Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Ωχ το πλησιάζει η ώρα δηλαδή πόσες μέρες μπορεί να είναι; 🥶

Νομίζω πως τελευταία εβδομάδα λένε πως μπορεί να χάσεις έως 1.5 κιλό. Και το τραχηλικό πώμα μπορεί να πέσει το πολύ 12 μέρες πριν τον τοκετό.αρα είσαι κοντά.εγώ κάθε μέρα είμαι σε ετοιμότητα μήπως δω κάποιο σημάδι ότι ξεκινάει ο τοκετός αλλά τίποτα....βαρέθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, εγω παλι κοριτσια τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τον θυλασμο. Ποναω. Μπανει το μωρο στο στηθος και κλαιω. Πριζομαι απο το ποκυ γαλα…Σκεφτομαι να τον σταματησω. Μου ειπαν να παρω χαπι. Εσεις πως τα πατε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Νομίζω πως τελευταία εβδομάδα λένε πως μπορεί να χάσεις έως 1.5 κιλό. Και το τραχηλικό πώμα μπορεί να πέσει το πολύ 12 μέρες πριν τον τοκετό.αρα είσαι κοντά.εγώ κάθε μέρα είμαι σε ετοιμότητα μήπως δω κάποιο σημάδι ότι ξεκινάει ο τοκετός αλλά τίποτα....βαρέθηκα...

Εγω έχω προγραμματισμένη κ.τ. Για 24/9, σήμερα είμαι 37+4 αλλά είδα κ εγώ το τραχηλικό πώμα χωρίς αίμα όμως +ότι χάνω γραμμάρια τις 2 τελευταίες μέρες οπότε είμαι προ ετοιμασμενη και εγώ μήπως έρθει νωρίτερα. 

 

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Καλημερα, εγω παλι κοριτσια τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τον θυλασμο. Ποναω. Μπανει το μωρο στο στηθος και κλαιω. Πριζομαι απο το ποκυ γαλα…Σκεφτομαι να τον σταματησω. Μου ειπαν να παρω χαπι. Εσεις πως τα πατε;; 

Καλημέρα.... Το θέμα είναι να είσαι και εσύ καλά, η τομή αναρρώνει; σε πονάει καθόλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Soder είπε:

Καλημερα, εγω παλι κοριτσια τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τον θυλασμο. Ποναω. Μπανει το μωρο στο στηθος και κλαιω. Πριζομαι απο το ποκυ γαλα…Σκεφτομαι να τον σταματησω. Μου ειπαν να παρω χαπι. Εσεις πως τα πατε;; 

Εγώ θα προτεινα να μην πάρεις χάπι, ξεκίνα στο μωρό το ξενο να δεις πως θα το πάρει κλπ μήπως κάνεις μεικτή 😊 θέλει πολλή υπομονή και πείσμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ θα προτεινα να μην πάρεις χάπι, ξεκίνα στο μωρό το ξενο να δεις πως θα το πάρει κλπ μήπως κάνεις μεικτή 😊 θέλει πολλή υπομονή και πείσμα.. 

το θεμα ειναι οτι εχω πολυ γαλα και ποναει το στηθος μου. Νιωθω οτι ο καθε μαστος ειναι 5 κιλα. Δεν ξερω πως να το κανω μεικτο. Τι θα κερδισω; Αντι να ποναω σε καθε γευμα θα ποναω τουλαχιστον στα μισα..

 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα.... Το θέμα είναι να είσαι και εσύ καλά, η τομή αναρρώνει; σε πονάει καθόλου; 

Η τομη ειναι μια χαρα. Δεν με ποναει. Μπορει να με τραβηξει λιγο που κ που. Λοχεια εχω συνηθως οταν παω τουαλετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Soder είπε:

το θεμα ειναι οτι εχω πολυ γαλα και ποναει το στηθος μου. Νιωθω οτι ο καθε μαστος ειναι 5 κιλα. Δεν ξερω πως να το κανω μεικτο. Τι θα κερδισω; Αντι να ποναω σε καθε γευμα θα ποναω τουλαχιστον στα μισα..

 

Η τομη ειναι μια χαρα. Δεν με ποναει. Μπορει να με τραβηξει λιγο που κ που. Λοχεια εχω συνηθως οταν παω τουαλετα.

