Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Κορίτσια καλημέρα όσες κάνατε καισαρική μετά από πόσες ώρες σηκώθηκατε; 

Εγω γέννησα 17/9 00:15 και χθες που προσπάθησα να σηκωθω τα είδα όλα. Δε κατάφερα να κάνω βήματα, μόνο να κάτσω.

Εσεις τα καταφέρατε αμέσως; 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ σηκώθηκα μετά από 10 ώρες περίπου για μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο, την επόμενη περπάτησα κανονικά για τουαλέτα κλπ γτ έβγαλα τον καθετήρα.. Να επιμείνεις, όσο πιο γρήγορα περπατήσεις τόσο πιο γρήγορα θα περάσουν όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να διαλέξεις κ.τ αν δεν συντρέχει σοβαρό πρόβλημα 

 

Τι ωραία που περνάωωω🥶

Άντε καλέ 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Εγώ σηκώθηκα μετά από 10 ώρες περίπου για μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο, την επόμενη περπάτησα κανονικά για τουαλέτα κλπ γτ έβγαλα τον καθετήρα.. Να επιμείνεις, όσο πιο γρήγορα περπατήσεις τόσο πιο γρήγορα θα περάσουν όλα.. 

Αυτό μου λένε και εδώ, αλλά ένιωθα έντονη ζαλάδα όταν καθόμουν και προσπαθούσα να σηκωθώ, δεν ήταν ο πόνος δηλαδή...!!! 

Σήμερα θα το πάρω όμως απόφαση.. Αλλιώς δε βλέπω φως!!! 🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Αυτό μου λένε και εδώ, αλλά ένιωθα έντονη ζαλάδα όταν καθόμουν και προσπαθούσα να σηκωθώ, δεν ήταν ο πόνος δηλαδή...!!! 

Σήμερα θα το πάρω όμως απόφαση.. Αλλιώς δε βλέπω φως!!! 🥵

Άστα αυτά και σήκω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Άστα αυτά και σήκω 😂

Λοιπόν τα κατάφερα αισθάνομαι πολύ υπερήφανη, σήμερα έκανα τα πρώτα μου βήματα. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Λοιπόν τα κατάφερα αισθάνομαι πολύ υπερήφανη, σήμερα έκανα τα πρώτα μου βήματα. 😂

Μπράβο 🙂 όσο πιο γρήγορα περπατάς τόσο πιο γρηγορα αναρρώνεις. Να παίρνεις και τα παυσιπονα σου και μέρα με την μερα θα είσαι πολύ καλύτερα (παθουσα με μια καισαρική και μια κοιλιοπλαστικη).

Κοριτσια πως τα πάτε με τα μωράκια σας; εμένα όλο θηλάζει και κοιμάται. Ευτυχώς κλείνω το 8ωρο μου σπαστά γιατί την κρατάει κι ο μπαμπάς της για να κοιμηθώ. Όμως κάθε φορά που τρώει πρέπει να ρευτει για να είναι ήρεμη μετά. Επίσης εχτές κατέβηκε το γάλα μου καλά, άρα έχω αυτό το τεράστιο, πρησμένο στήθος που πονάει αν το ακουμπάς και σκέφτομαι 'ξυπνα γλυκιά μου να φας να ξεπρηστει λίγο η μανούλα' 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Μπράβο 🙂 όσο πιο γρήγορα περπατάς τόσο πιο γρηγορα αναρρώνεις. Να παίρνεις και τα παυσιπονα σου και μέρα με την μερα θα είσαι πολύ καλύτερα (παθουσα με μια καισαρική και μια κοιλιοπλαστικη).

Κοριτσια πως τα πάτε με τα μωράκια σας; εμένα όλο θηλάζει και κοιμάται. Ευτυχώς κλείνω το 8ωρο μου σπαστά γιατί την κρατάει κι ο μπαμπάς της για να κοιμηθώ. Όμως κάθε φορά που τρώει πρέπει να ρευτει για να είναι ήρεμη μετά. Επίσης εχτές κατέβηκε το γάλα μου καλά, άρα έχω αυτό το τεράστιο, πρησμένο στήθος που πονάει αν το ακουμπάς και σκέφτομαι 'ξυπνα γλυκιά μου να φας να ξεπρηστει λίγο η μανούλα' 😝

Εγω με το θηλασμό στεναχωρηθηκα λίγο γιατί εχθές είχα έντονο πόνο +την αϋπνία δε κατάφερα να θηλάσω σωστά το μωρό. 

