Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lnia είπε:

Καλημέρα. Κι εγω απο εξωσωματική. Πρώτη εγκυμοσυνη με την πρωτη προσπαθεια. Την εκανα λιγο πριν τα Χριστούγεννα και τωρα ειμαι 9+5. ΠΗΤ 10/9.Εσυ?

Χαίρομαι! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις. Εγώ είμαι 8+5. Έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά. ΠΗΤ 17/9. Πρώτη εγκυμοσύνη κι εγώ. Δίδυμη κύηση! Όλα να πάνε κατ' ευχήν για όλες τις κοπέλες. Πού την έκανες; Εγώ στη Θεσσαλονίκη στο Embr....ab.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η CalliopeP είπε:

Χαίρομαι! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις. Εγώ είμαι 8+5. Έχουμε ακριβώς μια εβδομάδα διαφορά. ΠΗΤ 17/9. Πρώτη εγκυμοσύνη κι εγώ. Δίδυμη κύηση! Όλα να πάνε κατ' ευχήν για όλες τις κοπέλες. Πού την έκανες; Εγώ στη Θεσσαλονίκη στο Embr....ab.

Τι ωραια!! Ολα καλα να σου πανε. Ειμαστε και γειτονιά. Εγω διπλα στην New Life. Απο συμπτωματα πως εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lnia είπε:

Τι ωραια!! Ολα καλα να σου πανε. Ειμαστε και γειτονιά. Εγω διπλα στην New Life. Απο συμπτωματα πως εισαι? 

Καλημέρα! Από συμπτώματα τίποτα. Κάποιες στιγμές αισθάνομαι το στήθος λίγο πρησμένο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Και την έβδομη εβδομάδα είχα λίγες ανακατωσούρες συνήθως το πρωί. Φρόντιζα όμως, παρά το γεγονός ότι ανακατευόμουνα, να τρώω κάτι ώστε να μην είναι άδειο το στομάχι μου και μου περνούσε. Αυτό που με ανησύχησε πολύ ήταν ότι στην 4η και 8η εβδομάδα είδα λίγο αίμα που ευτυχώς σταμάτησε πολύ γρήγορα. Διαρκές άγχος καθημερινά που δεν μας αφήνει να χαλαρώσουμε. Μακάρι να κυλήσουν όλα καλά για όλες τις κοπέλες που με ιδιαίτερη δυσκολία φτάσαμε στο σημείο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Εμείς πήγαμε την Τετάρτη στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα και κλείσαμε για αυχενική 19.03 αν και μου είπε θα με δει και νωρίτερα  !! Πώς πάτε με συμπτώματα ;; Εγώ ενώ νόμιζα ότι την γλύτωσα από την Δευτέρα είμαι χάλια με ανακατωσουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Εμείς πήγαμε την Τετάρτη στον γιατρό ακούσαμε καρδούλα και κλείσαμε για αυχενική 19.03 αν και μου είπε θα με δει και νωρίτερα  !! Πώς πάτε με συμπτώματα ;; Εγώ ενώ νόμιζα ότι την γλύτωσα από την Δευτέρα είμαι χάλια με ανακατωσουρα 

Καλημεραααα!

Λογικά είμαι πρώτη που θα κάνει αυχενική; 🤔

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα, κάτι καούρες έχω και πιο σπάνια ανακατωσουρες.. Προσπάθησε να μην μένεις ώρες νηστικη, βοηθαει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημεραααα!

Λογικά είμαι πρώτη που θα κάνει αυχενική; 🤔

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα, κάτι καούρες έχω και πιο σπάνια ανακατωσουρες.. Προσπάθησε να μην μένεις ώρες νηστικη, βοηθαει! 

Καλημέρα!!!εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 24/02!!σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;εγώ μετά από 1 μισή μήνα δύο εισαγωγές για υπερεμεση ...αυτές τις μέρες είμαι κάπως καλύτερα....ήταν αρκετά δύσκολο αυτό το διάστημα..προσευχομαι να έχει τελειωσει...10+5 σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα!!!εγώ έχω ραντεβού για αυχενική στις 24/02!!σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;εγώ μετά από 1 μισή μήνα δύο εισαγωγές για υπερεμεση ...αυτές τις μέρες είμαι κάπως καλύτερα....ήταν αρκετά δύσκολο αυτό το διάστημα..προσευχομαι να έχει τελειωσει...10+5 σήμερα!!

Πωπω, πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολα 😰 μακάρι να είναι εύκολα όλα από δω και πέρα! 

Εσυ είσαι πρώτη άρα! Εγώ έχω 26/2, σήμερα είμαι 10+2😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πωπω, πρέπει να πέρασες πολύ δύσκολα 😰 μακάρι να είναι εύκολα όλα από δω και πέρα! 

