Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ρώτησε τον παιδίατρο, λογικά θα μπορεί κι εκείνος να το δει 😊

Λοιπόν τάισα κανονικά η μικρή βέβαια δεν μου πήρε την θηλή αμέσως έκλαψε παρά πολύ τελικά τα καταφέραμε εύχομαι να μην έχω και αργότερα δράματα και να την πάρει…επίσης νομίζω ότι με τις ψευδοθηλες έμαθε να ανοίγει το στόμα καλύτερα γιατί θηλάσαμε χωρίς πόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Vanessa12 είπε:

Λοιπόν τάισα κανονικά η μικρή βέβαια δεν μου πήρε την θηλή αμέσως έκλαψε παρά πολύ τελικά τα καταφέραμε εύχομαι να μην έχω και αργότερα δράματα και να την πάρει…επίσης νομίζω ότι με τις ψευδοθηλες έμαθε να ανοίγει το στόμα καλύτερα γιατί θηλάσαμε χωρίς πόνο 

Μακάρι από εδώ και πέρα να μην έχετε πόνο! Αν και σκληραίνουν μέρα με την μέρα και φεύγουν και οι πληγές και δεν πονάνε μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Μακάρι από εδώ και πέρα να μην έχετε πόνο! Αν και σκληραίνουν μέρα με την μέρα και φεύγουν και οι πληγές και δεν πονάνε μετά. 

Αλήθεια ; Τέλεια όντως κορίτσια παίρνω πολύ κουράγιο χθες ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά σήμερα αποφάσισα να είμαι δυνατή για το μικρό μου ζουζουνι και πολύ κατά πάνω….1,5 ώρα ξύπνια και τραγουδούσαμε χωρίς πιπίλα το μωρό έχει πάθει σύγχυση μια οι θηλές μια ψευδοθηλες μια η πιπίλα…θέλουν πολύ χρόνο καλά λένε 40 μέρες είναι μόνο για να είσαι εκεί 24 ώρες το 24ωρο με πόνο η χωρίς….εύχομαι να βρείτε όλες οι μανούλες πολύ κουράγιο και να έχετε όσο πιο εύκολα μωράκια και κάθε εμπόδιο για καλό τελικά ♥️ Υγεία και ευτυχία να έχουμε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια έχω μόλυνση θηλων σήμερα έκανα και πυρετό…κάθε μέρα και καινούργια περιπέτεια 😅 ευτυχώς υπάρχουν παυσίπονα αλλά δεν μ είπαν κάτι για αντιβίωση να πλένω τις θηλές και κρέμα άμα συνεχιστεί είμαι για νοσοκομείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Τελικά κορίτσια έχω μόλυνση θηλων σήμερα έκανα και πυρετό…κάθε μέρα και καινούργια περιπέτεια 😅 ευτυχώς υπάρχουν παυσίπονα αλλά δεν μ είπαν κάτι για αντιβίωση να πλένω τις θηλές και κρέμα άμα συνεχιστεί είμαι για νοσοκομείο 

Περαστικά σου βρε κοπέλα μου! Η μόλυνση δεν περνάει στο παιδί; Πια κρέμα σου δώσανε; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Περαστικά σου βρε κοπέλα μου! Η μόλυνση δεν περνάει στο παιδί; Πια κρέμα σου δώσανε; 

 

Όχι αυτήν την δημιουργεί ουσιαστικά από τα βακτήρια που έχει στο στόμα επειδή έχω ανοιχτές πληγές μολύνθηκαν αλλά δεν επηρεάζουν το μωρό μ είπαν να συνεχιζω να ταΐζω είναι μια μορφή μαστίτιδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Όχι αυτήν την δημιουργεί ουσιαστικά από τα βακτήρια που έχει στο στόμα επειδή έχω ανοιχτές πληγές μολύνθηκαν αλλά δεν επηρεάζουν το μωρό μ είπαν να συνεχιζω να ταΐζω είναι μια μορφή μαστίτιδας

