όλη την εγκυμοσύνη....δε μπορείς δλδ μετά να τις σταματήσεις... Δεν είμαι ειδικός από όσα μου ανέφερε στο λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Ότι νομίζεις καλύτερο!! Εμένα πάντως μου είπε ότι πολλοί δίνουν αντιπηκτικες χωρίς λόγο και όταν τους ρωτάς γιατί τις δίνουν δεν γνωρίζουν... Απλά ρώτα τη γιατρό σου γιατί μου είπε ότι αν τις ξεκινήσεις μετά υπάρχει πιθανότητα να τις κάνεις σε όλη την εγκυμοσύνη....δε μπορείς δλδ μετά να τις σταματήσεις... Δεν είμαι ειδικός από όσα μου ανέφερε στο λέω...

Την ρώτησα αν θα τις συνεχίσω μετά και μου είπε ότι εφόσον έχουμε μια θετική χοριακή θα μου δώσει να κάνω κάποιες εξετάσεις και πολύ πιθανόν να μην χρειαστεί,επίσης μου είπε ότι λόγο των φαρμάκων που παίρνουμε κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής δημιουργείται κάτι στον οργανισμό(δεν κατάλαβα και πολλά να σου πω την αλήθεια)και κρίνει απαραίτητο να κάνουμε αντιπηκτικές,μίλησα τώρα με μια γνωστή που ακολούθησε το ίδιο πρωτόκολλο με εμένα και μου είπε ότι στις δυο πρώτες ετ δεν είχε κάνει αλλά στην τριτη που έκανε έμεινε έγκυος μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός αλλά λέω αν είναι για καλό ας το κάνω κ αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Την ρώτησα αν θα τις συνεχίσω μετά και μου είπε ότι εφόσον έχουμε μια θετική χοριακή θα μου δώσει να κάνω κάποιες εξετάσεις και πολύ πιθανόν να μην χρειαστεί,επίσης μου είπε ότι λόγο των φαρμάκων που παίρνουμε κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής δημιουργείται κάτι στον οργανισμό(δεν κατάλαβα και πολλά να σου πω την αλήθεια)και κρίνει απαραίτητο να κάνουμε αντιπηκτικές,μίλησα τώρα με μια γνωστή που ακολούθησε το ίδιο πρωτόκολλο με εμένα και μου είπε ότι στις δυο πρώτες ετ δεν είχε κάνει αλλά στην τριτη που έκανε έμεινε έγκυος μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός αλλά λέω αν είναι για καλό ας το κάνω κ αυτό!

Πραγματικά δεν ξέρω....οι μισοί είναι αυτής της νοοτροπίας οι άλλοι μισοί το αντίθετο.... Δεν ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε στο τέλος!! Θα το ξανασυζητησω μαζί του πάντως γιατί και εμένα με απασχολεί.... Υπάρχει καμία άλλη κοπέλα με ανάλογη εμπειρία με αντιπηκτικες;; Κάποια άλλη άποψη από γιατρό δλδ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Think Positive είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω....οι μισοί είναι αυτής της νοοτροπίας οι άλλοι μισοί το αντίθετο.... Δεν ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε στο τέλος!! Θα το ξανασυζητησω μαζί του πάντως γιατί και εμένα με απασχολεί.... Υπάρχει καμία άλλη κοπέλα με ανάλογη εμπειρία με αντιπηκτικες;; Κάποια άλλη άποψη από γιατρό δλδ;;

Σε άλλο θέμα που ρώτησα τα κορίτσια μου απάντησε μια κοπέλα και μου είπε ότι προληπτικά τις κάνουνε...τι να πω δεν ξέρω αν δεν είχα την αιματολόγο δεν θα τις έκανα γιατί η γυναικολόγος δεν το κρίνει απαραίτητο αλλά αφού μου το λέει η Λευκού θα τις κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ξεκίνησα εδώ και 3 μέρες cyclacur και ετοιμάζομαι αυτό τον μήνα αν όλα πάνε καλά για ΕΤ βλαστοκυστης!! Είναι καμία κοπέλα στο institute of life αυτή την περίοδο να μου πει εντυπώσεις;; Επίσης οποία έχει ξανακάνει ΕΤ είναι εύκολο να μας πει για την διαδικασία κάποια πληροφορία δλδ αν  Πονάει ... ; Είναι εύκολο δλδ να μείνεις ακίνητη ; Μετά κάθεσαι στον χώρο ξαπλωμένη;; Ευχαριστωωωω 

