Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ούτε εμένα, αν ήταν έτσι θα δίναμε νεφρό για τεστ καθε τρεις και λίγο 😂

Χαχα! Το βλέπω το ένα νεφρό  να φεύγει είναι η δεύτερη γέννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Χαχα! Το βλέπω το ένα νεφρό  να φεύγει είναι η δεύτερη γέννα 

Που γεννας; 

Πόσο είναι το 1ο;😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Που γεννας; 

Πόσο είναι το 1ο;😁

Θα γεννήσω στο Ιασώ εκεί συνεργάζεται ο γιατρός μου ! Η μικρούλα μου είναι 7 μηνών στο Ιασώ την γέννησα και αυτή !! Εσύ έχεις αποφασίσει που θέλεις να γεννήσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anna91! είπε:

Θα γεννήσω στο Ιασώ εκεί συνεργάζεται ο γιατρός μου ! Η μικρούλα μου είναι 7 μηνών στο Ιασώ την γέννησα και αυτή !! Εσύ έχεις αποφασίσει που θέλεις να γεννήσεις ;

Α ναι το έχεις ξαναπεί αλλά μπερδεύομαι είμαστε πολλές 😂😂

Στο ιασω κι εγώ γέννησα κι εκεί θα γεννήσω πάλι! Για πες εμπειρία εν μέσω πανδημίας! Εγώ γέννησα πριν γίνει αυτός ο χαμός.. Πως ήταν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Α ναι το έχεις ξαναπεί αλλά μπερδεύομαι είμαστε πολλές 😂😂

Στο ιασω κι εγώ γέννησα κι εκεί θα γεννήσω πάλι! Για πες εμπειρία εν μέσω πανδημίας! Εγώ γέννησα πριν γίνει αυτός ο χαμός.. Πως ήταν; 

Ναι έχεις δίκιο είμαστε πολλές θα γνωριστούμε με τον καιρο 😀! Εγώ ευτυχως γέννησα Ιούνιο ακόμη τα πράγματα ήταν λίγο πιο καλά άφηναν έναν σύνοδο χωρίς να έχει κάνει το τεστ και επειδή ήμουν με καισαρική παρακαλέσαμε και άφησαν και τη μαμά μου το βράδυ τώρα πλέον δεν επιτρέπεται . Στον διάδρομο φόραγες μάσκα και το μωρό στο είχαν συνέχεια μαζί σου εκτός αν ζηταγες να το πάρουν . Γέννησα με μάσκα αυτό ήταν νομίζω το χειρότερο . Εσύ τι εμπειρία είχες στο Ιασώ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Μήπως είσαι ανήσυχη κορίτσι μου, ίσως φοβάσαι πολύ από ο,τι μας λες;  Ίσως θα βοηθούσε να μιλήσεις σε κάποιον για τις αγωνίες σου. Κι εγω θυμάμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πολλές αγωνίες , και ειχα κι εγω μια αποβολή πριν 2 μηνες. Επίσης ειχα μεγάλη αγωνία για την ευθύνη που φέρνει ενα παιδι. Ήταν πολύ σημαντικό το ότι εκανα θεραπεια, μιλούσα στην ψυχαναλύτριά μου. Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ. Και ακόμα κανω ψυχανάλυση δηλαδή! 

Αστεράκι...δε νομίζω ότι έχω τόσο άγχος...ούτε έχω αναγουλες ή ενοχλησεις όταν ξαπλώνω...τίποτα που θα δικαιολογούσε την αϋπνία. Τώρα...τι να πω...μήπως λειτουργεί το υποσυνείδητο μου ύπουλα κ Μ αγχωνει χωρίς να το καταλάβω.... Δεν είναι απίθανο! Σ ευχαριστω πολύ για τη συμβουλή..... Αν δω ότι συνεχίζω έτσι...θα μιλήσω με κάποιον ειδικό! Μόνο καλό θα κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Σε μένα αλλά όχι τόσο νωρίς, στο τέλος της εγκυμοσύνης από καούρες 😜

Με το καλό το μωράκι σου 😁

Ευχαριστώ πολυυυυ! Αντευχομαι εννοειται ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna91! είπε:

