Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ωραια με καθυσηχασες!! Απλως ειναι το πρωτο μου και αγχωθηκα μην παει κατι στραβα!! 

Σε νιώθω απιστευτα! Και εμένα πρώτο και με το παραμικρό, πρώτα αγχώνομαι και μετά παίρνω λίγο χρόνο να σκεφτώ ψύχραιμα και ηρεμώ. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι κατι ειπε για τον τράχηλο και μετα μου ειπε πως ειναι λιγο χαμηλα και να ξεκουραζομαι περισσότερο για να ανεβει!!!

Κάτσε στ αυγά σου, δεν είναι τπτ 😛 θέλουμε ο τράχηλος να μείνει μεγάλος, με ξεκούραση θα είσαι σούπερ. Πότε θα πας ξανά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κάτσε στ αυγά σου, δεν είναι τπτ 😛 θέλουμε ο τράχηλος να μείνει μεγάλος, με ξεκούραση θα είσαι σούπερ. Πότε θα πας ξανά; 

Σε ενα μηνα ακριβως για την β επιπεδου! Αν ηταν κατι σε ανησυχητικό επίπεδο πιστευω θα μου ελεγε να παω νωριτερα  ετσι δεν ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Σε ενα μηνα ακριβως για την β επιπεδου! Αν ηταν κατι σε ανησυχητικό επίπεδο πιστευω θα μου ελεγε να παω νωριτερα  ετσι δεν ειναι???

Ναι σίγουρα, δεν θα το άφηνε! μπορεί προληπτικά να στο είπε κιόλας.. Εσύ προσπάθησε να μην κουράζεσαι, κάνε μόνο τα αναγκαία και μην σηκώνεις βάρη κλπ.. Δουλεύεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι σίγουρα, δεν θα το άφηνε! μπορεί προληπτικά να στο είπε κιόλας.. Εσύ προσπάθησε να μην κουράζεσαι, κάνε μόνο τα αναγκαία και μην σηκώνεις βάρη κλπ.. Δουλεύεις; 

Οχι ευτυχως ειμαι σε αναστολη απ τον Νοέμβρη ! Οποτε σε ολη την εγκυμοσυνη δεν δουλευω!  Απλως επειδη το πρωτο τριμηνο δεν ήταν ευκολο ,μολις μπηκα στο δεύτερο ξαφνικα ειναι λες και μου εκαναν ενεση ενεργειας!! Οποτε το παρακανα λιγο με τις δουλειες και το σκυψιμο!! Εσεις κοριτσια πως ειστε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Οχι ευτυχως ειμαι σε αναστολη απ τον Νοέμβρη ! Οποτε σε ολη την εγκυμοσυνη δεν δουλευω!  Απλως επειδη το πρωτο τριμηνο δεν ήταν ευκολο ,μολις μπηκα στο δεύτερο ξαφνικα ειναι λες και μου εκαναν ενεση ενεργειας!! Οποτε το παρακανα λιγο με τις δουλειες και το σκυψιμο!! Εσεις κοριτσια πως ειστε ???

Εγώ μια χαρά, σταμάτησαν και οι ανακατωσουρες🤞

Σε αναστολή επίσης. Κουρασμένη γενικά με την κατάσταση. Άντε να δούμε άσπρη μέρα.. Λέτε μέχρι να γεννήσουμε να είναι πιο light τα πράγματα; η θα πάμε μόνες μας με τον άντρα μας; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ μια χαρά, σταμάτησαν και οι ανακατωσουρες🤞

Σε αναστολή επίσης. Κουρασμένη γενικά με την κατάσταση. Άντε να δούμε άσπρη μέρα.. Λέτε μέχρι να γεννήσουμε να είναι πιο light τα πράγματα; η θα πάμε μόνες μας με τον άντρα μας; 😛

Πιστεύω την εποχη που θα γεννησουμε θα ειναι καλυτερα ετσι κ αλλιως!!! Αλλα και μενα με κουρασε πολυ η κατασταση!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ μια χαρά, σταμάτησαν και οι ανακατωσουρες🤞

Σε αναστολή επίσης. Κουρασμένη γενικά με την κατάσταση. Άντε να δούμε άσπρη μέρα.. Λέτε μέχρι να γεννήσουμε να είναι πιο light τα πράγματα; η θα πάμε μόνες μας με τον άντρα μας; 😛

Πιστεύω ότι θα είναι καλοκαιράκι ακόμα και αυτό είναι θετικό...για να δούμε...αρχίζουν και ηρεμούν και μένα οι ανακατωσούρες σιγά σιγά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BananaConsuela είπε:

Πιστεύω ότι θα είναι καλοκαιράκι ακόμα και αυτό είναι θετικό...για να δούμε...αρχίζουν και ηρεμούν και μένα οι ανακατωσούρες σιγά σιγά. 

Εμενα οι ανακατωσουρες πανε εδω και καιρο! Μονο αμα φαω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Μόλις γυρίσαμε απο γιατρο!! Το μωρακι μας υγιεστατο ,μαλλον κοριτσακι (δε μας εκανε τη χαρη να δουμε καθαρα)! Δυστυχώς κοριτσια ομως μου ειπε πως ειναι λιγο χαμηλα ,να μην κουραζομαι να προσεχω να ξεκουραζομαι για να ανεβει! Και αγχώθηκα! Εχει καμια ιδεα τι σημαινει αυτο??? Απ το αγχος δεν ρωτησα καν! Μου ειπε απλα πως θα ανεβει και να μην αγχωνομαι...