Στην αρχή και εγώ ένιωθα πόνο. Και το στήθος ήταν τεράστιο. Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορούσα από το βάρος. Πλέον έχει μαλακώσει. Μόνο όταν πλησιάζει η ώρα να φάει πρηζομαι! Και μόλις την βάλω στο στήθος νιώθω ανακούφιση. Αν αντέχεις προσπάθησε το μικτό. Το στήθος προσαρμόζεται στις ανάγκες του μωρού, οπότε το πολύ γάλα θα μειωθεί μόνο του! Αν πάλι νιώθεις πολύ πιεσμένη άκου τον εαυτό σου! Το σημαντικότερο είναι να είμαστε καλά για να φροντίσουμε τα παιδάκια μας όσο καλύτερα γίνεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soder είπε:

Καλημερα, εγω παλι κοριτσια τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τον θυλασμο. Ποναω. Μπανει το μωρο στο στηθος και κλαιω. Πριζομαι απο το ποκυ γαλα…Σκεφτομαι να τον σταματησω. Μου ειπαν να παρω χαπι. Εσεις πως τα πατε;; 

Δεν θα είναι συνέχεια έτσι τα πράγματα, αν πονούσε έτσι συνέχεια καμια μας δεν θα θήλαζε. Το στήθος δεν θα ειναι πρησμένο τώρα που θα ρυθμίστει η παραγωγή σου. Αν θέλεις να θηλάσεις κάνε λίγη υπομονή και μην δώσεις ξένο. Αν θέλεις να σταματήσεις τον θηλασμό ξεκινα το ξένο. Δεν είναι ανάγκη να θηλάσεις αν νιώθεις πιεσμενη, το μωράκι είτε στήθος είτε σκόνη, αγάπη και φροντίδα θέλει. Απλά σου λέω από εμπειρία ότι και γω ήμουν απελπισμένη στην αρχή, μετά είναι πολύ εύκολα τα πράγματα, ούτε αποστειρωσεις, ούτε έξοδα, διαθέσιμο γάλα παντού και πάντα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Καρολίνα είπε:

Νομίζω πως τελευταία εβδομάδα λένε πως μπορεί να χάσεις έως 1.5 κιλό. Και το τραχηλικό πώμα μπορεί να πέσει το πολύ 12 μέρες πριν τον τοκετό.αρα είσαι κοντά.εγώ κάθε μέρα είμαι σε ετοιμότητα μήπως δω κάποιο σημάδι ότι ξεκινάει ο τοκετός αλλά τίποτα....

Ωχ κορίτσια, εγώ δηλαδή που είμαι στην 41η και συνεχίζω να βάζω βάρος και δεν έχω δει το τραχηλικό πώμα; 😳 να εγκαταλείψω τις ελπίδες ότι θα έρθει σύντομα; πάντως έχω κανονίσει εκδρομή για το Σάββατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kate21 είπε:

Δεν θα είναι συνέχεια έτσι τα πράγματα, αν πονούσε έτσι συνέχεια καμια μας δεν θα θήλαζε. Το στήθος δεν θα ειναι πρησμένο τώρα που θα ρυθμίστει η παραγωγή σου. Αν θέλεις να θηλάσεις κάνε λίγη υπομονή και μην δώσεις ξένο. Αν θέλεις να σταματήσεις τον θηλασμό ξεκινα το ξένο. Δεν είναι ανάγκη να θηλάσεις αν νιώθεις πιεσμενη, το μωράκι είτε στήθος είτε σκόνη, αγάπη και φροντίδα θέλει. Απλά σου λέω από εμπειρία ότι και γω ήμουν απελπισμένη στην αρχή, μετά είναι πολύ εύκολα τα πράγματα, ούτε αποστειρωσεις, ούτε έξοδα, διαθέσιμο γάλα παντού και πάντα. 

 

Ωχ κορίτσια, εγώ δηλαδή που είμαι στην 41η και συνεχίζω να βάζω βάρος και δεν έχω δει το τραχηλικό πώμα; 😳 να εγκαταλείψω τις ελπίδες ότι θα έρθει σύντομα; πάντως έχω κανονίσει εκδρομή για το Σάββατο. 

