Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννάμε με το καλό Σεπτέμβρη του 21!


Recommended Posts

Καλημέρα....εγώ αυτή τη βδομάδα άρχισαν να συνέρχονται...μετά από ένα δύσκολο μήνα με υπερεμεση κύησης...χρειάστηκε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο.....ραντεβού έχω την τρίτη για να τα κανονίσουμε αυτά....ελπίζω μέχρι τότε να ναι καλά το σπορακι μου..εσύ σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweeties είπε:

 

Γιατρό και εγώ την Τρίτη είχα και κλείσαμε αυχενική διαφάνεια 25/02!! 

 

Όλα καλά με το μωράκι. Από συμπτωμα πια τίποτα. Μόνο λίγη κούραση και συχνοουρια!! 

Θα σε δει ξανά πριν την αυχενική; εμείς είπαμε να πάω και 23 γιατί μετά πάει μήνας.. 

Που θα την κάνεις την εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Πήγατε ήδη ολες στους γιατρούς σας;  τι ωραία, ακούσατε καρδούλες οι περισσότερες. Mummy to be χρειάστηκε να νοσηλευτείς λόγο υπερέμεσης; πώς είσαι τώρα; 

Εμείς αύριο θα πάμε επιτέλους στο γιατρό, θα μαι 7 εβδομάδων ακριβώς. Ανυπομονώ κι εχω αγωνία να ειναι όλα καλά!! Απο συμπτωματα , κούραση παραπάνω, λίγη πρωινή ναυτία και καούρες αλλά πολύ ελάχιστη και σφίξιμο στην κοιλιά αν κουραστώ παραπάνω ή οδηγήσω για πολύ ώρα. Το παθαίνετε κι εσεις αυτό; μάλλον ειναι συσπάσεις της μήτρας όταν κουράζομαι. 

Αλλα κατα τ άλλα ειμαι πολύ καλά! 

Καλημέρα σε όλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Θα σε δει ξανά πριν την αυχενική; εμείς είπαμε να πάω και 23 γιατί μετά πάει μήνας.. 

Που θα την κάνεις την εξέταση; 

Όχι δεν θα με δει πριν καθόλου! Θα βρεθούμε 2 με 3 εβδομάδες μετά την αυχενική! Θα περάσει όντως καιρός αλλά μου είπε ότι δεν έχει νόημα να πάω νωρίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Θα σε δει ξανά πριν την αυχενική; εμείς είπαμε να πάω και 23 γιατί μετά πάει μήνας.. 

Που θα την κάνεις την εξέταση; 

Κοριτσια και εγω αυχενικη στις 22 του μηνος εκλεισα !! Για καποιο λογο δεν αγχώνομαι βεβαια (περιεργο για μενα 🤣)! Ξερετε αν η αυχενικη γινεται με διακολπικο η κοιλιακο υπερηχο???? Δεν μπορω αλλο διακολπικο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αυχενική γίνεται με κοιλιακό, και στα δουο μου παιδιά ετσι την κάναμε στην 11η με 12η εβδομάδα περιπου. Μην ανησυχείς. Πόσων εβδομάδων θα είσαι τότε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πήγατε ήδη ολες στους γιατρούς σας;  τι ωραία, ακούσατε καρδούλες οι περισσότερες. Mummy to be χρειάστηκε να νοσηλευτείς λόγο υπερέμεσης; πώς είσαι τώρα; 

Εμείς αύριο θα πάμε επιτέλους στο γιατρό, θα μαι 7 εβδομάδων ακριβώς. Ανυπομονώ κι εχω αγωνία να ειναι όλα καλά!! Απο συμπτωματα , κούραση παραπάνω, λίγη πρωινή ναυτία και καούρες αλλά πολύ ελάχιστη και σφίξιμο στην κοιλιά αν κουραστώ παραπάνω ή οδηγήσω για πολύ ώρα. Το παθαίνετε κι εσεις αυτό; μάλλον ειναι συσπάσεις της μήτρας όταν κουράζομαι. 

Αλλα κατα τ άλλα ειμαι πολύ καλά! 

Καλημέρα σε όλες ! 

Καλημέρα κοριτσιιιι !!! Εγω οτι δυσκολο σύμπτωμα ειχα το ειχα κοντα στη δικη σου εβδομαδα!! Σφιξιμο και πονακια στην κοιλια οταν κουραζομουν κλπ, μεχρι και λιγα μπεζ-καφε υγρα ειχα και ειχα τρομαξει απιστευτα!! Τωρα (10κ1 σημερα) νιωθω πολυ καλύτερα! Μονο καποια γαστρεντερικα μου εμειναν τα οποια ειναι φυσιολογικα απ οτι μου ειπε ο γιατρος μου ,αλλα καμια σχεση με τις αναγουλες και ο,τι ειχα 6η 7η 8η εβδομαδα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια και εγω αυχενικη στις 22 του μηνος εκλεισα !! Για καποιο λογο δεν αγχώνομαι βεβαια (περιεργο για μενα 🤣)! Ξερετε αν η αυχενικη γινεται με διακολπικο η κοιλιακο υπερηχο???? Δεν μπορω αλλο διακολπικο!!!!!