Κορίτσι μου σου εύχομαι με το καλό! Εμείς κάναμε πριν 2 χρόνια εξωσωματική στο κέντρο και ήμαστε παρά πολύ ευχαριστημένοι !!! Στην επόμενη περίοδο πάμε για την δεύτερη προσπάθεια ! Πίστεψε με καθόλου δεν πονάει ! Θα πας το πρωί και πριν την εμβρυομεταφορα θα πρέπει να πίνεις πολύ νερό ώστε να βοηθήσει στον υπερυχο ! Όταν θα κανείς την μεταφορά είναι σαν να κανείς τεστ παπ! Μετά από αυτό κάθεσαι ξαπλωμένη για κανένα 40 λεπτό κ πας σπίτι κ για 3 μέρες θέλει ξεκούραση ! Είναι όμορφη διαδικασία μόνο η αναμονή μετά για να μάθεις τα αποτελέσματα είναι ΑΣΤΑΑΑΑΑ. Με το καλό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ani18 είπε:

Κορίτσι μου σου εύχομαι με το καλό! Εμείς κάναμε πριν 2 χρόνια εξωσωματική στο κέντρο και ήμαστε παρά πολύ ευχαριστημένοι !!! Στην επόμενη περίοδο πάμε για την δεύτερη προσπάθεια ! Πίστεψε με καθόλου δεν πονάει ! Θα πας το πρωί και πριν την εμβρυομεταφορα θα πρέπει να πίνεις πολύ νερό ώστε να βοηθήσει στον υπερυχο ! Όταν θα κανείς την μεταφορά είναι σαν να κανείς τεστ παπ! Μετά από αυτό κάθεσαι ξαπλωμένη για κανένα 40 λεπτό κ πας σπίτι κ για 3 μέρες θέλει ξεκούραση ! Είναι όμορφη διαδικασία μόνο η αναμονή μετά για να μάθεις τα αποτελέσματα είναι ΑΣΤΑΑΑΑΑ. Με το καλό !!!

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!τι καλά που πήγαν όλα καλά!!! Εύχομαι και τώρα τα ίδια αποτελέσματα!! Με την πρώτη προσπάθεια με μια βλαστοκυστη πέτυχες;;;;  αν επιτρεπεται με ποιον γιατρό;;; Και εγώ έχω ακούσει ότι είναι σαν το παπ ευτυχώς γιατί το είχα λίγο άγχος!! Αχχ ανυπομονούμε όλες!!! Μακάρι να είναι τυχερή αυτή η χρονιά :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Πραγματικά δεν ξέρω....οι μισοί είναι αυτής της νοοτροπίας οι άλλοι μισοί το αντίθετο.... Δεν ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε στο τέλος!! Θα το ξανασυζητησω μαζί του πάντως γιατί και εμένα με απασχολεί.... Υπάρχει καμία άλλη κοπέλα με ανάλογη εμπειρία με αντιπηκτικες;; Κάποια άλλη άποψη από γιατρό δλδ;;

