Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ειναι πολυ συνηθες! Δεν εχουμε οοοολες οι γυναικες κυκλο 28 ημερων ουτε καν σταθερο κυκλο!!! Γιαυτο και καποιες μας ειναι και πιο δυσκολο να συλλαβουμε! 6κ5 ακουσαμε καρδουλα αυτη τη φορα!! Την προηγουμενη είχαμε ακουσει 6 ακριβως αλλα σταματησε σχεδον αμεσως οποτε ισως τοτε υπηρχε πρόβλημα εξ αρχης !! 

Σε ευχαριστώ για τισ πληροφορίες όταν έχω νεώτερα θα σε ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Με το καλό το μωράκι σου!! Δύσκολη η κατασταση, εμενα με ανακουφιζαν τα ζυμαρικά και οι φρυγανιές οταν είχα αναγούλες. Μια χαρά θα ειναι το σπορακι σας. Εσύ υποφερεις, δυστυχως. Ευχομαι συντομα να περασουν!! Σου εχει συστησει κατι φαρμακευτικο να βοηθήσει στους εμετούς ; 

Πήγα εκ νέου σήμερα...όλα καλά μου είπε με το σπορακι μας!!μου είπε να ξεκινήσω τα vertirosan κολπικά υπόθετα για ναυτία και εμετους...,αλλά λίγο που τα εψαξα στο ίντερνετ δεν είδα καλές κριτικές...και με οδηγίες μόνο στα γερμανικά..αλλά κουλό και αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες! Να έχετε μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Χθές έμαθα ότι είμαι και εγώ έγκυος, οπότε καλώς Με δεχτηκατε 😍🥰🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες! Να έχετε μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Χθές έμαθα ότι είμαι και εγώ έγκυος, οπότε καλώς Με δεχτηκατε 😍🥰🥳

Καλησπέρα!! Με το καλό!!! Καλώς μας όρισες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Κορίτσι μου νομίζω ότι η καρδούλα ακούγεται από την 7η εβδομάδα και μετα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ! Για την ώρα δεν έχω κάποιο σύμπτωμα αποβολής.. οπότε περιμένω να με ξαναδεί κι ότι ...φανεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Τον πήρα τηλ μου είπε να ξαπλώσω κ να με δει το απόγευμα από την αρχή είμαι στη ξάπλα εχθεσ έκανα λίγα πράγματα ταίριαξα κάποια πράγματα αλλά σιγά σιγά κ ήμουν λίγη περισσότερη ώρα όρθια μη φανταστείτε τρέλα πράγματα πολύ χαλαρά.εχω φοβηθεί πολύ 

Να μη φοβάσαι..! Παρακολούθησε κάτι που θα σε κάνει να ξεχάστεις και να ηρεμήσεις.!. Η καφέ βλέννα δεν είναι ανησυχητικη, ειδικά σε αυτή την εβδομάδα, νομίζω ότι κάποιοι λένε ότι μπορεί να δεις κιόλας μεταξύ 5ης και 7ης... Και εφόσον είναι μόνο στο σκούπισμα και όχι στο εσώρουχο, όλα καλά!! Το αίμα είναι ανησυχητικο.. και αυτό στο εσώρουχο.. Θα δεις που όλα θα είναι καλά!!!!!!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lnia είπε:

Καλησπέρα. 

Νεα στο group. Πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο την πρωτη εξωσωματικη και μετα απο 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μια παλινδρομη πριν 3 χρονια πολυ νωρις στην 4η εβδομαδα. Σημερα 7 εβδ και περιμενω ραντεβου την επομενη εβδομαδα για τον δεύτερο υπερηχο. Στον πρωτο ειδαμε σακο και περιμένω με αγωνία και λιγο αγχος τον επομενο. Απο συμπτωματα σχεδον τιποτα.. Λιγα πονακια και ενα φουσκωμα που έρχεται και φευγει. Ουτε αναγουλες ουτε εμετούς. Ειναι καποια αλλη χωρις συμπτωματα ή να αρχίσω να αγχώνομαι? Πητ 10/9

Με το καλό 😁😁😍

Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τπτ, η μικρή είναι τώρα 23μ! μην αγχώνεσαι καθόλου 😄 και τώρα δλδ μη φανταστείς 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lnia είπε:

Καλησπέρα. 

