Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Σήμερα και εγώ 19 εβδομάδα. Είμαστε ακριβώς μαζί εμείς. Ραντεβού των έχω σε 2 εβδομάδες με τον γιατρό. Εγώ όμως δεν την καταλαβαίνω ακόμη. Ίσως φταίει και ότι είναι το πρώτο. Νιώθω κάτι σκιρτισματα αλλά δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι η μπέμπα. 

Κι εγω τωρα πάλι θα πάω αλλη μια πριν τη μεγάλη εβδομάδα και μετά το Πάσχα β επιπεδου 😊

Ναι ναι, λογικά η μπεμπα είναι, σε καμία βδομάδα πιστεύω θα σιγουρευτείς 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι, καθε μερα ολο και πιο έντονα😁 χθες στον υπέρηχο έκανε τούμπες 😂😂

Πωπω τι αγωνία κάθε φορά και αυτή να δεις τον υπέρηχο!! 

Εσένα νομίζω είναι το 2ο σου Ε? 

Και περιμένεις τώρα αγοράκι αν θυμάμαι καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Πωπω τι αγωνία κάθε φορά και αυτή να δεις τον υπέρηχο!! 

Εσένα νομίζω είναι το 2ο σου Ε? 

Και περιμένεις τώρα αγοράκι αν θυμάμαι καλά? 

Σωστα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπερα! Πώς τα πάτε?

Θέλω τη γνώμη σας για φύλο. Στην αυχενική διαφάνεια ήμουν 12 εβδομάδες και κάτι, και μου είπαν βλέπουν αγόρι. Ήταν από κάτω το πωπουδάκι του.

Ο γιατρός μου στο δημόσιο νοσοκομείο δεν το επιβεβαίωσε, μας είπε μάλιστα να μην δένουμε κόμπο..και  στην 16η εβδομάδα (την προηγούμενη) ενώ μας άνοιξε και τα ποδαράκια, έκανε και τουμπιτσες δεν βλέπαμε. Το βγάλαμε και βίντεο και το έχω δει χίλιες φορές μήπως διακρίνω χαχαχα. Η τρελή!

Τον χιλιο παρακαλέσαμε να μας πει τις υποψίες του αλλά δεν ήθελε ούτε λίγο να πει. Θέλει να είναι σίγουρος.

Λέτε από εκεί που είπα είμαι αγορομανα να μου αλλάξει? Μπήκα 17η χθες και θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα ακριβώς. Καμία γνώμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Πώς τα πάτε?

Θέλω τη γνώμη σας για φύλο. Στην αυχενική διαφάνεια ήμουν 12 εβδομάδες και κάτι, και μου είπαν βλέπουν αγόρι. Ήταν από κάτω το πωπουδάκι του.

Ο γιατρός μου στο δημόσιο νοσοκομείο δεν το επιβεβαίωσε, μας είπε μάλιστα να μην δένουμε κόμπο..και  στην 16η εβδομάδα (την προηγούμενη) ενώ μας άνοιξε και τα ποδαράκια, έκανε και τουμπιτσες δεν βλέπαμε. Το βγάλαμε και βίντεο και το έχω δει χίλιες φορές μήπως διακρίνω χαχαχα. Η τρελή!

Τον χιλιο παρακαλέσαμε να μας πει τις υποψίες του αλλά δεν ήθελε ούτε λίγο να πει. Θέλει να είναι σίγουρος.

Λέτε από εκεί που είπα είμαι αγορομανα να μου αλλάξει? Μπήκα 17η χθες και θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα ακριβώς. Καμία γνώμη;

Καλησπέραα! 

Για να σου πει ο γιατρός μη το δένεις κόμπο υπάρχει πιθανότητα να στο αλλάξει... Δεν είναι λίγες οι φορές που μετά τον 5ο μήνα σου λένε τελικά ότι περιμένεις διαφορετικό φύλο από αυτό που αρχικά σου είπαν. 

 

Δε μπορεί όμως θα σου κάνει την χάρη την επόμενη φορά να σου δείξει τι κρύβει από κάτω.... 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλησπέραα! 

Για να σου πει ο γιατρός μη το δένεις κόμπο υπάρχει πιθανότητα να στο αλλάξει... Δεν είναι λίγες οι φορές που μετά τον 5ο μήνα σου λένε τελικά ότι περιμένεις διαφορετικό φύλο από αυτό που αρχικά σου είπαν. 