Εσυ είσαι πρώτη άρα! Εγώ έχω 26/2, σήμερα είμαι 10+2😁

Πραγματικά είναι δύσκολο να κάνεις 10 εμμετους το λιγότερο την ημέρα...έχασα 5 κιλά...και να φανταστείς με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος..τύπωσα διατροφή από ΝΕΤ ψώνισα ένα σωρό  υγιεινά και (πριν υγιεινά τρεφομουν )...και δεν μπορούσα ούτε μια γουλια νερό να πιω...(γελούσε και το ψυγείο!!😜😜)

Επεξεργάστηκε από Mommy to be
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Πραγματικά είναι δύσκολο να κάνεις 10 εμμετους το λιγότερο την ημέρα...έχασα 5 κιλά...και να φανταστείς με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος..τύπωσα διατροφή από ΝΕΤ ψώνισα ένα σωρό  υγιεινά και (πριν υγιεινά τρεφομουν )...και δεν μπορούσα ούτε μια γουλια νερό να πιω...(γελούσε και το ψυγείο!!😜😜)

Έλα θα πάρεις τα πάνω σου τώρα 😂

Κι εγώ προσπάθησα μπας κ χάσω τπτ τώρα π είναι αρχή μην μαζέψω πολλα αλλά ματαιος κοπος😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλημεραααα!

Λογικά είμαι πρώτη που θα κάνει αυχενική; 🤔

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα, κάτι καούρες έχω και πιο σπάνια ανακατωσουρες.. Προσπάθησε να μην μένεις ώρες νηστικη, βοηθαει! 

Σε πια εβδομάδα σου σταμάτησαν οι ανακατωσουρες ; Απλά φοβάμαι γιατί στην κόρη μου είχα ανακατωσουρες και εμετούς μέχρι να κλείσω και τον τέταρτο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Σε πια εβδομάδα σου σταμάτησαν οι ανακατωσουρες ; Απλά φοβάμαι γιατί στην κόρη μου είχα ανακατωσουρες και εμετούς μέχρι να κλείσω και τον τέταρτο μήνα 

Τώρα στην 11η είμαι κάπως καλύτερα! 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τώρα στην 11η είμαι κάπως καλύτερα! 😁 

Στις 22/2 εχω αυχενικηηη και μετραω αντιστροφα τοσες μερες κοριτσια!!!! Εγω ειχα παρ πολλες ανακατωσουρες σε σημειο να μην μπορώ να φαω αλλα δεν εκανα εμετο ευτυχως! Απο την 7η που ηταν πολυ εντονες μέχρι την 10η περιπου που ηταν ηπιες , και πηρα και 1 βδομαδα primperan που με βοήθησε απιστευτα! Τωρα 11+2 το μονο που εχω ειναι πολυ εντονη δυσπεψια και καουρες , ταυτοχρονα απότομο αισθημα εντονης πεινας και το στηθος αλλες μερες με πεθαινει στον πονο ,αλλες ειναι πιο ηπιο ! Εχει 3 μερες τωρα δεν ποναει τοσο αλλα ειναι εμφανώς πιο πρισμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλημεραααα!

Λογικά είμαι πρώτη που θα κάνει αυχενική; 🤔

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα, κάτι καούρες έχω και πιο σπάνια ανακατωσουρες.. Προσπάθησε να μην μένεις ώρες νηστικη, βοηθαει! 

Εγώ αυχενική 25/02! Να πω την αλήθεια αγχώνομαι να είναι όλα καλά και ανυπομονώ να ξαναδώ το σπόρο μας! 

Δυστυχώς μας είπαν ότι απαγορεύεται να είσαι με συνοδο και είναι λίγο δύσκολο για τον σύζυγό καθώς πρώτο παιδί και όλα είναι καινούργια!

10+2 και εγώ σήμερα και από συμπτωμα σχεδόν τίποτα! Μόνο συχνοουρια και το στήθος που είναι πολύ ευαίσθητο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sweeties είπε:

Εγώ αυχενική 25/02! Να πω την αλήθεια αγχώνομαι να είναι όλα καλά και ανυπομονώ να ξαναδώ το σπόρο μας! 

Δυστυχώς μας είπαν ότι απαγορεύεται να είσαι με συνοδο και είναι λίγο δύσκολο για τον σύζυγό καθώς πρώτο παιδί και όλα είναι καινούργια!

10+2 και εγώ σήμερα και από συμπτωμα σχεδόν τίποτα! Μόνο συχνοουρια και το στήθος που είναι πολύ ευαίσθητο! 

Καλέ, όλες την ίδια βδομάδα έχουμε 😂

Εγώ βγάζω βιντεακι στους υπέρηχους τουλάχιστον να βλέπει κάτι κι αυτός ο καημένος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Καλέ, όλες την ίδια βδομάδα έχουμε 😂

Εγώ βγάζω βιντεακι στους υπέρηχους τουλάχιστον να βλέπει κάτι κι αυτός ο καημένος 😅

Σε όλους τους υπερήχους ευτυχώς ο γυναικολόγος μου μας αφήνει να είμαστε μαζί!