Μάλλον τη θέση του τραχήλου σου είπε, γιατί και μένα μου το ανάφερε αυτό αλλά ο ως θετικό γιατί ο δικός μου είναι ψηλά. 

Αλλα μην ανησυχείς απλά θα χρειάζεται να είσαι πολύ προσεκτική χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό για το μωρακι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Μάλλον τη θέση του τραχήλου σου είπε, γιατί και μένα μου το ανάφερε αυτό αλλά ο ως θετικό γιατί ο δικός μου είναι ψηλά. 

Αλλα μην ανησυχείς απλά θα χρειάζεται να είσαι πολύ προσεκτική χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό για το μωρακι σου ❤️

Ναι ρε συ, αυτό που σου ειπα κι εγώ.. δες στην αυχενική από περιέργεια πόσο είχες.. Το γράφει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι ρε συ, αυτό που σου ειπα κι εγώ.. δες στην αυχενική από περιέργεια πόσο είχες.. Το γράφει 😁

Εννοείς τον αριθμό που γράφει αν κατάλαβα δίπλα από το αυχενική διαφάνεια ??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Εννοείς τον αριθμό που γράφει αν κατάλαβα δίπλα από το αυχενική διαφάνεια ??? 

 

Όχι κάπου λέει μήκος ενδοτραχηλου, εμένα λέει 35,0 mm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Όχι κάπου λέει μήκος ενδοτραχηλου, εμένα λέει 35,0 mm

33,7mm λέει σε εμένα 

Όχι πως καταλαβαίνω τους αριθμούς αλλά μου είπε καλά είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunny97 είπε:

33,7mm λέει σε εμένα 

Όχι πως καταλαβαίνω τους αριθμούς αλλά μου είπε καλά είναι. 

@Sofoula28 εσένα; είναι πιο μικρός αριθμός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Πήγα και πήρα εγώ επιτέλους για αυχενική όλα καλά μου είπε ο γιατρός και ο τράχηλος είναι μια χαρά . Για το φύλο μου είπε είναι νωρίς αλλά αν θα πόνταρε σε κάτι θα έλεγε κορίτσι χωρίς να το δένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Πήγα και πήρα εγώ επιτέλους για αυχενική όλα καλά μου είπε ο γιατρός και ο τράχηλος είναι μια χαρά . Για το φύλο μου είπε είναι νωρίς αλλά αν θα πόνταρε σε κάτι θα έλεγε κορίτσι χωρίς να το δένω 

Κι εμένα έτσι μου είχε πει στο πρώτο και ήταν όντως κοριτσάκι 😁😁οπότε εγώ το δένω για σένα! Χάχα

με το καλό 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εμένα έτσι μου είχε πει στο πρώτο και ήταν όντως κοριτσάκι 😁😁οπότε εγώ το δένω για σένα! Χάχα

με το καλό 😍

Στην κόρη μου ήταν ο ίδιος και μου είχε πει μάλλον κορίτσι και όντως ήταν κορίτσι οπότε και εγώ έτσι πιστεύω !! Καλά να είναι τα μωράκια μας και ας είναι ότι θέλουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

@Sofoula28 εσένα; είναι πιο μικρός αριθμός; 

Δεν εχω παρει εξετασεις αυχενικης εγω ,τις εχει ο γιατρος μου!! Και γενικα επειδη ειμαι πολυ αγχωτική του εχω ζητησει η ιδια να μην με μπλεκει με αριθμους κλπ να μου λεει απλα αν ειναι ολα καλα ,οριακα η κακα! Λετε να εχω κάνει χαζομαρα που δεν τα πηρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Δεν εχω παρει εξετασεις αυχενικης εγω ,τις εχει ο γιατρος μου!! Και γενικα επειδη ειμαι πολυ αγχωτική του εχω ζητησει η ιδια να μην με μπλεκει με αριθμους κλπ να μου λεει απλα αν ειναι ολα καλα ,οριακα η κακα! Λετε να εχω κάνει χαζομαρα που δεν τα πηρα??

Όχι ρε συ σιγά, αυτό είναι κάτι που το αλλάζεις ανά πάσα στιγμή 😁 αν δεις ότι το σκέφτεσαι παρτον ένα τηλ να σου φύγει η απορία, μην περιμένουμε ένα μήνα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πάντως πάρτες κάποια στιγμή, θα τις χρειαστείς για την άδεια τοκετού, λοχειας κλπ στο ΙΚΑ 

Αληθεια??? Ιδεα δεν είχα! Τι χρειαζεται βασικα στο περιπου απο ιατρικα εγγραφα ξερεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Αληθεια??? Ιδεα δεν είχα! Τι χρειαζεται βασικα στο περιπου απο ιατρικα εγγραφα ξερεις??

Από τα πιο παλιά αυτό μόνο.. Μετά θέλει μια βεβαίωση από κέντρο μητέρας και παιδιού αλλά στην βγάζουν τότε, για εκεί χρειάζεται η αυχενική για να επιβεβαιώσουν την Πητ που γράφει επάνω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Από τα πιο παλιά αυτό μόνο.. Μετά θέλει μια βεβαίωση από κέντρο μητέρας και παιδιού αλλά στην βγάζουν τότε, για εκεί χρειάζεται η αυχενική για να επιβεβαιώσουν την Πητ που γράφει επάνω 😊

Καταλαβα!!! Σ ευχαριστω πολυ 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε??? 

Εμενα μου έχουν φύγει πλέον εντελώς οι ναυτιες και αισθάνομαι πολύ καλά πέραν της κόπωσης που έχω κάποιες στιγμές!!! 

Ανυπομονώ πάλι για την επόμενη επίσκεψη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...