 

Δε μπορεί όμως θα σου κάνει την χάρη την επόμενη φορά να σου δείξει τι κρύβει από κάτω.... 😆

Έχεις πολύ δίκιο! Μακάρι να μας κάνει τη χάρη. Κοντεύω να σκάσω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η BananaConsuela είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Πώς τα πάτε?

Θέλω τη γνώμη σας για φύλο. Στην αυχενική διαφάνεια ήμουν 12 εβδομάδες και κάτι, και μου είπαν βλέπουν αγόρι. Ήταν από κάτω το πωπουδάκι του.

Ο γιατρός μου στο δημόσιο νοσοκομείο δεν το επιβεβαίωσε, μας είπε μάλιστα να μην δένουμε κόμπο..και  στην 16η εβδομάδα (την προηγούμενη) ενώ μας άνοιξε και τα ποδαράκια, έκανε και τουμπιτσες δεν βλέπαμε. Το βγάλαμε και βίντεο και το έχω δει χίλιες φορές μήπως διακρίνω χαχαχα. Η τρελή!

Τον χιλιο παρακαλέσαμε να μας πει τις υποψίες του αλλά δεν ήθελε ούτε λίγο να πει. Θέλει να είναι σίγουρος.

Λέτε από εκεί που είπα είμαι αγορομανα να μου αλλάξει? Μπήκα 17η χθες και θα ξαναπάω σε μια εβδομάδα ακριβώς. Καμία γνώμη;

Καλημερα κορίτσι!! Ειμαι κατα κάποιο τροπο παθουσα! Στην αρχη μας ειχε πει (με μεγαλη επιφυλλαξη) αγορι! Στους επομενους υπερηχους μου ελεγε πως δεν φαίνεται (ενώ μας ανοιγε ποδαράκια κανονικα) αλλα πως εχει την υποψια οτι ειναι κοριτσι ! Εν τελει τωρα που πηγαμε για τη β επιπεδου (21η εβδομαδα) μας ειπε με σιγουρια κοριτσαρος!!! Το πρωρο πραγμα που φανηκε ολοκάθαρα μολις μπηκαμε στον υπερηχο 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημερα κορίτσι!! Ειμαι κατα κάποιο τροπο παθουσα! Στην αρχη μας ειχε πει (με μεγαλη επιφυλλαξη) αγορι! Στους επομενους υπερηχους μου ελεγε πως δεν φαίνεται (ενώ μας ανοιγε ποδαράκια κανονικα) αλλα πως εχει την υποψια οτι ειναι κοριτσι ! Εν τελει τωρα που πηγαμε για τη β επιπεδου (21η εβδομαδα) μας ειπε με σιγουρια κοριτσαρος!!! Το πρωρο πραγμα που φανηκε ολοκάθαρα μολις μπηκαμε στον υπερηχο 😂 

Σοβαρά μιλάς?! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κοντεύω να σκάσω ειλικρινά. 

Θα σας πω μόλις έχω νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η CalliopeP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ποιο σκεύασμα για τη Β12 παίρνετε;

Κορίτσι μου καλησπέρα. Εγώ στην 17η προς το παρόν παίρνω μόνο Filisin. Δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BananaConsuela είπε:

Σοβαρά μιλάς?! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κοντεύω να σκάσω ειλικρινά. 

Θα σας πω μόλις έχω νέα.

Ναιιιι να μας πεις! Αλλα μην αγχωνεσαι ,οτι και να ναι το ιδιο θα χαρεις ! Στο λεω εγω που χρονια ελεγα πως θελω το πρωτο μου παιδι να ειναι αγορι,και μολις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι κοριτσι με ακουσε ολη η κλινικη απ την τσιριδα  ! Ασε που απ τη μερα που το μαθαμε ειμαι σαν χαζη απο χαρα ! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναιιιι να μας πεις! Αλλα μην αγχωνεσαι ,οτι και να ναι το ιδιο θα χαρεις ! Στο λεω εγω που χρονια ελεγα πως θελω το πρωτο μου παιδι να ειναι αγορι,και μολις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι κοριτσι με ακουσε ολη η κλινικη απ την τσιριδα  ! Ασε που απ τη μερα που το μαθαμε ειμαι σαν χαζη απο χαρα ! 🤣

Εχεις πολύύ δίκιο σε αυτό. 

