Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονοι περιοδου κατα την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπερα σας.. Ειμαι απο οτι φαινεται εγκυος και απο οτι εχουν δειξει τα τεστ.. Ειμαι λιγο μικρη.. (20  χρονων) και λογω οικονομικων ακομα δεν εχω παει γυναικολογο.. Αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Εδω και λιγες μερες εχω πονους περιόδους και φοβαμαι αρκετα..  Πρεπει να βρισκομαι 4η με 5η εβδομαδα.. Ειναι φυσιολογικο αυτο..? 😥🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnastasiaArtemis3620 είπε:

Καλησπερα σας.. Ειμαι απο οτι φαινεται εγκυος και απο οτι εχουν δειξει τα τεστ.. Ειμαι λιγο μικρη.. (20  χρονων) και λογω οικονομικων ακομα δεν εχω παει γυναικολογο.. Αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Εδω και λιγες μερες εχω πονους περιόδους και φοβαμαι αρκετα..  Πρεπει να βρισκομαι 4η με 5η εβδομαδα.. Ειναι φυσιολογικο αυτο..? 😥🤗

Καλησπερα κοριτσι μου!!  Αρχικα να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! Απο οτι ξερω ειναι φυσιολογικα τα πονακια αλλα οπως και να εχει πρεπει να σε δει συντομα ενας γιατρος δεν χρειαζεται να πας σε ιδιωτη μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου μεσω εοπυ η να πας σεενα δημοσιο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!συνηθως οι πονοι ωφειλονται στο οτι η μητρα μεγαλωνει προκειμενου να προετοιμαστει...σε καθε περιπτωση την απαντηση μπορει να στην δωσει μονο ο γυναικολογος!!μπορεις να πασ σε γυναικολογο σε δημοσιο νοσοκομειο ...θα σε δεχτουν οποια ωρα σαν επειγον ...και ανασφαλιστη να εισαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η AnastasiaArtemis3620 είπε:

Καλησπερα σας.. Ειμαι απο οτι φαινεται εγκυος και απο οτι εχουν δειξει τα τεστ.. Ειμαι λιγο μικρη.. (20  χρονων) και λογω οικονομικων ακομα δεν εχω παει γυναικολογο.. Αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Εδω και λιγες μερες εχω πονους περιόδους και φοβαμαι αρκετα..  Πρεπει να βρισκομαι 4η με 5η εβδομαδα.. Ειναι φυσιολογικο αυτο..? 😥🤗

Χοριακη έκανες;Δεν παίζουμε με τις ζωές γρήγορα σε γυναικολόγο σε ενα δημόσιο, μια εγκυμοσύνη χρήζει παρακολούθηση και βεβαίως συμπληρώματα και λήψη ορισμένων φαρμάκων αν τύχει κατι τι γίνεται ;Δεν ειναι ωρα για ψάξιμο και ενημέρωση απο το ίντερνετ. Και στι κάτω κάτω ενημέρωσε και τι αγόρι σύντροφο σύζυγο δεν ξέρω τι να σε βοηθήσει. Γονείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η AnastasiaArtemis3620 είπε:

Καλησπερα σας.. Ειμαι απο οτι φαινεται εγκυος και απο οτι εχουν δειξει τα τεστ.. Ειμαι λιγο μικρη.. (20  χρονων) και λογω οικονομικων ακομα δεν εχω παει γυναικολογο.. Αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. Εδω και λιγες μερες εχω πονους περιόδους και φοβαμαι αρκετα..  Πρεπει να βρισκομαι 4η με 5η εβδομαδα.. Ειναι φυσιολογικο αυτο..? 😥🤗

Καλησπέρα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Έχεις κάνει χοριακή; Πότε ήταν η 1η μέρα της τελευταίας σου περίοδος; Έτσι θα δεις σε ποια βδομάδα είσαι.

Οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικοί. Κι εγώ είχα. Αλλά πρέπει να πας να σε δει τουλάχιστον τώρα στην αρχή ένας γιατρός. Εμένα η 1η μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια αν δεν πήγαινα στον γιατρό, μπορεί να μην το προλάβαινα και να γινόταν ρήξη της σάλπιγγας. Συγνώμη που στο λέω, δε θέλω να σε αγχώσω, αυτό είναι σπάνιο, απλά για το καλό σου στο λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...