Κοιλιακα συνήθως, εμένα στο 1ο μου είχε κάνει κ διακολπικο για να μετρήσει κάτι που δεν έβλεπε απ την κοιλιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Η αυχενική γίνεται με κοιλιακό, και στα δουο μου παιδιά ετσι την κάναμε στην 11η με 12η εβδομάδα περιπου. Μην ανησυχείς. Πόσων εβδομάδων θα είσαι τότε; 

12κ5 θα ειμαι!!! Καλα αμα χρειαστει θα κατσω ,απλα δεν τον μπορω τον ενδοκολπικο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα....εγώ αυτή τη βδομάδα άρχισαν να συνέρχονται...μετά από ένα δύσκολο μήνα με υπερεμεση κύησης...χρειάστηκε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο.....ραντεβού έχω την τρίτη για να τα κανονίσουμε αυτά....ελπίζω μέχρι τότε να ναι καλά το σπορακι μου..εσύ σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι;;;

Είμαι 9+1 σήμερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κοιλιακα συνήθως, εμένα στο 1ο μου είχε κάνει κ διακολπικο για να μετρήσει κάτι που δεν έβλεπε απ την κοιλιά.. 

Ωραια ολες κοιλιακο μου λέτε,αρα ελπιζω να μη χρειαστει το αλλο!! Εσας σας ενοχλει ο κολπικος υπερηχος η εγω ειμαι τρελη?? Επισης σε ποια βδομαδα εισαι εσυ κοριτσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

12κ5 θα ειμαι!!! Καλα αμα χρειαστει θα κατσω ,απλα δεν τον μπορω τον ενδοκολπικο 😂

Καταλαβαίνω , δεν είναι και ό,τι πιο άνετο χαχααχ πάντως εμενα και γύρω στις 10 εβδομάδες στη 2η εγκυμοσύνη στην επίσκεψη πριν να κανω την αυχενική την προηγούμενη φορά τα βασικά τα είχε δει ο γιατρός μου. Είναι αστερι τον εμπιστεύομαι πολύ, και ειναι τόσο γλυκός και χαμογελαστός άνθρωπος. Σίνδος Μιχαλης στο Ν. Αλεξάνδρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Καταλαβαίνω , δεν είναι και ό,τι πιο άνετο χαχααχ πάντως εμενα και γύρω στις 10 εβδομάδες στη 2η εγκυμοσύνη στην επίσκεψη πριν να κανω την αυχενική την προηγούμενη φορά τα βασικά τα είχε δει ο γιατρός μου. Είναι αστερι τον εμπιστεύομαι πολύ, και ειναι τόσο γλυκός και χαμογελαστός άνθρωπος. Σίνδος Μιχαλης στο Ν. Αλεξάνδρας. 

Και εγω ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι πριν 3 μερες που πηγα μου ειπε πως τα βασικα φαινονται τελεια ! Και πως να μην σκεφτομαι καθόλου την αυχενικη ισως γιαυτο δε με αγχωνει η αυχενικη σαν εξεταση , αποτελεσμα κλπ! Ειναι πολυ σημαντικο να εμπιστεύεσαι απολυτα το γιατρό σου!! Εμας μας εκανε και (πολυ επιφυλακτικα φυσικα) προβλεψη για το φυλλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofoula28 είπε:

Και εγω ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι πριν 3 μερες που πηγα μου ειπε πως τα βασικα φαινονται τελεια ! Και πως να μην σκεφτομαι καθόλου την αυχενικη ισως γιαυτο δε με αγχωνει η αυχενικη σαν εξεταση , αποτελεσμα κλπ! Ειναι πολυ σημαντικο να εμπιστεύεσαι απολυτα το γιατρό σου!! Εμας μας εκανε και (πολυ επιφυλακτικα φυσικα) προβλεψη για το φυλλο!! 

Μπράβο Σοφούλα!!! Κι εμας το ίδιο, και βγήκε σωστή η πρόβλεψη (κοριτσάκι♥️)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ωραια ολες κοιλιακο μου λέτε,αρα ελπιζω να μη χρειαστει το αλλο!! Εσας σας ενοχλει ο κολπικος υπερηχος η εγω ειμαι τρελη?? Επισης σε ποια βδομαδα εισαι εσυ κοριτσι???

