Μετάβαση σε περιεχόμενο
αννι

Αυτοάνοσα κ εγκυμοσύνη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια με αυτοάνοσο νόσημα και πως το αντιμετώπισε στην εγκυμοσύνη της..Μπορούσε να κάνει κάποια αγωγή; Επηρέασε εγκυμοσύνη η έμβρυο;Κάθε εμπειρία θα βοηθούσε.Ευχαριστω πολύ.

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Κι εμείς το πρώτο δίμηνο είμασταν πολύ καλά από ύπνο. Από τον τρίτο άρχισε να χαλάει αλλά όχι τραγικα πράγματα. Περάσαμε όμως έναν εφιαλτικό τέταρτο μήνα, πέρασε πολύ έντονα αυτό το άλμα, μετά συνέπεσε και μετακόμιση, ίσως επηρεάστηκε κι από αυτό. Πλέον δεν τον βάζω στην κούνια του, τον έχω δίπλα μου στο κρεβάτι, γιατί τον βλέπω πως είναι ανήσυχος, είναι τα δόντια, είναι το καινούριο περιβάλλον, όλα μαζί; Δεν ξέρω, θα δείξει. Τώρα είμαι σε αναζήτηση κρεβατιού, γιατί γι'αρχή είχα πάρει μια μικρή κούνια για το πρώτο εξάμηνο, και δε θέλω να συνεχίσω με κούνια, προτιμώ να τον πάω σε πολύ χαμηλό κρεβατάκι, ελπίζω να τον βολέψει. Τον πάω για ύπνο κατά τις 8, θα περάσουμε μισή με 1 ώρα μέχρι να κοιμηθεί, θα κοιμηθεί μέχρι τις 12, σπάνια μέχρι τη 1, και μετά συνήθως ξυπνάει κάθε δίωρο. Χτες βέβαια, κοιμήθηκε 2 τεράωρα ανάμεσα στα ταίσματα! Για να δούμε μήπως καλυτερεύει. Την ημέρα φαίνεται πως έχουμε βρει έναν ρυθμό. Κάνει συνήθως 3 ύπνους, γύρω στις 10, 14 και μετά 17, 30'-60'', άλλες φορές πάνω μου, άλλες στο χαλάκι του, ανάλογα. 
    • Καλημέρα κορίτσια είμαι.καινουργια.πρωτη μου εγκυμοσύνη κ.πολυ φοβισμένη κ αγχωμενη.ΤΕΡ 4/12 πρώτη χοριακη 7/1 137 μμιλα. Με το γυναικολόγο λέει δεν είναι καλή πήρα προγεστερόνη μαγνήσιο φυλλικό κ ξάπλα ακολούθησαν άλλες 3 χοριακεσ ώσπου στις 15/1 έφτασα 1580.Εχω το πρώτο ραντεβού αύριο μαζί του κ η αγωνία χτυπάει κόκκινο. Εν τω μεταξύ το στήθος μου μια πρήζεται μια ξεπρηζεται δεν έχω εμετούς μόνο ψιλό αναγουλες.Η συχνοοθρια σταθερή .Ποια η γνωμη σας θέλω να πάνε όλα καλά αγχώνομαι τι θα μου πει αύριο 
    • Καλημέρα! Εγώ έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα που θα είμαι 9+5 κ τότε θα συζητήσουμε για την αυχενική. Εξάλλου από αυτά που έχω διαβάσει από την 11η εβδομάδα κ μετά μπορούμε να την κάνουμε! 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Το ποτηράκι βολεύει; μπορει να το πιασει; θελω να του το ξεκινήσω και εγώ σιγά σιγά. Εάν και ο παιδίατρος μου πε καλύτερα με μπιμπερό το νερό αλλά θέλω να μάθει να ξεχωριζει το νερό με το γάλα. Όσο για τους πρωινους ύπνους κ.μενα θέλει να κοιμάται ας πούμε σήμερα σηκώθηκε 7μιση εφαγε κοιμήθηκε για λίγο εφαγε 10 και και τώρα ξανα κοιμάται. Δεν το κάνει πάντα όμως υπάρχουν κ μέρες που δεν κοιμάται το πρωί κ.θελει οποσδηποτε να μαι εκει μαζί του αν κάνω λίγο που φεύγω η κλαίει η κάνει ψέμματα ότι βηχει κ μόλις πάω να δω εάν βηχει όντως γελαει.. Επίσης εγώ τον βάζω ν κοιμηθεί το μεσημέρι γιατί όντως χρειάζονται ύπνο κ μετά τις 5 δεν τον αφήνω να κοιμάται. Του δίνω κρέμα μεταξύ 6 με.8 Τ απόγευμα μετά από λίγο κοιμάται σηκώνεται 12 Για γάλα και μετά μ ξύπνησε το πρωί αυτό βέβαια έγινε από τότε που του ξεκίνησα την κρέμα!
    • Καλημέρα κορίτσια!💗 Καλή εβδομάδα να έχουμε με θετικά τεστακια αλλά και όσες είμαστε στις γόνιμες αυτές τις ημέρες να πιάσουμε το νινακι μας! @Dina970 μου περιμένουμε να κάνεις την αρχή!😉
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...