Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε εσείς και τα μωρά σας;;; 

Γεια σου κοπέλα μου. Εμείς είμαστε καλά. Η μπέμπα μας 24 ημερών μας έχει πάρει το μυαλό! Ζούμε και αναπνέουμε μόνο για αυτήν πια. Ο πατέρας της δε ερωτευμένος. Γυρνάει από την δουλειά και μου την παίρνει να κοιμηθούν αγκαλιά. Και αυτήν λιώνει στον πατέρα της όμως. Χτες κοιμόταν 4.30 ώρες μαζί του. Επίσης συνεχίζουμε τον θηλασμό. Πάμε πολύ καλά. Επίσης εμείς χτες βγήκαμε και βολτουλα πήραμε τον αέρα μας ήπιαμε και έναν καφεδάκι. Εσείς πώς είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

Γεια σου κοπέλα μου. Εμείς είμαστε καλά. Η μπέμπα μας 24 ημερών μας έχει πάρει το μυαλό! Ζούμε και αναπνέουμε μόνο για αυτήν πια. Ο πατέρας της δε ερωτευμένος. Γυρνάει από την δουλειά και μου την παίρνει να κοιμηθούν αγκαλιά. Και αυτήν λιώνει στον πατέρα της όμως. Χτες κοιμόταν 4.30 ώρες μαζί του. Επίσης συνεχίζουμε τον θηλασμό. Πάμε πολύ καλά. Επίσης εμείς χτες βγήκαμε και βολτουλα πήραμε τον αέρα μας ήπιαμε και έναν καφεδάκι. Εσείς πώς είστε;

Αααα πήγατε και την βόλτα σας εσείς, τι όμορφα 😍

Εμείς σήμερα γινόμαστε 7 ημερών!!! Εγώ πονάω λίγο ακόμα αλλά ευτυχώς είμαι καλά, πέρασε ο αφόρητος πόνος των πρώτων ημερών. 

Και Εμένα ο μικρός μου είναι πολύ ήσυχος, μόνο φαΐ και ύπνο!!!κάποιες φορές ξυπνάει κιόλας χωρίς να κλάψει και κάθεται και κοιτάζει δεξιά και αριστερά...!!! Ανυπομονώ και εγώ να ξεπεταχτει λιγάκι να βγούμε καμία βολτίτσα.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2021 at 6:56 ΜΜ, ο/η Celine είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!ξεμπερδεψες κ συ 🥰🥰🥰 να σας ζήσει 💖💖💖 μόνο εγώ έχω μείνει...😂

κορίτσι μου τι κανείς ;; Γέννησες ,;,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

κορίτσι μου τι κανείς ;; Γέννησες ,;,

Ναι!!!!!!γεννησαμε και μεις 🥰🥰🥰🥰 χθές το βράδυ με πρόκληση τελικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ναι!!!!!!γεννησαμε και μεις 🥰🥰🥰🥰 χθές το βράδυ με πρόκληση τελικά 

Να σου ζήσει! Για πες μας την εμπειρία; Ποσο γεννήθηκε το μικρακι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

Να σου ζήσει! Για πες μας την εμπειρία; Ποσο γεννήθηκε το μικρακι σου;

Ευχαριστώ πολύ!!!αχ ασε 4150 και 58 εκατοστά... θέλω συνέχεια να την τσιμπήσω με τόσα πιασίματα που έχει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!αχ ασε 4150 και 58 εκατοστά... θέλω συνέχεια να την τσιμπήσω με τόσα πιασίματα που έχει 😂

😯😲 Μεγάλο μωράκι!! 4 κιλά δεν έχει φτάσει ακόμα η δική μου που είναι 26 ημερών! Να την χαίρεσαι την μπέμπα σου και να είναι πάντα γερή!! Τσιμπήματα στα μπουτακια επιτρέπονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!αχ ασε 4150 και 58 εκατοστά... θέλω συνέχεια να την τσιμπήσω με τόσα πιασίματα που έχει 😂

Καλέ πως το έβγαλες; 😱😱😱 να σου ζήσει 😍 δεν έχω ακούσει τόσο ψηλό μωρό ξανά! Είστε κι εσείς ψηλοί λογικά ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

😯😲 Μεγάλο μωράκι!! 4 κιλά δεν έχει φτάσει ακόμα η δική μου που είναι 26 ημερών! Να την χαίρεσαι την μπέμπα σου και να είναι πάντα γερή!! Τσιμπήματα στα μπουτακια επιτρέπονται!! 