Εσύ είσαι πολύ θαρραλέα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εσύ είσαι πολύ θαρραλέα 😂😂

Το ίδιο ακριβώς θα έγραφα και εγώ. 😅 Με 5 λεπτά περπάτημα λέω θα γεννήσω, θα γεννήσωω...!

Εκδρομή στην 41η εβδομάδα. Χριστέ μου για κανένα όμως λόγο. 😄

@Kate21Χαρά στο κουράγιο και τις αντοχές σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soder είπε:

Καλημερα, εγω παλι κοριτσια τα εχω βρει πολυ δυσκολα με τον θυλασμο. Ποναω. Μπανει το μωρο στο στηθος και κλαιω. Πριζομαι απο το ποκυ γαλα…Σκεφτομαι να τον σταματησω. Μου ειπαν να παρω χαπι. Εσεις πως τα πατε;; 

Αν θέλεις πολύ να θηλάσεις προσπάθησε λίγο ακόμη.ξερω ότι είναι πολύ δύσκολο στην αρχή.σε λίγες μέρες όλα θα στρώσουν,τόσο που δεν μπορείς να το φανταστείς τώρα.κι εγώ έκλαιγα απ' τον πόνο κ είχα κ αρκετά εμπόδια να αντιμετωπισω αλλά έσφιξα τα δόντια κ προσπαθησα κ μέσα σε λίγες μέρες είδα μεγάλη διαφορα.δεν το πίστευα όταν μου έλεγαν ότι θα φτιάξει το πραγμα.νομιζα ότι ο θηλασμός είναι ένα μαρτύριο για τη μαμα.

αν πιεζεσαι πολύ και δεν αντέχεις να τον σταματήσεις.πρεπει να είσαι όσο καλύτερα γίνεται ψυχολογικά για να μεγαλώσεις όμορφα το μωράκι σου!μπορείς να το βάζεις λίγο στο στήθος μέσα στη μέρα κ σταδιακά να το κόψεις κι αυτό το λίγο ώστε και να πιει λίγο μητρικό γάλα το παιδί κ να αδειάζει κάπως το στήθος σου και θα δεις σύντομα μείωση στο γάλα σου κ τελικά θα κοπεί κ θα ηρεμήσεις.για εμένα καλύτερα να μην πάρεις χάπι.κοψτο έτσι σταδιακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Εγω έχω προγραμματισμένη κ.τ. Για 24/9, σήμερα είμαι 37+4 αλλά είδα κ εγώ το τραχηλικό πώμα χωρίς αίμα όμως +ότι χάνω γραμμάρια τις 2 τελευταίες μέρες οπότε είμαι προ ετοιμασμενη και εγώ μήπως έρθει νωρίτερα. 

 

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Κι εμένα χωρίς αίμα ήταν και λίγο σε ποσότητα.ενω την 1η φορά ήταν μεγαλύτερο σε ποσότητα.ηταν διάφανο κ λίγο προς το πρασινοκίτρινο,σορυ κορίτσια για την περιγραφή χαχαχα είμαι 39+2 και θέλω να έρθει και σήμερα κιολας το μωρό γιατί φοβάμαι μην περάσει η εβδομάδα κ πάμε σε πρόκληση τοκετού.μετα τις 40 μου είπε ότι θα με βλέπει κάθε μέρα κ προτιμάει να κάνουμε πρόκληση.εγω προτιμώ να το περιμένουμε.θα με περιμένει με το ζόρι μέχρι να ολοκληρωθεί και η 41η εβδ.που να σας πω την αλήθεια θα φοβηθω να περιμένω τόσο,αν φτάσουμε εκεί.μαλλοξ αν φτάσω την Πητ θα περιμένω 2 3 μέρες μόνο κ μετά θα κάνω πρόκληση αναγκαστικά.τι στο καλό ρε κορίτσια,2ο μωρό κ θα φτάσω πάλι την Πητ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Εγω έχω προγραμματισμένη κ.τ. Για 24/9, σήμερα είμαι 37+4 αλλά είδα κ εγώ το τραχηλικό πώμα χωρίς αίμα όμως +ότι χάνω γραμμάρια τις 2 τελευταίες μέρες οπότε είμαι προ ετοιμασμενη και εγώ μήπως έρθει νωρίτερα. 