Καλώς τη ,,, με το καλό να έρθει η ώρα της εμβρυομεταφοράς σας και να είναι εύχομαι ολόψυχα η τυχερή σας!!!!! Η δική μου γιατρός και το κέντρο είναι αντιθετοι με τις αντηπικτικές ως το θετικό τεστ...συγκεκριμένα το ρώτησα για αυτο στο λεω όταν μου έδωσαν μόνο σαλοσπίρ. Μου είπαν πως επαρκεί η σαλοσπιρ μεχρι να δουμε το θετικο,,,με το που δουνε θετικο προσθετουν αντιπηκτικες,,,γιατί λεει και ακομα σε γυναίκες με θρομβοφιλία με το που δουνε θετικη χοριακη τις ξεκινάνε,,,η αλήθεια είναι πως το ξερω και απο φιλες μου που εχουν κιολας θρομβοφιλία πως τοτε τις ξεκινανε. Τώρα όντως επαφίεται στο χέρι του κάθε γιατρού. Ότι σου πει ο γιατρός σου να κάνεις. και να είσαι ήρεμη. Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Την ρώτησα αν θα τις συνεχίσω μετά και μου είπε ότι εφόσον έχουμε μια θετική χοριακή θα μου δώσει να κάνω κάποιες εξετάσεις και πολύ πιθανόν να μην χρειαστεί,επίσης μου είπε ότι λόγο των φαρμάκων που παίρνουμε κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής δημιουργείται κάτι στον οργανισμό(δεν κατάλαβα και πολλά να σου πω την αλήθεια)και κρίνει απαραίτητο να κάνουμε αντιπηκτικές,μίλησα τώρα με μια γνωστή που ακολούθησε το ίδιο πρωτόκολλο με εμένα και μου είπε ότι στις δυο πρώτες ετ δεν είχε κάνει αλλά στην τριτη που έκανε έμεινε έγκυος μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός αλλά λέω αν είναι για καλό ας το κάνω κ αυτό!

Καλησπέρα κορίτσια! Και ο δικός μου γιατρός θα μου αρχίσει αμέσως μετά την ετ ενεσάκια για θρομβοφιλία, γιατί βοηθάνε λέει στη διαδικασία της εμφύτευσης. Δεν ξέρω καν αν έχω θέμα θρομβοφιλίας, δεν έχω μείνει έγκυος ποτε και δεν έκανα την ανάλυση. Μετά τη θετική απ' ότι κατάλαβα θα κάνω ανάλυση κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Καλώς τη ,,, με το καλό να έρθει η ώρα της εμβρυομεταφοράς σας και να είναι εύχομαι ολόψυχα η τυχερή σας!!!!! Η δική μου γιατρός και το κέντρο είναι αντιθετοι με τις αντηπικτικές ως το θετικό τεστ...συγκεκριμένα το ρώτησα για αυτο στο λεω όταν μου έδωσαν μόνο σαλοσπίρ. Μου είπαν πως επαρκεί η σαλοσπιρ μεχρι να δουμε το θετικο,,,με το που δουνε θετικο προσθετουν αντιπηκτικες,,,γιατί λεει και ακομα σε γυναίκες με θρομβοφιλία με το που δουνε θετικη χοριακη τις ξεκινάνε,,,η αλήθεια είναι πως το ξερω και απο φιλες μου που εχουν κιολας θρομβοφιλία πως τοτε τις ξεκινανε. Τώρα όντως επαφίεται στο χέρι του κάθε γιατρού. Ότι σου πει ο γιατρός σου να κάνεις. και να είσαι ήρεμη. Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Ναι και σε εμένα τα ίδια είπαν βλέπω όμως ότι πολλά κορίτσια επιμένουν οι γιατροί πως καλό είναι να κάνεις αντιπηκτικες αμέσως μετά την ΕΤ..... Τώρα τι είναι σωστό και το λάθος δεν το ξέρουμε τελικά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και ο δικός μου γιατρός θα μου αρχίσει αμέσως μετά την ετ ενεσάκια για θρομβοφιλία, γιατί βοηθάνε λέει στη διαδικασία της εμφύτευσης. Δεν ξέρω καν αν έχω θέμα θρομβοφιλίας, δεν έχω μείνει έγκυος ποτε και δεν έκανα την ανάλυση. Μετά τη θετική απ' ότι κατάλαβα θα κάνω ανάλυση κτλ..