Ελπίζω σήμερα να τα πάω καλύτερα, κατά τ άλλα πολύ καλά, είναι ήσυχος και εγώ φουλ ερωτευμένη.. Τέτοιο έρωτα  ούτε με τον πατέρα του όταν γνωριστήκαμε..... 😂

Κάτι μου λέει πως δε θα ξεκολλήσω από πάνω του ούτε λεπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunny97 σήκω όσο πιο γρήγορα και όσες περισσότερες φορές έτσι συνέρχεται ο οργανισμός σου πάρα πολύ γρήγορα. Εγώ έκανα την καισαρική 9 το πρωί και 3 το μεσημέρι με σηκώσανε και το απόγευμα πάλι και το βράδυ, την επόμενη μέρα το πρωί πετούσα! Σαν να μην είχα κάνει χειρουργείο έκοβα βόλτες στην κλινική με το μωρό αγκαλιά! Όσο για τον θηλασμό μην αγχώνεσαι σιγά σιγά θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ;;; Ποσό σας ζηλεύω εμείς ακόμα κανένα σημάδι ότι θέλει να έρθει…πως ειναι τα μωράκια σας ; Να τα χαίρεστε 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!! Τι κάνετε ;;; Ποσό σας ζηλεύω εμείς ακόμα κανένα σημάδι ότι θέλει να έρθει…πως ειναι τα μωράκια σας ; Να τα χαίρεστε 🥰🥰🥰

Και γω μια απ'τα ίδια... νόμιζα έχω μείνει μόνο εγώ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweeties είπε:

@Sunny97 σήκω όσο πιο γρήγορα και όσες περισσότερες φορές έτσι συνέρχεται ο οργανισμός σου πάρα πολύ γρήγορα. Εγώ έκανα την καισαρική 9 το πρωί και 3 το μεσημέρι με σηκώσανε και το απόγευμα πάλι και το βράδυ, την επόμενη μέρα το πρωί πετούσα! Σαν να μην είχα κάνει χειρουργείο έκοβα βόλτες στην κλινική με το μωρό αγκαλιά! Όσο για τον θηλασμό μην αγχώνεσαι σιγά σιγά θα τα καταφέρεις!

Πως τα καταφέρατε βρε κορίτσια σας ζηλεύω πραγματικά, ενώ το πρωί σηκώθηκα και έκανα βήματα και πήρα λίγο τα πάνω μου. Το μεσημέρι που πήγα να σηκωθώ ξανά μου κόπηκε η αναπνοή πραγματικά, τέτοιος πόνος δεν υπήρχε!!! 

Ίσως κάθε οργανισμός το βιώνει διαφορετικά, αλλά θα το προσπαθώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Και γω μια απ'τα ίδια... νόμιζα έχω μείνει μόνο εγώ 😁

Χαχαχα όχι δεν είσαι μόνη…ποτέ έχεις τελική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Χαχαχα όχι δεν είσαι μόνη…ποτέ έχεις τελική; 

Την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Την Παρασκευή μπαίνω για πρόκληση.εσυ;

21 έχω ΠΗΤ και στις 23 θα κοιταξουν αν θα γίνει πρόκληση αλλιώς μετά περιμένω ακόμα μια εβδομάδα…μάλλον πρέπει να πω στις μανούλες Οκτωβρίου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Vanessa12 είπε:

21 έχω ΠΗΤ και στις 23 θα κοιταξουν αν θα γίνει πρόκληση αλλιώς μετά περιμένω ακόμα μια εβδομάδα…μάλλον πρέπει να πω στις μανούλες Οκτωβρίου 😂😂

Έτσι μας βλέπω 😁 οριακά είμαστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Πως τα καταφέρατε βρε κορίτσια σας ζηλεύω πραγματικά, ενώ το πρωί σηκώθηκα και έκανα βήματα και πήρα λίγο τα πάνω μου. Το μεσημέρι που πήγα να σηκωθώ ξανά μου κόπηκε η αναπνοή πραγματικά, τέτοιος πόνος δεν υπήρχε!!! 

Ίσως κάθε οργανισμός το βιώνει διαφορετικά, αλλά θα το προσπαθώ... 

