Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β επιπέδου


Recommended Posts

Γειά σας είναι κάποια κοπέλα στην 20η βδομάδα.? Θέλω να ρωτήσω αν έχετε καταλάβει το παιδάκι σας γιατί εγώ ακόμα δε καταλαβαίνω κάτι κ αγχώνομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Saman8a είπε:

Γειά σας είναι κάποια κοπέλα στην 20η βδομάδα.? Θέλω να ρωτήσω αν έχετε καταλάβει το παιδάκι σας γιατί εγώ ακόμα δε καταλαβαίνω κάτι κ αγχώνομαι. 

Καλησπέρα κορίτσι μου.. Εγώ είμαι 23+1 το ένιωσα στης 16 εβδομάδες αλλά κάτι σάν φτερουγίσματα μετά το ξανά ένιωσα 17+6 κοντά 18 εβδομάδες αλλά δεν την ένιωθα συνέχεια από την 19 άρχισα να την νιώθω καθημερινά και αυτό κάτι κλωτσιές οχι δυνατές γιατί ακόμα είναι μικρούλα αλλά την νιώθω και που κουνιεται εμένα ο γιατρός μου με είπε απο την 25 εβδομάδα θα την νιώθω κανονικά κανονικά απλως τώρα την νιώθω οχι όπως όταν είναι ποιο μεγάλη 

Εσύ ποτέ θα κανεις β επιπέδου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω στις 29 τ μήνα απλά ακούω συνέχεια από άλλες κοπέλες ότι το καταλαβαίνουν και γιαυτό ρώτησα κ μένα ο γιατρός μου μ είπε ότι λογικά από τον άλλον μήνα θα την καταλαβαίνω.. Σε ευχαριστώ πάντως που απάντησες. Με το καλό να σ έρθουν όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Saman8a είπε:

Έχω στις 29 τ μήνα απλά ακούω συνέχεια από άλλες κοπέλες ότι το καταλαβαίνουν και γιαυτό ρώτησα κ μένα ο γιατρός μου μ είπε ότι λογικά από τον άλλον μήνα θα την καταλαβαίνω.. Σε ευχαριστώ πάντως που απάντησες. Με το καλό να σ έρθουν όλα.. 

Ολά καλά θα πάνε μην αγχωνεσαι θα το νιωσεις να σκέφτεσαι θετικά για το μικρό σου 😊 ποτε έκανες τελευταία φορά υπέροχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Saman8a είπε:

Γειά σας είναι κάποια κοπέλα στην 20η βδομάδα.? Θέλω να ρωτήσω αν έχετε καταλάβει το παιδάκι σας γιατί εγώ ακόμα δε καταλαβαίνω κάτι κ αγχώνομαι. 

Καλημέρα!!!εγώ 🙋είμαι τώρα 19+4 και ακόμα δεν έχω καταλάβει το μωρό!

Ίσως κάποιες στιγμές να πιστεύω πως κάτι ένιωσα αλλά με σιγουριά δε μπορώ να το πω ακόμα!!

Οπότε κάνω υπομονή...και εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess1312 είπε:

Ολά καλά θα πάνε μην αγχωνεσαι θα το νιωσεις να σκέφτεσαι θετικά για το μικρό σου 😊 ποτε έκανες τελευταία φορά υπέροχο 

Έκανα την Δευτέρα τον υπέρηχο κ όλα ήταν καλά γιαυτό μ φάνηκε παράξενο γτ με ρωτάνε συνέχεια κ τς λέω ότι ακόμα δε καταλαβαίνω κ με κοιτάνε περίεργα.. Έχω ιστορικό κ με αποβολές γιαυτό φοβάμαι πάρα πολύ με το παραμικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Καλημέρα!!!εγώ 🙋είμαι τώρα 19+4 και ακόμα δεν έχω καταλάβει το μωρό!

Ίσως κάποιες στιγμές να πιστεύω πως κάτι ένιωσα αλλά με σιγουριά δε μπορώ να το πω ακόμα!!

Οπότε κάνω υπομονή...και εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!

Κ σε εσένα εύχομαι να πάνε όλα κ να τα καταλάβουμε σύντομα τα μωράκια μας. 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Καλημέρα!!!εγώ 🙋είμαι τώρα 19+4 και ακόμα δεν έχω καταλάβει το μωρό!

Ίσως κάποιες στιγμές να πιστεύω πως κάτι ένιωσα αλλά με σιγουριά δε μπορώ να το πω ακόμα!!

Οπότε κάνω υπομονή...και εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!