Και εγώ κοριτσάκι ήθελα από πάντα και μόλις έμαθα για την εγκυμοσύνη ασυναίσθητα κοίταζα όλα τα κοριτσίστικα και πραγματικά πίστευα ότι θα είναι κορίτσι.... 

Μέχρι την αυχενική που μου είπαν ότι είναι αγοράκι και κόλλησα αρχικά λέω σίγουρα; μου λέει ο γιατρος πιο σίγουρα δε γίνεται. 

Εννοείται πως τώρα είμαι ήδη ερωτευμένη με το αγοράκι μου και δε θα το άλλαζα με.τιποτα....

 

Οτι και να είναι χαίρεσαι απλά σε τρώει μια μικρή αγωνία μέχρι να το μάθεις 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Εχεις πολύύ δίκιο σε αυτό. 

Και εγώ κοριτσάκι ήθελα από πάντα και μόλις έμαθα για την εγκυμοσύνη ασυναίσθητα κοίταζα όλα τα κοριτσίστικα και πραγματικά πίστευα ότι θα είναι κορίτσι.... 

Μέχρι την αυχενική που μου είπαν ότι είναι αγοράκι και κόλλησα αρχικά λέω σίγουρα; μου λέει ο γιατρος πιο σίγουρα δε γίνεται. 

Εννοείται πως τώρα είμαι ήδη ερωτευμένη με το αγοράκι μου και δε θα το άλλαζα με.τιποτα....

 

Οτι και να είναι χαίρεσαι απλά σε τρώει μια μικρή αγωνία μέχρι να το μάθεις 😅

Εννοείται πως σε τρωει η αγωνια! Εγω πριν καν μπω στον υπερηχο ειχα ξεκαθαρισει στον γιατρο πως δε φευγω αν δε μαθω φυλο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Μεγάλη Εβδομάδα! 

Πως είστε?? 😻

Καλημέρα, καλή μ εβδομάδα 😁

Εμείς μεγαλώνουμε! 

Είχα την Παρασκευή γιατρό, ο μπέμπης ειναι 500γρ😳 τον καταλαβαίνω καθε μερα πλέον, κάνει τούμπες όλη μερα😂

14 Μαΐου έχω β επιπέδου! 

Οι τελευταίες εξετάσεις έδειξαν λίγο ανεβασμένη τη γλυκοζηλιωμενη και μου είπε να τα γυρίσω όλα σε ολικής και όχι γλυκά.. Εντός ορίων ήμουν βέβαια αλλά δεν ξέρω, έρχεται και η καμπύλη, είπαμε να προσέξω λιγο! 

Εσείς; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα, καλή μ εβδομάδα 😁

Εμείς μεγαλώνουμε! 

Είχα την Παρασκευή γιατρό, ο μπέμπης ειναι 500γρ😳 τον καταλαβαίνω καθε μερα πλέον, κάνει τούμπες όλη μερα😂

14 Μαΐου έχω β επιπέδου! 

Οι τελευταίες εξετάσεις έδειξαν λίγο ανεβασμένη τη γλυκοζηλιωμενη και μου είπε να τα γυρίσω όλα σε ολικής και όχι γλυκά.. Εντός ορίων ήμουν βέβαια αλλά δεν ξέρω, έρχεται και η καμπύλη, είπαμε να προσέξω λιγο! 

Εσείς; 😁

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;; 

Εμένα μου είχε πει ότι είναι γύρω στα 200 γραμμάρια όταν ήμουν 15εβδ+5 ημερών 

Τώρα έχω ραντεβού τη μεγάλη Πέμπτη μεθαύριο δηλαδή που θα είμαι 18εβδ+4 ημερών 

 

Η καμπύλη τι ακριβώς εξέταση είναι? Και σε ποια εβδομάδα γίνεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Μεγάλη Εβδομάδα! 

Πως είστε?? 😻

Καλημέρα!!! 