Ζήτα όσο μπορείς παυσίπονα! Εμένα δεν με αφησανε να πονάω καθόλου. Που κάνανε ενέσεις παυσιπονες και αυτό με βοηθούσε πάρα πολύ. Μην καθεσε και υποφέρεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Ζήτα όσο μπορείς παυσίπονα! Εμένα δεν με αφησανε να πονάω καθόλου. Που κάνανε ενέσεις παυσιπονες και αυτό με βοηθούσε πάρα πολύ. Μην καθεσε και υποφέρεις. 

Σωστά, γιατί μετά την παυσίπονη ξανά σηκώθηκα άλλος άνθρωπος πάλι και πήγα (με δυσκολία φυσικά) μέχρι το μπάνιο!! Αυτό θα κάνω θα ζητάω παυσιπονες γιατί ξεχνιομουν και δε ζήταγα και μου έκαναν μια φορά την ημέρα! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Σωστά, γιατί μετά την παυσίπονη ξανά σηκώθηκα άλλος άνθρωπος πάλι και πήγα (με δυσκολία φυσικά) μέχρι το μπάνιο!! Αυτό θα κάνω θα ζητάω παυσιπονες γιατί ξεχνιομουν και δε ζήταγα και μου έκαναν μια φορά την ημέρα! 

 

 

Στον όρο δεν σου βάζουν; τον έχεις βγάλει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Στον όρο δεν σου βάζουν; τον έχεις βγάλει; 

Μου αφαιρέσανε όρο και καθετήρα από εχθές το μεσημέρι. Λίγες ώρες μετά την γέννα δηλαδή!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sunny97 είπε:

Μου αφαιρέσανε όρο και καθετήρα από εχθές το μεσημέρι. Λίγες ώρες μετά την γέννα δηλαδή!! 

 

Υπάρχουν κ υποθετα εκτός από ενέσεις δεν ξέρω αν σε πιάνουν.. Εμενα πάντως με ντεπον με είχαν 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Celine είπε:

Έτσι μας βλέπω 😁 οριακά είμαστε..

Εγώ πάντως αγόρασα puzzle και θα ξεκινήσω καμία σειρά γιατί οι μέρες είναι ατέλειωτεεεεεεες τώρα στο τέλος 😓😂 εσυ πως περνάς την ώρα σου καμία ιδέα ; 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Υπάρχουν κ υποθετα εκτός από ενέσεις δεν ξέρω αν σε πιάνουν.. Εμενα πάντως με ντεπον με είχαν 😂😂

Εμένα δε μου έκοψε καν το μυαλό να ζητήσω. 😅 Μέσα στο πόνο που είχα ξεχνουσα ακόμα και το πιο βασικό.. με αποτέλεσμα μια φορά την ημέρα να μη με πιάνει για πολλές ώρες και μετά δε μπορούσα να περπατήσω.... Αλλά οκ τώρα που έγινε η αρχή μέχρι την Δευτέρα που θα βγούμε, πιστεύω να είμαι αρκετά καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Εγώ πάντως αγόρασα puzzle και θα ξεκινήσω καμία σειρά γιατί οι μέρες είναι ατέλειωτεεεεεεες τώρα στο τέλος 😓😂 εσυ πως περνάς την ώρα σου καμία ιδέα ; 🤷🏻‍♀️

Netflix 😂 κατά τ'αλλα όλη μέρα στο σπίτι και το βράδυ μόλις επιστρέφει ο άντρας μου πηγαίνουμε για περπάτημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Celine είπε:

Netflix 😂 κατά τ'αλλα όλη μέρα στο σπίτι και το βράδυ μόλις επιστρέφει ο άντρας μου πηγαίνουμε για περπάτημα..

Εγώ κανένα καφεδάκι με μια άλλη φίλη μου είναι και αυτήν έγκυος περπάτημα και όλη μέρα σπίτι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vanessa12 είπε:

Εγώ κανένα καφεδάκι με μια άλλη φίλη μου είναι και αυτήν έγκυος περπάτημα και όλη μέρα σπίτι 😂 

Μια χαρά!!!Κ εμένα δυο κολλητές μου είναι έγκυες αλλά έχουν και άλλο παιδί οπότε τα λέμε από το τηλέφωνο καθημερινά... τουλάχιστον Υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα και δεν χανόμαστε😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...