 

Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Βασικά πιστεύω θα έρθει πιο νωρίς το μωρό απ' την καισαρική που σχεδιάσατε έτσι όπως τα ακούω.να είσαι σε ετοιμότητα μην δώσει σήμα γιατί θα κάνετε καισαρική αμέσως μόλις δεις ότι γεννας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soder είπε:

το θεμα ειναι οτι εχω πολυ γαλα και ποναει το στηθος μου. Νιωθω οτι ο καθε μαστος ειναι 5 κιλα. Δεν ξερω πως να το κανω μεικτο. Τι θα κερδισω; Αντι να ποναω σε καθε γευμα θα ποναω τουλαχιστον στα μισα..

 

Η τομη ειναι μια χαρα. Δεν με ποναει. Μπορει να με τραβηξει λιγο που κ που. Λοχεια εχω συνηθως οταν παω τουαλετα.

Αυτό που θα κερδίσεις είναι να πιει έστω λίγο μητρικό γάλα το μωρό κ να μειωθεί σιγά σιγά το γάλα σου μέχρι να κοπεί εντελώς.ενω αν κόψεις απότομα τι θα κάνεις με το τόσο γάλα;θα πρέπει να πάρεις χάπι αναγκαστικά κ δεν το συνιστώ.μπορεις να κάνεις κ μαλαξεις στο στήθος σου να φεύγει το γάλα κ να ηρεμείς λίγο.μπορςις να ρωτήσεις κ σύμβουλο θηλασμού.προσεξε γιατί μπορεί να φραξει κανένας πόρος,να πάθεις μαστίτιδα αν έχεις πολύ γάλα κ δεν το πίνει το μωρό.καλο είναι να γίνει σταδιακή μείωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kate21 είπε:

Δεν θα είναι συνέχεια έτσι τα πράγματα, αν πονούσε έτσι συνέχεια καμια μας δεν θα θήλαζε. Το στήθος δεν θα ειναι πρησμένο τώρα που θα ρυθμίστει η παραγωγή σου. Αν θέλεις να θηλάσεις κάνε λίγη υπομονή και μην δώσεις ξένο. Αν θέλεις να σταματήσεις τον θηλασμό ξεκινα το ξένο. Δεν είναι ανάγκη να θηλάσεις αν νιώθεις πιεσμενη, το μωράκι είτε στήθος είτε σκόνη, αγάπη και φροντίδα θέλει. Απλά σου λέω από εμπειρία ότι και γω ήμουν απελπισμένη στην αρχή, μετά είναι πολύ εύκολα τα πράγματα, ούτε αποστειρωσεις, ούτε έξοδα, διαθέσιμο γάλα παντού και πάντα. 

 

Ωχ κορίτσια, εγώ δηλαδή που είμαι στην 41η και συνεχίζω να βάζω βάρος και δεν έχω δει το τραχηλικό πώμα; 😳 να εγκαταλείψω τις ελπίδες ότι θα έρθει σύντομα; πάντως έχω κανονίσει εκδρομή για το Σάββατο. 

Εκδρομή το Σάββατο;;;;;;;χαχαχα είσαι τρελή,εγώ είμαι συνέχεια σπίτι,δεν πάω πουθενά,ούτε στο μάρκετ μην σπάσουν εκεί τα νερά χαχαχα εσύ μάλλον όπως είσαι γέννας αργά τα μωρά οπότε θα έρθει σύντομα κι ας μην έχεις συμπτώματα τώρα.ελπιζω βασικά να μην είναι κι εγώ στην ίδια κατηγορία γιατί το πρώτο το έκανα 40+4 κ δεν θέλω πάλι να φτάσω τόσο.δςν ήξερα κιόλας ότι μπορεί να είναι θέμα σώματος αν το λέω καλά.γιατι θυμάμαι είχες πει ότι η γιατρός σου σου είπε ότι το σώμα σου τα κρατάει αρκετά τα μωρό μέσα,αν το λέω κ το κατάλαβα σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! Σήμερα πήγα στο γιατρό και κλείσαμε Τρίτη για γεννά έκανα και την μια ένεση κορτιζόνης και αύριο την άλλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! Σήμερα πήγα στο γιατρό και κλείσαμε Τρίτη για γεννά έκανα και την μια ένεση κορτιζόνης και αύριο την άλλη 