Κορίτσια μου το είδαμε καθαρά επιτέλους! Αγοράκι!!! Από εκείνη την ώρα τον αισθάνομαι πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Μας έκανε κόλπα τόσο καιρό :)

εγώ είμαι στη 17η +6. Μου είπε γύρω στα 230γρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;; 

Εμένα μου είχε πει ότι είναι γύρω στα 200 γραμμάρια όταν ήμουν 15εβδ+5 ημερών 

Τώρα έχω ραντεβού τη μεγάλη Πέμπτη μεθαύριο δηλαδή που θα είμαι 18εβδ+4 ημερών 

 

Η καμπύλη τι ακριβώς εξέταση είναι? Και σε ποια εβδομάδα γίνεται? 

Η καμπύλη γίνεται ιδανικά την 26η εβδομάδα και μετράει το σάκχαρο σε νηστεία, μια ώρα αφού πιεις ένα ειδικό υγρό με ζάχαρη και 2 ωρες μετα. Εξέταση αίματος είναι! 

Εγώ αύριο μπαίνω στην 22η 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Καλημέρα!!! 

Κορίτσια μου το είδαμε καθαρά επιτέλους! Αγοράκι!!! Από εκείνη την ώρα τον αισθάνομαι πολύ συχνά μέσα στη μέρα. Μας έκανε κόλπα τόσο καιρό :)

εγώ είμαι στη 17η +6. Μου είπε γύρω στα 230γρ.

Πολύ αγοράκι έπεσε χάχα!!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η καμπύλη γίνεται ιδανικά την 26η εβδομάδα και μετράει το σάκχαρο σε νηστεία, μια ώρα αφού πιεις ένα ειδικό υγρό με ζάχαρη και 2 ωρες μετα. Εξέταση αίματος είναι! 

Εγώ αύριο μπαίνω στην 22η 😁

Α οκ κατάλαβα, την άκουγα συχνά αλλά δεν είχα ρωτήσει τι είναι.

Πάντως και εγώ ανυπομονώ για την Β επιπέδου!! Είδα ότι εκεί βλέπεις και τα χαρακτηριστικά του μωρού τι τέλειοο💘

 

Πάντως κορίτσια από εβδομάδα σε εβδομάδα βλέπεις τεράστια διάφορα. Πριν λίγες δεν το αισθανόμουν και μια μέρα ξαφνικά μόλις μπήκα στην 18η ένιωσα ένα χτυπήματακι και από τότε το ακούω συνέχεια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Εμας είναι κοριτσάκι σίγουρα περιμένω την β επιπέδου 25/5 μπας και δω και τα χαρακτηριστικά!! Έχεις φουσκώσει σε εσάς η κοιλίτσα? Εμένα είναι σαν εν ελαφρύ πρήξιμο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2021 at 2:01 ΜΜ, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Εμας είναι κοριτσάκι σίγουρα περιμένω την β επιπέδου 25/5 μπας και δω και τα χαρακτηριστικά!! Έχεις φουσκώσει σε εσάς η κοιλίτσα? Εμένα είναι σαν εν ελαφρύ πρήξιμο 

Εγω πάντως πλέον φαίνομαι έγκυος κανονικά 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2021 at 2:01 ΜΜ, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Εμας είναι κοριτσάκι σίγουρα περιμένω την β επιπέδου 25/5 μπας και δω και τα χαρακτηριστικά!! Έχεις φουσκώσει σε εσάς η κοιλίτσα? Εμένα είναι σαν εν ελαφρύ πρήξιμο 

Καλησπερα!!! Εγω εχω φουσκωσει κανονικότατα!! Αλλα ειναι διαφορετικά απο γυναικα σε γυναικα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπερα!!! Εγω εχω φουσκωσει κανονικότατα!! Αλλα ειναι διαφορετικά απο γυναικα σε γυναικα 😊

Same here 😂 αλλα εμενα είναι κ το 2ο, λένε ότι φουσκώνεις πιο εύκολα στο 2ο🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/4/2021 at 2:01 ΜΜ, ο/η Anna91! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!! Εμας είναι κοριτσάκι σίγουρα περιμένω την β επιπέδου 25/5 μπας και δω και τα χαρακτηριστικά!! Έχεις φουσκώσει σε εσάς η κοιλίτσα? Εμένα είναι σαν εν ελαφρύ πρήξιμο 

Με το καλό το κοριτσάκι σας!!!

Λιγάκι και εγώ δεν φαίνεται σαν εγκυμοσύνη αλλά έχει πολύ πλάκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...