Με το καλό και σε σένα κοπέλα μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Με το καλό και σε σένα κοπέλα μου 😊

Σ ευχαριστώ πολύ!!και σ εσένα ότι καλύτερο εύχομαι!να πάνε όλα τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!και σ εσένα ότι καλύτερο εύχομαι!να πάνε όλα τέλεια!!

Σε ευχαριστώ πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ γω μετά τις 20+ εβδομάδες άρχισα να νιώθω κάτι... Στη Β επιπέδου οριακά! Κ όλα ήταν μια χαρά απλά άλλες έχουμε πιο ήρεμα ή πιο ζωηρά μωρά ή περισσότερο χώρο για κινήσεις! Τώρα είμαι 35 εβδομάδων κ όλα έχουν πάει μια χαρά οπότε μην ανησυχείτε! Με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια κ γω μετά τις 20+ εβδομάδες άρχισα να νιώθω κάτι... Στη Β επιπέδου οριακά! Κ όλα ήταν μια χαρά απλά άλλες έχουμε πιο ήρεμα ή πιο ζωηρά μωρά ή περισσότερο χώρο για κινήσεις! Τώρα είμαι 35 εβδομάδων κ όλα έχουν πάει μια χαρά οπότε μην ανησυχείτε! Με το καλό!! 

Με το καλό κοπέλα μου το μωρακι σου 😊😊 πως είναι τώρα π εισαι τόσο το νιώθεις πολύ να κουνιεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου το μωρακι σου 😊😊 πως είναι τώρα π εισαι τόσο το νιώθεις πολύ να κουνιεται; 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι τώρα κουνιέται πολύ! Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες κ αυτό είναι φυσιολογικό! Άλλες μέρες δε σταματάει άλλες είναι πιο ήρεμα. Πλέον δεν κλωτσάει τόσο πολύ γιατί μειώνεται ο χώρος, περισσότερο αισθάνεσαι την κίνηση πέρα δώθε κ σαν να σε σπρώχνει. Είναι πολύ καθησυχαστικο όταν αρχίσεις να το νιώθεις γιατί λες οκ εδώ είναι κ όλα καλά, όμως από την άλλη μια μέρα να νιώσεις διαφορετικα αγχώνεσαι... Γενικά πάντα κάτι βρίσκεται 😂

Πάντως μην ανησυχείς ειδικά αν είναι το πρώτο είναι νορμάλ να το νιώσεις αργότερα!!! Με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι τώρα κουνιέται πολύ! Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες κ αυτό είναι φυσιολογικό! Άλλες μέρες δε σταματάει άλλες είναι πιο ήρεμα. Πλέον δεν κλωτσάει τόσο πολύ γιατί μειώνεται ο χώρος, περισσότερο αισθάνεσαι την κίνηση πέρα δώθε κ σαν να σε σπρώχνει. Είναι πολύ καθησυχαστικο όταν αρχίσεις να το νιώθεις γιατί λες οκ εδώ είναι κ όλα καλά, όμως από την άλλη μια μέρα να νιώσεις διαφορετικα αγχώνεσαι... Γενικά πάντα κάτι βρίσκεται 😂

Πάντως μην ανησυχείς ειδικά αν είναι το πρώτο είναι νορμάλ να το νιώσεις αργότερα!!! Με το καλό ❤️

Ευχαριστώ πολύ εγώ είμαι 23+2 την νιώθω κάθε μέρα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια κ γω μετά τις 20+ εβδομάδες άρχισα να νιώθω κάτι... Στη Β επιπέδου οριακά! Κ όλα ήταν μια χαρά απλά άλλες έχουμε πιο ήρεμα ή πιο ζωηρά μωρά ή περισσότερο χώρο για κινήσεις! Τώρα είμαι 35 εβδομάδων κ όλα έχουν πάει μια χαρά οπότε μην ανησυχείτε! Με το καλό!! 

Μπράβο με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα.εγω την ένοιωσα 23η εβδομάδα. Εμείς έλεγαν κι εμένα, ακόμα να νοιώσεις το μωρο.. ελεος όμως, στο τέλος θα μας πουν ότι νοιώθουν τα μωρά τους από την 5η εβδομαδα κάποιοι. Μην ακούς κανέναν,μόνο τον γιατρό. Θα το νοιώσεις το μωρο σε λίγες εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπερα.εγω την ένοιωσα 23η εβδομάδα. Εμείς έλεγαν κι εμένα, ακόμα να νοιώσεις το μωρο.. ελεος όμως, στο τέλος θα μας πουν ότι νοιώθουν τα μωρά τους από την 5η εβδομαδα κάποιοι. Μην ακούς κανέναν,μόνο τον γιατρό. Θα το νοιώσεις το μωρο σε λίγες εβδομάδες.