Αυχενική έκλεισα σε κλινική που απαγορεύει τους συνοδούς!

Νομίζω θα έσκαψε αν δεν μπορούσε να είναι εκεί σε κανέναν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweeties είπε:

Σε όλους τους υπερήχους ευτυχώς ο γυναικολόγος μου μας αφήνει να είμαστε μαζί!

Αυχενική έκλεισα σε κλινική που απαγορεύει τους συνοδούς!

Νομίζω θα έσκαψε αν δεν μπορούσε να είναι εκεί σε κανέναν! 

Που έκλεισες ; σου είπαν κόστος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Sweeties είπε:

Εγώ αυχενική 25/02! Να πω την αλήθεια αγχώνομαι να είναι όλα καλά και ανυπομονώ να ξαναδώ το σπόρο μας! 

Δυστυχώς μας είπαν ότι απαγορεύεται να είσαι με συνοδο και είναι λίγο δύσκολο για τον σύζυγό καθώς πρώτο παιδί και όλα είναι καινούργια!

10+2 και εγώ σήμερα και από συμπτωμα σχεδόν τίποτα! Μόνο συχνοουρια και το στήθος που είναι πολύ ευαίσθητο! 

Και εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα και αυχενικη 1/3! Σήμερα είμαι 9+4 χωρίς συμπτώματα από την αρχή εκτός από πρησμένο στήθος και υπνηλία! Και εγώ χωρίς το σύζυγο πάω γιατί απαγορευεται αλλά βγάζω βιντεάκια καθώς είναι και εμάς το πρώτο🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα μπήκα στην 8η εβδομάδα και μου έχει δώσει ημερομηνία γέννησης μέχρι 27/9

🥰

Καλημεραααα  είμαστε ακριβώς το ίδιο με το καλό τα μωράκια μας🥰!! Είμαι και εγώ σήμερα στην 8 εβδομάδα έχω πιθανή 25.09 βέβαια θα είμαι με καισαρική οπότε πιστεύω μια βδομάδα νωρίτερα θα γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Anna91! είπε:

Καλημεραααα  είμαστε ακριβώς το ίδιο με το καλό τα μωράκια μας🥰!! Είμαι και εγώ σήμερα στην 8 εβδομάδα έχω πιθανή 25.09 βέβαια θα είμαι με καισαρική οπότε πιστεύω μια βδομάδα νωρίτερα θα γεννήσω 

Με το καλό σε όλες μας τα μωράκια μας!!!! 😍

Εγω δε γνωρίζω ακόμα πως θα γεννήσω, αυτό λογικά θα φανεί στη πορεία με την εξέλιξη της εγκυμοσύνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2021 at 12:55 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Που έκλεισες ; σου είπαν κόστος; 

Εμείς είμαστε Λάρισα. Έκλεισα σε μια τοπική κλινική εδώ. 

Το κόστος νομίζω είναι 150€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε; 

Σήμερα πήγα στο γιατρό όλα μια χαρά μεγάλωσε αρκετά το σποράκι μας! Είδαμε χεράκια, ποδαράκια και μια δυνατή καρδούλα! 10 εβδομάδων ακριβώς σήμερα και τώρα θα περιμένουμε 1/3 για την αυχενική :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2021 at 10:40 ΠΜ, ο/η natasa94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πώς είστε; 

Σήμερα πήγα στο γιατρό όλα μια χαρά μεγάλωσε αρκετά το σποράκι μας! Είδαμε χεράκια, ποδαράκια και μια δυνατή καρδούλα! 10 εβδομάδων ακριβώς σήμερα και τώρα θα περιμένουμε 1/3 για την αυχενική :)

Καλημέρα, τι ευχάριστο μπραβο 😍

Ανυπομονώ και εγώ να πάω, είμαι 8+και έχω ραντεβού σε μιάμιση εβδομάδα.... 

 

Πως πάτε εσείς με τις ανακατωσουρες; εμένα προσωπικά με πιάνει έντονα το βράδυ, όπως και ο πονοκέφαλος..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sunny97 είπε:

Καλημέρα, τι ευχάριστο μπραβο 😍

Ανυπομονώ και εγώ να πάω, είμαι 8+και έχω ραντεβού σε μιάμιση εβδομάδα.... 

 

Πως πάτε εσείς με τις ανακατωσουρες; εμένα προσωπικά με πιάνει έντονα το βράδυ, όπως και ο πονοκέφαλος..... 

Κι εμένα κάθε βράδυ 8 με 10 😂 υπάρχει πρόγραμμα! Σήμερα μπήκαμε στην 12η εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...