Κορίτσι μου, περαστικά σου... Άλλο κακό να μην σ βρει... πραγματικά κάθε μέρα που ξημερώνει πλέον έχουμε την αγωνία για το τι θα συμβεί πάλι 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Όχι αυτήν την δημιουργεί ουσιαστικά από τα βακτήρια που έχει στο στόμα επειδή έχω ανοιχτές πληγές μολύνθηκαν αλλά δεν επηρεάζουν το μωρό μ είπαν να συνεχιζω να ταΐζω είναι μια μορφή μαστίτιδας

Περαστικά 😔

Δεν πονάει ο θηλασμός με την μόλυνση; πως τα καταφέρνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Περαστικά 😔

Δεν πονάει ο θηλασμός με την μόλυνση; πως τα καταφέρνεις; 

Τελικά κορίτσια ήρθε η μαμι και μου είπε ότι προς το παρών δεν έχω ακόμα αλλά ότι πάει για μαστίτιδα…συνεχίζω να θηλάζω έτσι ψευδοθηλες δεν παίρνει ούτε για πλάκα.Ρουφάει  και πονάω αλλά έχω όλη την ώρα έξω το στήθος καθαρισμός με νερό κρέμα υπομονή και ελπίζουμε να γίνει καλύτερα αλλιώς δεν γλιτώνω το θήλαστρο ….προσπαθώ και χθες με το ζόρι σηκώθηκα με πονούσαν τα Κόκκαλα  αλλά έπρεπε προσπαθούμε για το καλύτερο έχω και γενέθλια σήμερα και με βρήκαν έτσι άυπνη με πυρετό και πόνο 😅😅😅😅 σημασία έχει ότι έχω την μικρή αγκαλιά και τα ξεχνάω όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vanessa12 είπε:

Τελικά κορίτσια ήρθε η μαμι και μου είπε ότι προς το παρών δεν έχω ακόμα αλλά ότι πάει για μαστίτιδα…συνεχίζω να θηλάζω έτσι ψευδοθηλες δεν παίρνει ούτε για πλάκα.Ρουφάει  και πονάω αλλά έχω όλη την ώρα έξω το στήθος καθαρισμός με νερό κρέμα υπομονή και ελπίζουμε να γίνει καλύτερα αλλιώς δεν γλιτώνω το θήλαστρο ….προσπαθώ και χθες με το ζόρι σηκώθηκα με πονούσαν τα Κόκκαλα  αλλά έπρεπε προσπαθούμε για το καλύτερο έχω και γενέθλια σήμερα και με βρήκαν έτσι άυπνη με πυρετό και πόνο 😅😅😅😅 σημασία έχει ότι έχω την μικρή αγκαλιά και τα ξεχνάω όλα 

Πολύχρονη και ότι επιθυμείς!!! 

Εγώ ανατριχιάζω και μόνο που ακούω για μαστιτιδα. 

🥶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Τελικά κορίτσια ήρθε η μαμι και μου είπε ότι προς το παρών δεν έχω ακόμα αλλά ότι πάει για μαστίτιδα…συνεχίζω να θηλάζω έτσι ψευδοθηλες δεν παίρνει ούτε για πλάκα.Ρουφάει  και πονάω αλλά έχω όλη την ώρα έξω το στήθος καθαρισμός με νερό κρέμα υπομονή και ελπίζουμε να γίνει καλύτερα αλλιώς δεν γλιτώνω το θήλαστρο ….προσπαθώ και χθες με το ζόρι σηκώθηκα με πονούσαν τα Κόκκαλα  αλλά έπρεπε προσπαθούμε για το καλύτερο έχω και γενέθλια σήμερα και με βρήκαν έτσι άυπνη με πυρετό και πόνο 😅😅😅😅 σημασία έχει ότι έχω την μικρή αγκαλιά και τα ξεχνάω όλα 