Δεν με ενοχλεί να σου πω την αλήθεια 😂

Είμαι 9+1 σήμερα, στην 10η δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αστεράκι3 είπε:

Μπράβο Σοφούλα!!! Κι εμας το ίδιο, και βγήκε σωστή η πρόβλεψη (κοριτσάκι♥️)

Τελειαααα!!!! Εμας αγοραρο μας ειπε και περιμενουμε τωρα να το σιγουρεψουμε!! Εσενα αν καταλαβα καλα τωρα ειναι η τρίτη εγκυμοσυνη σιυ ,εχεις ηδη 2 παιδακια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν με ενοχλεί να σου πω την αλήθεια 😂

Είμαι 9+1 σήμερα, στην 10η δλδ

Αρα εγω ειμαι η περιεργη 🤣🤣 Εχουμε ακριβως 1 βδομάδα διαφορα!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Και εγω ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι πριν 3 μερες που πηγα μου ειπε πως τα βασικα φαινονται τελεια ! Και πως να μην σκεφτομαι καθόλου την αυχενικη ισως γιαυτο δε με αγχωνει η αυχενικη σαν εξεταση , αποτελεσμα κλπ! Ειναι πολυ σημαντικο να εμπιστεύεσαι απολυτα το γιατρό σου!! Εμας μας εκανε και (πολυ επιφυλακτικα φυσικα) προβλεψη για το φυλλο!! 

Εμενα ρε γαμωτο ήταν μπρούμυτα την Τρίτη, τπτ δεν είδαμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα ρε γαμωτο ήταν μπρούμυτα την Τρίτη, τπτ δεν είδαμε 😂

Θα προτιμουσα να μην ειχαμε δει ουτε εμεις γτ αρχισε ηδη ο αντρας μου να κοιταει πουκαμισακια γραβατουλες κλπ!! Του λεω να μην ανοιγεται και αγοράσει τπτ γτ θα μας βγει κοριτσαρος τελικά και θα τρεχουμε να παρακαλαμε να μας τα αλλαζουν 😂😂 χαζομπαμπαδες!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Είμαι 9+1 σήμερα 😊

Την αυχενική θα την κάνω σε άλλο κέντρο..ιδιωτικά...τώρα παρακολουθούμε στο δημόσιο νοσοκομείο της περιοχής μου...ναι πήγαινα κάθε  2βδομάδες εξαιτίας των έντονων συμπτωμάτων....που είχα...ούτε γιατρό δεν κατάφερα να ψάξω...με πρόλαβαν τα συμπτωματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ! Εγώ πήγα την προηγούμενη Πέμπτη και είδαμε το σακουλάκι μας και περιμένω να πάω την Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλα ! Από ότι υπολόγισα εγώ μάλλον θα πάω αρχές Μαρτίου για αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Κοριτσια και εγω αυχενικη στις 22 του μηνος εκλεισα !! Για καποιο λογο δεν αγχώνομαι βεβαια (περιεργο για μενα 🤣)! Ξερετε αν η αυχενικη γινεται με διακολπικο η κοιλιακο υπερηχο???? Δεν μπορω αλλο διακολπικο!!!!!

Εμένα στο πρώτο μου παιδάκι η αυχενική ήταν και ενδολκοπικά και εξωτερικά . Που θα την κάνεις την εξέταση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Έγκυος πρώτη φορά και αν κάνω σωστά τους υπολογισμούς πρέπει να μπήκα στην 7η εβδομάδα (6+1). Σήμερα είχα το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο και κάπως έχω προβληματιστεί . Κάπου εδώ να πω ότι μένω σε νησί και δεν πήγα στον γυναικολόγο που με παρακολουθεί εδώ και χρόνια και τον εμπιστεύομαι αλλά στον μόνο γυναικολόγο που υπάρχει εδώ στο νοσοκομείο. Ο υπέρηχος έγινε, ο γιατρός δεν ανέφερε τι είδε ή  δεν είδε, το μόνο που είπε ήταν να ξαναπάω την Δευτέρα και με έστειλε να κάνω χοριακή η οποία ακόμη δεν έχει βγει. Το μόνο που ανέφερε, αφού τον ρώτησα, ήταν ότι μπορεί να έχει απόκλιση η εβδομάδα που υπολογίζουμε βάσει περιόδου με την εβδομάδα που όντως διανύουμε. Ναι, αυτό το ήξερα κι εγώ... Ωστόσο δεν μου είπε ότι πχ είδε τουλάχιστον αμνιακό σάκο και ότι μάλλον είμαι στην τάδε εβδομάδα και είναι νωρίς ή δεν ξέρω τι. Δεν μου έδειξε καν τον υπέρηχο την ώρα που τον έκανε να μου εξηγήσει τι βλέπουμε,  κάτι τουλάχιστον να μου δώσει να καταλάβω ότι όλα είναι καλά. Δεν ξέρω αν πρέπει να στεναχωρηθώ, αυτά τα μισόλογα με εκνευρίζουν... Το απόγευμα θα μιλήσω με τον γυναικολόγο που με παρακολουθεί κανονικά και έχω σκοπό να επισκεφθώ σύντομα, μήπως καταλάβει κάτι απ' όλα αυτά και μου δώσει κάποια εξήγηση. Δεν υπάρχει ερώτηση, πιο πολύ έτσι κάπου ήθελα να το μοιραστώ μιας και είναι πολύ νωρίς ακόμη και δεν το έχουμε πει σε κανέναν στην οικογένεια. Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna91! είπε:

Εμένα στο πρώτο μου παιδάκι η αυχενική ήταν και ενδολκοπικά και εξωτερικά . Που θα την κάνεις την εξέταση ;

Στον γυναικολογο μου θα την κανω εχει κλινικη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...