Ναι από ότι καταλαβαίνω σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά λογικά τώρα θα αρχίζω κ εγώ σιγά σιγά.. Άσε από σχόλια τρίτων έχουμε ακούσει πολλά όπως κ εσείς πιστεύω. Είναι κρίμα γιατί θα έπρεπε να καταλαβαίνουμε περισσότερο τς γυναίκες κ ότι κ να γίνετε ότι κ να έχει περάσει να μην την φέρνουμε σε δύσκολη θέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Saman8a είπε:

Ναι από ότι καταλαβαίνω σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά λογικά τώρα θα αρχίζω κ εγώ σιγά σιγά.. Άσε από σχόλια τρίτων έχουμε ακούσει πολλά όπως κ εσείς πιστεύω. Είναι κρίμα γιατί θα έπρεπε να καταλαβαίνουμε περισσότερο τς γυναίκες κ ότι κ να γίνετε ότι κ να έχει περάσει να μην την φέρνουμε σε δύσκολη θέση. 

Από περιέργεια τσέκαρα πόσο ήμουν στη β επιπέδου, ήμουν 22+ και τότε περίπου ξεκίνησα να νιώθω. Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι το ένιωθα κ νωρίτερα αλλά δεν είχα καταλάβει ότι είναι αυτό! 

Όσο για σχόλια δεν άκουσα να πω την αλήθεια αλλά είμαι κ λίγο απότομη όταν κάποιος αρχίσει να λέει κάτι που νιώθω ως αδιακρισια οπότε κόβεται ο βήχας 😎😎😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Από περιέργεια τσέκαρα πόσο ήμουν στη β επιπέδου, ήμουν 22+ και τότε περίπου ξεκίνησα να νιώθω. Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι το ένιωθα κ νωρίτερα αλλά δεν είχα καταλάβει ότι είναι αυτό! 

Όσο για σχόλια δεν άκουσα να πω την αλήθεια αλλά είμαι κ λίγο απότομη όταν κάποιος αρχίσει να λέει κάτι που νιώθω ως αδιακρισια οπότε κόβεται ο βήχας 😎😎😎

Καλά έκανες εγώ δυστυχώς δε είμαι έτσι 😔ωραία οπότε κ εγώ σιγά σιγά θα αρχίσω να καταλαβαίνω σας ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις κ τς εμπειρίες σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μην αγχώνεστε ειδικά αν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη..θα το νιώσετε σιγα σιγά..παίζει ρόλο ο σωματότυπος, τα κιλά, ακόμα και που είναι ο πλακούντας! Άλλες το νιώθουν πιο νωρίς και άλλες πιο αργά..ήμουν από τις τυχερές που ένιωσα νωρίς στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα στη δεύτερη ακόμα πιο γρήγορα αλλά ξέρω από πολλές φίλες μου ότι άργησαν πολύ να καταλάβουν τι γίνεται!! Από σχόλια θα ακούσετε διάφορα... θυμάμαι όταν ήμουν στον 7ο μου έλεγε μια γνωστή καλέ τι χαμηλά που είναι η κοιλιά σου, εσύ θα γεννήσεις σύντομα!!! Τελικά γέννησα 39+5 και ποτέ δεν φούσκωσε η κοιλιά πολύ ψηλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2021 at 10:55 ΜΜ, ο/η Saman8a είπε:

Γειά σας είναι κάποια κοπέλα στην 20η βδομάδα.? Θέλω να ρωτήσω αν έχετε καταλάβει το παιδάκι σας γιατί εγώ ακόμα δε καταλαβαίνω κάτι κ αγχώνομαι. 

Να μην ανησυχείς και να μην αγχώνεσαι για τίποτα θα έρθει και αυτό...εγώ το ένιωσα την 18η εβδομάδα και ανησυχούσα και εγώ πιο πριν καθώς νόμιζα πως κάτι πάει στραβά.Τελικα όλα μια χαρά!Τώρα είμαι στην 23 εβδομάδα,τελείωσα με τη β επιπέδου και όλα πάνε καλά.

Μου έχει τύχει να ακούσω από κοπέλα ότι ένιωσα το μωράκι της στην 12η εβδομάδα.Τι να σου πω;

Πάντως παίζει ρόλο ο σωματότυπος και εάν ο πλακούντας είναι οπίσθιος ή πρόσθιος.Επισης δεν ξέρω εάν όντως ισχύει πάντως εγω νιωθω τις κινήσεις πιο έντονα κατά τη διάρκεια της νύχτας πριν κοιμηθώ.Να μην ανησυχείς και σου εύχομαι ένα γερό μωράκι!Να είσαι καλά!😊👶🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...