Χρόνια σου πολλά !! προσπάθησε να περάσεις όμορφα σήμερα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Τελικά κορίτσια ήρθε η μαμι και μου είπε ότι προς το παρών δεν έχω ακόμα αλλά ότι πάει για μαστίτιδα…συνεχίζω να θηλάζω έτσι ψευδοθηλες δεν παίρνει ούτε για πλάκα.Ρουφάει  και πονάω αλλά έχω όλη την ώρα έξω το στήθος καθαρισμός με νερό κρέμα υπομονή και ελπίζουμε να γίνει καλύτερα αλλιώς δεν γλιτώνω το θήλαστρο ….προσπαθώ και χθες με το ζόρι σηκώθηκα με πονούσαν τα Κόκκαλα  αλλά έπρεπε προσπαθούμε για το καλύτερο έχω και γενέθλια σήμερα και με βρήκαν έτσι άυπνη με πυρετό και πόνο 😅😅😅😅 σημασία έχει ότι έχω την μικρή αγκαλιά και τα ξεχνάω όλα 

Χρόνια πολλά και αγωνιστικά 🤣💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Τελικά κορίτσια ήρθε η μαμι και μου είπε ότι προς το παρών δεν έχω ακόμα αλλά ότι πάει για μαστίτιδα…συνεχίζω να θηλάζω έτσι ψευδοθηλες δεν παίρνει ούτε για πλάκα.Ρουφάει  και πονάω αλλά έχω όλη την ώρα έξω το στήθος καθαρισμός με νερό κρέμα υπομονή και ελπίζουμε να γίνει καλύτερα αλλιώς δεν γλιτώνω το θήλαστρο ….προσπαθώ και χθες με το ζόρι σηκώθηκα με πονούσαν τα Κόκκαλα  αλλά έπρεπε προσπαθούμε για το καλύτερο έχω και γενέθλια σήμερα και με βρήκαν έτσι άυπνη με πυρετό και πόνο 😅😅😅😅 σημασία έχει ότι έχω την μικρή αγκαλιά και τα ξεχνάω όλα 

Αχ περαστικά σου κορίτσι μου!! Και πολύχρονη! Και εγώ σήμερα έχω γενέθλια!! Τα πρώτα μας σαν μανούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Αχ περαστικά σου κορίτσι μου!! Και πολύχρονη! Και εγώ σήμερα έχω γενέθλια!! Τα πρώτα μας σαν μανούλες!!

Χρόνια πολλά και σ'εσενα κορίτσι μου,ο,τι ποθείς 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, να μπω και εγώ στην παρέα σας

Καλησπέρα. Καλώς ήρθες!! Για πες για το μπεμπινι σου; Πότε γεννησατε;πόσο είναι; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

Καλησπέρα. Καλώς ήρθες!! Για πες για το μπεμπινι σου; Πότε γεννησατε;πόσο είναι; Αγοράκι ή κοριτσάκι;

 Καλώς σας βρήκα. Γέννησα στις 22 Σεπτεμβρίου  την Τετάρτη κλείνουμε 2 εβδομάδες, είναι κοριτσάκι γεννήθηκε 3500 μπήκα με πρόκληση γιατί η μπουμπού μας έκανε την ζόρικη και δεν ήθελε να βγει. Εσείς τι έχετε και πόσο είστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

 Καλώς σας βρήκα. Γέννησα στις 22 Σεπτεμβρίου  την Τετάρτη κλείνουμε 2 εβδομάδες, είναι κοριτσάκι γεννήθηκε 3500 μπήκα με πρόκληση γιατί η μπουμπού μας έκανε την ζόρικη και δεν ήθελε να βγει. Εσείς τι έχετε και πόσο είστε? 