Χαχαχαχα σ'ευχαριστώ πολύ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλέ πως το έβγαλες; 😱😱😱 να σου ζήσει 😍 δεν έχω ακούσει τόσο ψηλό μωρό ξανά! Είστε κι εσείς ψηλοί λογικά ε; 

Καί όμως δεν είμαστε 😁άσε που είμαι κανονική προς αδύνατη... Είχα κ στενή λεκάνη αλλά έπρεπε να βγει...ο μπαμπάς μας είχε γεννηθεί τόσο. Πάντως κορίτσια είχα τέλειο τοκετό το απόλαυσα .. τελικά παίζει πολύ σημαντικό ρόλο ο γιατρός κ ιδιαίτερα η μαία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!αχ ασε 4150 και 58 εκατοστά... θέλω συνέχεια να την τσιμπήσω με τόσα πιασίματα που έχει 😂

Αχού το... Να σου ζήσει!!!! Δεν έχω ακούσει ξανά τόσο ψηλό μωρό!!! 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Celine είπε:

Ναι!!!!!!γεννησαμε και μεις 🥰🥰🥰🥰 χθές το βράδυ με πρόκληση τελικά 

Να σου ζήσει γερό και καλοτυχο να είναι 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσείς σκέφτεστε να σαραντίσει και μετά να βγείτε ;; Εμείς προσπαθούμε να μπούμε σε έναν ρυθμό με τον θηλασμό…την πρώτη μέρα μετά το νοσοκομείο περάσαμε δύσκολα τώρα όμως σαν να στρώνει τα πρωινά την κρατάω ξύπνια και προσπαθώ να την θηλάζω κάθε 2 ώρες για να κοιμάται μετά…βέβαια υπάρχουν στιγμές που γκρινιάζουμε δεν ξέρουμε τι θελουμε αλλά είναι καλή δόξα τον θεό…πως είστε εσείς τι κάνετε ; Από επισκέψεις ρε κορίτσια εσείς τι κάνετε ; Εμάς μόνο η γιαγιά και ο παππούς ήρθαν να μας δουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vanessa12 είπε:

Εσείς σκέφτεστε να σαραντίσει και μετά να βγείτε ;; Εμείς προσπαθούμε να μπούμε σε έναν ρυθμό με τον θηλασμό…την πρώτη μέρα μετά το νοσοκομείο περάσαμε δύσκολα τώρα όμως σαν να στρώνει τα πρωινά την κρατάω ξύπνια και προσπαθώ να την θηλάζω κάθε 2 ώρες για να κοιμάται μετά…βέβαια υπάρχουν στιγμές που γκρινιάζουμε δεν ξέρουμε τι θελουμε αλλά είναι καλή δόξα τον θεό…πως είστε εσείς τι κάνετε ; Από επισκέψεις ρε κορίτσια εσείς τι κάνετε ; Εμάς μόνο η γιαγιά και ο παππούς ήρθαν να μας δουν

Εμείς βγαίνουμε κανονικά από 10 ημερών.. Επισκέψεις, μόνο οι πολύ κοντινοί.. Έχουμε δει και κάποιους φίλους αλλά έξω, όχι σε σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Εσείς σκέφτεστε να σαραντίσει και μετά να βγείτε ;; Εμείς προσπαθούμε να μπούμε σε έναν ρυθμό με τον θηλασμό…την πρώτη μέρα μετά το νοσοκομείο περάσαμε δύσκολα τώρα όμως σαν να στρώνει τα πρωινά την κρατάω ξύπνια και προσπαθώ να την θηλάζω κάθε 2 ώρες για να κοιμάται μετά…βέβαια υπάρχουν στιγμές που γκρινιάζουμε δεν ξέρουμε τι θελουμε αλλά είναι καλή δόξα τον θεό…πως είστε εσείς τι κάνετε ; Από επισκέψεις ρε κορίτσια εσείς τι κάνετε ; Εμάς μόνο η γιαγιά και ο παππούς ήρθαν να μας δουν

Σε εμάς έχουν έρθει πολύ κοντινά άτομα, παππούς γιαγιά, και 2 φίλοι πολύ στενοί. Γενικά όμως αποφεύγουμε λίγο, μας το είπε και η παιδιατρος... Αλλά ακόμα και να έχουμε επισκέψεις κάθονται απλά μακριά από το μωρό. 

Εχθές το βγάλαμε μια βόλτα με το καροτσάκι επειδή είχε πολύ καλό καιρό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Σε εμάς έχουν έρθει πολύ κοντινά άτομα, παππούς γιαγιά, και 2 φίλοι πολύ στενοί. Γενικά όμως αποφεύγουμε λίγο, μας το είπε και η παιδιατρος... Αλλά ακόμα και να έχουμε επισκέψεις κάθονται απλά μακριά από το μωρό. 