Νεα στο group. Πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο την πρωτη εξωσωματικη και μετα απο 3 αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και μια παλινδρομη πριν 3 χρονια πολυ νωρις στην 4η εβδομαδα. Σημερα 7 εβδ και περιμενω ραντεβου την επομενη εβδομαδα για τον δεύτερο υπερηχο. Στον πρωτο ειδαμε σακο και περιμένω με αγωνία και λιγο αγχος τον επομενο. Απο συμπτωματα σχεδον τιποτα.. Λιγα πονακια και ενα φουσκωμα που έρχεται και φευγει. Ουτε αναγουλες ουτε εμετούς. Ειναι καποια αλλη χωρις συμπτωματα ή να αρχίσω να αγχώνομαι? Πητ 10/9

Καλησπέρα!!! Με το καλό!!! Εύχομαι ο υπέρηχος να δείξει ακριβώς ότι επιθυμείτε!!! Και εγώ δεν έχω κάτι πολύ βαρύ, πέραν από τα κλασσικά συχνοουρια, ευαισθησία στο στήθος Και μερικά πονάκια αραιά κι που χαμηλά.. τύπου περιόδου... Δε ξέρω αν είμαι η κατάλληλη όμως να σου πει, γιατί προχθές που πήγα γιατρό, είδαμε μόνο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία μέσα. Οπότε... Δε ξέρω τι είμαι... Να σε ρωτήσω εγώ κάτι, όταν λες ότι στο πρώτο υπερηχο είδατε σάκο, είδατε μόνο σάκο;; Η με νινι μέσα;;; Και σε ποια εβδομάδα ήσουν αν επιτρέπεται;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Evvaki είπε:

Καλησπέρα!!! Με το καλό!!! Εύχομαι ο υπέρηχος να δείξει ακριβώς ότι επιθυμείτε!!! Και εγώ δεν έχω κάτι πολύ βαρύ, πέραν από τα κλασσικά συχνοουρια, ευαισθησία στο στήθος Και μερικά πονάκια αραιά κι που χαμηλά.. τύπου περιόδου... Δε ξέρω αν είμαι η κατάλληλη όμως να σου πει, γιατί προχθές που πήγα γιατρό, είδαμε μόνο σάκο χωρίς εμβρυϊκά στοιχεία μέσα. Οπότε... Δε ξέρω τι είμαι... Να σε ρωτήσω εγώ κάτι, όταν λες ότι στο πρώτο υπερηχο είδατε σάκο, είδατε μόνο σάκο;; Η με νινι μέσα;;; Και σε ποια εβδομάδα ήσουν αν επιτρέπεται;;;  

Σας ευχαριστώ για τις ευχες. Πηγα στις 6 εβδομαδες ακριβως. Δεν μου ειπε κατι τετοιο. Ουτε ρωτησα. Πρωτάρα βλέπεις. Μου ειπε πριν τον υπερηχο οτι αυτο που θέλουμε να δουμε ειναι σακο μεσα στην μητρα και οτι δεν ειναι εξωμητριο. Μολις τον βρηκε μου ειπε να ξανα παω σε 10 περιπου μερες για τον επομενο υπερηχο και μου εδωσε και τις εξετάσεις αιματος ουρων που μου ειχε γραψει.. Μην μου βαζεις σκεψεις... Δεν ειπε κατι για αδειο σακο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια και χαρά σας! Εμείς χθες ακούσαμε καρδούλα, όλα βαίνουν καλώς, 8+2 σήμερα. Από συμπτώματα τττττιιιιποτα ακόμα σαν να μην είμαι έγκυος και ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έτσι θα με πάει. Για να δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Brunaki είπε:

Γεια και χαρά σας! Εμείς χθες ακούσαμε καρδούλα, όλα βαίνουν καλώς, 8+2 σήμερα. Από συμπτώματα τττττιιιιποτα ακόμα σαν να μην είμαι έγκυος και ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έτσι θα με πάει. Για να 

Καλησπερα! Πολύ ωραία νέα!!! Χωρις συμπτώματα;; θαυμάσιο!! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καλησπερα! Πολύ ωραία νέα!!! Χωρις συμπτώματα;; θαυμάσιο!! Με το καλό! 

Μόνο ένα huge στήθος 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Brunaki είπε:

Μόνο ένα huge στήθος 😁

Αυτό... δεν είναι πρόβλημα!! 😎😎😊😊 είναι το πρώτο σας παιδάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Αυτό... δεν είναι πρόβλημα!! 😎😎😊😊 είναι το πρώτο σας παιδάκι; 

1ο παιδάκι, μη προγραμματισμένο εντελώς! Ήμασταν σχεδόν ορκισμένοι να μείνουμε "ελεύθεροι" για κανα 2 χρόνια ακόμα! Αλλά αφού ήρθε -ακόμη αναρωτιόμαστε πως/πότε κτλ- καλώς μας ήρθε ❤️ . Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Brunaki είπε:

1ο παιδάκι, μη προγραμματισμένο εντελώς! Ήμασταν σχεδόν ορκισμένοι να μείνουμε "ελεύθεροι" για κανα 2 χρόνια ακόμα! Αλλά αφού ήρθε -ακόμη αναρωτιόμαστε πως/πότε κτλ- καλώς μας ήρθε ❤️ . Εσύ; 

Δεν τα ρωτάνε αυτα τα παιδια επιλέγουν πότε ειναι καλά να ερθουν...χαχαχαχ εγω στο 3ο ειμαι στην αρχή ακομη (σημερα 5 εβδομάδων) και ακομα δυσκολευομαι να το πιστέψω.. παρότι το θέλουμε! Εχουμε δυο κορούλες ταλιμπάν, 5,5 και 4ων. ♥️😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Celine είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, συγχαρητήρια σε όλες! Να έχετε μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! Χθές έμαθα ότι είμαι και εγώ έγκυος, οπότε καλώς Με δεχτηκατε 😍🥰🥳

Celine καλωσήρθες!! 😊🤩Φρέσκια φρέσκια! Καλή και ομορφη εγκυμοσύνη να έχεις!! Πόσο εβδομάδων είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Δεν τα ρωτάνε αυτα τα παιδια επιλέγουν πότε ειναι καλά να ερθουν...χαχαχαχ εγω στο 3ο ειμαι στην αρχή ακομη (σημερα 5 εβδομάδων) και ακομα δυσκολευομαι να το πιστέψω.. παρότι το θέλουμε! Εχουμε δυο κορούλες ταλιμπάν, 5,5 και 4ων. ♥️😊

ΟΥΑΟΥ! Τρία παιδιά, τρελό! Και εγώ έχω δύο αδέρφια οπότε ξέρω πως είναι. Ωραίο αλλά προσωπικά μου φαίνεται ακατόρθωτο. Όταν οι γονείς μου κάναν τον μικρό μου αδερφό ήμουν 8 πάντως και τα θυμάμαι ΟΛΑ. Είναι ωραίο που οι κορούλες σου (τουλάχιστον η 5,5 ετών σίγουρα) θα διατηρήσει μνήμες από όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Brunaki είπε:

ΟΥΑΟΥ! Τρία παιδιά, τρελό! Και εγώ έχω δύο αδέρφια οπότε ξέρω πως είναι. Ωραίο αλλά προσωπικά μου φαίνεται ακατόρθωτο. Όταν οι γονείς μου κάναν τον μικρό μου αδερφό ήμουν 8 πάντως και τα θυμάμαι ΟΛΑ. Είναι ωραίο που οι κορούλες σου (τουλάχιστον η 5,5 ετών σίγουρα) θα διατηρήσει μνήμες από όλο αυτο

Μμμ ναι ειναι ωραίο αν και τρελό πραγματι😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Celine καλωσήρθες!! 😊🤩Φρέσκια φρέσκια! Καλή και ομορφη εγκυμοσύνη να έχεις!! Πόσο εβδομάδων είσαι; 

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα !! 🥰μάλλον 4 εβδομάδων και 3ων ημερών.χθες έκανα χοριακη και ήταν 1017 αύριο θα κάνω επαναληπτικό. Πώς σάς φαίνεται ή τιμή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ καλώς σας βρήκα !! 🥰μάλλον 4 εβδομάδων και 3ων ημερών.χθες έκανα χοριακη και ήταν 1017 αύριο θα κάνω επαναληπτικό. Πώς σάς φαίνεται ή τιμή;

Σούπερ! Εγώ έκανα 5+3 και ήταν 1500😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Celine είπε:

Λογικά σε είδε ήδη ο γιατρός ε; 😍🥰 

Ναι πήγα την Τρίτη, ακούσαμε καρδούλα, όλα πολύ καλά 😁 είμαι 7+2 σήμερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ναι πήγα την Τρίτη, ακούσαμε καρδούλα, όλα πολύ καλά 😁 είμαι 7+2 σήμερα 🥰

Μπράβο συγχαρητήρια!!!! Πρέπει να είναι το ωραιότερο συναίσθημα 😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Μπράβο συγχαρητήρια!!!! Πρέπει να είναι το ωραιότερο συναίσθημα 😍🥰

Ναι, η αλήθεια είναι σου φεύγει ένα βαρος 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lina08 είπε:

Σε ευχαριστώ για τισ πληροφορίες όταν έχω νεώτερα θα σε ενημερώσω.

Μολις γύρισαμε από γιατρό δεν έχουμε καμία αποκόλληση απλά θα συνεχίσω να είμαι ξάπλα κ να πηγαίνω μόνο τουαλέτα.Το ευχάριστο είναι ότι το εμβρυακι μασ μεγαλώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...