Να σου ζήσει η μοουμπου σου! Γερή και δυνατή να ειναι! Και εγώ κοριτσάκι εχω γεννησαμε 30/08 με καισαρική, η μπέμπα βγήκε 3120! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

 Καλώς σας βρήκα. Γέννησα στις 22 Σεπτεμβρίου  την Τετάρτη κλείνουμε 2 εβδομάδες, είναι κοριτσάκι γεννήθηκε 3500 μπήκα με πρόκληση γιατί η μπουμπού μας έκανε την ζόρικη και δεν ήθελε να βγει. Εσείς τι έχετε και πόσο είστε? 

Να σου ζήσει πάντα γερή και δυνατή ♥️
Ευχαριστω παρά πολύ για τις ευχές σας 🍰🎂 

@Sweeties χρόνια πολλά και σε εσένα ♥️♥️ Πρώτα γενέθλια σαν μανούλες άσε είναι η πρώτη φορά που είχα γενέθλια και δεν ήθελα να κάνω τίποτα μόνο να είμαι με την κόρη μ και να σβήσουμε παρέα την τούρτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

 Καλώς σας βρήκα. Γέννησα στις 22 Σεπτεμβρίου  την Τετάρτη κλείνουμε 2 εβδομάδες, είναι κοριτσάκι γεννήθηκε 3500 μπήκα με πρόκληση γιατί η μπουμπού μας έκανε την ζόρικη και δεν ήθελε να βγει. Εσείς τι έχετε και πόσο είστε? 

Εγώ γέννησα στις 14 σήμερα ουσιαστικά κλείνουμε 2 εβδομάδες φυσιολογικά και γέννησα ακριβώς στην ΠΗΤ μου ! Η μικρή γεννήθηκε 3.340 51cm 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Να σου ζήσει πάντα γερή και δυνατή ♥️
Ευχαριστω παρά πολύ για τις ευχές σας 🍰🎂 

@Sweeties χρόνια πολλά και σε εσένα ♥️♥️ Πρώτα γενέθλια σαν μανούλες άσε είναι η πρώτη φορά που είχα γενέθλια και δεν ήθελα να κάνω τίποτα μόνο να είμαι με την κόρη μ και να σβήσουμε παρέα την τούρτα 

Άστα και εγώ ακριβώς τα ίδια. Παρέα με την μικρούλα μου και τον αντρουλη μου. Όμως ήταν τα πιο όμορφα γενέθλια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Να σου ζήσει η μοουμπου σου! Γερή και δυνατή να ειναι! Και εγώ κοριτσάκι εχω γεννησαμε 30/08 με καισαρική, η μπέμπα βγήκε 3120!

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσένα εύχομαι να είναι γερή και δυνατή! Αα κλείσατε 1 μήνα δηλαδή πως σου φαίνεται έχει αλλάξει κάτι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Εγώ γέννησα στις 14 σήμερα ουσιαστικά κλείνουμε 2 εβδομάδες φυσιολογικά και γέννησα ακριβώς στην ΠΗΤ μου ! Η μικρή γεννήθηκε 3.340 51cm 

Να σου ζήση γέρη και δυνατή! Πως τα πατε με τον ύπνο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

Να σου ζήση γέρη και δυνατή! Πως τα πατε με τον ύπνο? 

Στις 21 ήθελα να πω…καλά βασικά νομίζω όλες οι μαμάδες είμαστε στην ίδια μύρα 😂 εννοώ 5-6 ώρες και εννοείται όχι συνεχόμενα αλλά προσπαθούμε υπάρχει νύχτες που είναι αγγελούδι και άλλες που όλο το βράδυ γκρινιάζει την ημέρα έχουμε γκρίνια ειδικά το πρωί θέλει χέρι και να τις μιλάω μεσημέρι κοιμόμαστε και απόγευμα πάλι με τις μέρες της άλλες γκρινιάζει άλλες όχι…εσυ ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lina96 είπε:

Να σου ζήση γέρη και δυνατή! Πως τα πατε με τον ύπνο? 

Ευχαριστώ παρά πολύ και εσένα να σου ζήσει γερή και καλότυχη να είναι ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...