Εχθές το βγάλαμε μια βόλτα με το καροτσάκι επειδή είχε πολύ καλό καιρό!!!! 

Κάπως έτσι και εμείς προσπαθούμε να αποφεύγουμε επισκέψεις….εμείς μάλλον θα αργήσουμε ο άντρας μου δεν θέλει καθόλου…με τον θηλασμό πως τα πάτε ; Εμείς κάθε δυο ώρες ταΐζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμείς βγαίνουμε κανονικά από 10 ημερών.. Επισκέψεις, μόνο οι πολύ κοντινοί.. Έχουμε δει και κάποιους φίλους αλλά έξω, όχι σε σπίτι 

Πολύ καλύτερα έξω αυτό λέω και εγώ είναι κάτι φίλοι μας που θέλουν να έρθουν και έλεγα άμα την έχω στο καρότσι θα την δουν από μακριά και τελείωσε μια χαρά μετά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Εσείς σκέφτεστε να σαραντίσει και μετά να βγείτε ;; Εμείς προσπαθούμε να μπούμε σε έναν ρυθμό με τον θηλασμό…την πρώτη μέρα μετά το νοσοκομείο περάσαμε δύσκολα τώρα όμως σαν να στρώνει τα πρωινά την κρατάω ξύπνια και προσπαθώ να την θηλάζω κάθε 2 ώρες για να κοιμάται μετά…βέβαια υπάρχουν στιγμές που γκρινιάζουμε δεν ξέρουμε τι θελουμε αλλά είναι καλή δόξα τον θεό…πως είστε εσείς τι κάνετε ; Από επισκέψεις ρε κορίτσια εσείς τι κάνετε ; Εμάς μόνο η γιαγιά και ο παππούς ήρθαν να μας δουν

Εμείς την βγάζουμε την μικρούλα από 15 ημερών και μετά. Με τον θηλασμό εμείς πάμε πολύ καλά. Το βράδυ θηλάζουμε αν 3.5 ώρες σχεδόν και μέσα στην μέρα οπότε μου ζητήσει!! Μπορεί στο 3ωρο αλλά μπορεί και στην ώρα. Το καλό είναι ότι παίρνει βάρος!! Όσο για επισκέψεις μόνο η μαμά μου και η αδελφή μου επιτρέπονται σπίτι μας. Έξω στην βόλτα έχουμε συναντήσει φίλους αλλά όχι αγκαλιές και τέτοια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Εμείς την βγάζουμε την μικρούλα από 15 ημερών και μετά. Με τον θηλασμό εμείς πάμε πολύ καλά. Το βράδυ θηλάζουμε αν 3.5 ώρες σχεδόν και μέσα στην μέρα οπότε μου ζητήσει!! Μπορεί στο 3ωρο αλλά μπορεί και στην ώρα. Το καλό είναι ότι παίρνει βάρος!! Όσο για επισκέψεις μόνο η μαμά μου και η αδελφή μου επιτρέπονται σπίτι μας. Έξω στην βόλτα έχουμε συναντήσει φίλους αλλά όχι αγκαλιές και τέτοια! 

Ναι και εμάς οι παππούδες και μια μέρα ήρθε ο αδερφός μ..εμείς ανά 2 λες και έχει ρολόι δεν παραπονιέμαι όμως γιατί έστω κοιμάμαι και αυτές τις δυο ώρες…τα πρωινά ξυπνάει η μόνο τρώει και κοιμάται ; εμάς ξεκίνησε να ξυπνάει και την κρατάμε έτσι ξύπνια να την χτυπάει λίγο το φως της ημέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Ναι και εμάς οι παππούδες και μια μέρα ήρθε ο αδερφός μ..εμείς ανά 2 λες και έχει ρολόι δεν παραπονιέμαι όμως γιατί έστω κοιμάμαι και αυτές τις δυο ώρες…τα πρωινά ξυπνάει η μόνο τρώει και κοιμάται ; εμάς ξεκίνησε να ξυπνάει και την κρατάμε έτσι ξύπνια να την χτυπάει λίγο το φως της ημέρας 

Μωρέ με τον καιρό μένουν μόνα τους πιο πολύ ξυπνια! Τις πρώτες μέρες και εμάς έτρωγε ανα 2 ώρες και κοιμόταν κατευθείαν. Στην 3 εβδομάδα βαρχισε να φτιάχνει δικό της πρόγραμμα. Προς το παρόν κοιμάται 3.5 ώρες το βράδυ και από τις 8.30 που ξυπνάει το πρωί μου μένει ξύπνια σχεδόν μέχρι τις 12 με υπνους μισαωρους. Στις 12 κοιμάται ένα γεμάτο 3 Ώρο και όπως και μετά το μεσημεριανό 3 με 6 το απόγευμα και μετά μου με ει ξύπνια μέχρι τις 9 που θα κάνει μπάνιο θα φάει και θα έρθει ο βραδινος ύπνος!! Εμένα με βολεύει αυτό το πρόγραμμα . Τουλάχιστον κοιμόμαστε καλά το βράδυ. Μέσα στην μέρα βέβαια είναι κρεμασμένη πάνω μου! Αλλά χαλάλι! ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εσάς τα νεογέννητα σας πόσο κοιμούνται; 