Οι μισοί λένε αυτό οι άλλοι μισοί το αντίθετο .... 🤗🤗Τελικά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε χαχαχα εσένα σου είπε ότι θα τις κάνεις γενικά αυτές τις ενέσεις μετά την ΕΤ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Think Positive είπε:

Οι μισοί λένε αυτό οι άλλοι μισοί το αντίθετο .... 🤗🤗Τελικά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε χαχαχα εσένα σου είπε ότι θα τις κάνεις γενικά αυτές τις ενέσεις μετά την ΕΤ;

Ναι μετά την ετ, δεν ρώτησα μέχρι πόσο θα τις κάνω... ξέρω μόνο ότι τους πρώτους 3 μήνες θα χρειαστεί να παίρνω διάφορα (ενέσεις, κολπικά και χάπια), περισσότερες πληροφορίες όταν κάνουμε με το καλό την ετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ναι μετά την ετ, δεν ρώτησα μέχρι πόσο θα τις κάνω... ξέρω μόνο ότι τους πρώτους 3 μήνες θα χρειαστεί να παίρνω διάφορα (ενέσεις, κολπικά και χάπια), περισσότερες πληροφορίες όταν κάνουμε με το καλό την ετ!

Άντε με το καλό να κάνουμε όλες και βλέπουμε μετά! Ένα ένα βήμα τη φορά !! Καλή επιτυχία σε όλες λοιπόν 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Think Positive είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!τι καλά που πήγαν όλα καλά!!! Εύχομαι και τώρα τα ίδια αποτελέσματα!! Με την πρώτη προσπάθεια με μια βλαστοκυστη πέτυχες;;;;  αν επιτρεπεται με ποιον γιατρό;;; Και εγώ έχω ακούσει ότι είναι σαν το παπ ευτυχώς γιατί το είχα λίγο άγχος!! Αχχ ανυπομονούμε όλες!!! Μακάρι να είναι τυχερή αυτή η χρονιά :) :)

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ! Πετύχαμε με την πρώτη προσπάθεια δόξα το θεό με δυο βλαστοκυστες 5 ημερών !εμεις έχουμε τον Παναγιώτη ψάθα ! Έναν από τους πιο καλούς επιστήμονες για μένα ! Μην ανχονεσαι καθόλου όλα θα πάνε καλά κ θα έχουμε αυτή την χρόνια τα παιδάκια μας στην αγκαλιά μας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2021 at 10:52 ΜΜ, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ξεκίνησα εδώ και 3 μέρες cyclacur και ετοιμάζομαι αυτό τον μήνα αν όλα πάνε καλά για ΕΤ βλαστοκυστης!! Είναι καμία κοπέλα στο institute of life αυτή την περίοδο να μου πει εντυπώσεις;; Επίσης οποία έχει ξανακάνει ΕΤ είναι εύκολο να μας πει για την διαδικασία κάποια πληροφορία δλδ αν  Πονάει ... ; Είναι εύκολο δλδ να μείνεις ακίνητη ; Μετά κάθεσαι στον χώρο ξαπλωμένη;; Ευχαριστωωωω 

Κορίτσι μου καλησπερα πως πηγαίνει η διαδικασία ; Ελπίζω όλα να πηγαίνουν σούπερ ! Να ρωτήσω πήρες τηλ την πρώτη μέρα περιόδου και τι σου είπαν να κανείς ; Και πια μέρα θα κανείς υπερυχο ;σε ρωτάω γιατί ήμαστε στο ίδιο κέντρο κ εγώ πρέπει να ταξιδέψω για να φτάσω Αθήνα  γιατί μένω σε νησί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ani18 είπε:

Κορίτσι μου καλησπερα πως πηγαίνει η διαδικασία ; Ελπίζω όλα να πηγαίνουν σούπερ ! Να ρωτήσω πήρες τηλ την πρώτη μέρα περιόδου και τι σου είπαν να κανείς ; Και πια μέρα θα κανείς υπερυχο ;σε ρωτάω γιατί ήμαστε στο ίδιο κέντρο κ εγώ πρέπει να ταξιδέψω για να φτάσω Αθήνα  γιατί μένω σε νησί ! 

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου την δεύτερη μέρα ξεκινάω cyclacur και πρώτος υπέρηχος την 10 η ημέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Think Positive είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μου την δεύτερη μέρα ξεκινάω cyclacur και πρώτος υπέρηχος την 10 η ημέρα....

Σε ευχαριστώ πολύ άντε άντε με το καλό να πάνε όλα καλαααα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...