Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες και ωορρηξία


Sofi ☆

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Καλή χρονιά να έχουμε κι σύντομα όλες με αυτά που επιθυμούν! Είμαι καινούρια εδώ κ ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Ξεκινήσαμε με τον σύντροφό μου αυτόν τον μήνα προσπάθειες για μωράκι. Χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξιας. Το 1ο θετικό τεστ ήταν στις 05.01

Ελεύθερες επαφές είχαμε στις 03.01 και 06.01 λόγω του ότι και οι 2 δουλεύουμε με βάρδιες δυστυχώς. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης; έχει κάποια από εσάς ανάλογη εμπειρία; Ευχαριστώ πολύ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου! Υπαρχουν πιθανοτητες βεβαιως! Κ πολλες μαλιστα. Καλυπτεσαι και απο τις 2 ημερομηνιες που κανατε σεξ. Στην πρωτη περιπτωση (3.01) να ξερεις οτι το σπερμα ζει στον κολπο μεχρι και 5 ημερες. Στη δευτερη περιπτωση (6.01) ενδεχομενως ησουν στην ημερα της ωορρηξιας σου. Απο το θετικο τεστ και επειτα, η ωορρηξια θα επελθει 12-48 ωρες. Και εφοσον γινει η ωορρηξια, το ωαριο «περιμενει» για 12 ακομη ωρες περιπου. Αρα σιγουρα υπαρχουν πιθανοτητες. 
να ξερεις ομως γενικως, οτι δεν ειναι πολυ ευκολο να πιασεις με την πρωτη! Μην απογοητευτεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαιρστω πολύ για την απάντηση! Όχι δεν απογοητεύομαι...Πιο πολύ ίσως να έχω αγχωθεί γιατί μπαίνω στα 34 και γενικά διαβάζω όχι και τόσο ενθαρρυντικά σχόλια όσον αφορά την ηλικία...συνεχίζουμε εννοείται τις προσπάθειες!!👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofi ☆ είπε:

Ευχαιρστω πολύ για την απάντηση! Όχι δεν απογοητεύομαι...Πιο πολύ ίσως να έχω αγχωθεί γιατί μπαίνω στα 34 και γενικά διαβάζω όχι και τόσο ενθαρρυντικά σχόλια όσον αφορά την ηλικία...συνεχίζουμε εννοείται τις προσπάθειες!!👍

Μην ακουω τετοια!!! Τι εχει δηλαδη η ηλικια μας!!!!;;;;;; Εγω 34 ειμαι!!!! Και εμεινα εγκυος στην 3η προσπαθεια. Και θα μεινεις κ συ!!! Μακαρι να ναι αυτη η πρωτη σου προσπαθεια η τυχερη!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το παιδάκι σου γέρο κ τυχερό να είναι!! 😇

Μακάρι να είναι όμως τα λες!!! Καλύτερα τελικά να μην διαβάζω κ πολλά!!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi ☆ είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου γέρο κ τυχερό να είναι!! 😇

Μακάρι να είναι όμως τα λες!!! Καλύτερα τελικά να μην διαβάζω κ πολλά!!!😂😂

Να μη διαβαζεις καθολου!!! Τα παντα μπορουν να συμβουν! Η καθεμια μας εχει κ απο μια ιστορια, αλλη κακη, αλλη καλη.  Το αγχος ειναι ο χειροτερος συμβουλος. 
 

ΥΓ δεν ειχε ευτυχη καταληξη δυστυχως η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Ειμαι απο τις γυναικες με κακη ιστορια! Αλλα στο ξαναλεω, μην αγχωνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2021 at 12:49 ΠΜ, ο/η Sofi ☆ είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου γέρο κ τυχερό να είναι!! 😇

Μακάρι να είναι όμως τα λες!!! Καλύτερα τελικά να μην διαβάζω κ πολλά!!!😂😂

Καλησπερα! Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!! εγω στα 34 εμεινα εγκυος με την πρωτη φορα και τωρα εχω ενα κουκλο 15 μηνων , τωρα βεβαια προσπαθω για το δευτερο και ειμαι στις εβδομαδεσ αναμεσα ωορρηξιας και περιοδου ευχομαι να μην μου ερθει!!!!!!! θα ηθελα πολυ να μεινω τωρα γιατι τωρα με το covid δεν εχω πολλα ταξιδια στην δουλεια και ειμαι στο σπιτι τις γονιμεσ μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2021 at 1:19 ΜΜ, ο/η manoula84 είπε:

Καλησπερα! Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!! εγω στα 34 εμεινα εγκυος με την πρωτη φορα και τωρα εχω ενα κουκλο 15 μηνων , τωρα βεβαια προσπαθω για το δευτερο και ειμαι στις εβδομαδεσ αναμεσα ωορρηξιας και περιοδου ευχομαι να μην μου ερθει!!!!!!! θα ηθελα πολυ να μεινω τωρα γιατι τωρα με το covid δεν εχω πολλα ταξιδια στην δουλεια και ειμαι στο σπιτι τις γονιμεσ μερες.

Να σου ζήσει κορίτσι μου!! Ναι η αλήθεια είναι πως αυτή η κατάσταση έχει κ τα καλά της! :) :) εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...