Εμένα από την 7η μέρα μου μένει ξύπνιο για αρκετές ώρες (ειδικά τα βράδια) και θέλει να του κουβεντιαζω δε θέλει να κάτσει με τίποτα ξαπλωμένος 

νόμιζα ότι σαν λίγων ημερών θέλουν 16 με 20 ώρες ύπνο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Κάπως έτσι και εμείς προσπαθούμε να αποφεύγουμε επισκέψεις….εμείς μάλλον θα αργήσουμε ο άντρας μου δεν θέλει καθόλου…με τον θηλασμό πως τα πάτε ; Εμείς κάθε δυο ώρες ταΐζουμε 

Το βράδυ κλείνουμε 3ωρο συνήθως, μπορεί και λίγο παραπάνω, μέχρι 4 έχουμε φτασει😅 μέσα στην ημέρα πιο συχνά, όποτε ζητήσει ☺️

Για το πόσο μέχρι ξύπνιος δεν έχω μετρήσει αλλά συνήθως τρώει, τα κάνει, τον αλλάζω και κοιμάται 😂 πάνω από 2 ωρες δεν νομίζω να έχει μείνει ξύπνιος 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εσάς τα νεογέννητα σας πόσο κοιμούνται; 

Εμένα από την 7η μέρα μου μένει ξύπνιο για αρκετές ώρες (ειδικά τα βράδια) και θέλει να του κουβεντιαζω δε θέλει να κάτσει με τίποτα ξαπλωμένος 

νόμιζα ότι σαν λίγων ημερών θέλουν 16 με 20 ώρες ύπνο.... 

υπάρχουν μωράκια που μπερδευτούν την νύχτα με τη μέρα εμείς την μέρα ανοίγουμε κουρτίνες μπαίνει φως κανονικά στο δωμάτιο κάνουμε φασαρία μιλάμε κανονικά και ας κοιμάται για να καταλάβει ότι είναι πρωί και το βράδυ κλείνουμε φώτα απόλυτη ησυχία για να καταλαβαίνει ότι ήρθε η ώρα για ύπνο…τις πρώτες μέρες και εμενα κοιμόταν μόνο το πρωί και το βράδυ είχαμε παρατράγουδα τώρα ξεκίνησε λίγο να βρίσκει ρυθμούς…7 ημερών γινόμαστε αύριο εμείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Το βράδυ κλείνουμε 3ωρο συνήθως, μπορεί και λίγο παραπάνω, μέχρι 4 έχουμε φτασει😅 μέσα στην ημέρα πιο συχνά, όποτε ζητήσει ☺️

Για το πόσο μέχρι ξύπνιος δεν έχω μετρήσει αλλά συνήθως τρώει, τα κάνει, τον αλλάζω και κοιμάται 😂 πάνω από 2 ωρες δεν νομίζω να έχει μείνει ξύπνιος 🤔

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

Μωρέ με τον καιρό μένουν μόνα τους πιο πολύ ξυπνια! Τις πρώτες μέρες και εμάς έτρωγε ανα 2 ώρες και κοιμόταν κατευθείαν. Στην 3 εβδομάδα βαρχισε να φτιάχνει δικό της πρόγραμμα. Προς το παρόν κοιμάται 3.5 ώρες το βράδυ και από τις 8.30 που ξυπνάει το πρωί μου μένει ξύπνια σχεδόν μέχρι τις 12 με υπνους μισαωρους. Στις 12 κοιμάται ένα γεμάτο 3 Ώρο και όπως και μετά το μεσημεριανό 3 με 6 το απόγευμα και μετά μου με ει ξύπνια μέχρι τις 9 που θα κάνει μπάνιο θα φάει και θα έρθει ο βραδινος ύπνος!! Εμένα με βολεύει αυτό το πρόγραμμα . Τουλάχιστον κοιμόμαστε καλά το βράδυ. Μέσα στην μέρα βέβαια είναι κρεμασμένη πάνω μου! Αλλά χαλάλι! ♥️♥️

Εντάξει το ιδανικό ♥️ Τέλειο το πρόγραμμα ελπίζω να μπούμε και εμείς σε σειρά σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...