Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ορμονολογικες εξετάσεις βοήθεια!!


Kai tou La18

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μετα απο μια αποβολη και ανεβασμενη πιεση τις τελευταίες ημέρες αποφασισα να κανω μια γενικη εξέταση και πηρα μονη μου την πρωτοβουλία να ζητησω απο τον γιατρό μου και ορμονολογικες εξετάσεις μιας και θα γινει αιμοληψία. Το θεμα ειναι οως η γιατρος οταν πηρα να κλείσω ραντεβου με ρωτησε τι ειδους ορμονολογικες θελω να κανω.Γνωριζει καποια κοπελα να μου πει τι πρεπει να ζητησω και πως λεγονται? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kai tou La18 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μετα απο μια αποβολη και ανεβασμενη πιεση τις τελευταίες ημέρες αποφασισα να κανω μια γενικη εξέταση και πηρα μονη μου την πρωτοβουλία να ζητησω απο τον γιατρό μου και ορμονολογικες εξετάσεις μιας και θα γινει αιμοληψία. Το θεμα ειναι οως η γιατρος οταν πηρα να κλείσω ραντεβου με ρωτησε τι ειδους ορμονολογικες θελω να κανω.Γνωριζει καποια κοπελα να μου πει τι πρεπει να ζητησω και πως λεγονται? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! 

Πολυ λυπαμαι..Καλά αυτη δε ξερει; Εσενα ρωταει ;; ουφ!! 3η μερα κυκλου συνηθως κανουμε ορμονολογικες αμη,fsh,Lh,prg,προλακτικη, ε2 & αφου θα σου γραψει που θα σου γρεψει πες της να σου γρεψει και γενικη αιματος,ομοκυστεινη ,crp,ca125,βιταμινη D,με ενα τρύπημα να τα κανεις και αυτα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ λυπαμαι..Καλά αυτη δε ξερει; Εσενα ρωταει ;; ουφ!! 3η μερα κυκλου συνηθως κανουμε ορμονολογικες αμη,fsh,Lh,prg,προλακτικη, ε2 & αφου θα σου γραψει που θα σου γρεψει πες της να σου γρεψει και γενικη αιματος,ομοκυστεινη ,crp,ca125,βιταμινη D,με ενα τρύπημα να τα κανεις και αυτα :-)

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσι για την βοήθεια 😊 εχω κλείσει για γενικη εξέταση και ετσι εγω πηρα την πρωτοβουλία μόνη μου γι αυτό με ρώτησε...Δεν εχω παραπεμπτικο δεν τις εχω γράψει δλδ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ λυπαμαι..Καλά αυτη δε ξερει; Εσενα ρωταει ;; ουφ!! 3η μερα κυκλου συνηθως κανουμε ορμονολογικες αμη,fsh,Lh,prg,προλακτικη, ε2 & αφου θα σου γραψει που θα σου γρεψει πες της να σου γρεψει και γενικη αιματος,ομοκυστεινη ,crp,ca125,βιταμινη D,με ενα τρύπημα να τα κανεις και αυτα :-)

αυτά που σου είπε η Νεφέλη παραπάνω και να προσθέσω και εγώ τις θυρεοειδικές ορμόνες...TSH, T3,T4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...