Ναι έχεις δίκιο είμαστε πολλές θα γνωριστούμε με τον καιρο 😀! Εγώ ευτυχως γέννησα Ιούνιο ακόμη τα πράγματα ήταν λίγο πιο καλά άφηναν έναν σύνοδο χωρίς να έχει κάνει το τεστ και επειδή ήμουν με καισαρική παρακαλέσαμε και άφησαν και τη μαμά μου το βράδυ τώρα πλέον δεν επιτρέπεται . Στον διάδρομο φόραγες μάσκα και το μωρό στο είχαν συνέχεια μαζί σου εκτός αν ζηταγες να το πάρουν . Γέννησα με μάσκα αυτό ήταν νομίζω το χειρότερο . Εσύ τι εμπειρία είχες στο Ιασώ ;

Όλα σούπερ, καισαρική κι εγώ, με βοήθησαν με το θηλασμό και με ο, τι χρειάστηκα! Εγώ έζησα το άλλο άκρο, είχα φουλ επισκέψεις όλη την ημέρα και ήταν πολύ κουραστικό όλο αυτό! Τώρα δλδ λέω μακάρι να μην επιτρέπεται το επισκεπτηριο 😂

Φίλη μου που γέννησε τώρα το Γενάρη, αφήνουν μόνο το σύζυγο με τεστ, μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όλα σούπερ, καισαρική κι εγώ, με βοήθησαν με το θηλασμό και με ο, τι χρειάστηκα! Εγώ έζησα το άλλο άκρο, είχα φουλ επισκέψεις όλη την ημέρα και ήταν πολύ κουραστικό όλο αυτό! Τώρα δλδ λέω μακάρι να μην επιτρέπεται το επισκεπτηριο 😂

Φίλη μου που γέννησε τώρα το Γενάρη, αφήνουν μόνο το σύζυγο με τεστ, μπορεί να μπαίνει και να βγαίνει! 

Πιστεύω και τον Σεπτέμβρη έτσι θα είναι ! Εμένα δεν με βοήθησαν πολύ με το θηλασμό βέβαια ήταν και λίγα κορίτσια και έτρεχαν όλη μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Πιστεύω και τον Σεπτέμβρη έτσι θα είναι ! Εμένα δεν με βοήθησαν πολύ με το θηλασμό βέβαια ήταν και λίγα κορίτσια και έτρεχαν όλη μέρα 

Εγώ είχα πάει προετοιμασμενη κ αποφασισμένη οπότε την 1η φορά ζήτησα βοήθεια να μου βάλουν τη μικρή στο στήθος από κει και πέρα μόνη μου😁 είχα κάνει σεμινάρια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ είχα πάει προετοιμασμενη κ αποφασισμένη οπότε την 1η φορά ζήτησα βοήθεια να μου βάλουν τη μικρή στο στήθος από κει και πέρα μόνη μου😁 είχα κάνει σεμινάρια  

Την καλύτερη δουλειά έκανες ! Εγώ ήθελα να κάνω μαθήματα αλλά λόγω covid τα περισσότερα δεν γινόντουσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Την καλύτερη δουλειά έκανες ! Εγώ ήθελα να κάνω μαθήματα αλλά λόγω covid τα περισσότερα δεν γινόντουσαν 

Έχει πολλά online αν θες, και στο ιασω τα κάνουν online τώρα και μπορείς να κάνεις κ εγγραφή στο nutricia club, έχει κι εκεί ενδιαφέροντα! 

Επίσης μου έχουν πει και για το Έλενα ότι κάνουν δωρεάν online, αυτά δεν τα εχω παρακολουθήσει όμως.. Γενικα αν ψαχτείς βρίσκεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έχει πολλά online αν θες, και στο ιασω τα κάνουν online τώρα και μπορείς να κάνεις κ εγγραφή στο nutricia club, έχει κι εκεί ενδιαφέροντα! 