Με το καλό!!ποσών εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Καρολίνα είπε:

Με το καλό!!ποσών εβδομάδων είσαι;

Σε ευχαριστώ πολύ !! Με το καλό σε ολες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας !! Είμαι 37 και 6 σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Καρολίνα είπε:

Αυτό που θα κερδίσεις είναι να πιει έστω λίγο μητρικό γάλα το μωρό κ να μειωθεί σιγά σιγά το γάλα σου μέχρι να κοπεί εντελώς.ενω αν κόψεις απότομα τι θα κάνεις με το τόσο γάλα;θα πρέπει να πάρεις χάπι αναγκαστικά κ δεν το συνιστώ.μπορεις να κάνεις κ μαλαξεις στο στήθος σου να φεύγει το γάλα κ να ηρεμείς λίγο.μπορςις να ρωτήσεις κ σύμβουλο θηλασμού.προσεξε γιατί μπορεί να φραξει κανένας πόρος,να πάθεις μαστίτιδα αν έχεις πολύ γάλα κ δεν το πίνει το μωρό.καλο είναι να γίνει σταδιακή μείωση.

Δεν ξερω πως να το ξεκινησω αυτο το σταδιακα. Θα πιανει και στηθος και μπιμπερο; Μου ειπε η μαια οτι να ξεκινησω να παραλειπω ενα γευμα καθε 3 μερες. Εμενα το κυριοτερο μου προβλημα ειναι το βραδυ που το θελει σαν πιπιλα. Ενω την μερα δεν μου το κανει αυτο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στην παρέα !!! Εγώ είμαι 38+3 ημέρες σήμερα και ανυπομονώ να έρθει η μικρή μου…βέβαια έχω απίστευτο άγχος με την κορόνα που προσπαθώ να ξεπεράσω…σήμερα είχαμε γιατρό η γυναικολόγος μου μου είχε πει ότι είναι λίγο μικρό το μωρό αλλά σήμερα μου είπε ουι είναι όλα καλά και ζυγίζει περίπου 3 κιλά…ρε κορίτσια έχω απίστευτο άγχος και πολύ άσχημη ψυχολογία….βλέπω τα μηνύματα σας και σας χαίρομαι…πως αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση ;;; Εγώ θελω και να βγαίνω να ξεχνιέμαι αλλά φοβάμαι όποτε είμαι μονίμως με αντισηπτικό και από απόσταση….εγώ που μέχρι τον 8ο δεν καθόμουν σπίτι έχω τρελό άγχος….μίλησα και σε ψυχολόγο αλλά μου είπε να ηρεμήσω και ουι είναι οι ορμόνες μου να προσπαθώ όσο πιο πολύ να απολαμβάνω τον χρόνο μου και να βγαίνω αμ εύκολο να το λες…να σας ζήσει σε όσες γέννησαν και καλή λευτεριά σε εμάς !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soder είπε:

Δεν ξερω πως να το ξεκινησω αυτο το σταδιακα. Θα πιανει και στηθος και μπιμπερο; Μου ειπε η μαια οτι να ξεκινησω να παραλειπω ενα γευμα καθε 3 μερες. Εμενα το κυριοτερο μου προβλημα ειναι το βραδυ που το θελει σαν πιπιλα. Ενω την μερα δεν μου το κανει αυτο.. 

Δεν ξέρω γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω ότι αν κόβεις γεύματα θηλασμού κ δίνεις ξένο τότε θα παίρνει κ το στήθος το μηνυμα να παράγει πιο λίγο γάλα κ το μωρό θα συνηθίζει το ξένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna91! είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα !! Σήμερα πήγα στο γιατρό και κλείσαμε Τρίτη για γεννά έκανα και την μια ένεση κορτιζόνης και αύριο την άλλη 

Με το καλό! Θα είναι και του σταυρού την Τρίτη. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Καρολίνα είπε:

Εκδρομή το Σάββατο;;;;;;;χαχαχα είσαι τρελή,εγώ είμαι συνέχεια σπίτι,δεν πάω πουθενά,ούτε στο μάρκετ μην σπάσουν εκεί τα νερά χαχαχα εσύ μάλλον όπως είσαι γέννας αργά τα μωρά οπότε θα έρθει σύντομα κι ας μην έχεις συμπτώματα τώρα.ελπιζω βασικά να μην είναι κι εγώ στην ίδια κατηγορία γιατί το πρώτο το έκανα 40+4 κ δεν θέλω πάλι να φτάσω τόσο.δςν ήξερα κιόλας ότι μπορεί να είναι θέμα σώματος αν το λέω καλά.γιατι θυμάμαι είχες πει ότι η γιατρός σου σου είπε ότι το σώμα σου τα κρατάει αρκετά τα μωρό μέσα,αν το λέω κ το κατάλαβα σωστά.

Ναι όντως η γιατρός μου είπε ότι είναι τέτοιο το σώμα μου που γένναω πιο αργά. Όμως θα με αφήσει και στην 42η εβδομάδα. Άλλωστε μέχρι να κλείσεις 42 εβδομάδες είναι ασφαλές. Είναι μετά από τις 42 που αυξάνεται ο κίνδυνος για επιπλοκές. Η Πητ δεν είναι ημερομηνία λήξης και οι περισσότερες γυναίκες γεννούν μετά απ αυτην. Το ότι οι γιατροί στην Ελλάδα δεν τις αφήνουν είναι άλλη ιστορία. Αλλά οκ, πόσες μέρες να πάω ακόμα; είναι και το τρίτο μου... Αλλά και το 2ο στις 41+3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vanessa12 είπε:

Καλησπερα στην παρέα !!! Εγώ είμαι 38+3 ημέρες σήμερα και ανυπομονώ να έρθει η μικρή μου…βέβαια έχω απίστευτο άγχος με την κορόνα που προσπαθώ να ξεπεράσω…σήμερα είχαμε γιατρό η γυναικολόγος μου μου είχε πει ότι είναι λίγο μικρό το μωρό αλλά σήμερα μου είπε ουι είναι όλα καλά και ζυγίζει περίπου 3 κιλά…ρε κορίτσια έχω απίστευτο άγχος και πολύ άσχημη ψυχολογία….βλέπω τα μηνύματα σας και σας χαίρομαι…πως αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση ;;; Εγώ θελω και να βγαίνω να ξεχνιέμαι αλλά φοβάμαι όποτε είμαι μονίμως με αντισηπτικό και από απόσταση….εγώ που μέχρι τον 8ο δεν καθόμουν σπίτι έχω τρελό άγχος….μίλησα και σε ψυχολόγο αλλά μου είπε να ηρεμήσω και ουι είναι οι ορμόνες μου να προσπαθώ όσο πιο πολύ να απολαμβάνω τον χρόνο μου και να βγαίνω αμ εύκολο να το λες…να σας ζήσει σε όσες γέννησαν και καλή λευτεριά σε εμάς !!!

Με το καλό το μωράκι σου !!! Εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι πρόσεχε όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Με το καλό το μωράκι σου !!! Εγώ θα σου πω να μην αγχώνεσαι πρόσεχε όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά !! 

Προσπαθώ όσο μπορώ μόνο με τους γονείς μου συναντιέμαι τον άνδρα μου και τον αδερφό μου  και όλους τους άλλους από απόσταση…βάζω και τους γονείς μου να κάνουν σελφ τεστ πλέον …γενικά ζω μια παράνοια μέχρι να έρθει η μικρή μου…είστε και εσείς έτσι; Η μόνο εμενα με έχει πιάσει παράνοια; Και η μικρή μου δεν λέει να βγει περπατάω κάνω μπάλα ζεστά μπανακια αλλά φαίνεται να έχει βολευτεί….εύχομαι όλες μας να έχουμε μια πανεύκολη γεννά ♥️♥️♥️ Με το καλό τα μωράκια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τελική 21 Σεπτεμβρίου και σήμερα που πήγα στο νοσοκομείο για προγεννητικό έλεγχο μου είπανε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι τότε θα πάω στις 23 για να δούμε αν υπάρχει αρκετό αμνιακό υγρό αλλιώς θα γίνει πρόκληση…η Μπέμπα όμως έχει πάρει θέση και όλα…ελπίζω να έρθει νωρίτερα και να μην χρειαστεί η πρόκληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...