Επίσης μου έχουν πει και για το Έλενα ότι κάνουν δωρεάν online, αυτά δεν τα εχω παρακολουθήσει όμως.. Γενικα αν ψαχτείς βρίσκεις 😁

Θα τα κοιτάξω σίγουρα για το δεύτερο ! Στην πρώτη έβγαζα με το θηλαστρο θέλω στο δεύτερο να το προσπαθήσω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2021 at 10:39 ΜΜ, ο/η Καρολίνα είπε:

Συγχαρητήρια!!καλώς ήρθες στην παρέα μας.θελουμε να βγει από 4.400 και πάνω η αυριανή χοριακη.καθε 2 μέρες να διαπλασιαζεται δηλαδη.

Κορίτσια είμαι καινούργια στην παρέα είμαι 5+5 έκανα πριν 2 μέρες χοριακη κ βγήκε 851,8 σήμερα το πρωί είχα αιμορραγία κ με έστειλε ο γιατρός για χοριακη βγήκε 1151 είναι καλό ποσο έπρεπε να είναι έχω αγχωθεί λέτε ότι διπλασιάζεται άρα είναι ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Αααα...μιας και σας βρήκα...😋να ρωτήσω και κάτι ακόμα! Πάσχω από τρομερές αϋπνίες! Ο,τι ώρα κ να κοιμηθώ το βράδυ, είτε στις 11...είτε στη 1....μεταξύ 4-5 ξυπνάω και δε μπορώ να ξανακοιμηθω μέχρι το επόμενο βράδυ! Δεν ξέρω τι συμβαίνει! Όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να είμαι μόνιμα εξαντλημένη! Ο γιατρός μου μου λέει να μην ανησυχώ για το μωρό και να κάνω σεξ για να με πάρει ο ύπνος! Από την άλλη....λόγω της προηγούμενης αποβολής φοβάμαι παρά πολύ να κάνω σεξ!!! Δε έχω καθόλου όρεξη! Έχει συμβεί σε κάποια από εσάς? 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κ γω... είχα κ γω μια αποβολή και τώρα κοιμάμαι ακριβώς τις ίδιες ώρες με σένα.. ελπίζω να μην μας δημιουργήσει πρόβλημα.αυριο έχω γιατρό. Θα τον ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω κ γω... είχα κ γω μια αποβολή και τώρα κοιμάμαι ακριβώς τις ίδιες ώρες με σένα.. ελπίζω να μην μας δημιουργήσει πρόβλημα.αυριο έχω γιατρό. Θα τον ρωτήσω...

Ωχ...αλήθεια?????? Σε παρακαλώ, μετά το ραντεβού σου με το γιατρό, ενημέρωσε με για το τι σου είπε!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;;Πείτε καμιά ιδέα πως χαλαρωνεται στην εγκυμοσύνη;;;;Δευτέρα έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα κ έχω τεράστια αγωνία κ άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Lina08 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;;Πείτε καμιά ιδέα πως χαλαρωνεται στην εγκυμοσύνη;;;;Δευτέρα έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα κ έχω τεράστια αγωνία κ 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να κάνεις θετικές σκέψεις, φαντασιώσεις για την εγκυμοσύνη σου και το μωράκι που έρχεται στη ζωή σας. Προσωπικά με χαλαρώνουν οι ⁸μοργες στιγμές με τον άντρα μου και τα παιδάκια μου. Και νυστάζω πολύ, θα θελα να κοιμάμαι συνέχεια.. εχω ελαττώαει και τον καφέ σε 1 ή κανέναν και πραγματικά νυστςζω διαρκως. Εσεις εχετε αυτό το πρόβλημα; σ αυτή την εγκυμοσυνη το νιωθω πιο εντονα κοπωση και νυστα ενω στις προηγουμενες 2 δεν το θυμαμαι τοσο πολυ. Και φούσκωμα στο στομάχι, ευτυχως ναυτίες δεν εχω ως τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι στην 5 εμβομαδα σήμερα είδα αίμα ροζ ελαφρύ μόνο στο σκούπισμα ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη έκανα κ βγήκε 1154 ενώ πριν 2 μέρες ήταν 851,8 θεωρείται ότι είναι καλή; Έχω έντονους πόνους κ αίσθηση καψίματος ο γιατρός δεν μου έκλεισε ραντεβού δεν με έχει δει καν πιστεύετε είναι κάτι κακό;θα πάω πάλι την Παρασκευή για χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η CrazYmom είπε:

Κορίτσια είμαι στην 5 εμβομαδα σήμερα είδα αίμα ροζ ελαφρύ μόνο στο σκούπισμα ο γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη έκανα κ βγήκε 1154 ενώ πριν 2 μέρες ήταν 851,8 θεωρείται ότι είναι καλή; Έχω έντονους πόνους κ αίσθηση καψίματος ο γιατρός δεν μου έκλεισε ραντεβού δεν με έχει δει καν πιστεύετε είναι κάτι κακό;θα πάω πάλι την Παρασκευή για χοριακη 

Κορίτσι μου εχεις εντονους πόνους ; αίσθηση καψίματος πού; στο στομάχι ; μιλησες με το γιατρό σου και τί σου είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Κορίτσι μου εχεις εντονους πόνους ; αίσθηση καψίματος πού; στο στομάχι ; μιλησες με το γιατρό σου και τί σου είπε; 

Ναι χαμηλά στην κοιλιά κ πόνους περιόδου θεωρεί ότι είναι πολύ νωρίς για να με δει να κάνω μια χοριακη πάλι Παρασκευή κ να του πω τα αποτέλεσμα απλά έχω αφχωθει με το αίμα τους πόνους να ανησυχώ;να πάω άλλου να πάρω γνώμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καταλαβαίνω την αγωνία σου! Να κάνεις θετικές σκέψεις, φαντασιώσεις για την εγκυμοσύνη σου και το μωράκι που έρχεται στη ζωή σας. Προσωπικά με χαλαρώνουν οι ⁸μοργες στιγμές με τον άντρα μου και τα παιδάκια μου. Και νυστάζω πολύ, θα θελα να κοιμάμαι συνέχεια.. εχω ελαττώαει και τον καφέ σε 1 ή κανέναν και πραγματικά νυστςζω διαρκως. Εσεις εχετε αυτό το πρόβλημα; σ αυτή την εγκυμοσυνη το νιωθω πιο εντονα κοπωση και νυστα ενω στις προηγουμενες 2 δεν το θυμαμαι τοσο πολυ. Και φούσκωμα στο στομάχι, ευτυχως ναυτίες δεν εχω ως τώρα. 

Απίστευτη νυστα έχω κ εγώ όπως καούρες κ ασταμάτητες επισκέψεις στη τουαλέτα.Μπορει να κοιμάμαι κ 12 με 13 ώρες την ημέρα.Σημειωτεον δεν ήμουν ποτέ του ύπνου κοιμόμουν εφτά με οχτώ ώρες την ημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια...διαβάζω ότι όλες νυσταζετε συνεχώς και ζηλεύω!!! Και ανησυχώ!!!!! Εγώ κάθε βράδυ παρακαλώ να κοιμηθώ κ όταν ξυπνήσω να έχει βγει ο ήλιος!!! Άμα κοιμήθω εφτά ώρες θα ειμαι ευτυχισμένη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μπανυ είπε:

Ρε κορίτσια...διαβάζω ότι όλες νυσταζετε συνεχώς και ζηλεύω!!! Και ανησυχώ!!!!! Εγώ κάθε βράδυ παρακαλώ να κοιμηθώ κ όταν ξυπνήσω να έχει βγει ο ήλιος!!! Άμα κοιμήθω εφτά ώρες θα ειμαι ευτυχισμένη!!!! 

Κάνεις προπόνηση για μετά εσυ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Κάνεις προπόνηση για μετά εσυ😂

Χαχαχαχααχαχαχαχα μάλλον!!! Αν σας πω ότι για πρώτη φορά κοιμήθηκα μέχρι τις 7!!! Και μετά στις 9 ξανακοιμηθηκα για μια ωρίτσα!!! Ουααααου! Τώρα...αυτό με ανησυχεί πιο πολύ !!!χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...